Марія Симові: Бодібілдинг - це довгий і наполеглива праця: Департамент фізичної культури і спорту Ханти-Мансійського автономного округу - Югри

ВІДКРИТИЙ ЧЕМПІОНАТ ОКРУГУ ПО БОДІБІЛДІНГУ І ФИТНЕСУ

У Ханти-Мансійську в Центрі розвитку тенісного спорту відбувся Відкритий чемпіонат округу з бодібілдингу та фітнесу. У чемпіонаті брали участь 56 спортсменів з Ханти-Мансійська, Нижньовартовська, Тюмені, Югорска, Нафтоюганська і Сургута. Спортсмени виступали в шести категоріях: класичний бодібілдинг, фітнес-бікіні, пляжний бодібілдинг, бодібілдинг, бодіфітнес і фіт-модель. У фітнес-бікіні і пляжному бодібілдингу в свою чергу спортсмени були розділені на категорії відповідно до свого зростанням. На відміну від класичного бодібілдингу в цьому виді програми існують обмеження по вазі спортсмена в залежності від його зростання. Це розраховується за певною формулою.

В ході церемонії відкриття з вітальним словом до учасників та глядачів звернулись заступник начальника управління спортивно-масових заходів АУ «ЮграМегаСпорт» Олексій Уланов і президент Федерації бодібілдингу Югри Юрій Медведєв. «Я радий вітати сьогодні всіх в цьому залі, як глядачів і спортсменів, - звернувся до трибун Юрій Борисович. - Для нас це дуже значимий турнір. Починаючи з 1999 року ми провели понад сорок турнірів на території Югри, тут, в Центрі розвитку тенісного спорту, турнір проходить вдруге. У 2009 році тут проходив Чемпіонат Росії з бодібілдингу. Це стало певним стартом для розвитку даного виду спорту. Хочу подякувати нашим партнерам, які надали призи, інформаційних партнерів і АУ «ЮграМегаСпорт» за прекрасний зал, в якому ми проводимо зараз змагання. Хочу також подякувати Департамент фізичної культури і спорту автономного округу за підтримку нашого виду спорту протягом багатьох років ».

Першими виступали дівчата в категорії бодіфітнес, абсолютна категорія. Перше місце зайняла Марія Симові з Тюмені. Перемога Марії примітна тим, що трапилася вона після недавнього народження дитини: «На сцені були навіть сльози радості, коли оголосили, що я зайняла перше місце. Я дуже задоволена. Я старалася. Це друге моє виступ, а в номінації бодіфітнес і зовсім дебют. До цього я виступала в фітнес-бікіні, але там не склалося. І, ось, я тут і я перша. Емоції просто через край. Я вдячна своєму тренеру Ані Котової, яка допомогла створити цей образ. Я йшла до цього два роки. Всі говорять, що це швидко, але насправді це не так. Насправді, це довгий працю: тренуєшся, дотримуєшся харчування, намагаєшся. До того ж, у мене маленька дитина, тобто крім тренувань я працюю кожен день і приділяю йому час. Але у мене вийшло це поєднувати, і я думаю, що заслужила перше місце ».

Слідом за ними на сцену вийшли спортсмени в категорії класичний бодібілдинг. Кращим серед них став Рафаель Хакимов з Нафтоюганська. У номінації фітнес-бікіні в категорії до 163 см зайняла Юлія Соловйова з Югорска, до 169 см не знала собі рівних Катерина Шабаліна з Тюмені, в категорії понад 169 см першою стала Ганна Соболєва з Ханти-Мансійська. Після нагородження трьох переможниць запросили для участі в абсолютній першості, де найкращою стала Катерина Шабаліна.

У категорії пляжний бодібілдинг до 174 см перше місце зайняв Рустем Султанбек з Нижньовартовська, в категорії до 178 см кращим став Єгор Соболєв з Сургута, а серед спортсменів понад 178 см перемогу здобув Сергій Дударенко, що представляє Нижньовартовськ. Тренер тренажерного залу АУ «ЮграМегаСпорт» Дмитро Карпекін в цій же категорії посів друге місце. «Я готувався до цих змагань шість місяців, починаючи з весни. Найскладнішим, мабуть, було протриматися останні два тижні перед турніром, - розповів Дмитро. - Це мої четверті змагання і перше призове місце. Я йшов до цього три роки, наступна моя мета - тільки перше місце. Вже через тиждень я поїду на наступні змагання в Тюмень на Кубок Сибірського федерального округу і Свердловської області ».

Вже через тиждень я поїду на наступні змагання в Тюмень на Кубок Сибірського федерального округу і Свердловської області »

У категорії бодібілдинг чоловіки кращим став Ігор Брюхов, який представляв Нижньовартовськ. А у фінальній категорії фітнес-модель перемогу здобула Тетяна Журавльова з Тюмені. У категорії бодібілдинг спеціального призу від президента Федерації бодібілдингу Югри Юрія Медведєва удостоївся Геннадій Філіпенко з Сургута. Юрій Борисович подякував спортсменові за внесок в бодібілдинг і за те, яким прикладом він служить для всіх чоловіків. Геннадію 56 років і займатися в тренажерному залі він почав 11 років тому. «Напевно, я заслужив такої схвальною характеристики, тому що старенький, - сміється Геннадій. - Підійшов час. коли я подивився в дзеркало і зрозумів, що почав змінюватися. А з віком ніхто краще не стає. Ось і довелося йти в спортзал. Коли побачив, що результати стали поліпшуватися, мені порадили піти на змагання. І, ось, я вийшов на сцену в п'ятдесят. Зараз я віце-чемпіон Росії, через два тижні я лечу виступати на Чемпіонат Росії. Там є окрема категорія для ветеранів, де я зможу конкурувати з рівними мені, і де мій вік не виправданням четвертого місця, як зараз, коли я змагаюся з хлопцями, яким по двадцять років. Я поставив собі за мету довести всім, що можна в будь-якому віці допиває успіхів і розвивати своє тіло ».

джерело: ЮграМегаСпорт