Кубок Англії. Третій раунд. Ідеальне повернення Тьєррі Анрі

9 січня

«АРСЕНАЛ» - «Лідс» (Д2) 1: 0
Гол: Анрі (78)
«Арсенал»: Щесни, Косельного, Скіллачі, Мікель, Коклен (Йеннаріс, 33), Сонг, Артета, Аршавін, Ремсі, Окслейд-Чемберлен (Уолкотт, 68), Шамах (Анрі, 69).

Як в кіно! Важко не погодитися з коментатором російського Спорт-1, який порівняв казкове повернення Анрі з класичних голлівудських сюжетом. Там завжди наявна позитивний персонаж, який в найнеобхіднішу хвилину виходить і перевертає ситуацію. Також в кінематографі популярні так звані сиквели. «Тьєррі Анрі. П'ять років по тому »- по-моєму, цілком гідна назва для чергового блокбастера.

Жарти жартами, а саме легендарний француз зробив те, що його партнери не могли зробити протягом більшої частини матчу. Резервний склад «Арсеналу» на чолі з Мікелем Артетою (дещо несподівано саме іспанець вийшов з пов'язкою капітана, а не, наприклад, Аршавін) грав розслаблено. У першому таймі ударів в площину воріт не було взагалі! Активно грав Аршавін, але ККД його дій було гнітюче близький до нуля. В цілому так і провів Андрій всю гру - бігав багато, бив багато, проте абсолютно без толку.

Ще однією визначною подією першого тайму стала чергова, вже нікого не здивувала, травма гравця «Арсеналу». Франсіс Коклен біг, біг - і раптом упав. Замість нього на поле вийшов ще зовсім зелений Ніколас Йеннаріс, 18-річний вихованець «канонірів». До речі, відіграв Йеннаріс на фланзі захисту цілком пристойно - нічого не вигадував, діяв просто. Каші не зіпсував, якщо трьома словами.

Що стосується «Лідса», то підопічні Саймона Грейсона не надто вразили. Так, грали добротно, але в другому таймі кілька просто жахливих обрізок в центрі поля конкретно зіпсували враження про команду. До того ж, в атаці у «Лідса», за великим рахунком, був повний нуль.

На 69-й хвилині гримнуло то саме подія, яке підняло на ноги всіх мешканців «Емірейтс». Маруан Шамах, який відіграв дуже пасивно, поле покинув, а під гул стадіону на газон вийшов №12, Тьєррі Анрі. У мене відразу в голові промайнув останній день літа 2009-го, коли зустрілися «Динамо» і донецький «Металург». Я тоді був на стадіоні «Динамо» і прекрасно пам'ятаю ті відчуття від повернення Андрія Шевченка, коли один тільки його вихід на розминку був подією. Можна тільки позаздрити фанам «Арсеналу», які пережили в цей вечір подібне почуття.

9 січня   «АРСЕНАЛ» - «Лідс» (Д2) 1: 0   Гол: Анрі (78)   «Арсенал»: Щесни, Косельного, Скіллачі, Мікель, Коклен (Йеннаріс, 33), Сонг, Артета, Аршавін, Ремсі, Окслейд-Чемберлен (Уолкотт, 68), Шамах (Анрі, 69)

Тоді Шева теж забив, але той його гол з пенальті фактично нічого не вирішував - «Динамо» і так вигравало 2: 1. Тьєррі ж забив переможний, реалізувавши свій перший же момент. Олександр Сонг блискуче розрізав оборону, а Анрі, як в старі-добрі часи, убивчо холоднокровно реалізував свій шанс в гол. Нерозумно описувати словами те, що відбувалося на стадіоні в ті хвилини. Напевно, навіть найвишуканішими епітетами подібне не передати.

У «Лідса» таки був напівмоменти в самій кінцівці, але Войцех Щесни показав, що він не розслабився, незважаючи на неробство протягом майже всього матчу.

Загалом, повернувся Анрі і зробив це тріумфально. Подивимося, як буде далі.

8 січня

«Манчестер Сіті» - «МЮ» 2: 3
Голи: Коларов, 48, Агуеро, 65 - Руні, 10, 40, Уелбек, 30
«МанСіті»: Пантілімон, Річардс, Компані, Лескотт, Коларов, Мілнер, Джонсон (Сабалета, 46), Насрі (Харгрівз, 82), Сілва (Савич, 46), де Йонг, Агуеро
«МЮ»: Ліндегаард, Евра, Джонс, Фердинанд, Смоллінг, Гіггз, Каррік, Нані (Скоулз, 60), Валенсія, Руні, Уелбек (Андерсон, 75)
Попереджені: Уелбек, 35, Нані, 36, Евра, 47, Фердинанд, 90 + 2
Вилучений: Компані, 12
Нереалізований пенальті: Руні, 39 (воротар)

огляд матчу

"ЧЕЛСІ" - "Портсмут" (Д2) - 4: 0
Голи: Мата (48), Рамірес (85, 87), Лемпард (90 + 3)
"Челсі": Чех, Босінгва, Давід Луїс, Террі, Коул (Бертранд, 86), Рамірес, Рауль Мейрелеш, Лемпард, Мата, Торрес (Лукаку, 88), Малуда (Ромеу, 78)

У перерві матчу на "Стамфорд Брідж" напевно відчувалася тривога - "Сині" в першій половині мали серйозні проблеми в грі проти представника Чемпіоншипа. При цьому Андре Віллаш-Боаш виставив самий що ні на є бойовий склад. Втім, після 15-хвилинного відпочинку спрацювала традиційна парочка-виручалочка "Челсі" - Хуан Мата відкрив рахунок. Далі справи пішли набагато простіше. Слизький рахунок зберігався майже до самій кінцівці, але потім два точних пасу від Фернандо Торреса і два голи Раміреса зняли всі питання.

"Пітерборо" (Д3) - "САНДЕРЛЕНД" - 0: 2
Голи: Ларссон (48), Маклін (58)
"Сандерленд": Міньоле, Гарднер (Ельмохамаді, 58), О'Ши, Кілгаллон, Бардслі, Ларссон, Каттермол, Вон (Мейлер, 70), Річардсон, Маклін, Сессеньон (Чи Дон Вон, 77)

"Шеффілд Уенсдей" (Д3) - "Вест Хем" (Д2) - 1: 0
Гол: О'Грейді (88)

7 січня

«Суїндон» (Д4) - «Віган» - 2: 1
Голи: Коннел (40), Бенсон (76) - Макманаман (36).
«Віган»: Аль-Хабсі, Колдвелл, Бойс, Лопес, мастит, Томас (Гомес, 56), Уотсон, Мелоні (Мозес, 77), МакАртур, Ді Санто, Макманаман

23 роки - саме стільки часу пройшло з того світлого моменту, коли скромний клуб «Суїндон Таун» долав клуб еліти англійського футболу. Ось так, через більш, ніж 20 років свято знову зазирнув до невеличкого міста, що знаходиться на південному заході Англії.

Чесно кажучи, дещо здивувався, коли побачив, що з величезної купи матчів, які починаються о п'ятій годині по Києву, український ТК "Футбол" і російський "Спорт-1" в прямому ефірі покажуть саме поєдинок «Суїндон» - «Віган». Втім, незабаром став зрозумілий такий ажіотаж навколо матчу представника четвертого дивізіону і аутсайдера АПЛ. Справа в тому, що нині «Суїндон» тренує не хто інший, як Паоло ді Каніо. Легендарний італієць прийняв «Червоних» перед початком поточного сезону і сьогоднішня перемога є на даний момент головним досягненням Паоло в якості наставника. «Суїндон» - його перший тренерський досвід.

З самого початку матчу стало зрозуміло, що розрив в два повноцінних дивізіону не бентежить нахабних бійців Ді Каніо. Ясна річ, що цьому сприяв і не самий основний склад «Вігана», де знайшлося місце людям з глибокої резерву. Втім, саме «Латікс» відкрили рахунок. Технічний і дуже активний юнак на ім'я Каллум Макманаман заробив пенальті, який взявся виконувати Бен Уотсон. Штатний пенальтист «Вігана» потрапив в штангу, а Каллум м'яч добив.

Через пару хвилин «Суїндон» продемонстрував характер, і ще до перерви на табло був встановлений паритет.

У другому таймі невелика перевага була на боці господарів. «Віган» намагався перемогти малою кров'ю, що, як правило, з суперниками такого рівня не карається. У цій же ситуації ми спостерігали за винятком з правил. Після дальнього удару вдало ногу підставив Пол Бенсон, який тільки-тільки перейшов з «Чарльтона». Для Пола це був перший матч в складі «Суїндона». Хіба що варто додати, що цей гол був забитий з вельми явного офсайду. Особливих шансів відігратися у «Латікс» не було.

«ТОТТЕНХЕМ» - «Челтенхем» (Д4) - 3: 0
Голи: Дефо (24), Павлюченко (43), Джованні (87)
«Тоттенхем»: Кудічіні, Бассонг, Доусон (Керролл, 88), Леннон (Босток, 82), Кранчар, Роуз, Лівермор, Пієнаар, Павлюченко, Джованні, Дефо (Фальке, 76)

«Шпори» на відміну від «Вігана» шансу представнику Ліги 2 не надали. Найближчий резерв Харрі Реднаппа в тренувальному режимі розібрав на запчастини «Челтенхем». Відзначаємо голи головних бомбардирів «Тоттенхема» у другосортних турнірах - Романа Павлюченко і Джованні дос Сантоса. Також важко не звернути увагу на суператакующую схему «Шпор» - в основі відразу вийшли два форварди (Павлюченко, Дефо) і чотири атакуючих півзахисника (Леннон, Джованні, Пієнаар, Кранчар).

«Бірмінгем» (Д2) - «Вулверхемптон» - 0: 0
«Вулверхемптон»: Де Вріс, Стірман, Уорд, Джонсон (Фолі, 35), Бера, Кінгслі, Хенрі, Хант (Джарвіс, 69), Йонссон, городе-Блейк, Дойл (Флетчер, 74)

Якщо говорити відверто, то перший суботній матч третього раунду цікавим назвати дуже важко. Напівпорожній «Сент-Ендрюс» як би натякав, що сьогодні видовища очікувати не варто.

Мік Маккарті, як і годиться, виставив в кубковому матчі далекий від оптимального складу. Наприклад, отримав відпочинок Уейн Хеннессі, місце якого в воротах зайняв його дублер Дорус де Вріс. Були відсутні в старті і інші лідери на кшталт Метта Джарвіса і Стівена Флетчера.

Загалом, щоб повністю охарактеризувати це протистояння, досить пари пропозицій. Описувати, за великим рахунком, нічого. Одноманітна боротьба в центрі поля, мінімум оригінальних дій в атаці, максимум марною біганини. Втім, вболівальники, які зробили міні-подвиг і додивилися цей матч до кінця, отримали невелику винагороду. На останній компенсованій хвилині трапився найбільш небезпечний епізод матчу. Спорудили його вийшли на заміну Джарвіс і Флетчер, яких ми вже згадували. Метт з кута штрафного класно пробив, але кіпер «Синіх» Колін Дойл перевів м'яч у стійку. Тут же його добивав Флетчер, однак і йому пробити вже лежачого Дойла не вдалося. Так що ірландський воротар «Бірмінгема» подарував всім шанувальникам нудного футболу перегравання.

«ФУЛХЕМ» - «Чарльтон» (Д3) - 4: 0
Голи: Демпсі (8, 61, 81, пен.), Дафф (87).
«Фулхем»: Стокдейл, Келлі, Ріїсе, Хангелаанд, Сендерос, Мерфі (Сідвелл, 81), Фрай (Дафф, 59), Демпсі, Руїс, Замора, Дембеле (Касамі, 85)

«ЕВЕРТОН» - «Тамворс» (Д5) - 2: 0
Голи: Хейтінга (5), Бейнс (79, пен)
«Евертон»: Ховард, Хейтінга, Дістен, Невілл, Коулмен (Бейнс, 57), Білялетдінов, Феллаїні, Донован, Макфадден (Дренте, 65), Гуйє, Анічебе (Стракуалуссі, 73)

«Барнслі» (Д2) - «Суонсі» - 2: 4
Голи: Важ Те (29, 65) - Рангель (30), Грехем (46, 89), Дайер (54)
«Суонсі»: Треммель, Вільямс, Тейлор, Монк, Рангель, Бріттон, Орланди (Сігурдссон, 59), Дайара (Синклейр, 78), Раутлейдж, Агустін (Аллен, 66), Грехем

«Джіллінгем» (Д4) - «СТОК СІТІ» - 1: 3
Голи: Кедвелл (16) - Уолтерс (34), Джером (43), Хут (49)
«Сток Сіті»: Бегович, Хут, Шоукросс, Апсон, Шоттон (Уїла, 52), Вудгейт, Ділеп, Паласіос (Уайтхед, 60), Джонс (Фуллер, 73), Уолтерс, Джером

«Макклсфілд» (Д4) - «Болтон» - 2: 2
Голи: Даніель (16), Менді (68) - Класніч (7), Уітер (77)
«Болтон»: Богдан, Робінсон, Найт, Уітер, Рілі, Іглз, Петров, Рео-Кокер, Пратлі (М. Девіс, 63), К. Девіс (Нгог, 63), Класніч

«МК Донс» (Д3) - «Куїнз Парк Рейнджерс» - 1: 1
Голи: Боудітч (65) - Хельгусон (89)
«КПР»: Черни, Хілл, Халл, Геббідон, Янг, Дері (Бузаки, 77), Фаурлін, Кемпбелл (Хельгусон, 61), Маккі, Сміт, Македа (Ботройд, 71).

«НЬЮКАСЛ» - «Блекберн» - 2: 1
Голи: Бен Арфа (70), Гутьєррес (90 + 5) - Гудвіл (35)
«Ньюкасл»: Крул, Колоччіні, Сантон, Сімпсон (Р. Тейлор, 60), Вільямсон, Кабайє, Бен Арфа, Абей (Гослінг, 87), Гутьєррес, Обертан (Амеобі, 56), Бест.
«Блекберн»: Банн, Олссон (Лав, 76), Живее, Ханли, Хенлі, Педерсен, Петрович, Нзонзі, Вукчевич, Рочіна (Форміка, 56), Гудвіл (Слю, 82)

«НОРВІЧ» - «Бернлі» (Д2) - 4: 1
Голи: Холт (6), Джексон (12), Сюрман (60), Моріссон (73) - Родрігес (15)
«Норвіч»: Радді, Р. Мартін, Дрюри, Уайтбред, Айала, Крофтс, Сюрман, Хулахан (Беннетт, 77), Фокс, Холт (Уібрахам, 71), Джексон (Моріссон, 71)

«ВЕСТ БРОМ» - «Кардіфф» (Д2) - 4: 2
Голи: Одемвінгі (7), Кокс (33, 61, 90) - Ірншоу (36), Мейсон (50)
«Вест Бром»: Фостер, Хара (Тчоі, 60), Шорі, Макаулі (Тамаш, 74), Доусон, Джонс, Моріссон, Дорранс, Чорне (Фортюне, 59), Одемвінгі, Кокс

«Брістоль Роверс» (Д4) - «Астон Вілла» - 1: 3
Голи: МакГліш (90) - Олбрайтон (35), Агбонлахор (64), Кларк (78)
«Астон Вілла»: Гузан, Хаттон, Уорнок, Данн, Коллінз (Гарднер, 74), Айрленд, Олбрайтон, Петров (Беннен, 82), Кларк, Бент, Хескі (Агбонлахор, 46)

«Брайтон» (Д2) - «Рексхем» (Д5) - 1: 1
Голи: Форстер-Каски (48) - Сіслевіц (62)

«Ковентрі» (Д2) - «Саутгемптон» (Д2) - 1: 2
Голи: Макшеффрі (5) - Уорд-Праус (64), Мартін (82)

«КРОУЛІ» (Д4) - «Брістоль Сіті» (Д2) - 1: 0
Гол: Таббс (73)

«Донкастер» (Д2) - «Ноттс Каунті» (Д3) - 0: 2
Голи: Хьюз (37, 70, пен)

«Флітвуд» (Д5) - «Блекпул» (Д2) - 1: 5
Голи: Уорд (70) - ЛуаЛуа (24), Філліпс (47, 77, 81), Інс (55)

«Халл» (Д2) - «Іпсвіч» (Д2) - 3: 1
Голи: Маклін (27), Керні (32), Стюарт (90) - Скотланд (57)

«Міддлсбро» (Д2) - «Шрюсбери» (Д4) - 1: 0
Гол: Емнес (40)

«Ноттінгем» (Д2) - «Лестер» (Д2) - 0: 0

«Редінг» (Д2) - «Стівенейдж» (Д3) - 0: 1
Гол: Чарльз (21)

«Шеффілд Юнайтед» (Д2) - «Селісбері» (Д5) - 3: 1
Голи: Портер (18), Еванс (60), Уебб (72, автогол) - Маклін (86)

«Уотфорд» (Д2) - «Бредфорд» (Д4) - 4: 2
Голи: Діні (3), Сорделло (40), Форсайт (56, 59) - Хенсон (8), Уеллс (88)

«Дербі Каунті» (Д2) - «Кристал Пелас» (Д2) - 1: 0
Гол: Робінсон (9)

«Дагенхем» (Д4) - «Міллуолл» (Д2) - 0: 0

6 січня

«ЛИВЕРПУЛЬ» - «Олдхем» (Д3) - 5: 1
Голи: Белламі (30), Джеррард (45, пен.), Шелві (68), Керролл (89), Даунінг (90 + 5) - Сімпсон (28).
«Ліверпуль»: Рейна, Келлі, Каррагер, Коатес, Ауреліо (Фланаган, 71), Спірінг, Максі, Джеррард, Шелві, Кюйт (Керролл, 87), Белламі (Даунінг, 74).

Думаю, розповідь про цей матч варто почати з невеликої вистави суперника «Ліверпуля». В принципі, цілком можна зануритися і розписати історію «Латікс» (так, такі собі побратими «Вігана»), яка, правда, не рясніє яскравими перемогами і видатними досягненнями. Сьогоднішній статус «Олдхема» кардинально не відрізняється від того, який у нього був на протязі всієї 117-річної історії. Втім, кілька цікавих персонажів в районі «Боундарі Парк» водиться.

Почнемо з тренера, яким є Пол Диков - так, той самий верткий форвард, який грав свого часу в «Арсеналі», «Манчестер Сіті» і купі інших команд. Так ось, останнім клубом шотландця був якраз «Олдхем». У свій час Пол був граючим тренером, а потім вирішив зосередитися лише на ролі наставника. Відверто кажучи, дуже успішною роботу Дікова назвати не можна - нині «Латікс» в третьому за силою дивізіоні займають 17-е місце.

Ще один цікавий товариш - 19-річний форвард Андреа Манчіні. Збіги ніякого немає - це син тренера «МС». Минулого літа Андреа по якомусь неймовірному збігу обставин опинився в Манчестері і підписав контракт з «городянами». Манчіні-старший резонно вирішив, що його син конкурувати на рівних з Агуеро, Джеко, Балотеллі і іншими навряд чи зможе, тому вирушив меншенький в оренду. Звичайно, розчаровуватися в таланті Андреа поки не варто, але навіть на рівні третього дивізіону він не блищить. В його активі аж два матчі у всіх турнірах. Звітну гру Манчіні провів на лавці.

Останнім по-справжньому відомою людиною в «Олдхем» є Шефкі Кукі. Пам'ятайте такого фінського таранного форварда, який обожнював святкувати голи, плюх з розгону на живіт? Загалом, нині чимало пограв в АПЛ Кукі скотився на рівень Ліги 1.

Обговоривши найпомітніших персонажів в складі маловідомої нам команди, переходимо безпосередньо до матчу. Думаю, не варто говорити, що Кенні Далгліш не виставляв максимально бойовий склад сьогодні ввечері - це було б, як мінімум, дивно. Отримали ігрову практику хлопці начебто Шелві, Каррагер, Келлі, Фабіо Ауреліо, Коатеса, які в матчах АПЛ виходять за дуже великих святах.

«Ліверпуль» довго розгойдувався, за що був покараний. Спочатку Кукі оптом обіграв і Каррагер, і Коатеса, але пробив мимо. Через пару хвилин якийсь Роббі Сімпсон приклався здалеку так, що у Рейни шансів не було. Над «Анфілд» навис привид клубу «Нортхемптон Таун». Нагадаю, що в минулому сезоні цей скромний представник четвертого дивізіону виставив «Червоних» якраз на «Анфілді» в рамках Кубка ліги. Втім, погані спогади досить швидко усунулися. Крейг Белламі, як зазвичай, був кращим на полі і не дивно, що саме він вдало зіграв на добиванні, зрівнявши рахунок.

Ключовий момент матчу стався в кінцівці тайму - «Олдхем» отримав гол у роздягальню. Вельми спірне пенальті реалізував Джеррард.

Вельми спірне пенальті реалізував Джеррард

У другому таймі «Латікс» спочатку абияк чинили опір, але їх сил вистачило ненадовго. Результат матчу передбачив гол Джонджо Шелві, а остаточно добив гостей Стюарт Даунінг - і, увага, Енді Керролл! Відчуває Енді, що після приходу Даррена Бента його деньки в «Ліверпулі» полічені, ось і вирішив забити. Гарний гол вийшов, до речі.

Загалом, без надриву «Червоні» проходять, а «Олдхем», незважаючи на не самий маленький рахунок, програв гідно.

Пам'ятайте такого фінського таранного форварда, який обожнював святкувати голи, плюх з розгону на живіт?