Невдачі в Європі, вісляцкое дербі, матч аутсайдерів і інші події 4-го туру Екстракласи

У минулі вихідні відбулися матчі четвертого туру Екстракласи, які подарували чимало красивих голів, воротарських сейвів, але для трьох клубів все почалося ще в четвер, коли вони провели перші матчі третього кваліфікаційного раунду Ліги Європи.

9 серпня 22:00. Варшава. Stadion Miejski im. marszalka J.Pilsudskiego 9000 (29861)

Легія: Малаж - Ветеска, Астіз, Паздан, Надь - Кафу (Канте 46 '), Мончинської, Філіппс, Кухарчик, Шиманьська (Жиро 65;) - Карлітос.

Дюделянж: Жубер - Йорданов, Шнелль, Премпе, Ел Хріті - Круска, Сінані, Та Круз (Покар 73 ') - Стампф (Трупел 58'), Стольц, кутюр'є (Перез 80 ').

Тиждень тому «Легія» вилетіла з Ліги Чемпіонів, пропустивши далі Трнавський «Спартак». Жеребкування Ліги Європи виявилася дуже прихильною до варшав'янам - «Дюделянж» з Люксембургу. Хто ж думав, що все закінчиться саме так ... Початок зустрічі не віщувало чогось страшного для господарів, поступово «легіоністи» прибирали гру до своїх ніг, Воріт суперника загрожували не тільки гравці атаки Міхал Кухарчик і Карлітос, але і захисник Матеуш Ветеска . На 20-ій хвилині гості з карликової держави спромоглися на відповідь, скориставшись помилками захисників, але Аркадіуш Малаж був надійний на лінії воріт. Через чотири хвилини і Малаж не врятував своїх одноклубників, Стольц увірвався правим флангом у карний при повному потуранні Надя, який чомусь грав лівого захисника (є номінальним вінгера), і видав пас на кутюр'є, який пробив ножицями по воротах - Малаж був безсилий. У господарів вийшло досить швидко відігратися зусиллями Карлітоса, який скористався помилкою в оборонних порядках суперника. Все йшло до спокійного завершення першого тайму, але «армійці» догравати спокійно перші тайми в цьому році не вміють ... Астіз не встигає за своїм суперником, який вивалюється один на один з Малажем, і йому доводиться фолити. Рішення арбітра справедливо - пряма червона картка. Зрозуміло, що клас «Легії» куди вище, ніж клас «Дюделянжа», тому на початку другого тайму поляки не кинули спроб вийти вперед, Карлітос упустив чудовий шанс, трохи зволікаючи з ударом. А через 17 хвилин після початку другої половини зустрічі варшавяни знову шокували своїх фанатів і вболівальників. Себастьян Шиманьська сфолив у власному штрафному майданчику, а Давид Трупел знову вивів свою команду вперед. Давид ще кілька разів пізніше намагався засмутити Малажа, але безрезультатно. «Легіоністи» намагалися врятувати хоча б нічию, але з цього нічого не вийшло. Зрозуміло, що шанси на прохід в плей-офф Ліги Європи ще залишаються, все-таки клас польської команди куди вище, але такий результат в першій зустрічі - це ганьба. Якщо у нас в Білорусі до програшу люксембуржці вже звикають, то для поляків це було в новинку.

Голи: Карлітос Лопез (27) - Клемен кутюр'є (24), Давид Трупел (62)

9 серпня 21: 00.Генк. Luminus Arena 13540 (21500)

Генк: Вукович - Меле, Деваст, лукум, впустив - Бергу, Малиновський, Позуело - Троссард (Жегрова 82 '), Ндонгала - Саматта (Гано 64').

Лех: Бурич - Орловський, Рогне (Вуядіновіч 68 '), де Марко - Мацей Макушевський (Южвяк 54'), Цивка, Тралка, Гайос, Костевич - Йевтіч (Томчик 75 '), Гіткер.

У «Леха» єврокубкова кампанія теж виходить нелегкою. Спочатку тільки гол, забитий на 94 хвилині в Вірменії, врятував «залізничників» від додаткового часу, а ось в протистоянні з солігорським «Шахтарем» без додаткових 30 хвилин не обійшлося. В результаті познаньци пройшли «гірників» і потрапили на «Генк», який бачився фаворитом у цьому протистоянні. Свій фаворітскій статус бельгійці стали швидко підтверджувати і на самому початку зустрічі тільки блокування де Марко врятувала познаньцев від пропущеного м'яча. Познаньци спробували швидко відповісти, Мацей Макушевський прострілив на Гіткера, але данець не зміг добре підставити ногу. Поступово «Генк» почав прибирати ініціативу до своїх ніг, кінцівка тайму пройшла під повну диктовку бельгійців, але Бурич і трійка захисників не дозволяли господарям відкрити рахунок. Познаньци тримали оборону, але до перерви не дотерпіли. Уже знайома нам 44-а хвилина стала фатальною. Українець Малиновський потужно пробив у ближній кут - Бурич не врятував. Після перерви атаки бельгійців продовжилися. Тільки майстерність Бурича врятувало «біло-синіх» від пропущених м'ячів. Боснієць не врятував після подачі з лівого флангу, коли Саматта в упор пробив головою під перекладину. Познаньци намагалися відповідати, але удару головою де Марко і Йевтіча зі штрафного не вистачило точності. Господарі швидко повернули собі м'яч і продовжили контролювати м'яч, двічі каркас воріт ставав на бік гостей з Великопольський, що дозволило «Леху» уникнути поразки з великим рахунком. Мало хто чекав позитивного результату від виїзду в Генк, але така беззуба гра, схоже, ставить хрест на перспективах познаньцев в єврокубках, в матчі-відповіді відіграти різницю в два м'ячі буде вкрай складно.

Голи: Руслан Малиновський (44), Мбвана Саматта (56)

9 серпня 20:20. Білосток. Stadion Miejski 15591 (22386)

Ягеллонія: Келемен - Вуйчицький, Руньє, Мітровіч, Гільєрме - Квецень, Романчук, Поспишил (Махал 84 ') - Франківськи, Шерідан (Роман Безьяк 72'), Новіковас (Свідерський 80 ').

Гент: Кусеманс - Фоке, Пластун, Ростед, Асаре - Оджіджа-Офое (Деягере 89 '), Верстрате - Домпу, Андріяшевіч, Чакветадзе (Яремчук 67') - Авон (Давид 69 ').

Напевно, саме «Яга» - клуб, за який не соромно. «Жовто-червоні» показали непоганий рівень гри, поступившись в самій кінцівці зустрічі. Початок матчу залишився за господарями, але передачі Франківського не доходили до адресатів в штрафному майданчику бельгійців, гості теж не відсиджувалися в обороні, активний був Оджіджа-Офое, який знаком польським любителям футболу за виступами за «Легію». Загрозу для «Гента» несли подачі верхом, так як голкіпер гостей кілька разів помилявся і не міг зафіксувати м'яч, але захист встигала підчистити помарки свого стража воріт. У господарів активні були фланги в особі Новіковас і Франківського. На перерву команди пішли з нулями на табло і невеликою перевагою поляків. Другий тайм почався з небезпечного удару Авон, якому не вистачило точності, моментально відповів своїм ударом Новіковас, але удар вийшов несильним. Чимось гра нагадувала шахи, команди по черзі атакували і намагалися знайти вразливе місце одне в одного. Гості мали надію на навіси в напрямку Авон, але точність нападника залишала бажати кращого, надійний був і центр оборони господарів в особі Руньє і Мітровіча. Найреальніший шанс упустив Бартош Квецень, який пробивав по вже порожніх воротах «Гента», але Ігор Пластун встиг вибити м'яч із стрічки воріт. У кінцівці зустрічі краще виглядали «буйволи». І одна з них контратак закінчилася голом. Домпу вивів на ударну позицію Давида, який тільки з другої спроби зумів вразити ворота, Вуйчицький намагався врятувати осиротілі ворота, але захиснику трохи не вистачило. Більше голів у Білостоці не побачили, при рівній грі «Яга» мінімально поступається. Шанси на прохід далі залишаються, враховуючи виїзд тижневої давності в Португалії, де поляки зіграли 4: 4. Однак оборона «Гента» явно надійніше захисних порядків «Ріо Аве», що додасть труднощів «бджілок» в матчі-відповіді.

Гол: Джонатан Давид (85)

Тепер перейдемо до подій національної першості.

Тепер перейдемо до подій національної першості

10 серпня 19:00. Гданськ. Stadion Energa Gdansk 11053 (41628)

Лехія: Куцьяк - Столярського, Налєпа, Агустин (Борисюк 46 '), Младеновіч - Лукасик, Кубіцький, Ліпскі - Флавіо Пайшау, Арак (Філа 75'), Хараслін (Міхал Мак 68 ')

Медзев: Каніболоцький - Зелінський, Торрес, Божич, Аду Кваме - Пужіцкі (Форселл 66 '), Маркітос (Гаргула 84'), Кабрера - Ояма, Пьyoнтковскі (Лободзінська 57 '), П'ясецький

Відкривався четвертий тур матчем у Гданську, де ще не програвала «Лехія» приймала новачка з Легниці. В результаті безпрограшна серія гданьчан продовжилася. Десять хвилин пройшло, а м'яч вже опинився в сітці гостей, але радість була недовгою, арбітр зафіксував офсайд у Флавіо Пайшау, що відправив м'яч у сітку. Господарі продовжували володіти ініціативою, активний був на лівому фланзі Лукас Хараслін. Однак гол прийшов з іншого краю. На 39-ій хвилині Павло Столярського подав з правого флангу на Якуба Арка, який забив свій перший м'яч у футболці «біло-зелених». Другий тайм почався вже без такого великого переваги гданьчан, яким вони володіли в першій половині. Але всі старання П'ясецького та компанії зійшли нанівець. «Леви» намагалися подвоїти перевагу, але Каніболоцький, який дебютував у футболці «Медзянка» не дозволив Арку і Пайшау вписати свої прізвища в протокол. Український голкіпер був безсилий на 56-ій хвилині після удару Патріка Липського з-за меж штрафного. У час, що залишився «Медзев» намагалася забити гол престижу, активний був Форсель, але з його ударами справлявся Куцьяк. «Лехія» здобуває суху перемогу і піднімається в проміжну трійку лідерів.

Голи: Якуб Арак (39), Патрік Ліпскі (56)

10 серпня 21:30. Краків. Stadion im. Henryka Reymana 11025 (33130)

Вісла К .: Лис - Бартковський, Василевський, Садлок, Петшак - Баша, Корт - Богускі (Кошталь 74 '), Імаз (Бартош 84'), Малецький (Войтковський 66 ') - Ондрашек.

Вісла П .: Дене - Стефанчік, Урига, Дзвігала, Степіньскі - Шиманьська, Фурман - Швох (Завада 63 '), Штіліч (Меребашвілі 46'), Варела (Ласицького 74 ') - Рікардіньо

Дві «Вісли» зійшлися в п'ятничний вечір на полі в Кракові. Краків'яни перед сезоном знову зіткнулися з фінансовими труднощами, ледь не залишившись без стадіону, а гості втратили свого головного тренера Єжи Бженчка, а також кілька лідерів минулого сезону. Господарі могли занести старт сезону собі в актив, гості ж поки не вражали. Перший тайм пройшов з повною перевагою «червоно-синіх». Хесус Імаз мало не забив з центру поля, а Давид Корт небезпечно пробив зі штрафного. Але красу обох ударів перебив Ондрашек, який чудовим ударом вразив дев'ятку воріт плоччан. Друга половина знову проходила під диктовку «білої зірки». Краків'яни продовжували випускати моменти, щоб збільшити рахунок, Імаз перевірив на міцність поперечину, а Малецький на добиванні пробив вище порожніх воріт. Не забиваєш ти ... забивають тобі, господарі на своїй шкурі перевірили цю приказку. 63-а хвилина стала вдалою для «нафтовиків», Рікардіньо скористався передачею Варела і вразив ворота господарів. Через чотири хвилини гості залишилися в меншості, але нічию утримати зуміли, хоча моментів у кінцівці вистачало як біля воріт Дене, так і біля воріт Лиса. Краків'яни повинні були перемагати, але проблеми з реалізацією дозволили «білої зірки» задовольнятися тільки одним очком.

Голи: Зденек Ондрашек (33) - Рикардіньо (65)

11 серпня 19:00. Щецин. Stadion im. Floriana Krygiera 6592 (17015)

Погонь: Залуска - Стець, Рудоль, Двалі, Нуньєс - Делєв (Гуаротксена 76 '), Кожул, Холота, Маєвський (Дригас 71'), Фрончак - Бенедичак (Матиня 82 ').

Краковія: Гостомський - Рупа, Хелик, Дитятьєв, Феррарессо - Струзік (Зеньов 58 '), Хаві Ернандес, Дімун, Будіньскі, Вдовяк (Шчепаньяк 90') - Піщек

Суботню програму, що складалася з двох матчів (зазвичай по суботах проходить три матчі, але через зайнятість клубів в Лізі Європи їхні матчі проводяться в неділю), відкривав матч в Щецині двох аутсайдерів, хоча перед стартом сезону «Погоні» і «Краковії» передрікали боротьбу у верхній половині таблиці. Якщо «Краксен» в попередньому турі зуміла набрати перше очко, то у щецінцев в графі очок і забитих голів був нуль. Підопічні Кости Руньіча з перших хвилин активно почали, намагаючись забити перший гол у чемпіонаті. Після травми повернувся один з лідерів «гранатово-бордових» Спас Делев. Старання господарів увінчалися успіхом на 31-ій хвилині. Делєв був збитий у штрафному, а арбітр вказав на точку. Підійшов до м'яча Фрончак розвів воротаря і м'яч по різних кутах. Після пропущеного м'яча активізувалися і «смугасті», але Залуска кілька разів врятував господарів і зберіг мінімальну перевагу щецінцев після першого тайму. Другий тайм проходив під диктовку гостей з Кракова. На 66-й хвилині за господарів зіграла штанга, але вже через хвилину Корнель Рупа забив м'яч у ворота колишнього клубу, зрівнявши рахунок у матчі. У час, що залишився трохи ближче до перемоги, напевно, була «Краковія», але їх атаки так і не увінчалися успіхом. Перший гол і перше очко «портовцев», які не дозволяють команді з північного заходу країни покинути останнє місце.

Голи: Адам Фрончак (31 - пен) - Корнель Рупа (67)

11 серпня 21:30. Гдиня. Stadion Miejski w Gdyni 7123 (14825)

Арка: Стейнборс - Збожень, Марич, Хельструп, Марціньяк - Солдецкі (Сулевскі 82 ') - Янковський, Богданов (Цвіяновіч 66'), Налєпа (Млиньскі 46 '), Янота - Семашко

Гурник: Лоска - Міхальськи, Бохневіч, Суарез, Гришкевіч - Смуга (Кой 77 '), Матушек, Журковскі, Амбросевіч (Беджіцкі 90') - Хименез (Вольневіч 77 '), Ангуло.

Трохи раніше в суботу «Погонь» забила перший м'яч в чемпіонаті, тому без забитих м'ячів залишилася тільки «Арка», яка брала в Гдині гостей з Сілезії. «Арка» з самого початку намагалася відкрити рахунок, ударом з дальньої дистанції воротам гостей загрожував Налєпа. Гості відповіли ударом Хіменез, який не зміг переграти в штрафний «жовто-синіх» Стейнборса. Представник іспанського легіону все-таки відзначився у забжан. Уже в доданий час після подачі з кута поля Суарез головою вразив ворота гдинян. У другому таймі атаки «Арки» стали ще інтенсивнішими, але Томаш Лоска не дозволяв «арковцам» зрівняти рахунок. На 74-й хвилині завдання «Арки» трохи полегшилася. Адріан Гришкевіч сфолив біля штрафної, отримавши другу жовту картку. Міхал Янота підійшов до м'яча, встановленому поблизу штрафного забжан, але його удар прийшовся трохи вище воріт. Але Янота зумів все-таки відзначитися в цей вечір ударом з-за меж штрафного. У доданий час гдиняне могли вирвати навіть перемогу, але навіс з флангу ніхто не замкнув. «Арка» як і раніше не перемагає, а «Гурнік» всупереч усім песимістичним прогнозам ще жодного разу не програв.

Голи: Міхал Янота (88) - Дані Суарез (45 + 2)

12 серпня 16:30. Глівіце. Stadion Miejski 7120 (9913)

Пяст: Шматула - Петровські, Седляр, Червіньском, Кіркесков - Дзічек, Йодловец - Мак (Хетелей 80 '), Валенсія, Фелікс (Кончковскі 46') - Пападопулос (Пажічек 70 ').

Легія: Малаж - Єджейчик, Астіз, Ветеска, Холовня - Мончинської (Кафу 60 '), Жиро (Канте 68') - Кухарчик, Антоліч, Надь - Радович (Канте 58 ').

Обидві команди піднесли сенсацію своїм стартом в чемпіонаті. «Пяст» набрав максимальні дев'ять очок, а «Легія» невдало розпочала як в єврокубках, так і в чемпіонаті, набравши чотири очки. У першій половині гри «червоно-сині» виглядали активніше за суперника, але удари Червіньском і Пападопулоса не закінчилися взяттям воріт. «Легії» вистачило двох моментів, щоб піти на перерву в ролі лідера. На 22-ій хвилині Єджейчик, який проводив перший матч за «армійців» після довгої перерви скористався передачею Антоліча і відкрив рахунок в матчі, а в самій кінцівці тайму Петровські за фол останньої надії отримав червону картку. Відсутність одного футболіста не завадило господарям зрівняти рахунок зусиллями Пападопулоса. Нічийний рахунок явно не влаштовував варшавян. Кухарчик і Карлітос були одними з найактивніших на полі, але ні поляк, ні іспанець вивести «армійців» вперед не зуміли. Зумів це зробити Канте, який відправив м'яч у ворота після подачі з кутового. У доданий час чемпіони країни забили третій м'яч. Його автором став угорський легіонер гостей Надь.

Голи: Міхал Пападопулос (56) - Артур Єджейчик (22), Хосе Канті (86), Домінік Надь (90 + 6)

12 серпня 19:00. Познань. Stadion Miejski w Poznaniu 0 (41609)

Лех: Бурич - Яніцкі, Вуядіновіч, де Марко - Южвяк (Йевтіч 84 '), Цивка (Гайос 64'), Тіба, Томасік - Мацей Макушевський, Амарал (Вільяба 73 ') - Томчик.

Заглембе: Кудла - Хейнлот, Ендре, Польчак, Малейро - Кокошка, Бабяж (Торунаріга 82 ') - Вжесіньскі (Банасяк 85'), Новак, Ваня Удовичич (Корбеліні 67 ') - Саного

«Пяст» поступився вдома «Легії», що дало можливість познанському «Леху» одноосібно очолити турнірну таблицю, тим більше суперник був далеко не найсильніший, який повернувся в Екстракласи через десять років. Довго чекати голів в столиці Великопольський не довелося. Непогана комбінація у виконанні господарів завершилася передачею Томчик на Амарала, який відкрив рахунок в матчі. Молодий Томчик і сам відзначився через 15 хвилин, скориставшись передачею Мацей Макушевський. Цей гол став першим в Екстракласи для молодого нападника. Ще через 20 хвилин Павло оформив дубль. У першому таймі результат зустрічі вже був вирішений наперед. На початку другого тайму Сосновці могли трохи додати інтриги, але Саного не зумів реалізувати свої шанси. За це «залізничники» покарали «Заглембе». Мацей Гайос реалізував штрафний удар, встановивши остаточний результат на табло. Четверта перемога «Леха» в чотирьох матчах, що виводить познаньцев на одноосібне перше місце.

Голи: Жоао Амарал (7), Павло Томчик (20, 41), Мацей Гайос (70)

12 серпня 19:00. Любін. Stadion Zaglebia Lubin 7086 (16032)

Заглембе: Хладун - Червіньском, Копач, Домбровські, Баліч - Тосик - Яношка (Бохарі 55 '), Ягелло, Жира (сироти 61'), Павловські (Марес 73 ') - Тушіньскі

Ягеллонія: Келемен - Вуйчицький, Руньє, Мітровіч, Бодварссон (Гільєрме 46 ') - Квецень, Романчук, махали (Гжиб 78') - Свідерський (Клімаля 71 '), Шерідан, Роман Безьяк.

«Заглембе», що не обтяжень в цьом Партнери Вся єврокубкамі, кідає всі сили на чемпіонат. Дві перемоги в дерло трьох турах - хороший результат. У четвертому турі Любінці брали «Ягеллонію». Старт матчу залишився за господарями, які на 15-ій хвилині отримали право на пенальті після гри рукою захисника «Яги». Удар у Яношка вийшов, звичайно, не кращим, але подвійний сейв Келемена - це, вже заявка на сейв сезону в Екстракласи. На 25-ій хвилині гості вийшли вперед. Роман Безьяк перекинув Хладуна, який вийшов з воріт, і відкрив рахунок. Любинці намагалися відігратися, активний був кращий бомбардир команди Патрік Тушіньскі, але з його ударами справлявся Келемен, а іноді нападнику не вистачало точності. Старання Келемена знову підтримали партнери по команді. Після удару Патріка Клімали Хладун невдало відбив м'яч, потрапивши в свого захисника, від якого снаряд відлетів у ворота. Другий пропущений м'яч за двадцять хвилин до кінця зустрічі не залишив шансів «помаранчевим», враховуючи кураж, який зловив Келемен. У кінцівці зустрічі «Яга» могла забити і третій м'яч, але до розгрому Любинців не дійшло. «Ягеллонія» знову перемагає на виїзді (в минулому сезоні «Яга» була найкращою з гри на виїзді) і піднімається на другу сходинку. Любинці після жвавого старту трохи зменшують обороти, але гра у команди є, тому побоювань поки виникати не повинно.

Голи: Роман Безьяк (25), Саша Баліч (72 - автогол)

13 серпня 19:00. Кельце. Kolporter Arena 7243 (15500)

Корона: Хамроль - Риманьяк, Ковачевич, Діава, Калясте - Гардавскі (Форбс 59 '), Петрак (Косакевіч 78'), Жубровскі, Яньіч, Йюкіч - Соріано (Гурскі 66 ').

Шльонск: Словік - Павелець (Данковського 66 '), Целебан, Голла, Холевьяк - Радецький (Пех 85'), Палашевська, Аугусто - Фархад, Робак, Лучак (Гоуска 46 ')

Закривали тур матчем у Кельце місцева «Корона», що втратила кількох провідних гравців влітку, і «Шльонск», який ніби як знову зібрався боротися за щось серйозне. «Шльонск» почав активніше і кращий бомбардир команди (центральний захисник на секундочку) Петро Целебан міг відкрити рахунок вже на четвертій хвилині зустрічі, але йому не вистачило точності. Починання захисників підтримало напад «Шльонська». Форвард гостей Марцин Робак відкрив рахунок своїм голам в цьому сезоні, вивівши «триколірних» вперед. Не обійшлося в цьому епізоді без помилки голкіпера «червоно-жовтих». Через десять хвилин контратака господарів закінчилася призначенням пенальті у ворота Словіка. Соріано був точний, незважаючи на вміння воротаря вроцлавлян тягнути одинадцятиметрові. У другому таймі ближчими до перемоги були «армійці» (так, «Шльонск» має таке ж прізвисько як і «Легія»), але Гоуска і Палашевська не зуміли переграти Хамроля, який грав з подвійною енергією, щоб виправдатися за помилку на десятій хвилині. «Корону» вже влаштовувала і нічия, але одна з нечисленних атак в кінцівці зустрічей принесла «короняжам» всі три пункти. У час, що залишився «Шльонск» вже не відігрався. «Короні» передрікали важкий сезон, однак поки що у дружини Леттері все йде непогано, незважаючи на не самий простий календар на початку. Від «Шльонська» чекали старту краще, але поки нічого страшного не сталося: непростий календар на старті, гра у команди є, в найближчих турах це буде приносити результат.

Голи: Еліа Соріано (20 - пен), Мацей Гурскі (81) - Марцин Робак (10)