На різних полюсах

ДВІ ВЕЛИКІ РІЗНИЦІ   «Локомотив-2» і   «Знамя Труда»   - дві головні протилежності зони Захід

ДВІ ВЕЛИКІ РІЗНИЦІ

«Локомотив-2» і «Знамя Труда» - дві головні протилежності зони Захід. Одні були засновані лише 4 роки тому, другі вже відзначили столітній ювілей від дня народження клубу. Головним досягненням колективу з Орехово є вихід у фінал Кубка СРСР в далекому 1962 році, де підмосковний клуб мінімально поступився донецькому «Шахтарю». І хто б міг тоді подумати, що це досягнення стане найбільшим в історії клубу ?! У вищу російську лігу оріхівська команда не пробивалася ні разу, лише кілька разів заскакуючи на підніжку першого дивізіону. У 2004 році «Знамя» зовсім позбулося професійного статус, клуб загруз в боргах, а футболісти були розпущені. Однак через 3 роки команду вдалося возз'єднати і містити на крихітному бюджеті, вирішуючи одну, на перший погляд, тривіальну завдання - збереження прописки в третьому за значущістю дивізіоні Росії.

У цьому довгому і виснажливому сезоні в «Прапора» ситуація кардинальним чином не змінилася: команда веде запеклу боротьбу за прописку в еліті, займаючи передостаннє (десяти) місце в таблиці. Благо в лізі присутній «Вилучення-Ратмір», що демонструє гнітючий рівень футболу. Клуб з Тверської області перед передостаннім туром розташувався якраз таки на останньому місці, відстаючи від червоно-білих на 3 очка. Загалом, все вирішиться в двох останніх турах.

Дізнавшись про ситуацію, що коїться всередині Оріхівського колективу, я жахнувся: футболісти заробляють по 12-15 тисяч рублів на місяць, харчуються в закладах громадського харчування, а на матчі їздять на маршрутці - ситуація надзвичайна, однак не одне «Знамя» існує в таких умовах у другому дивізіоні ...

«Локомотив-2» - дітище дорослого клубу, яким володіє Ольга Смородська. За її словами, у фарм-клубу дуже серйозні завдання - вигравати в кожному матчі. На даний момент всі далеко від ідеалу: команда третій сезон поспіль претендує на вихід до першого дивізіону, але кожен раз в кінцівці починає розбазарювати окуляри. Швидше за все, це пов'язано з банальною недосвідченістю команди. Нинішній сезон, як ви зрозуміли, винятком не став - «Локо-2» займає шосте місце в таблиці, втративши математичні шанси на промоушен ще в середині травня.

Між іншим, «залізничники» мають чи не найміцніший складу в лізі: цілий розсип молодих і талановитих футболістів, відправлених за ігровою практикою з дорослої команди, а також кілька досвідчених гравців, які виступали на найвищому рівні в Росії (Поляков, Черкес, Бузнікін ). В команді є іменитий тренерський штаб: головний тренер - Володимир Казаков, помічник - Олег Пашинін. ще на офіційному сайті фарм-клубу ви можете знайти безліч чого цікавого: від відео-трансляцій всіх матчів команди, цікавих превью, звітів про ігри до форуму уболівальників.

амбітні ПАРОВОЗИК

Перед грою мені довелося поговорити з прес-аташе клубу Світланою Кондрашин.

- Перше питання напрошується сам собою. У разі виходу «Локо-2» в перший дивізіон, а пізніше і РПЛ, «Локомотив» має право грати в одній лізі з його фарм-клубом?

- Ні, за регламентом наш клуб просто не пустять до вищого дивізіону. Прикладом для ситуації може виступити недавня історія з «Вільярреалом», який вилетів до Сегунди, через що його фарм-клубу довелося відправитися в третій дивізіон.

- Напевно багатьох цікавить таке питання: чому «Локомотив-2» проводить свої домашні матчі на крихітному стадіончику в Перовском Парку, а не на Малій спортивній арені, що знаходиться в звичному Черкізово і вміщає близько десяти тисяч глядачів?

- МСА оформлена за документами, тому на ній не можна проводити будь-які спортивні змагання. Крім нас на стадіоні в Перово також виступає молодіжка і дублююча команда.

- А що стосується генерального спонсора і бюджету?

- Бюджет не розголошується, а що стосується спонсорів, то генеральний - ВАТ Друга вантажна Компанія. Це один з найбільших залізничних операторів в Росії.

- Давайте перейдемо безпосередньо до футболістів. Другому «Локомотиву» є ким пишатися?

- З моменту заснування клубу пройшло 4 роки. «Локомотив-2» дав дорогу у великий футбол чималого числа футболістів, згодом заграли на досить високому рівні. Наприклад, Артур Саркісов, успішно виступав за нас протягом двох років (31 гол в 42 матчах!), Зараз радує шанувальників ярославського футболу, а також зіграв близько десяти матчів за збірну Вірменії. Ще варто згадати Георгія Габулова, який став капітаном міцного колективу з Владикавказа, трохи пізніше перебравшись в «Анжи». На непоганому рівні заграв Семен Фомін, недавно дебютував у другій збірної Росії і Віталій Дьяков, який грав за «Ростов» в минулому сезоні.

- Як проводиться селекційна робота клубу?

- Кістяк нашої команди в основному складають молоді футболісти «локомотівской» школи. Однак в складі є чимало гравців, які перейшли до нас з колективів першого-другого дивізіону.

- Цікаво, чому «Локомотив» пускає на свої домашні ігри уболівальників абсолютно безкоштовно? Чим зумовлена така політика?

- Особисто я, як і керівництво, не бачу сенсу робити квитки платними. Грошей особливо багато не заробиш, та й тоді уболівальників толком не збереш. Незважаючи на вільний прохід, більше 300-400 глядачів на стадіоні не збирається, при тому, що «Локомотив-Перово» може вмістити не менше 700 осіб. Проблема в тому, що в Москві і так вистачає клубів. В областях уболівальників збирається набагато більше і там є якийсь сенс робити квиток на матч платним, нехай і за символічну ціну.

ПОВНИЙ РОЗГРОМ

Дворовое вираз «гра була рівна, грали два ...» не підходить під опис звітної гри. Хоча б тому, що матч закінчився з тенісним рахунком.

Вийшовши з будинку рівно за годину до гри, я припускав, що не відразу знайду не те щоб стадіон, а парк, в якому знаходиться арена з трьома секторами (на протилежному боці і за воротами ліс), що мене спочатку трошки здивувало. Великий, мальовничий парк я знайшов досить швидко, стадіон ж довелося пошукати довше. Хвилин за п'ятнадцять до початку зустрічі я вже опинився біля арени і, отримавши на вході безкоштовний квиток, відправився шукати зручну місцину на трибуні.

Той самий безкоштовний квиток на гру

Правий Сектор, що знаходиться найближче до воріт і роздягалень, зайняли затяті фанати «Локомотива», які весь матч підтримували своїх улюбленців. З собою вони прихопили великий барабан і кілька червоно-зелених прапорів. Всього таких ультрас на матч прийшло не більше ста чоловік.

Всього таких ультрас на матч прийшло не більше ста чоловік

«Залізничники» в цій зустрічі були беззаперечними фаворитами, і почали матч футболісти «Локо» дуже активно, відправивши м'яч у ворота Дениса Козлова аж на другій хвилині зустрічі. Голкіпер «Прапора» допустив по-справжньому дитячу помилку, після несильного удару, закинув м'яч собі прямо за комір. Однак гості так просто здаватися не збиралися. Швидкий пропущений гол їх тільки розпалив: хвилин двадцять колектив з Орехово-Зуєво насідав на ворота дебютанта «Локо-2» - голкіпера Василя Лукичева - молодий голкіпер впорався з тиском, кілька разів виручивши свою команду, коли «десятка» і «шістка» гостей ( Болдинский і Левін) наносили удари з забійних позицій. Наміри підмосковної команди в середині першої половини поховали два кинджальних пострілу «Локомотива»: спочатку Зотов замкнув вивірений простріл з флангу, а через хвилину 5-кратний чемпіон Росії Максим Бузнікін зняв всі питання про переможці матчу. Ця ударна десятихвилинка у «Локо» явно вдалася, тому що через 4 хвилини після третього гола за фол останній надії з поля був вигнаний голкіпер «Прапора» Козлов. У резерві ореховцев виявився кіпер Ілля Кисельов, вихід якого два моїх сусіда по трибуні супроводили радісними криками: «Диви, Илюха виходить!». Напевно, це був їхній друг, або ж немає, але від цього илюха ще один гол в роздягальню не врятував: після плутанини в штрафному Войнов встановив остаточний рахунок першого тайму - 4: 0.

Напевно, це був їхній друг, або ж немає, але від цього илюха ще один гол в роздягальню не врятував: після плутанини в штрафному Войнов встановив остаточний рахунок першого тайму - 4: 0

Проблем з виходом зі стадіону не виникло, та й не могло за визначенням: на матч прийшло від сили 150-200 глядачів. Не густо, при місткості 500-600 чоловік. А адже в святковий день народу в парку гуляло багато, працювали намети, де можна було перекусити, атракціони. Поруч з роздягальнями команд, на паркінгу припаркувалася автобуси «Локомотива» і «Прапора». Думаю, розрізнити їх легко. Можна здогадатися за кольором, кому як подобається.

Можна здогадатися за кольором, кому як подобається

На другий тайм команди з'явилися з невеликим запізненням. У перерві головний тренер «залізничників» Володимир Казаков справив безліч замін (відразу п'ять), помінявши лідерів команди, в тому числі Максима Бузнікіна. У складі «Локо» мене вразила гра високорослої захисника під 14-м номером. Приїхавши додому, я все докладніше дізнався про Георгія Джикії. Виявляється цього хлопчині всього-на-всього вісімнадцять років і вже в цьому віці він грає в основному складі другого «Локомотива». Будемо сподіватися, що це один з тих персонажів, що буде представляти нашу збірну на ЧС-2018, тому самому, який пройде в Росії-матінки і перемогу в якому мріє здобути Сергій Фурсенко.

Друга половина гри пройшла під контролем «Локомотива». Москвичі впевнено володіли м'ячем, граючи, що називається, собі на втіху. Але все ж п'ятий гол не змусив себе довго чекати: на 60-й хвилині Михайло Гащенка наважився на дальній удар. Через кілька секунд м'яч опинився в сітці воріт, а герой епізод відсвяткував гол ефектними кульбітами, що викликали овації нечисленної публіки. Шкода, тільки відобразити всю цю красу я не встиг.

Решта тридцять хвилин «Локо-2» спокійно володів ігровою снарядом, а футболісти «Прапора» чекали наближення фінального свистка арбітра. Шостий гол все-таки трапився, але сьомий, який так просили ультрас, «залізничники» провести в ворота Кисельова не зуміли. 6: 0 - найбільша перемога «Локомотива» в цьому сезоні. Після закінчення матчу вболівальники підійшли до краю поля, щоб подякувати футболістам з упевненою перемогою, на що гравці відповідали можете вдома сидіти, епту взаємністю, плескаючи в долоні за хорошу підтримку.

Після закінчення матчу вболівальники підійшли до краю поля, щоб подякувати футболістам з упевненою перемогою, на що гравці відповідали можете вдома сидіти, епту взаємністю, плескаючи в долоні за хорошу підтримку

По-моєму, матч вдався. І все-таки другий дивізіон - дуже цікавий турнір, де зовсім не такий вже і низький рівень футболу. Щось на зразок англійської нон-ліг, де панує атмосфера затишку. Загалом, буде час, новий сезон і я із задоволенням повернуся на стадіончик в Перовском Парку. І вам раджу, друзі.

І хто б міг тоді подумати, що це досягнення стане найбільшим в історії клубу ?
А що стосується генерального спонсора і бюджету?