NEWSru.com :: Італійці не пустили збірну Німеччини в фінал Євро-2012

Євро-2012: Німеччина - Італія

У четвер на стадіоні "Національний" у Варшаві в протистоянні найтитулованіших команд Старого світу - Німеччини та Італії - визначився другий фіналіст чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Переможець цього матчу отримав право поборотися за Кубок Анрі Делоне з чинним чемпіоном турніру - збірної Іспанії .

Євро-2012: Розклад і результати матчів

Німеччина 1: 2

Італія

Озіл 90 + 2 (пен) матч
закінчено

Балотеллі 20, 36

Німеччина: Нойер, Хуммельс, Бадштубер, Лам, Боатенг (Мюллер 71), Хедіра, Швайнштайгер, Озіл, Подольські (Ройс 46), Кроос, Гомес (Клозе 46).

Італія: Буффон, К'єлліні, Бальцаретті, Барцальї, Бонуччі, Маркізіо, Де Россі, Монтоліво (Мотта 64), Пірло, Балотеллі (Ді Натале 70), Кассано (Діаманті 58).

У дебюті зустрічі німці провели кілька гострих атак і, не зумівши забити швидкий гол, зайняли вичікувальну позицію, за що поплатилися на 20-й хвилині. Кассано пробив пролом в правому крилі оборони "бундестім" і віддав чудовий пас на набігаючого по центру Балотеллі. Форвард "Манчестер Сіті" пробив головою з такої відстані, що Нойер навіть не встиг зреагувати.

Пропущений гол явно приголомшив фаворитів, але поступово вони освоїлися, повернулися до звичної манери гри і були близькі до того, щоб відновити паритет. Але потім італійці знову застали зненацька збірну Німеччини, яка застрягла на чужій половині поля після кутового, і Супермаріо оформив дубль. Монтоліво діагональної передачею вивів Балотеллі один на один з воротарем, і той, не чекаючи поки його наздожене Лам, завдав чудового удару в ближню "дев'ятку".

У першому таймі суперники порівну володіли м'ячем і чотири рази загрожували чужим воротам, однак незначна втрата концентрації обійшлася німцям дуже дорого.

Після перерви фіналісти Євро-2008 продовжували тиснути, подавали один кутовий за іншим, але Буффон практично не вступав в гру. З плином часу все небезпечніше ставали контратаки італійців, які отримали вільний простір на чужій половині поля і не раз могли збільшити свою перевагу, але або добре грав Нойєр, або їм не щастило.

В результаті розпечатати ворота Джанлуїджі Буффона німцям вдалося лише в компенсований до другого таймі час з пенальті, призначеного за гру рукою Федеріко Бальцаретті.

Отже, 1 липня на стадіоні "Олімпійський" в Києві "Скуадра адзурра" битиметься за титул чемпіона Європи з його чинним володарем - збірної Іспанії. Відзначимо, що ці команди вже зустрічалися на груповому етапі Євро-2012, зігравши внічию 1: 1 .

Німеччина змушена розділити бронзу континентальної першості з невдахою іншого півфіналу - командою Португалії.

перед матчем

Котирування букмекерів ( William Hill ): Перемога Німеччини - 1,91; нічия - 3,20; перемога Італії - 4,50.

Фаворитом зустрічі вважалися німці, які, втім ще жодного разу не обігравали італійців в офіційних матчах. Найболючіше поразку "Скуадра адзурра" завдала "бундестім" на домашньому для неї ЧС-2006, обігравши в півфіналі 2: 0. Цей матч добре пам'ятають Буффон з Пірло, що грали в той вечір в Дортмунді, і з гіркотою згадують Клозе, Подольські, Швайнштайгер, Мертезакер і Лам.

Допомогти німцям перервати цю сумну традицію були покликані рекордні преміальні - 150 тисяч євро кожному гравцеві за вихід у фінал, і ще 150 тисяч - за перемогу на турнірі.

"У нас є шанс нав'язати супернику свій футбол, - заявив перед матчем головний тренер збірної Італії Чезаре Пранделлі. - Тільки захищатися в штрафний не плануємо. Волів би пропустити гол на контратаці, шукаючи свій шанс попереду, ніж сидіти в глухій обороні, трясучись за безпеку своїх воріт ".

Обидві збірні могли похвалитися вражаючими серіями, однієї з яких судилося перерватися. Італійці не програвали в 14 офіційних матчах поспіль, в яких пропустили лише два м'ячі. Німці ж перемагали в 15 офіційних зустрічах поспіль.

Дев'ятнадцять голів в цих 15 матчах записала на свій рахунок результативна пара нападаючих збірної Німеччини - Мирослав Клозе і Маріо Гомес. Італія забила лише чотири м'ячі в останніх семи іграх, а й мало кому дозволила зламати свою оборону.