Олександр Мальцев і Майя Гурбанбердіева. Золоті призери об'єднаного чемпіонату Європи 2018

джерело: goprosport.ru

Олександр Мальцев став дворазовим Чемпіоном Європи в даній програмі після нищівної перемоги в Чемпіонаті, яке відбулося в Лондоні в 2016 році.

Друге місце зайняли італійські синхроністи Джорджіо Мінісіні і Манілі Фламіні, трійку призерів замкнули іспанці Берта Феррерас і По Рібес Кулла.

Успішний виступ російського мікст-дуету на Чемпіонаті Європи-2018 прокоментував Президент Федерації синхронного плавання Олексій Власенко.

«Ми знову підтвердили свою майстерність у всіх програмах. Особливо порадував наш мікст-дует. Хлопці показали справжній клас, переконливо продемонструвавши, що вони на голову вище всіх суперників з урахуванням того, що їх програма була в рази сильніше і складніше. Ми активно працюємо над тим, щоб програма мікст-дуетів була включена в олімпійську програму. Єдина проблема - в даній дисципліні мало спортсменів. Але ми впевнені, що в найближчі роки кількість таких спортсменів в рази збільшиться ».

ОЛЕКСАНДР МАЛЬЦЕВ

Олександр Мальцев - перший і єдиний російський спортсмен-синхроніст. Дворазовий чемпіон світу, дворазовий срібний призер чемпіонату світу, триразовий чемпіон Європи в програмі мікст-дуетів. Заслужений майстер спорту.

Біографія і спортивна кар'єра

Майбутній чемпіон в синхронному плаванні Олександр Мальцев з'явився на світло в Санкт-Петербург 22 червня 1995 року. Коли хлопчикові було 6 років, мама відвела його в секцію з синхронного плавання. Батьки хлопчика хотіли, щоб юний Олександр перестав боятися води і навчився впевнено триматися на воді, а також трохи розвинув свої фізичні дані, адже як відомо синхроністи активно освоюють гімнастичні елементи і стрибки в воду. Хто ж знав, що синхронне плавання стане життєвим кредо для Олександра. Олександр Мальцев синхронне плавання освоював в СДЮШОР «Надія». Трохи пізніше Олександр тренувався в СДЮШОР «Екран» і КСДЮШОР «Невська хвиля».

Через деякий час юному спортсмену запропонували перейти в «чоловічі» водні секції - стрибки в воду або водне поло, але Олександр несподівано для всіх відмовився. І успіх не забарився. Скоро Олександр Мальцев синхроніст став одним за одним займати призові місця в турнірах з синхронного плавання.

Закінчивши школу, Саша переїхав до столиці, де вступив в Російський державний університет фізичної культури. Тренером юнаки стала Марія Максимова, заслужений тренер РФ.

У 2012 році Олександр Мальцев починає виступати за спортклуб Страсбурга. У складі французького клубу Олександр двічі став золотим призером на регіональному юніорському чемпіонаті.

У травні 2013 року Олександр одержувати гучну перемогу на паризькому міжнародному чемпіонаті в соло-програмі.

В цьому ж році Мальцев увійшов до складу російської збірної з синхронного плавання, ставши поки першим і єдиним чоловіком-синхроніст в складі російської збірної.

Восени 2014 року Міжнародна федерація плавання погодила проведення змагань за участю спортсменів-чоловіків в рамках Чемпіонату світу з водних видів спорту. Тоді ця новина не всі сприйняли з розумінням, це в буквальному сенсі зруйнувало раніше усталене стереотипне мислення. Багато дівчат-синхроністки тоді навіть заявили, що не змогли б виступати в дуеті з чоловіком. Серед перших, хто висловився проти були чемпіонки Світлана Ромашина і Анастасія Єрмакова, які заявили, що виступ чоловіки в такому виді спорту як мінімум неестетично.

Але Олександр Мальцев зруйнував все домисли, довівши, що чоловік-синхроніст це не тільки естетично, це ще й гідно титулу Чемпіона. А головний тренер російської збірної Тетяна Покровська вирішила дати шанс першому чоловікові-синхроніст і включила його до складу команди на Чемпіонат світу.

Але перед стартом Чемпіонату світу була участь в першому в історії міжнародному Чемпіонаті серед змішаних дуетів, що пройшов у Римі. У парі з Дариною Валітова Олександр Мальцев завоював золото в технічній програмі.

Багато суперечок, роздумів ... і ось Олександр Мальцев їде на Чемпіонат світу-2015 Казані. Вперше в історії в синхронне плавання включена нова дисципліна - змагання змішаних дуетів. Олександр Мальцев виступив в парі з Дариною Валітова.

Підготовка до Чемпіонату була серйозною. Олександр тверезо оцінював своїх суперників і розумів, що боротьба має бути вкрай важка. Основним суперником Мальцев вважав американця Білла Мея. Свого часу Білл зробив в світовому спорті незвичайний фурор, ставши першим чоловіком-синхроніст.

30 липня 2015 року стало днем-тріумфу Олександра Мальцева. Дует Мальцев-Валітова бере золото в дисципліні «мікст». За пару днів до цього в технічній програмі золотими призерами стали легендарний Білл Мей і Христина Лам-Андервуд, російські спортсмени посіли друге місце. Але ось в довільній програмі російський дует виявився сильнішим! Американські спортсмени на цей раз зайняли лише друге місце, а трійку призерів замкнули італійські синхроністи.

Американські спортсмени на цей раз зайняли лише друге місце, а трійку призерів замкнули італійські синхроністи

Виступ російського мікст-дуету викликало справжній фурор! Олександр виступив в костюмі солдата радянської армії. Музичним супроводом виступила мелодія з «17 миттєвостей весни». Це була справжня театральна постановка, яка втілює сцену зустрічі Штірліца з дружиною. Програма була присвячена 70-річчю від дня Перемоги.

У січня 2016 FINA назвала Олександра Мальцева кращих синхроністом 2015 року.

У травні 2016 року в рамках світового Чемпіонату з водних видів спорту в Лондоні Олександр Мальцев з новою партнеркою Міхаелою каланчею став дворазовим чемпіоном Європи, завоювавши відразу 2 золоті нагороди.

Восени цього ж року дует Мальцев - Каланча взяв золото на міжнародному турнірі з синхронного плавання в Китаї.

Влітку 2017 року їхня дует став золотим і срібним призером Чемпіонату світу з водних видів спорту.

За підсумками успішних виступів Федерація синхронного плавання визнала Олександра Мальцева кращим світовим синхроністом.

З 2018 року Олександра Мальцев виступає в парі з Майєю Гурбанбердіевой, дворазової європейської чемпіонкою. Уже в рамках виступів на Чемпіонаті Європи вони стали золотими призерами в технічній програмі.

Особисте життя

Особисте життя синхроніста прихована за сімома печатками. Олександр Мальцев ретельно приховує всі аспекти особистого. У соціальних мережах спортсмен вважає за краще ділитися виключно спортивними досягненнями.

МАЙЯ ГУРБАНБЕРДІЕВА

Майя Гурбанбердіева - юна синхроністка, вже двічі удостоєна звання «Чемпіонка Європи в синхронному плаванні».

Майя народилася 9 лютого 1999 року.

Перші тренування пройшли в СШОР «МГФСО». Серед юніорів Майя Гурбанбердіева тричі завоювала титул чемпіонки Росії.

Серед основних нагород спортсменки: першість на Європейських іграх в групових виступах і комбінації, титул чемпіона в європейській першості серед юніорів (золоті нагороди в комбінації і груповому виступі), дворазова європейська чемпіонка серед юніорів (2016 і 2017 роки), дворазова світова чемпіонка серед юніорів.

З 2018 року Майя Гурбанбердіева виступає в дисципліні змішаних дуетів в парі з Олександром Мальцевим.