Кращі моменти кар'єри боксера Олександра Хижняка

22-річний спортсмен потряс весь світ спорту, вигравши три вищих титулу менш ніж за півроку.

У німецькому Гамбурзі завершився чемпіонат світу з боксу серед аматорів. Україна на ньому виграла лише одну медаль, зате яку! Вперше з 2011 року (і всього вп'яте в історії) золото ЧС добув наш боєць. Олександр Хижняк став кращим у ваговій категорії до 75 кілограмів.

Щоб ви розуміли, наскільки це круто, повідомляємо, що в історії боксу було всього четверо українців-чемпіонів: Василь Ломаченко (двічі вигравав золото), Олександр Усик, Тарас Шелестюк та Євген Хитров. А ось, наприклад, брати Клички ніколи не перемагали на чемпіонатах світу. Медаль Хижняка - лише шоста золота в історії аматорського боксу України.

У фіналі в Гамбурзі Саша не залишив шансів Абільхану Аманкулов (Казахстан). Ось, як це було:

Перевага українця в його ваговій категорії було настільки тотальним, а стиль настільки вишуканим, що наш спортсмен був визнаний кращим боксером ЧС-2017 серед усіх вагових категорій! На фото - з трофеєм:

На фото - з трофеєм:

При цьому важливо відзначити, що ЧС-2017 був дебютним для Хижняка в дорослому боксі. Як був першим для нього всього два місяці тому і чемпіонату Європи в Харкові, де Хижняк також виграв золото, і також був визнаний кращим бійцем всього турніру!

Саме час задатися питанням: хто він такий і чому багато про нього не до сих пір мало що знали?

Олександр Хижняк - з Полтави. Тренується під керівництвом свого батька, Олександра Хижняка-старшого. Ще в 2012 став чемпіоном світу серед юніорів (до 18 років), і перейшов в напівважку вагу (до 81 кг). Це було помилкою: в цій категорії Саша не ставав чемпіоном і програвав навіть чемпіонати України. Виступав за команду "Українські отамани" в напівпрофесіонали, але статистикою не порадував: 5 перемог, 4 поразки. Втім, в тих турнірах судді витворяли часом неймовірне. А Саша і тоді виглядав непогано, як, наприклад, в цьому бою проти британського боксера (ефектний нокаут - на 11:10):

Коли ж Хижняк повернувся в свою рідну категорію до 75 кг - справи пішли на лад. А 2017 рік і зовсім складається просто приголомшливо для молодого боксера: менш ніж за півроку він виграв три найважливіших турніру. В кінці березня став переможцем молодіжного чемпіонату Європи (для боксерів віком до 21 року - Саші 22 виповнилося в серпні), а потім одна за одною пішли дві поспіль перемоги на дорослих чемпіонатах світу та Європи. Рекорд, аналоги якого потрібно сильно пошукати в історії світового боксу!

Але головна мета на сьогодні, безумовно, поїздка на Олімпіаду-2020 на японський Токіо, і виграш золотої медалі. А після цього можна і в професіонали податися. Тим більше що в підходящої Хижняку ваговій категорії до 76,2 кг (другий середня вага) зіркових чемпіонів зараз немає. А можна і відразу податися в вагову категорію до 79,3 кг, де зараз панує американець Андре Уорд. Але краще не треба, так як в цій категорії до поясів Уорда вже придивляється наш Олександр Гвоздик.

Але те, що у Хижняка є потенціал стати суперзіркою боксу світового рівня, багатьом зрозуміло вже зараз. І з крутим прізвиськом для профі-рингу проблем не виникне. З прізвищем Хижняк Саша просто приречений носити нікнейм Хижак (Хижак / Predator).

Будемо тримати кулаки за Сашу! Втім, він і сам це чудово вміє.

Нагадаємо, що 9 вересня свій перший поєдинок у Всесвітній Суперсеріі боксу проведе Олександр Усик.