Оптимус Раймо. 10 кращих матчів Сумманена з «Авангардом»

6. «Металург» Мг - «Авангард» - 2: 3 3ОТ
  7. «Авангард» - «Амур» - 4: 3
  8. «Авангард» - «Металург» Мг - 5: 2
  9. «Трактор» - «Авангард» - 0: 1
  10. «Динамо» Москва - «Авангард» - 1: 2 ОТ

Третє пришестя фінського фахівця в омський клуб виглядає досить неоднозначно, але вболівальники «яструбів» останній рік тільки про це і мріяли. Sports.ru згадує головні перемоги Раймо Сумманена.

«Авангард» - «Динамо» Рига - 3: 4Б

Дата: 1 жовтень 2010 року

Стадія: регулярний чемпіонат

Єдиний в списку програний «Авангардом» матч, але, як показав Раймо Сумманен за допомогою Роман Червенка, програвати теж треба вміти. Ще за хвилину до кінця третього періоду омичи на очах вже напівпорожніх трибун поступалися рижанам в дві шайби. Поступалися, треба зауважити, у справі, ну і Крістофер Холт діяв просто шикарно.

Чарівний тайм-аут, взятий Сумманеном, привів Ягра і компанію до тями - Роман Червенка всього за якихось 40 секунд оформив дубль. В принципі, після цього матчу і стало зрозуміло, що у «Авангарду» цієї версії буде дуже складно видряпувати окуляри.

Відео

слова

«Щось сказав під час тайм-ауту? Сказав, що у нас є свій план, своя система, потрібно її дотримуватися »(Раймо Сумманен).

«Металург» Мг - «Авангард» - 3: 4

Дата: 12 жовтень 2010 року

Так вже вийшло, що «Магнітка» стала багато в чому знаковим клубом для Раймо Сумманена - в кінці кінців, саме по ходу серії з уральцями фін буде відсторонений від роботи з омської командою. Але це все буде пізніше, а поки - регулярний чемпіонат, де у «Авангарду» з «Металургом» траплялися заруби в кращих традиціях минулих років.

У цій зустрічі команди в сумі зробили 89 кидків по воротах один одного, причому воротарів - Гелашвілі і Кузнєцова - все одно можна було б назвати героями зустрічі, незважаючи на 7 пропущених шайб. Все вирішилося в останню десятихвилинку гри, коли «Авангард» двічі виходив вперед у рахунку. Гол Шкоула на 58-й хвилині лідер чемпіонату вже відіграти не зміг.

ВІДЕО

слова

«Битва йшла до самого кінця, як ніби плей-офф вже в самому розпалі. Фантастика! »(Мартін Шкоула, «Радянський спорт» ).

«Локомотив» - «Авангард» - 1: 2

Дата: 20, лютого 2011 року

Чи не найяскравіший матч «Авангарду», але зате чітко показує відношення до справи омских хокеїстів при Сумманене в ролі тренера. Остання зустріч регулярного чемпіонату взагалі нічого не вирішувала для «яструбів» - вони вже достроково завоювали Кубок Континенту при триваючої 17-матчевої переможної серії. Здавалося б, можна дати лідерам відпочити, трохи відпустивши думки про результат. І по тому, і по іншому пункту - так, але при цьому филонить у Сумманена заборонено в будь-якому матчі.

ВІДЕО

слова

«Переможна серія не має ніякого значення. Плей-офф починається з чистого аркуша. Дуже важко спрогнозувати, як все складеться. У моїй кар'єрі бувало, що я поступався 8 матчів поспіль, а потім перемагав в найпотрібніших, важливих зустрічах. І навпаки. Зараз я виграв 18 матчів, а потім програю. Головне - у нас є мета, і ми будемо намагатися до неї йти »(Раймо Сумманен, РІА Новини )

«Авангард» - «Нафтохімік» - 7: 3

Дата 6 березня 2011 року

Стадія: чвертьфінал Східної конференції, 7-й матч

Омський «Авангард» в перший і останній раз при Сумманене закидає 7 шайб за гру, причому робить це як ніколи вчасно - в сьомому, вирішальному, матчі серії з «Нафтохіміком». Сам головний тренер зізнається, що дав гравцям свободу дій і вона, треба зауважити, принесла успіх: 3: 1 до 14-й хвилині матчу і багато в цей вечір було вже зрозуміло. Навіть шайба Пивце під кінець першого періоду не особливо змінила гру івано-франківців. У решти періодах «Авангард» продовжив свої результативні подвиги, позбавивши перший раунд Кубка Гагаріна від такої сенсації.

Відео

слова

«У шостий і сьомий грі команда об'єдналася, хокеїсти краще почали розуміти один одного. Я відчув, що тренерам можна трохи від них відступитися, дати їм свободу, ти ніколи не знаєш, коли це можна зробити. Будь-яка з команд могла виграти цю серію »(Раймо Сумманен).

«Металург» Мг - «Авангард» - 3: 6

Дата: 13 марта 2011 року

Стадія: півфінал Східної конференції, 3-й матч

Та сама серія, де між хокеїстами «Авангарду» і їх головним тренером виникло певне нерозуміння. Рахунок 0-2 на користь «Магнітки» перед матчами на Уралі вже натякав на те, що не все гаразд в омському королівстві, однак ця зустріч спростувала всі домисли і припущення.

Команда Сумманена з якоїсь видимої легкістю змогла відігратися з рахунку 2: 0 і 3: 1 по ходу зустрічі. Експерименти з ланками нарешті почали давати тренерському штабу «Авангарду» очікуваний результат. Ну а остання десятихвилинка матчу з шайбами ​​Попова і Пережогіна, мабуть, взагалі найкраща за епоху Сумманена.

Відео

слова

«Ми знали, що буде складно. Знали, що треба грати. Хлопці самі прийняли рішення, поговорили, згуртувалися. Якщо немає сильних характерів - ти не зберешся. Щоб тренер не говорив, справжній позив завжди йде зсередини »(Раймо Сумманен).

«Металург» Мг - «Авангард» - 2: 3 3ОТ

Дата: 15 марта 2011 року

Стадія: півфінал Східної конференції, 4-й матч

Чергова плейоффная Заруба між «Магнітка» і «Авангардом» вилилася в рекордний за тривалістю (на той момент) матч. Власне, це і був показник характеру тієї команди Сумманена, яка, незважаючи на всі внутрішні розбіжності, повернула серію до нічийного рахунку 2-2.

Відео

слова

«Як гравець, і як тренер я вже бачив такі довгі овертайми. Я вважаю, що в овертаймі вирішальну роль відіграють характер команди і удача, але для мене це краще, ніж буліти. Команди однакові, тому вони так борються »(Раймо Сумманен).

«Авангард» - «Амур» - 4: 3

Дата 2 березня 2012

Стадія: чвертьфінал Східної конференції, 2-й матч

Головні відмінні риси «Авангарду» Сумманена: навіть програючи в певних компонентах, «яструби» намагалися не відпускати суперника в рахунку, ну і обов'язкова боротьба до кінця, про яку вже йшлося вище. Матч з «Амуром» в цьому плані дуже показовий: омичи поступалися вже з 50-ї секунди першого періоду, а вперше вийшли вперед у рахунку тільки на останній хвилині матчу.

Відео

слова

«Сумманен прийшов в команду і почав не те щоб гуртувати колектив, але хлопці відразу розкріпачилися психологічно, стало більше позитивних емоцій, все стали більше жартувати, більше спілкуватися на якісь сторонні теми, не пов'язані з хокеєм, ходити кудись сім'ями, з дітьми, зустрічатися частіше. У роздягальні стали приділяти час спілкування між собою, якимось напрацюванням »(Андрій Іванов, Sports.ru ).

«Авангард» - «Металург» Мг - 5: 2

Дата: 16 марта 2012

Стадія: півфінал Східної конференції, 2-й матч

Однозначно кращий перший період в історії команд Раймо Сумманена: чотири шайби за 10 хвилин 21 секунду матчу. З них всього лише одна в більшості. Складно сказати, що це було - спортивна злість після першого домашньої поразки в овертаймі або ж реальне співвідношення сил тих «Авангарду» і «Металурга», але більше в цій серії «яструби» Магнітогорськ не програвали.

Відео

слова

«Я сьогодні і вчора на тренуванні бачив, як хлопці старалися, готувалися до гри. Тепер рахунок в серії 1-1, і у нас попереду ще багато хорошого хокею »(Раймо Сумманен).

«Трактор» - «Авангард» - 0: 1

Дата 6 квітня 2012

Стадія: фінал Східної конференції, 5-й матч

Мабуть, показник певного класу команди - перемога навіть при далекій від ідеалу грі. Звичайно, це робити набагато простіше, коли твій воротар - Каррі Ряме, що зловив кураж і відображає всі 30 кидків у ворота, але і самим постаратися теж хоч трохи треба. За закинуті шайби в цій зустрічі відповідав Антон Бєлов - одного його точного кидка цілком вистачило.

Це був п'ятий і останній матч півфінальної серії з «Трактором», і навряд чи Сумманен згадує його з обуренням, навіть незважаючи на його мова на прес-конференції.

Відео

слова

«Ніколи не знаєш - коли ти виграєш, а коли програєш. Звичайно, ми вийшли в фінал і повинні бути задоволені. Але сьогодні ми дійсно зіграли не найкращий матч. Ми не змогли грати так само добре, як «Трактор». Але, повторюся, повинні бути задоволені, що виграли. І я був щасливий, коли побачив хлопців після закінчення матчу. Це відмінна команда. Вони стали єдиним цілим, провели хороший сезон і заслужили цю перемогу »(Раймо Сумманен)

«Динамо» Москва - «Авангард» - 1: 2 ОТ

Дата: 19 апреля 2012

Стадія: фінал Кубка Гагаріна, 4-й матч

Остання на сьогоднішній день перемога Раймо Сумманена з «Авангардом», до розчарування і фахівця, і самої команди, і природно, уболівальників. Втім, в той вечір справи до цього нікому не було - «яструби» в напруженій і рівній боротьбі вирвали перемогу у «Динамо» на московському льоду, зробивши рахунок у серії 3-1 на свою користь.

Пережогин не йшов до цього з фінальних матчів без гола, не став і зараз, дотерпить до 69-ї хвилини зустрічі.