КУБОК ГАГАРІНА 2015. 1/2 ФІНАЛУ СХІДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ. "АК БАРС"

1/2 ФІНАЛУ СХІДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ
13 березня 2015 »Ак Барс" - "Авангард" 3: 4 2от 14 березня 2015 »Ак Барс" - "Авангард" 4: 0 16 березня 2015 »Авангард" - "Ак Барс" 0: 2 17 березня 2015 »Авангард" - "Ак Барс" 1: 3 19 березня 2015 »Ак Барс" - "Авангард" 2: 0

19 березня 2015 року.
«Сухарі» Нильссона вивели «Ак Барс» в третій раунд.

Обмеживши омський «Авангард» всього п'ять закинутими шайбами ​​в п'яти матчах півфінальної серії Східної конференції, казанський «Ак Барс» впевнено здолав суперника 4-1 (3: 4 2от, 4: 0, 2: 0, 3: 1, 2: 0) , і вдруге за останні три роки вийшов до третього раунду плей-офф.

Шведський голкіпер казанців, 25-річний Андерс Нільссон, після 4 пропущених голів з 34 кидків в першому поєдинку, в наступних чотирьох матчах капітулював лише одного разу зі 102 кидків, зареєструвавши три «сухаря». В сумі, по ходу серії, скандинав відбив 96,4% атак івано-франківців (132 з 137).

«Це заслуга всієї оборони« Ак Барса », яка провела серію чудово, - оцінив свій успіх Нільссон, - Мої партнери не давали супернику нормально кидати, вони перекривали їх в середній зоні. У «Авангарду» майже не було виходів 2 в 1 або один на один. У них майже не було небезпечних кидків, так як наші захисники ловили шайби на себе ».

Не останнє слово в успіху «Ак Барс» зіграли спец-бригади, які не дозволили супернику реалізувати жодного з 14 чисельних переваг, а самі двічі домоглися успіху при 10 спробах.

В атаці у «Ак Барс» кращим став 32-річний капітан Олександр Світов з 5 очками (3 + 2). За три бали набрали відразу 6 хокеїстів - захисники Степан Захарчук (2 + 1), Ілля Нікулін (1 + 2) і Яків Рилов (0 + 3), нападники Джастін Азеведо (1 + 2), Ігор Мирнов (1 + 2) і Костянтин Кольцов (1 + 2).

У складі «Авангарду» по дві шайби із загальних п'яти забили Сергій Широков, який додав також одну передачу, і 20-річний Кирило Семенов. У воротах сибіряків, незмінний собі, Сумманен знову влаштував чехарду з Костянтина Баруліна і Дмитра Костіна. Кожен з голкіперів провів по два з половинною поєдинку, Барулин відбивши 55 кидків з 61 (90.2%), Костін - 65 з 73 (89.04%).

«Нам потрібно привітати господарів з перемогою. Це відмінна команда з хорошою організацією, стадіоном і підтримкою, - сказав Суммонен ПРСО п'ятої зустрічі, - Ми повинні зараз вести себе тихо і вийти в задні двері. . . (Через травми) у нас вибуло дев'ять гравців. Таке іноді буває в хокеї. Але у мене ніколи не було такої кількості травмованих гравців за один раз. І я повинен сказати про травмованих гравців наступне: якщо ти пекельно стараєшся і йдеш до кінця в боротьбу, то іноді тобі за це перепадає. Фактично з ними так і було. Вони більше всіх старалися, і їм більше всіх і дісталося. Я думаю, що це невезіння. . . У минулому сезоні ми не потрапили в плей-офф, і команда була далеко внизу в турнірній таблиці. У цій серії Казань була в п'ять-шість разів краще нас. Ми намагалися, але різниця виявилася занадто велика. Я можу поставити оцінку «дев'ять з плюсом» за більшу частину сезону. Ми з моєї тренерської командою більшу частину сезону проводили хорошу роботу ».

РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ

13.03.2015. Перший матч серії. «Ак Барс» - «Авангард» 3: 4 2от (1: 1, 1: 1, 1: 1, 0: 0, 0: 1)
Голи: Світов - 2, 10:47 - 1: 0. Широков - 1 (буліт), 19:04 - 1: 1. Пережогин - 4 (Коларік), 27:21 - 1: 2. Брукбенк - 1 (Азеведо), 37:36 - 2: 2. Семенов - 2 (Бердников), 57:18 - 2: 3. Світов - 3 (бол., Меллер, Мирнов), 58:59 - 3: 3. Широков - 2 (Густафссон), 97:19 - 3: 4. Воротарі: Нільссон - Барулин (Костін, 37:36). Штраф: 12 - 2. Кидки: 42 (4 + 13 + 7 + 6 + 12) - 34 (7 + 6 + 6 + 9 + 6). 7766 глядачів (8774). . . Після того як команди обмінялися голами під саму завісу основного часу - казанців від поразки врятував Олександр Світов, який завершив у більшості ефектну триходівка за участю Оскара Меллера і Ігоря Мирного, що після того як гості вдруге вийшли вперед завдяки точному кистьовий кидка Кирила Семенва - доля поєдинку зважилася в овертаймі. Уже в другій додатковій третини, на 97-й хвилині, форвард івано-франківців Олександр Пережогин пролетів з шайбою за воротами суперників, віддав передачу на Еріка Густафссона, той накинув диск вперед і Сергій Широков, з трьох метрів, на добиванні, приніс «Авангарду» трудову перемогу // за матеріалами чемпіонат.сом.
14.03.2015. Другий матч серії. «Ак Барс» - «Авангард» 4: 0 (2: 0, 1: 0, 1: 0)
Голи: Кольцов - 1 (Світов, Нікулін), 2:23 - 1: 0. Захарчук - 1 (Кольцов, Лукоянов), 18:37 - 2: 0. Мирнов - 2 (бол., Азеведо, Нікулін), 33:14 - 3: 0. Лукоянов - 2 (Світов, Рилов), 53:25 - 4: 0. Воротарі: Нільссон - Костін. Штраф: 6 - 6. Кидки: 30 (13 + 12 + 5) - 33 (6 + 16 + 11). 8425 глядачів (8774). . . Господарі не стали випробовувати терпіння вболівальників і тренерів, відкривши рахунок на третій хвилині. Світов легко виграв вкидання у Попова, відкинув шайбу Нікуліну, після кидка якого першим на добивання встиг Кольцов. Це стало чудовою ілюстрацією усього, що відбувалося потім. Господарі контролювали ситуацію і грали, як здавалося, з запасом. Омичи, ні в якому разі не мириться з роллю наздоганяючих, не мали можливості переходити і переробити противника, в результаті чого моменти виникали нечасто, а ті, що траплялися, так і не призвели до голів, і голкіпер «Ак Барса» швед Андерс Нільссон, відбив всі 33 кидка гостей, вперше в плей-офф Кубка Гагаріна в своїй кар'єрі відстояв на "нуль". В атаці по два очки у казанців набрали Костянтин Кольцов і Артем Лукоянов, обидва 1 + 1, дві передачі у Олександра Світовит. // за матеріалами кхл.ру.
16.03.2015. Третій матч серії. «Авангард» - «Ак Барс» 0: 2 (0: 0, 0: 1, 0: 1)
Голи: Нікулін - 1 (Кольцов, Світов), 26:34 - 0: 1. Азеведо - 3 (Рилов, Мирнов), 51:27 - 0: 2. Воротарі: Барулин (58:43) - Нільссон. Штраф: 4 - 6. Кидки: 25 (8 + 9 + 8) - 18 (6 + 8 + 4). 9890 глядачів (10 300). . . Незважаючи на перевагу в кидках по воротах, омський клуб знову не знайшов проломи в обороні казанців і зазнав другої поразки в серії. 33-річний Ілля Нікулін, захисник гостей, який проводив свій 92-й матч в плей-офф Кубка Гагаріна, став автором першої і, як виявилося, вирішальною шайби, вчасно підключившись до атаки на 7-й хвилині другого періоді, на паузі обігравши кинувся під шайбу Кирила Ляміна та точно кинувши під пастку Костянтину Барулина. На 52-й хвилині доля поєдинку наперед канадський «легіонер» гостей Джастін Азеведо, точно клацнула по воротах Баруліна з ходу // за матеріалами кхл.ру.
17.03.2015. Четвертий матч серії. «Авангард» - «Ак Барс» 1: 3 (0: 1, 0: 2, 1: 0)
Голи: Глухів - 1, 1:41 - 0: 1. Костіцин - 1 (Глухів), 27:50 - 0: 2. Захарчук - 2 (Костіцин, Рилов), 31:45 - 0: 3. Семенов - 3 (Широков, Фіщенко), 58:15 - 1: 3. Воротарі: Костін (58:24) - Нільссон. Штраф: 4 - 2. Кидки: 25 (2 + 14 + 9) - 16 (5 + 8 + 3). 9540 глядачів (10 300). . . Найбільший внесок в третю перемогу поспіль казанців вніс 26-річний нападник команди Михайло Глухов, який прийшов в «Ак Барс» по ходу сезону з «Атланта». Під кінець другої хвилини зустрічі, скориставшись вдалому рикошету шайби від загороджувального скла, Глухів виявився спритнішим за всіх на «п'ятачку» воріт суперників, відкривши рахунок в поєдинку. В середині другого періоду, Михайло знайшов точним пасом Сергія Костіцина, який збільшив перевагу гостей. Таким оглядом, не маючи жодного очка в перших 8 іграх плей-офф, Глухів записав на свій рахунок відразу два результативних бали. «Авангард», який проводить останні матчі не в оптимальному складі через велику кількість травм, не створив великих проблем Андерсу Нільссону, лише зумівши перервати «суху» серію шведського голкіпера казанців на позначці 178 хвилин і 15 секунд.
19.03.2015. П'ятий матч серії. «Ак Барс» - «Авангард» 2: 0 (0: 0, 2: 0, 0: 0)
Голи: Меллер - 5 (Мирнов), 33:48 - 1: 0. Бурмістров - 1, 34:47 - 2: 0. Воротарі: Нільссон - Барулин. Штраф: 2 - 4. Більшість: 2 (0) - 1 (0). Кидки: 28 (6 + 14 + 8) - 21 (7 + 7 + 7). 8204 глядача (8774). . . Третій «на нуль» у серії шведського голкіпера казанців Андерса Нильссона, який відзначив у день матчу своє 25-річні, допоміг «Ак Барс» завершити серію за п'ять зустрічей. Нільссон, який відбив у п'яти поєдинках 132 кидка з 137-ми (96,4%), в першому періоді по справжньому двічі врятував свою команду. Спочатку шведа не зміг «пробити» Сергій Широков при виході удвох з партнером проти одного захисника, потім на добиванні упустив свій шанс Роман Бердников, коли Нільссон, в стрибку, встиг підставити свою пастку практично на лінії воріт. Потім своє слово сказав ще один швед «Ак Барса» нападник Оскар Меллер. Один з героїв серії з «Автомобіліст», Меллер в перших чотирьох матчах проти «Авангарду» відзначився лише одним результативним пасом, але його точний клацання з середньої дистанції на 34-й хвилині виявився в результаті переможним. Сибіряки намагалися оскаржити взяття воріт, вказуючи, що форвард господарів Петро Врана в'їхав в голкіпера гостей Костянтина Баруліна. Особливо розійшовся тренер «Авангарду» Раймо Сумманен, який спочатку ледь не вискочив на лід, щоб дістатися до арбітрів, а потім став показувати їм гроші, витягнуті з гаманця, як би запитуючи, скільки потрібно, щоб ті почали судити за правилами. Через пару хвилин гарний гол Олександра Бурмістрова, який обіграв на шляху до воріт пару-трійку гравців суперника, охолодив запал фінського наставника гостей. При 0: 2 «Авангард» втратив всі шанси врятувати матч, а з ним і серію.