Новий асфальт - нові титули

1. Новий асфальт - нові титули Останній, 5-й етап Чемпіонату України з картингу, який пройшов на вкритій...
  2. Сезон закритий!
  3. І «вісімка» буває «королевою»
  4. Словник вболівальника автоспорту

Останній, 5-й етап Чемпіонату України з картингу, який пройшов на вкритій свіжим асфальтом полтавської трасі, став вирішальним Останній, 5-й етап Чемпіонату України з картингу, який пройшов на вкритій свіжим асфальтом полтавської трасі, став вирішальним. Ні в одному класі чемпіони до цього моменту не визначилися, а з урахуванням нового покриття траси з великою кількістю смоли і вологістю на межі дощу передбачити результат не міг ніхто.

Хоча лідери були всюди. Так, серед найменших в «Ракет-міні» Богдан Петренко впевнено виграв у обох гонках, поповнивши свій бездоганний послужний список з шести перемог ще двома. А ось в класі «Ракет» відбулися серйозні зміни. На жаль, лідер чемпіонату Антон Зайцев явно перенервував і вилетів з траси в першому ж повороті, причому в обох фіналах! Чим не забарилися скористатися суперники - чемпіоном класустав Антон Чупінін, випередивши в підсумку Данила Проненко і невдало виступив Зайцева.

Повністю змінилися турнірні таблиці та в середніх класах. Так, в «ICA-Юніор» долю навіть не етапу, а всього чемпіонату вирішили останні метри другого фіналу! В лідери вийшла Ганна Півень, випереджаючи лише на одне очко Сергія Коваленко, який через прокол ледве фінішував 7-м. Лідируючи в другому фіналі, де гонщикам довелося їхати на сухій гумі по ще досить вологій трасі, Анна програла Сергію 0,2 секунди - і чемпіонський титул. У ICA змін було і того більше. За відсутності двох лідерів класу, стабільно фінішувавши весь час поза подіумом (два 4-х і підсумкове 4-е місце), чемпіоном став Андрій Грунін. Антон Чупінін, вигравши кваліфікацію і обидва фінали, що називається в одні ворота, зміг піднятися з 8-го на 2-е підсумкове місце! У самому старшому класі «KZ-2» чемпіон визначився вже після першого фіналу - ним став досвідчений Костянтин Шелестай.

Незважаючи на проблеми зі свежеположенного асфальтом, який місцями став висипатися, і без того ускладнивши життя гонщикам, свято, включаючи шоу-програму і солодкі подарунки дітям зі шкіл та інтернатів, вдався. А після деяких доопрацювань нового покриття Україна отримає ще одну чудову картингову трасу.

За крок до мети

Передостанній етап автокроссового чемпіонату видався по-справжньому спекотним, завдяки численним безкомпромісним спорах українських та іноземних учасників в заїздах, місця в яких часто розподілялися буквально на останніх метрах дистанції Передостанній етап автокроссового чемпіонату видався по-справжньому спекотним, завдяки численним безкомпромісним спорах українських та іноземних учасників в заїздах, місця в яких часто розподілялися буквально на останніх метрах дистанції. Саме в такому стилі завоював новий титул в категорії 7А діючий чемпіон Микола Чмих. Помітно наблизився до подібну мету і тріумфатор 3-ї групи баггі Віктор Чеботарьов, головні суперники якого на цей раз не змогли показати гідний результат з технічних причин. У 12-му класі черговий переможний крок до продовження чемпіонства зробив Олександр Фельдман. Відзначимо також дуже щільну боротьбу у 2-й групі баггі, де на цей раз кращим став Артем Бондаренко, феєричні сутички пілотів категорії 7Н, що принесли «золото» етапу Михайлу Носко, і занадто контактну їзду в 8-му класі за спиною у беззастережного переможця Павла Гонтовий. За відсутності головних лідерів в 4-й групі баггі верхню сходинку подіуму заслужено посів Сергій Байдаков. Серед команд були першими «Олком» (баггі) і «Єврокар-спорт» (легкові авто), причому остання в результаті змогла вирватися в лідери всього чемпіонату. Тепер сезон вийшов на фінішну пряму - учасників чекає лише фінальний етап в Києві.

Сезон закритий!

Ні-ні, дорогі друзі, «Автоцентр» пам'ятає, що до офіційного фіналу чемпіонату світу MotoGP залишається ще три Гран-прі Ні-ні, дорогі друзі, «Автоцентр» пам'ятає, що до офіційного фіналу чемпіонату світу MotoGP залишається ще три Гран-прі. Ось тільки відповідь на головне питання сезону вже став надбанням історії - Кейсі Стоунер з Ducati отримав корону переможця і статус кращого мотоциклетного гонщика планети 2007 року вже на Гран-прі Японії. І що ж на протязі сезону протиставив йому найтитулованіший пілот серії Валентино Россі? Якщо в активі Стоунер на сьогодні 8 перемог, 5 виграних кваліфікацій і 5 найшвидших кіл, то Доктор відповів 4 перемогами, 4 стартами з першого місця і двома найшвидшими колами. Знаючи можливості і безперечний потенціал Вале, констатуємо факт - в цьому сезоні заводська Yamaha начисто програла бій Ducati. А сталося це не тільки тому, що італійська стайня швидше і краще за всіх пристосувалася до хворобливого для MotoGP переходу на менш потужні двигуни і, відповідно, на абсолютно нове шасі, а й тому, що на неї активно працював шинний постачальник Bridgestone. Так чи інакше, Ducatti і Стоунер святкують заслужену перемогу; скривджені, і перший з них - Валентино Россі, чекають реваншу. Топ-команди вже щосили готуються до нового сезону, а від заявлених на 2008 рік трансферів гонщиків просто слинки течуть! Але не забувайте, що доля другого місця ще не вирішена, і Дані Педрозі вже оголосив бій Валентино Россі! А як же інакше можна добитися поваги у своїй майбутній команді?

І «вісімка» буває «королевою»

На сьомому етапі Чемпіонату України з драг-рейсингу, що пройшов у Алчевську за підтримки торгової марки «Clean for Speed», в п'ятому класі (автомобілі з об'ємом двигуна до 3500 см куб.) Мало не переміг ... ВАЗ-2108! Змагання в цій дисципліні проходять по круговому принципом, кожен з кожним. Завдяки такій системі харківський спортсмен Сергій Колодяжний, який виступав на тольяттинской «вісімці», послідовно випередив дві BMW і програв Сергію Бліщуку на «зарядженої» BMW M3 лише в фіналі. Підсумок - друге місце в класі. Втім, Колодяжний без перемоги не залишився - в класі до 2500 см куб. рівних йому не знайшлося. В інших класах переможцями стали Максим Шерстенюк, г. Харьков (BMW M3), Олександр Ваганов, г. Харьков (BMW-320), Андрій Скрипніков, г. Харьков (ВАЗ-2108), Кер-Ель-Дін Ахмад, г. Харьков (Suzuki Swift). Всі призери отримали в подарунок спеціальні набори для догляду за автомобілем ТМ «Clean for Speed».

Словник вболівальника автоспорту

Дах - переворот автомобіля навколо поздовжньої або поперечної осі, викликаний спробою проходження повороту на занадто високій швидкості. «Спіймати шість дахів» означає «перевернутися шість разів навколо своєї осі».

Легенда - набір спеціальних символів, за допомогою яких учасникам ралі надається строго певний маршрут проходження траси. Під час змагання легенда знаходиться у штурмана, який, диктуючи першому пілотові відстані між контрольними точками, напрямки поворотів і їх кривизну, керує, таким чином, рухом автомобіля. Проїзд не по легенді, або в об'їзд маркерів, карається зняттям екіпажу з гонки.

Льодяник - табличка на довгій рукояті, за допомогою якої випускає механік дає знати гонщику, заехавшему на піт-стоп, про хід дозаправки і моменті її закінчення.

Маркер - спеціальний контрольний знак, проїзд повз якого - обов'язкова умова при проходженні ралійного допа. Екіпаж, що не проїхав повз будь-якого з маркерів, вважається порушником легенду і може бути знятий з перегонів.

Маршали - добровільні помічники організатора змагань, які стоять по ходу гонки в найбільш небезпечних місцях дистанції. До завдань маршалів входить попередження глядачів про наближення спортивного автомобіля, забезпечення їх безпеки, а також надання першої допомоги гонщику або екіпажу, який потрапив в аварію.

Нуль, нулі - екіпажі, що проходять дистанцію ралі поза заліком, між сефіті-каром і бойовими автомобілями. В їх завдання входить як додаткове інспектування траси на предмет її безпеки, так і отримання необхідного досвіду для подальшої участі в залікових змаганнях.

Мітла - автомобіль, що закриває канал. До завдань мітли входить проходження по всій дистанції допа слідом за спортивними автомобілями і надання необхідної допомоги зійшов з дистанції екіпажам.

Омологація - допуск підготовленого за тим чи іншим вимогам спортивного автомобіля до змагань у відповідному класі. Умовою отримання омологації є повна відповідність автомобіля технічним вимогам, що висуваються FIA до певного класу.