Марафон. 6 матчів в історії Ліги з двома овертаймі

Наполегливих матчів в історії Єдиної Ліги ВТБ було чимало. Часто командам було недостатньо основного часу і для визначення переможця була потрібна додаткова 5-хвилинка. Таких ігор в цілому набралося 54. Але іноді суперники входили в клінч і навіть в овертаймі грали внічию, продовжуючи тим самим зустріч ще на 5 хвилин. Спеціально для сайту Єдиної Ліги ВТБ Костянтин Кучер згадує такі матчі і головних дійових осіб.

***

Недавній матч в «Астані» цікавий ще й тим, що вперше в історії Ліги міг відбутися третій овертайм. За 21 секунду до кінця другої 5-хвилинки Роберт Лоурі, який став згодом героєм, зрівняв рахунок двома влучаннями зі штрафної лінії - 95:95. Але лідер «Єнісей» Тоні Тейлор відповів своїми влученнями після того як на ньому порушили правила і тут вже від Лоурі треба було трохи магії.

Так чи інакше, це був перший матч в поточному сезоні з двома овертаймі. Тому є привід згадати інші.

«Червоні Крила» - «Будівельник» - 90:89 (14:12, 19:22, 19:17, 19:20, 9: 9, 10: 9)

Коли: 15 февраля 2012 року
Де: Самара, Росія
Головні дійові особи: Брион Раш ( «Червоні Крила»), Павло Буренко ( «Будівельник»)

Перша така гра відбулася в сезоні 2011/12 в Самарі. Команди починали змагатися за місце в плей-офф і в одній з таких зустрічей зійшлися «Червоні Крила» і «Будівельник». В основний час ближче до успіху були господарі. За кілька секунд до сирени лідер волжан Брион Раш при «+3» встав на лінію штрафних, однак обидва кидки американця виявилися неточними. Гості сповна скористалися подарунком. Дальнє потрапляння Павла Буренка перевело гру в овертайм. Наступні 5 хвилин пройшли в абсолютно рівній боротьбі, де команди синхронно набирали очки.
Реабілітувався за свою осічку Раш зміг на кінець другої додаткової 5-хвилинки. При цьому ініціативою володіли вже українські баскетболісти. 2-очкову перевагу давало їм надію на успіх, але у господарів ще залишалося володіння. Триочковий постріл американського захисника самарцев вирішив результат зустрічі на користь «Крил».

«Нептунас» - «Єнісей» - 88:89 (22:16 14:20, 19:14, 19:24, 10:10, 4: 5)

Коли: 13 грудень 2012 року
Де: Клайпеда, Литва
Головні дійові особи: Забіан Дауделл ( «Єнісей»), Мартінас Мажейка ( «Нептунас»)

У наступному сезоні трапилися відразу дві гри з двома овертаймі. Перша зустріч пройшла в Клайпеді, де місцевий «Нептунас» приймав «Єнісей». По ходу зустрічі суперники йшли практично нарівні. Але в кінцівку основного часу в ролі лідера входили литовські баскетболісти - 72:70. Порятунком сибіряків стали тактичні фоли. Захисники господарів Маріус Рункаускас і Мартінас Мажейка по разу промахнулися з лінії штрафних, на що лідер красноярці Забіан Даудел відповів двома результативними проходами.
У першій додаткової 5-хвилинці команди помінялися ролями. Тут вже за крок від перемоги були гості. За три секунди до сирени черговий прохід Даудела подарував їм 2-хочковое лідерство. Але після тайм-ауту стрімка комбінація «Нептунас» завершилася точним кидком Мажейкю з середньої дистанції - 84:84.
І все ж останнє слово залишилося за сибіряками. Другий овертайм пройшов на тлі втоми. Команди грали в повільний позиційний баскетбол з великою кількістю промахів. Але все ж у Забіана Даудела вистачило сил на вирішальний кидок.

ВІДЕО

«Спартак» - «Нижній Новгород» - 85:88 (10:18, 11:18 24:14, 25:20, 11:11 4: 7)

Коли 5 травня 2013 року
Де: Санкт-Петербург, Росія
Головні дійові особи: Артурас Стрелніекс ( «Спартак»), Василь Заворуєв ( «Спартак»), Обі Троттер ( «НН»), Дмитро Головін ( «НН»).

Єдиний матч в історії турніру з двома овертаймі в плей-офф пройшов в 2013 році в Санкт-Петербурзі. До цього «Спартак» і «Нижній» обмінялися перемогами, і ця зустріч ставала вирішальною в серії.
Волжани вже в першій чверті захопили лідерство і утримували його довгий час. За хвилину до закінчення основного часу після проходу Дмитра Головіна вони відірвалися в рахунку на 7 очок - 63:70. Але тут своє вагоме слово сказав Василь Заворуєв. Два його точні кидки поклали початок ривка господарів, а швидкий відрив за участю Артураса Стрелніекса перевів гру в овертайм.
Рятуватися пітерцям довелося і в кінцівці першої додаткової 5-хвилинки. На цей раз лаври героя на себе приміряв форвард червоно-білих Джошуа Картер. На жаль для господарів, його ефектний данк лише відстрочив поразку. Втретє зловити за хвіст удачу їм вже не вдалося. Дальній кидок Стрелніекса міг би перевести гру в наступний овертайм, але м'яч зрадницьки вдарився в передню дужку кільця.

ВІДЕО

«Цмоки-Мінськ» - «Азовмаш» - 98: 102 (18:20, 20:22 17:19, 22:16 15:15 6:10)

Коли: 16 февраля 2014 року
Де: Мінськ, Білорусь
Головні дійові особи: Террел Стоглін ( «Азовмаш»), Бранко Мірковіч ( «цмоки-Мінськ»)

«Азовмаш» прилетів до Мінська в самому розпалі перебудови. Тільки другий матч керував командою Звєздан Мітровіч, а в грі дебютував захисник Террел Стоглін. Американець в результаті став одним з героїв. Його результативні дії допомагали гостям утримувати перевагу впродовж більшої частини зустрічі. Однак ривок на початку четвертої 10-хвилинки дозволив «драконам» вирівняти ситуацію. Кінцівка основного часу в результаті пройшла в тягучому позиційному баскетболі. За три останні хвилини суперники на пару набрали лише 6 очок, а обмін точними кидками Кіта Бенсона і Маркуса Гіньярда встановив на табло рівний рахунок - 77:77.
У першій додаткової 5-хвилинці команди з ходу включилися в боротьбу, граючи досить швидко і розкуто. Шанс вирвати перемогу був у Стогліна, але його кидок в кінцівці виявився неточним. Вирішилася доля зустрічі лише в другому овертаймі. За традицією сталося це на останніх секундах. Точні штрафні все того ж Гіньярда дозволили українцям відірватися - 98: 101. Захисник господарів Бранко Мірковіч міг зрівняти рахунок, але його триочковий пройшов повз ціль.

ВІДЕО

«Хімки» - «Локомотив-Кубань» - 101: 88 (22:12 20:29, 15:21, 17:12, 8: 8, 19: 6)

Коли: 7 грудень 2015 року
Де: Химки, Росія
Головні дійові особи: Олексій Швед ( «Химки»), Малькольм Ділейні ( «Локомотив-Кубань»)

Ця гра багато в чому стала унікальною. У перший і поки що востаннє два овертайму зіграли команди-фаворити чемпіонату. При цьому друга 5-хвилинка пройшла за явною перевагою «Хімок». Взагалі ж зустріч з кубанцями перетворилася на бенефіс Олексія Шведа. Захисник записав на свій рахунок 32 очка, 12 передач, 6 підборів, закінчивши гру з приголомшливими показниками ефективності (34) і «плюс-мінус» (+30).

Саме відмінна гра росіянина і дозволила господарям придушити опонента у другому овертаймі. А до цього на паркеті точилася рівна боротьба з обопільними шансами на успіх. У кінцівці основного часу лідер кубанців Малькольм Ділейні міг принести перемогу своїй команді, але його кидок в проході був неточний. Тією ж монетою відплатив супернику в першій додаткової 5-хвилинці і захисник хімчан Тайріз Райс. Ну а в другому овертаймі на сцену вийшов Швед. Сил його зупинити у гостей вже не залишалося.

«Єнісей» - «Німбурк» - 88:92 (21:22, 21:16 22:24 12:14, 6: 6, 6:10)

Коли 8 лютого 2016 року
Де: Красноярськ, Росія
Головні дійові особи: Ховард Сент-Рос ( «Німбурк»), Девід Кеннеді ( «Єнісей»).

Красноярський клуб є рекордсменом щодо участі в іграх з двома овертаймі. На рахунку сибіряків три подібні зустрічі. Домашній матч попереднього чемпіонату проти «Німбурка» став другим для них в цьому списку.
Ігри з двома овертаймі не відрізняються особливою результативністю. У семи матчах лише двічі переможці набирали більше 100 очок. Ось і ця зустріч в Красноярську не стала винятком.
Матч невикористаних можливостей - саме так можна було назвати цю гру. Так, на останній хвилині основного часу перемогу своїм командам могли принести «красноярці» Тоні Тейлор і Девід Кеннеді або ж «чехи» Марко Ягодіч і Чассон Рендл. Але їх кидки виявилися неточними. Ті ж Тейлор і Кеннеді по разу змастили штрафні в кінцівці першої додаткової 5-хвилинки. Але слідом і форвард «Німбурка» Войтех Хрубан «пробачив» «Єнісей».
Було зрозуміло, що перемогти в цьому марафоні зуміє команда, яка скористається своїми шансами. Вдалося це гостям. У кінцівці другого овертайму сибіряки безуспішно намагалися ліквідувати 3-очкове відставання. В одній атаці Олексій Вздихалкін (двічі) і Павло Сергєєв могли врятувати «Єнісей» кидками з-за дуги, але всі вони не досягли мети.