Лондон-2012: командні види спорту стали головним джерелом перемог збірної Росії

5 серпня 2012 10:52 5 серпня 2012 10:52   Восьмий день літньої Олімпіади 2012 року, який завершив першу половину Ігор, приніс Росії п'ять медалей: срібло в жіночому тенісі, метанні диска і чоловічий важкої атлетики, а також бронзу в жіночому парному бадмінтоні та семиборстві, повідомляє   РІА Новини

Восьмий день літньої Олімпіади 2012 року, який завершив першу половину Ігор, приніс Росії п'ять медалей: срібло в жіночому тенісі, метанні диска і чоловічий важкої атлетики, а також бронзу в жіночому парному бадмінтоні та семиборстві, повідомляє РІА Новини .

Через екватор Ігор російська збірна пройшла з 28 медалями: трьома золотими, 15 срібними і 10 бронзовими, перебуваючи на 10-му місці в медальному заліку. З огляду на, що за підсумками всіх ігор очікувалося близько 20-25 золотих медалей і третє-четверте місце в командному заліку, перша половина Ігор розчарувала багатьох уболівальників.

Перша десятка медального заліку після восьми днів виглядає так: США (26 золотих, 13 срібних і 15 бронзових нагород), Китай (25, 16, 12), Великобританія (14, 7, 8), Південна Корея (9, 3, 5) , Франція (8, 6, 8), Німеччина (5, 10, 6), Італія (5, 5, 3), Казахстан (5, 0, 0), Північна Корея (4, 0, 1) і Росія (3 , 15, 10). По сумарному числу нагород Росія займає четверте місце.

Найвдаліше для збірної Росії в восьмий день Ігор справа йшла в командних видах. Чоловіча збірна Росії з баскетболу в суботу в повному драматизму матчі обіграла команду Іспанії в груповому турнірі з рахунком 77:74, хоча по ходу гри програвала майже 20 очок, і гарантувала собі перше місце в групі B. Волейболісти в цей же день переграли команду США, діючих олімпійських чемпіонів, в п'яти сетах - 27:29, 19:25, 26:24, 25:16, 15: 8.

У легкій атлетиці Олена Ісінбаєва успішно подолала кваліфікацію у стрибках з жердиною і вийшла у фінал змагань. Дворазова олімпійська чемпіонка спочатку з першої спроби взяла висоту 4,50 метра, потім стрибнула на 4,55. Юлія Заріпова кваліфікувалася у фінал з бігу на 3000 метрів з перешкодами, зайнявши за підсумками кваліфікації п'яте місце. Чемпіонка Олімпіади-2008 росіянка Гульнара Галкіна відібрали у фінал з 12-го місця.

Однак надії на одні медалі компенсуються втратою шансів на нагороди в інших видах спорту. Так, в суботу стало відомо, що два російських важкоатлета у ваговій категорії до 105 кілограмів Хаджимурат Аккаєв і Дмитро Клоков, які претендували на нагороди, не візьмуть участі в Олімпіаді з медичних причин.

Золота надія російської тенісної збірної Марія Шарапова у фіналі олімпійського турніру не змогла чинити опір американці Серені Вільямс, взявши лише один гейм. Незважаючи на надії шанувальників найбільш титулованою російської тенісистки побачити її на верхній сходинці олімпійського п'єдесталу, Шарапова стала срібним призером. Шарапова була прапороносцем збірної Росії на церемонії відкриття Ігор. Після Олімпіади-2000, на церемонії відкриття якої російський прапор ніс гандболіст Андрій Лавров, ні на одних Іграх, літніх або зимових, спортсмен, обраний прапороносцем збірної, потім коли завойовувала золоту медаль. На післяматчевій прес-конференції Шарапова сказала, що незважаючи на відсутність золота, вона задоволена виступом на Олімпіаді і не вірить в «прокляття прапороносця». Серена Вільямс виграла третю олімпійську золоту медаль в кар'єрі. До цього вона два рази перемагала на Іграх разом з сестрою Вінус в парному розряді (Сідней-2000 і Пекін-2008). Володаркою бронзової медалі стала білоруска Вікторія Азаренко, перша ракетка світу, яка в матчі за третє місце обіграла ще одну росіянку Марію Кириленко - 6: 3, 6: 4.

У суботу російської збірної вдалося завоювати перші медалі в легкій атлетиці. Срібною медалісткою стала Дар'я Пищальникова в метанні диска, бронзової - Тетяна Чернова в семиборстві. Пищальникова з результатом 67,56 метра поступилася хорватка Сандрі Перкович, який жбурнув снаряд на 69,11 метра. Третьою стала китаянка Лі Яньфен - 67,22 метра.

Чернова, чинна чемпіонка світу в семиборстві, за підсумками заключного виду семиборства - бігу на 800 метрів - набрала 6628 балів. Спочатку було оголошено, що спортсменка стала срібним призером Ігор. Однак незабаром її срібло перетворилося в бронзу після того, як німецька спортсменка Ліллі Шварцкопф, спочатку дискваліфікована після забігу, змогла відновити свій результат після поданого протесту. Перемогу здобула фаворитка змагань британка Джессіка Енніс (6955).

Олександр Іванов «підняв срібло» у змаганнях з важкої атлетики у ваговій категорії до 94 кілограмів з результатом за сумою двоборства 409 кілограмів (185 в ривку і 224 у поштовху). Перемогу здобув представник Казахстану Ілля Ільїн, який встановив світовий рекорд - 418 кілограмів (185 + 233). Бронзу завоював молдаванин Анатолій Чириков - 407 кілограмів (181 + 226). З таким же результатом завершив виступ росіянин Андрій ДеМанн, але оскільки його особиста вага більше, він задовольнявся четвертим місцем.

Крім легко- і важкоатлетів удача посміхнулася в суботу і російським бадмінтоністки Валерії Сорокіної та Ніні вислови, які завоювали бронзові медалі в парному розряді. У матчі за третє місце російська пара взяла верх над канадським дуетом Алекс Брюс / Мішель Лі - 21: 9, 21:10. Це кращий результат Росії в олімпійському бадмінтоні. Попереднє досягнення - чвертьфінал чоловічий пари на Іграх в Атланті в 1996 році.

Бадмінтоністки потрапили до фінальної частини турніру завдяки скандалу, коли судді дискваліфікували через підозри в грі в піддавки вісім гравців, в тому числі і лідерів змагань на той момент.