Нокаути і перемоги Ломаченко, Усика, Гвоздик, відео

8. 8. Хижняк - Шахсуварли
  9. 9. Вихрист - Кларк
  10. 10. Хижняк - Аманкулов

Топ-10 головних поєдинків українських боксерів в 2017 році-в огляді головних боїв, що минає.

2017 рік був дуже насичений видовищними і яскравими поєдинками. І, треба зазначити, красивих перемог було більше, ніж прикрих поразок. І то ли еще будет в новому році, судячи з динаміки подій!

NewsOne згадує десятку знакових боїв за участю українських боксерів в 2017 році.

1. Ломаченко - Рігондо

У 2017-му Василь Ломаченко провів 3 поєдинки. Всі вони проходили по одному і тому ж сценарію, і закінчилися однаково. У квітні був битий екс-чемпіон світу WBO, американець Джейсон Соса , А в серпні - колумбієць Мігель Анхель Марріага . Обидва просто в певний момент відмовилися продовжувати бій, щоб не нарватися на неминучий нокаут!

Здавалося, такого не станеться в грудневому бою нашого "Хай-Тека" проти непереможного кубинця Гільєрмо Рігондо. "Вивіска" бою була шикарною: зустрічалися двоє дворазових Олімпійських чемпіонів (вперше в історії боксу), гідні один одного суперники. Але інтриги не вийшло: Рігондо, як і його попередники, здався достроково. Причому, протримався навіть менше, ніж Соса і Марріага, відмовившись від продовження бою вже після 6-го раунду.

Підсумок: Рігондо втішився гонораром в 400 000 доларів, а Ломаченко отримав приз імені Мохаммеда Алі, як кращий боксер року в світі.

Що ж до майбутнього "Хай-Тека", то промоутери Василя не приховують, що Ломаченко підніметься в більш важку вагу, добровільно відмовившись від пояса чемпіона світу WBO в категорії до 59 кг. Все просто: в його вазі закінчилися суперники, а в категорії до 61,2 кг Вася зможе побитися з чемпіонами світу Майки Гарсією або Хорхе Лінаресом.

2. Кличко - Джошуа

Головне розчарування року, що минає - поразка екс-чемпіона світу серед супертяжів Володимира Кличка від молодого британця Ентоні Джошуа, яке змусило легенду боксу прийняти рішення завершити кар'єру у віці 41 року.

При цьому сам поєдинок виявився шикарним, з хвацько закрученою драматургією. Спортсмени по разу виявилися в нокдауні, але в підсумку досвід перемогла молодість (пікантна деталь: Джошуа був спаринг-партнером Володимира ще кілька років тому, допомагав готуватися до чемпіонських боїв).

У Кличка була можливість провести бій-реванш і команда Джошуа проявила себе дуже коректно, давши Володимиру багато часу на роздуми. Але цей бій так і не відбувся, і вже не відбудеться ніколи: Володимир Кличко повісив боксерські рукавички на цвях.

Спасибі, чемпіон за все, це було круто! Але час - той суперник, якого програють абсолютно все.

3. Усик - Хук

Друг і кум Ломаченко, Олександр Усик, провів в 2017 два поєдинки. У квітні захистив титул чемпіона світу WBO (до 91 кг) в невиразному поєдинку проти американця Майкла Хантера , Перемігши без нокауту, за очками.

Зате другий бій вийшов набагато більш ефектним. Усик, в рамках чвертьфіналу Всесвітньої Суперсеріі боксу, зустрівся з німцем Марко Хуком, який був власником пояса Усика до 2015 року. І нокаутував його в 10-му раунді!

Наступний бій - вже півфінал WBSS пройде 27 січня в Ризі (Латвія). У ньому на кону будуть стояти вже 2 пояса: "усіковскій" WBO і титул чемпіона світу WBO, який належить латишеві Майріс Брієдіс. Це буде круто, так як суперник у Усика непростий - колишній спаринг-партнер Віталія Кличка, з яким нинішній мер Києва в інтерв'ю NewsOne роздав чимало компліментів .

4. Гвоздик - Гонсалес

Олександр Гвоздик уже дозрів для чемпіонського бою і морально, і фізично. У категорії до 79,2 кг він присутній в рейтингах всіх чотирьох головних боксерських організацій в трійках лідерів, а в WBO і зовсім знаходиться на 1-му місці.

У 2017-му Гвоздик здобув 2 рейтингові перемоги: над кубинцем Юніескі Гонсалесом і американцем Крейгом Баркером . Обидва виграв нокаутами, а особливо красивою була перемога під кубинським "Монстром".

Чекаємо бою Гвоздика проти росіянина Ковальова?

5. Беринчик - Валлеспін

Нарешті срібний призер Олімпіади-2012 Денис Берінчик виграв свій перший пояс на професійному рингу. Сам пояс - так собі - другорядний WBO Oriental (НЕ титул чемпіона континенту, і не інтернаціональний), але з чогось починати треба.

Свій титул у вазі до 61,2 кг Берінчик завоював всього три дні тому, минулої суботи, 16 грудня, нокаутувавши філіппінця Аллана Веллеспіна.

6. Шабранському - Ковальов

Отримав несподіваний шанс поборотися за вакантний пояс чемпіона світу WBO українець В'ячеслав Шабранському, їм не скористався. виявився просто не готовий до поєдинку проти екс-чемпіона, Сергія Ковальова (Росія). Підсумок - нокаут у 2-му раунді, і сумнівні перспективи коли-небудь битися за вищий титул ще раз.

Ну, а Ковальову потрібен суперник сильніше (недвозначно натякаємо на бій з Гвоздик).

7. Шестак - Мамедов

"Святе місце порожнім не буває", що вже довели Ломаченко і Усик, що знизили "градус" ностальгії за часами домінування братів Кличко. А на підході ще кілька бійців, які прямо зараз готові прославляти Україну на рингах усього світу. Чим, власне, вже займаються.

У червні в Харкові на домашньому чемпіонаті Європи серед любителів збірна України домінувала, вигравши загальний командний залік! На рахунку наших бійців виявилося 3 золота, 1 срібло і 2 бронзи .

Перший нашим чемпіоном Європи став якраз харків'янин Юрій Шестак, який здолав у фіналі категорії до 60 кг представника Росія Габіла Мамедова.

8. Хижняк - Шахсуварли

Відкриттям турніру (а після - і найкращим боксером всього Євро-2017) став дебютант дорослих чемпіонатів континенту Олександр Хижняк. Всього за 2 місяці до цього, Саша виграв молодіжний (до 21 року) чемпіонат Європи, а в Харкові став переможцем уже дорослого турніру у ваговій категорії до 75 кг.

У фіналі Хижняк виграв у азербайджанців Камрана Шахсуварли.

9. Вихрист - Кларк

Третє золото для України в найпрестижнішій суперважкій категорії (понад 91 кг) здобув Віктор Вихрист, який у фіналі переміг англійця Фрезера Кларка.

10. Хижняк - Аманкулов

Єдиний боксер, чиє ім'я в нашому хіт-параді повторюється двічі. Просто тому, що він цього гідний. Те, що створив Олександр Хижняк, приголомшує: він менш, ніж за півроку, виграти молодіжний чемпіонат Європи, дорослий Євро-2017 Харкові, і свій дебютний дорослий чемпіонат світу в німецькому Гамбурзі! У фіналі Саша не залишив шансів Абільхану Аманкулов (Казахстан).

Як і в Харкові, в Гамбурзі дебютант турніру також був визнаний кращим боксером чемпіонату світу, удостоївшись спеціального призу (на фото). Чекаємо золотої медалі Олімпіади-2020 в Токіо (Японія), і - ласкаво просимо в професіонали, Саша!

Чекаємо золотої медалі Олімпіади-2020 в Токіо (Японія), і - ласкаво просимо в професіонали, Саша

Нагадаємо, що ведучий спортивний канал світу ESPN визнав Василя Ломаченка кращим боксером планети .