Легіон стріляє влучно

Субота. Іпсвіч. "Іпсвіч" - "Вест Хем" - 1: 2. Андрій ЯРМОЛЕНКО. Фото: Reuters

Для багатьох наших гравців в зарубіжних клубах сезон вже почався. А деяким - ще належить участь в передсезонних спарингах.

У п'ятницю стартував чемпіонат Бельгії, проте ще до того найбільш розкручений (по справедливості, треба сказати) наш представник у тутешньої лізі півзахисник «Генка» Руслан Малиновський відзначився в Лізі Європи, ставши повноправним співавтором розгрому люксембурзької «Фоли» - 5: 0.

Українець відкрив рахунок на четвертій хвилині, а в перерві за рахунку 4: 0 (він більше не забивав і не віддавав) був замінений.

З інших єврокубкових матчів четверга виділимо перемогу казахстанського "Кайрата" над голландським АЗ - 2: 0. В першу чергу тому, що вона була забезпечена двома голами українського легіонера Адерінсоли Есеола, що грав в парі з відомим Андрієм Аршавіним. Починав він сезон в «Акжайик» у Володимира Мазяра, однак тренер подав у відставку, а футболіст пішов на підвищення - в другу команду країни.

Серед цікавих персонажів - лівий захисник Володимир Костевич у виїзному матчі «Леха» з «Шахтарем» з Солігорська (1: 1) і два українця в складі брестського «Динамо», який брав грецький «Атромітос» (4: 3). Тут в півзахисті грав Олександр Нойок, який перебрався в Брест зі складу мінських одноклубників, а в нападі - Олексій Хобленко, минулий сезон починав в «Чорноморці», де забив безліч голів, а завершував в «Леху», де справи не пішли.

Влітку якийсь час підтримував форму в Одесі, але в підсумку фактично опинився на місці Артема Мілевського, який зараз шукає новий клуб. Не виключено, до речі, що їм стане мінське «Динамо» ...

***

А тепер знову до Бельгії, з якою і почали. У п'ятницю льєзький «Стандард», який міг би стати суперником «Динамо» у другому відбірковому раунді Ліги чемпіонів, але поступився цим місцем празької «Славії», брав «Гент» - саму українську команду місцевого чемпіонату. За «індіанців» по 90 хвилин зіграли і відкриття минулого сезону Роман Яремчук, і найдорожчий захисник в історії клубу, літнє придбання Ігор Пластун, куплений в «Лудогорца» за суму, близьку до трьох мільйонів євро.

Яремчук свій гол забив, зрівнявши рахунок (1: 1) перед самою перервою. Але в другому таймі господарі суперника дотиснули - 3: 2. Про всяк випадок: Валерій Лучкевич в заявку «Стандарда» не потрапив.

У суботу наша справа продовжив Євген Макаренко, який дебютував у складі «Андерлехта» в чемпіонаті Бельгії на позиції лівого опорного півзахисника. Брюссельці обіграли на виїзді колишню команду українця «Кортрейк» - 4: 1. Вихованець «Динамо» відіграв 90 хвилин. Ні голів, ні передач, ні карток.

«Сінт-Трейден» Романа Безуса почав чемпіонат з домашньої нічиєї 0: 0 з «Серкль Брюгге». Українець, який відіграв весь матч, отримав картку на 65-й хвилині, а ТТД у нього - просто блискучі.

***

Єгор Назарин відіграв всі 90 хвилин за «Антверпен» в переможному виїзному матчі з «Шарлеруа» (1: 0). У минулому сезоні уродженець Прилук Чернігівської області і вихованець «Дніпра» був, що називається, на підхваті. Невже дозрів?

Тоді це готовий гравець для молодіжної збірної. Власне кажучи, він повинен був зіграти за неї ще в травні на меморіалі Валерія Лобановського. Але тоді молодіжку замінили юніори Олександра Петракова, і питання відпало саме собою.

А в неділю відбувся черговий бенефіс Малиновського. Його «Генк» грав на виїзді з «Локереном», і Руслан став головною зіркою матчу, що завершився впевненою перемогою гостей 4: 0. На рахунку українця гол і дві гольові передачі.

Якщо поглянути на рівень гри інших наших футболістів в бельгійському чемпіонаті, то можна припустити, що представництво цього турніру в збірній може істотно збільшитися.

***

Доленосний період настає для Андрія Луніна в «Реалі». Залишимо поки розмови про швидке придбання Королівським клубом Тібо Куртуа. Поки бельгійця немає, а мадридці, зібравши по частинах відпочиваючих, відбули за океан, де в США в рамках Міжнародного кубка чемпіонів проведуть три зустрічі - 1 серпня з «Манчестер Юнайтед», 5 серпня з «Ювентусом», 8 серпня з «Ромою».

Поки ходять чутки про те чи продажу, то чи про оренду Олександра Зінченка в «Вулверхемптон», він клянеться у вірності «МанСіті» і продовжує робити спроби закріпитися в його складі. Проти «Баварії» (3: 2) відіграв 90 хвилин на лівому фланзі оборони (а проти «Ліверпуля» Хосеп Гвардьола відрядив його в центр поля) в грунтовно омолодженому складі «Сіті».

Англійська преса відзначає непогане участь Зінченко в атакуючих діях, але не дуже впевнене виконання ним безпосередніх обов'язків.

Зінченко взяв участь в трьох матчах «МанСіті» в американському турне, воно ж Міжнародний кубок чемпіонів. 5 серпня, вже повернувшись додому, його команда зіграє з «Челсі» за Суперкубок Англії, а 12-го їй належить виїзна зустріч з «Арсеналом» в прем'єр-лізі.

***

Добігає кінця третій тиждень перебування в «Вест Хемі» Андрія Ярмоленка. Українець впевнено освоюється в стані «молотобійців». 11 липня він перебрався в Лондон з Дортмунда, а 14-го вже дебютував, провівши тайм в матчі з «Уікомб».

У наступній грі з «Престоном» 21 july Ярмоленко відзначився гольовим пасом. А ось поєдинок з «Астон Віллою» 25-го Андрій пропустив, і це насторожувало, але потім його відсутність пояснили не більшим м'язовим пошкодженням.

28 липня в поєдинку з «Іпсвічем» Ярмоленко дограв до 63-й хвилини і пішов за рахунку 1: 1. Був досить помітний, брав ініціативу на себе, зробив кілька гострих навісів, взяв участь в гольовий атаці, що завершилася точним ударом Феліпе Андерсона.

Сьогодні «Вест Хем» грає з «Майнцем», 3 серпня - з «Анжеро». Ну а 12-го стартує в прем'єр-лізі поєдинком з «Ліверпулем».

***

Євген Коноплянка відіграв тайм за «Шальке» проти «Ерцебірге». «Кобальтові» зазнали в ньому перше літнє поразку - 0: 1. Українець не був особливо помітний, і взагалі в предсезонке забив лише одного разу - 5 липня «Саутгемптон» в матчі, що завершився з рахунком 3: 3.

5 серпня «Шальке» зіграє заключний контрольний матч з «Анжеро», а потім - почнеться офіційний сезон. Спочатку - Кубок Німеччини ...