Московський Марафон: звіт

Раннім недільним ранком рух в центрі міста було обмежено: серце столиці зупинилося, щоб учасники забігу запустили його своїм енергійним бігових кроком. Відтепер пульс Москви можна відчути не тільки в русі транспорту по її завантажених вулицях, але і по рівному диханню бігуна, з посмішкою обганяє пішоходів. Міська культура бігу, яка з'явилася в столиці в останні кілька років, утвердилася в новому статусі.

Міська культура бігу, яка з'явилася в столиці в останні кілька років, утвердилася в новому статусі

У 2013 році, в перший рік свого проведення, Московський Марафон зібрав рекордну для сучасної Росії кількість учасників на марафонській дистанції: 2472 людини вийшли на старт і 2414 з них подолали 42 км 195 м. У забігу-супутнику взяли участь 2415 осіб, з них 2410 фінішували. У корпоративної естафеті виступили 6 команд. За їх фінішем спостерігали рідні та близькі, які 15 вересня приїхали в СК «Лужники», щоб привітати бігунів. Спеціально для них в день проведення забігу був відкритий прохід на трибуни Великої спортивної арени. Все це відбувається на наших очах, в місті, де вуличний бігун - до сих пір досить рідкісне явище.

Все це відбувається на наших очах, в місті, де вуличний бігун - до сих пір досить рідкісне явище

Це були непрості 42 кілометри. Щоб допомогти бігунам впоратися з марафонської дистанцією, генеральний партнер Московського Марафону, компанія adidas, організувала чотири зони підтримки : На 12, 15, 35 кілометрах і за 300 метрів до фінішу. Крім того, на трасі були організовані точки харчування і освіження. Сама траса допомагала бігунам не звертати уваги на втому. Марафонська дистанція по-справжньому запам'яталася бігунам з Москви, Росії і з усього світу завдяки унікальному маршруту. Він пройшов по головним набережних, вулицями і бульварах міста. Для цього 15 вересня Уряд Москви перекрило рух транспорту в центрі столиці.

Для цього 15 вересня Уряд Москви перекрило рух транспорту в центрі столиці

Старт і фініш марафону відбулися на території Спортивного Комплексу «Лужники». Московський Марафон став останнім великим подією в цьому історичному місці: після 15 вересня розпочнеться реконструкція Великої спортивної арени. Тут, на стадіоні, який брав Олімпіаду 1980, фінішували учасники Московського Марафону. Для майже п'яти тисяч бігунів можливість пробігти заключні 300 метрів по блакитним доріжках БСА стала справжнім подарунком і гідним завершенням довгого забігу.

Для майже п'яти тисяч бігунів можливість пробігти заключні 300 метрів по блакитним доріжках БСА стала справжнім подарунком і гідним завершенням довгого забігу

Першими серед чоловіків-марафонців до фінішу прийшли спортсмени з України. Матвейчук Олександр пробіг дистанцію за 2 години 19 хвилин 36 секунд, Гелетій Ігор - за 2 години 21 хвилину 13 секунд. Третім став Марчук Сергій зі часом 2 години 21 хвилина 29 секунд. Переможцем марафонського забігу серед жінок стала Смольнікова Ірина з Казахстану, її час - 2 години 44 хвилини 54 секунди. Друге місце зайняла Бєлкіна Тетяна з Чувашії з часом 2 годині 51 хвилина 16 секунд, третє - Нагина Хаітова з міста Кіров, яка подолала маршрут за 2 години 53 хвилини 41 секунду. На дистанції забігу-супутника місця розподілилися наступним чином: найшвидшим серед чоловіків став Чавкін Микола, другим до фінішу прийшов Ситковский Олександр, третім - Іванов Сергій. Переможницею серед жінок стала Трілінская Надія, друге місце у Соловйової Наталії, третє - у Іванової Галини. Цікаво, що треті місця серед чоловіків і серед жінок посіли подружжя Іванови. Нагородження учасників відбулося на Великій спортивній арені. Марафонці, що зайняли перші шість місць в абсолютній першості, отримали від 30 000 до 350 000 рублів. Призовий фонд Марафону склав 1 790 000 рублів (перше місце Марафону - 350 000 рублів, 2-е місце - 200 000, 3-е місце - 100 000, 4-е місце - 70 000, 5-е місце - 50000 і 6 е місце - 30 000 рублів).

Призовий фонд Марафону склав 1 790 000 рублів (перше місце Марафону - 350 000 рублів, 2-е місце - 200 000, 3-е місце - 100 000, 4-е місце - 70 000, 5-е місце - 50000 і 6 е місце - 30 000 рублів)

Разом з усіма радість великого свята розділили посли Московського Марафону - футболіст Олексій Смертін , бігунка Лорна Кіплагат і артист Андрій Бочаров . Вони взяли участь не тільки в Московському Марафоні, але і в його попередніх забігах. Серед них - «Весняний» і «Осінній грім» , а також «Перший» , «Нічний» і «Барвистий забіги» . В рамках цих збігів москвичі і гості столиці ставили особисті рекорди на полумарафонской дистанції, виходили на старт вночі в світловідбивних футболках і з налобними ліхтариками, а також від душі веселилися в хмарах різнобарвною фарби. Останній забіг перед Марафоном - «Барвистий забіг» - відбувся в підтримку Фонду Наталії Водянової «Оголені серця». Організаторам вдалося залучити 680 тисяч рублів на розвиток центру підтримки сім'ї в Нижньому Новгороді.

У цьому році на світовій мапі марафонського руху Москва загорілася ще яскравіше. Московський Марафон відбувся і заявив про себе як про найбільшому міському подію. Розвиваючись і вдосконалюючись, він має всі шанси увійти в історію і стати невід'ємною частиною життя сучасної Москви. Ці перші 42 км не стануть останніми.