МОК включив баскетбол 3х3 в програму літніх Олімпійських ігор в Токіо

Виконком Міжнародного олімпійського комітету ухвалив рішення про включення в програму літніх Олімпійських ігор 2020 року в Токіо баскетболу 3х3, повідомляється на офіційному сайті МОК.

Раніше баскетбол 3х3 ніколи не входив в програму Олімпіад. Дисципліна буде включена як в чоловічу, так і в жіночу програму. Чинним чемпіоном світу серед чоловічих команд є команда Сербії. Найсильнішою збірною у жінок є Чехія.

У баскетболі 3х3 кожна з команд складається з трьох основних гравців і одного запасного. Матч триває 10 хвилин або до того моменту, поки одна з команд не набере 21 очко. Ігри проводяться на спеціальному майданчику з одного кошиком.

Бронзовий призер чемпіонату світу з баскетболу 3х3 2014 року Михайла Гюнтер оцінив перспективи збірної Росії на Олімпійських іграх.

Баскетбол 3х3 в п'ятницю був офіційно включений в програму літніх Олімпійських ігор 2020 року в Токіо .

«Ми дуже давно чекали на цю подію, чекали, що баскетбол 3х3 буде представлений вже на Іграх 2016, але історія відклалася. Дуже приємно, що баскетбол 3х3 став олімпійським видом спорту. Кожен з нас мріяв взяти участь в Олімпіаді, тим більше - в улюбленому виді спорту. Звичайно, у збірної Росії є шанси на золото, потрібно тільки готуватися і тренуватися. Основним конкурентами будуть команди Сербії і Словенії. Зараз більше Європа в лідерах в світі баскетболу 3х3 », - цитує Гюнтера« Р-Спорт ».

Чоловіча збірна Росії вигравала бронзу чемпіонату світу в 2014 році. Жіноча збірна Росії з баскетболу 3х3 вигравала чемпіонат Європи в 2014 році, брала бронзові медалі чемпіонату Європи в 2016 році, вигравала срібло на чемпіонаті світу 2014 року.

За словами генерального менеджера жіночої збірної Росії з баскетболу 3х3 Ігоря Кочаряна, команда має високі шанси на золоті медалі Олімпійських ігор в Токіо.

«Активно, професійно і по-правильному займаємося жіночим баскетболом 3х3 з 2014 року, коли в Москві пройшов чемпіонат світу. Наша команда брала медалі на чемпіонаті світу, на двох чемпіонатах Європи, виграла перші Європейські ігри в Баку. Без медалей зі змагань не йдемо, так що, звичайно, шанси на золото в Токіо у нас високі.

Звичайно, вступ в олімпійську сім'ю дозволить вивести на якісно інший рівень вивести баскетбол 3х3, зробити його більш привабливим. Це знакова подія для нашого виду спорту, який активно розвивається в останні роки. Не один рік, займаючись цим видом спорту і розвиваючи його, чекали, що це трапиться. Так що сьогоднішнього дня чекали з особливим трепетом.

Ухвалення баскетболу 3х3 в олімпійську сім'ю має зміцнити його позиції як самостійного виду. Зараз дівчатка, які грають 3х3, є професійними баскетболістками. Так що в якомусь сенсі необхідно уникнути конфлікту інтересів. Зараз майже всі дівчатка, які грали «3 на 3», так чи інакше представлені в збірній «5 на 5», - передає слова Ігоря Кочаряна «Р-Спорт».

Президент РФБ Андрій Кириленко прокоментував новину про те, що баскетбол 3х3 включений в олімпійську програму.

«Звичайно, для російського баскетболу, для Федерації, для всіх нас - це дуже значиме рішення. Я б навіть сказав історичне, тому що тепер у баскетболу з'являється можливість розігрувати на Олімпійських іграх 4 комплекти медалей замість двох. Це дуже круто, дуже почесно і, на мій погляд, це фантастична новина для тих хлопців, які грають в баскетбол 3х3. Раніше вони виходили на вулицю і грали собі на втіху. Зараз же це серйозна дисципліна, яка буде представлена ​​на Олімпіадах.

Говорити про шанси наших збірних в Токіо поки передчасно. Однак історично протягом останніх років п'яти вони успішно виступають на різних турнірах. Були перемоги на Всесвітніх іграх в Баку, медалі на чемпіонатах світу та Європи. Так що Росія традиційно сильна в баскетболі 3х3 », - цитує Кириленка офіційний сайт РФБ.