3. У «Мадрида» тепер все погано?

Вадим Лукомський - про причини сенсації.

Чому цей результат унікальний?

Чому цей результат унікальний

«Ми були жахливі в першому таймі. «Севілья» явно нас перевершувала. До кінця тайму ми програвали в три голи - важко щось зробити в такій ситуації », - сказав після матчу Марсело.

Суперсенсації через збіг обставин періодично трапляються, але це не той випадок. Відрив «Севільї» був повністю логічним. До моменту, коли рахунок став 3: 0, команда Пабло Мачина лідирувала за ударами зі штрафного 10: 3. Так «Мадрид» давно не возили. Для контексту: рахунок ударів зі штрафної в тих самих 5: 0 в класико - 10: 2. «Севілья» за тайм створила майже таку саму різницю і дійсно могла забивати навіть більше трьох.

Як так вийшло?

Як так вийшло

схема

Мачин - головний фанат схеми 3-5-2 (3-4-2-1) в Іспанії. У минулому сезоні ця формація допомогла його «Жироні» виступити краще будь-якого іншого дебютанта в історії Ла Ліги. Довгий час «Жирона» була єдиною командою ліги, яка регулярно грала з трійкою центральних захисників. У другій половині сезону до них приєднався «Бетіс».

Нетипова для Іспанії схема ставила перед суперниками максимально важкі завдання. Кращі компліменти Мачином зробили Зінедін Зідан і Дієго Сімеоне, які після провальних перших таймів копіювали його схему в другому. «Мадрид» програв в першому колі і отримав від Мачина 5 м'ячів за дві гри, а "Атлетіко" так і не обіграв «Жірону».

«Мадрид» програв в першому колі і отримав від Мачина 5 м'ячів за дві гри, а Атлетіко так і не обіграв «Жірону»

Мачин не просто любить схему з трьома захисниками, а й ідеально їй навчає. Важлива особливість формації, яка завжди дотримується у Пабло - оптимальна відстань між крайніми захисниками (вчора - Хесус Навас і Гільєрме Арана) і крайніми центральними (Даніел Каррісу і Серджіо Гомес). Це важливо, тому що вінгери «Мадрида» Бейл і Асенсио не могли тримати їх одночасно. Вони губилися при пресингу.

Якщо Бейл пресингує Карісса, то Навас отримує свободу, що змушує Марсело висуватися надто високо і розбивати лінію захисту. Якщо Бейл НЕ пресингує і допомагає проти Наваса, то Карісса спокійно починає атаку.

Другий момент - трійка півзахисників і потенційна свобода Евері Банегу, який володіє шикарним пасом. За стартовим схемами у аргентинця не було прямого опонента. Трійка півзахисників «Реала» адаптувалася, щоб його накривати. Найчастіше висувався Модріч, але це теж додавало трохи плутанини.

Найчастіше висувався Модріч, але це теж додавало трохи плутанини

Результатом була нерішучість, а це найнебезпечніший сценарій. «Севілья» проходила першу хвилю тиску. Потім Марсело (або Начо) висувався на Наваса (або Арану). І лінія захисту «Реала» розбита. Можна розкривати її пасом врозріз. Нападники Сілва і Бен-Йеддер були попереджені і відразу ж відкривалися в зону між крайнім і центральним захисниками.

Тиск на фланг Марсело

Найчастіше цей трюк проробляли з флангом Марсело. 42% атак «Севільї» йшли через правий фланг. Як тільки Марсело висувався, в зону між ним і Рамосом слід відкривання. Відкривалися не тільки нападники, а й Надрухомий Пабло Сарабія.

Відкривалися не тільки нападники, а й Надрухомий Пабло Сарабія

так виглядає карта середніх позицій гравців «Севільї» - добре видно, як Сілва, Бен-Йеддер і Сарабія навантажували цю зону.

Швидкі атаки

У перші хвилини «Севілья» користувалася плюсами схеми і володіла м'ячем - на самому початку доходило навіть до 66%. Але після гола вони віддали м'яч: з 15-ї хвилини і до кінця тайму 73% володіння у «Мадрида». У такому сценарії важливо було організувати оборону і контратакувати достатньою кількістю гравців.

У такому сценарії важливо було організувати оборону і контратакувати достатньою кількістю гравців

Позиційна оборона «Севільї». Всі варіанти перекриті, Банега і К'єр вільні і готові страхувати партнерів в разі провалу. Тільки швидкий переклад створить серйозну загрозу.

В даному випадку навіть переказ не був хорошим варіантом, тому що у «Мадрида» не було ширини справа. Там розташовувався Начо, який не дуже добре підтримує атаку. «Севільї» потрібно було лише знешкодити лівий фланг. Вони це дуже впевнено зробили.

Через численних переваг, які дає система Мачина, він отримав можливість виставити трійку півзахисників без чистого опорника. Це стало величезним плюсом при контратаках. Технічні півзахисники впевнено починали швидкі атаки навіть під тиском «Мадрида». Після матчу Хулен Лопетегі визнав, що його футбол стає вкрай уразливим, якщо контрпрессінг не працює.

«Севілья» зразково розкрила проблему. Якості трійки півзахисників ідеально підходили для цього. Банега шикарно пасує, Франко Васкес відмінно тримає м'яч під тиском, а Сарабія дуже рухливий і завжди готовий тікати в контратаку в якості додаткового гравця.

«Севілья» завдала 3 удари в контратаках - кращий результат сезону в матчах проти «Реала». У Opta суворі вимоги до таких ударів - атака повинна початися на своїй половині поля і вкластися в короткий час. На ділі ударів в швидких атаках було ще більше.

У «Мадрида» тепер все погано?

У «Мадрида» тепер все погано

Ні. Якщо брати всю стартову дистанцію, а не один матч, «Мадрид» - найбільш вражаюча іспанська команда. Навіть копіювання плану Мачина іншими команда не стане катастрофою.

По-перше, минулорічний досвід натякає на те, що копіювання не буде. «Жирона» в першому колі розкрила недоліки схеми Зідана. Але масово переходити на трійки захисників проти «Реала» не стали. Тільки «Тоттенхем» використовував цю ідею в ЛЧ (і теж покарав «Мадрид»).

По-друге, «Мадрид» стануть більш доступними готовий. Вже у другому таймі Хулен Лопетегі перейшов на 3-4-3 . Каземіро перемістився в трійку захисників - команда сильно додала як в стримуванні контратак, так і у власних атаках.