Обов'язковий розгром. "Арсенал" - "Мура" - 3: 0. Ліга Європи. 3-й кваліфікаційний раунд. Перший матч / Новини / Єврокубки: Ліга Європи, Ліга чемпіонів / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

"Арсенал" Київ. Фото: fcarsenal.com.ua

"Арсенал" - "Мура" - 3: 0 (1: 0)

Голи: Мазілу, 6 (1: 0). Ковпак, 61 (2: 0). Матуку, 83 (3: 0).

"Арсенал" (Київ): Боровик, Шахов (Старгородський, 66), да Сілва, Польовий, Адія (Ковпак, 56), Кобахідзе (Міколюнас, 77), Гітченко, Шацьких, Матуку, Максимов, Мазілу.

"Мура" (Мурска-Собота): Драковіч, Марушко, Етерович, Єліч, Коутере (Бузеті, 62), Янжа, Крамар, Бохарі (Грушковняк, 90), Майер, сереш (Арпад, 85), Ціпот.

Покарання: Етерович, 33. Майер, 49. Польовий, 55 (попередження).

Судді: Анти Мунукка, Матті Хейнінен, Ян-Петер Аравірта (всі - Фінляндія).

2 серпня. Київ. Стадіон "Динамо" ім. Валерія Лобановського.

Андрій ЛАПЧЕНКА зі стадіону «Динамо»

Дебют «Арсеналу» в єврокубках не викликав ажіотажу в столиці. Подивитися матч Ліги Європи прийшли на трибуни лічені шанувальники «канонірів». В принципі, воно і зрозуміло: і суперник не того калібру, і час початку поєдинку в робочий день не найкращий, та й погода, що встановилася останнім часом, переконує більше часу проводити під кондиціонером, а не на задушливих вулицях.

Всі ці фактори наклали відбиток і на футболістах, які проводили швидше тренування з підвищеною відповідальністю, ніж поєдинок на міжнародній арені. Більш того господарі досить швидко відкрили рахунок, що напевно відклало в головах «канонірів» думка про легку перемогу над досить посереднім суперником. Звідси повільний темп першого тайму і поважність в діях деяких гравців, яка не дозволяла доводити багато перспективні атаки до логічного завершення.

Єдиний раз в першій половині зустрічі, коли кияни зробили все правильно, трапився на шостій хвилині. Леандро да Сілва подав зі свого правого флангу і Йонуц Мазілу головою переправив м'яч у сітку. Комбінація вийшла настільки простий і так легко було виконано, що на трибунах відразу ж взялися вгадувати підсумковий рахунок, прогнозуючи обов'язковий розгром словенських футболістів.

Але до перерви «каноніри» голкіпера «Мури» так більше і не засмутили. При цьому по-справжньому серйозно потурбували його тільки кілька разів, коли на ударній позиції опинявся все той же Мазілу. Але румунові повторити трюк з голом так і не вдалося. Хоча саме навіси в штрафну після флангових проходів і носили найбільшої гостроти.

Що ж стосується словенців, то вони нічим особливим по першому тайму не запам'яталися. Грали гості досить обережно, дуже рідко переходячи половину поля великими силами. Єдиний же футболіст, за яким було цікаво стежити, - дев'яностий номер «Мури» Матіца Марушко. Саме він в літнє міжсезоння протягом півтора тижнів намагався закріпитися ... в київському «Арсеналі», який проводив збори якраз в Словенії. Але не підійшов. Зате отримав можливість довести Леоніду Кучуку, що той був не правий, по гідності не оцінивши його кращі якості.

А ось у складі «Арсеналу» найактивнішим був Максим Шацьких. Він непогано діяв в підіграванні і саме його передачі на Мазілу цілком могли стати результативними. Запам'ятався Максим і своїм зовнішнім виглядом. Більшу частину першого тайму він провів у футболці з глибоким вирізом: словенський «дизайнер» після боротьби з Шацьких, залишив такий ось оригінальний слід. Втім, капітану «канонірів», мабуть, так було навіть краще - вільніше і не так жарко - раз він так і не підійшов до лавки, де на нього чекала нова футболка.

Незважаючи на скромний результат першої половини зустрічі, наставник «канонірів» не наважився провести кадрові зміни. Тільки на 57-й хвилині, коли гра протікала в тому ж руслі, що і до перерви Леонід Кучук випустив замість Домініка Адійя Олександра Ковпака. І буквально відразу ж український нападник відплатив тренеру за довіру. Після гарного флангового прострілу Леандро да Сілви Ковпак забивав уже в порожні ворота - 2: 0.

Пробивши нарешті словенські редути, футболісти «Арсеналу» додали в русі і створили ще ряд дуже хороших моментів. Знову в епіцентрі подій опинявся Мазілу, якому катастрофічно не щастило в суперечці з голкіпером «Мури» Філіпом Драковічем. Були шанси і у інших «канонірів», але тільки Еріку Матуку вдалося відзначитися результативним ударом. Камерунський захисник здорово пробив головою після навісу з кутового Шацьких.

Кінцівка матчу пройшла в більш спокійному темпі. «Каноніри», забезпечивши потрібний результат перед поєдинком у відповідь в Словенії, особливо не тиснули, атакуючи ніби за інерцією. У підсумку, забитих м'ячів більше не було. Та й тих, що були, впевнений, досить, щоб «Арсенал» пройшов в наступний раунд Ліги Європи. Все-таки рівень словенського та українського клубів дуже різний.

Франк циферія, головний тренер «Мури»:

- «Арсенал» дуже сильна команда, в якій виступає багато кваліфікованих футболістів. Нам не вдалося скласти конкуренцію супернику в центрі поля, і ми не змогли нічого зробити в атаці.

- На що розраховуєте в матчі-відповіді?

- Рахунок першого матчу говорить сам за себе, але ми постараємося зробити все можливе, щоб перемогти у себе вдома.

Леонід КУЧУК, головний тренер «Арсеналу»:

- Не скажу, що гра вдалася, але результат є результат. Те, що ми тренували - у нас виходило. Можливо, від зайвого хвилювання не зовсім вийшов перший тайм. Але в цілому, гру ми контролювали. У суперника була всього одна гостра атака. Тому наша перемога закономірна.

- Чи робили ви якісь поправки в грі команди, враховуючи, що це Ліга Європи, а не чемпіонат України?

- Свою тактику і свою гру потрібно будувати під будь-якого суперника. Однакових ігр та однакових команд немає. У цій грі ми постаралися використовувати свої сильні якості, і скористатися слабкими моментами в діях суперника. В принципі, тому ми і забивали. Жодного випадкового м'яча в цій грі не було.

- У фізичному плані команда витримає такий щільний графік?

- Хто його знає. Адже тут важливо перш за все психологічно бути готовим грати в такому ритмі і з такими командами, які нам підсунув календар.