Ліга чемпіонів. 1/4 фіналу. Матч-відповідь. "Шахтар" - "Барселона" - 0: 1. Каталонські інопланетяни / Відео / Єврокубки: Ліга Європи, Ліга чемпіонів / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

1. Ліга чемпіонів. 1/4 фіналу. Матч-відповідь. "Шахтар" - "Барселона" - 0: 1. каталонські інопланетяни

Фото Валерія Дудуша

"Шахтар" гідно виглядав в цій Лізі чемпіонів і вперше для себе дістався до чвертьфіналу, але змагатися з каталонськими інопланетянами "гірники" не змогли.

"Шахтар" в першому матчі на "Камп Ноу" мав не менше моментів, ніж "Барселона", але різниця футболістів двох команд в класі позначилася в рахунку на табло. Складно було повірити в те, що на "Донбас Арені" каталонці пропустять купу м'ячів, а тому поєдинок перетворювався не більше ніж на формальність. Для "Шахтаря" цей матч був приводом потішити власне самолюбство успіхом в матчі з невмотивованими каталонцями, для іспанської команди - тренування з підвищеним навантаженням перед двома поспіль матчами з "Реалом". Вже у вихідні "синьо-гранатових" битиметься з мадридцями в рамках чемпіонату країни, а в середині наступного тижня зійдеться з ними у фіналі Кубка Короля. Втім, на цьому суперництво двох іспанських грандів не завершиться. "Реал", як і "Барселона", крупно переміг свого суперника в першому чвертьфіналі Ліги чемпіонів, а тому їм з великою часткою ймовірності чекають ще два поєдинки в рамках європейського кубка.
Хоча футболісти "Шахтаря" ще намагалися робити хорошу міну при поганій грі і розповідали журналістам про те, що їм під силу отигратьcя в протистоянні з "синьо-гранатовими". Гравці іспанської команди відповідали люб'язністю на люб'язність і заявляли до стартового свистка про те, що нічого ще не вирішено і попереду було 90 хвилин гри. Однак зрозуміло ж було, що "Барселона" йшла далі, і у "Шахтаря" не було жодного шансу на успіх.
Матч розпочався досить метушливо, жодна з команд не хотіла поступатися ініціативу, а вступили в сутичку з відкритим забралом. Правда, моментів спочатку було небагато, оскільки розвернутися з м'ячем в центральній зоні не могла жодна зі сторін. Каталонці нікуди не поспішали, адже запас першої гри дозволяв їм діяти не поспішаючи, "гірники" ж намагалися нав'язати супернику свою волю. Поступово, крок за кроком, це стало виходити. Господарі все частіше стали доходити до штрафної суперника флангами, та й по центру їм вдавалося продавлювати своїх опонентів. Перший небезпечний момент підопічні Луческу створили на 9-ій хвилині, коли Коста отримав м'яч на вході в штрафну і вистрілив з гострого кута, але Вальдес був напоготові і впорався з цим пострілом.
Поступово атаки "Шахтаря" стали все частіше доходити до розуму, проте реалізація помітно кульгала. Давалася взнаки ота сумнозвісна різниця в класі, від якої було нікуди не дітися. На 14-ій хвилині після вивіреної і розмашисто атаки господарів м'яч був доведений до Жадсона, який вдарив по воротах з двадцяти метрів точно в голкіпера, через шість хвилин Мхітарян випередив одного з каталонців на відскоку, однак і його удар з-за меж штрафного залишився неточним . Гості ж у першій половині тайму не те, що не створили жодного небезпечного моменту, а зовсiм небагато раз доходили до чужого штрафного. Все-таки психологію не обдуриш, і навіть "Барселоні" важко грати з повною самовіддачею, маючи величезну фору.
Господарі ж продовжували шукати свій шанс. Каталонці і так не безгрішні в обороні, а, граючи не на межі концентрації, можна було очікувати від "блауграни" огріхів у грі біля своїх воріт. І вони були, ось тільки господарям в завершальній стадії не вистачало холоднокровності. На 25-ій хвилині Жадсон з вигідної позиції з центру штрафного майданчика пробив надто слабо. Однак потім іспанці все ж вирішили пограти в футбол. На 28-ій хвилині вони відповіли першим ударом у ворота, коли Мессі не став входити в штрафну (хоча зазвичай він саме це і робить) і вистрілив здалеку, але П'ятов, нудьгував в першому відрізку гри, був напоготові. Потім Адріано, отримавши м'яч на хід в штрафний, бив з близької відстані в дальній кут і м'яч вже пролетів повз голкіпера, але Ракицький встав на шляху ігрового снаряда в ціль. А після Ліонель мав ще один відмінний момент, щоб відкрити рахунок, але спіжоніл і спробував перекинути голкіпера на короткій дистанції, але трюк не пройшов.
Кінцівка тайму залишилася вже за гостями. Вони додали в зібраності, від чого у "синьо-гранатових" тут же стала виходити швидка комбінаційна гра. Іспанці швидко відсунули гру від своїх воріт і перевели м'яч на чужу половину поля. І під самий перерву вони закономірно повели в рахунку. На 43-ій хвилині Мессі поліз на трьох суперників по центру, зберіг ігровий снаряд навіть незважаючи на рикошет і пробив з меж штрафного повз воротаря!
Господарі могли відігратися ще до перерви, проте з найточнішим ударом Жадсона в "дев'ятку" зі штрафного впорався Вальдес. Іспанці продовжили грати з перевагою і після п'ятнадцятихвилинної паузи. По крайней мере, атак донецької команди не було видно зовсім. Гості ж грали явно не на повну котушку, однак навіть при таких вихідних даних створювали гострі моменти. Не так часто, як зазвичай, але все ж. На 60-ій хвилині після контратаки три в два Мессі виклав снаряд під удар Афеллай, але той із забійної позиції влучив у воротаря, а на добиванні Алвеш послав м'яч повз ворота. Через чотири хвилини Вілья втік від опонента і пробив, але послав снаряд в метрі від стійки воріт. Були моменти і у господарів, але ми ж пам'ятаємо про різницю в класі. Наприклад, на 75-ій хвилині Едуардо протягнув м'яч до чужого штрафного і відпасував на Мхітаряна, а той крутнув з м'ячем і сильно пробив, але по центру воріт, Вальдес в падінні встиг виставити руку і перевести м'яч на кутовий.
"Барселона" довела матч до перемоги і оформила путівку в наступний раунд. "Шахтар" гідно виглядав в цій Ліги чемпіонів і вперше для себе дістався до чвертьфіналу, але змагатися з каталонськими інопланетянами "гірники" не змогли. Та й чи зуміє хоч хтось? Попереду вже півфінал.