Пекін-2008: Борець Артур Таймазов приніс збірній Узбекистану першу золоту медаль

21 серпня узбецький борець вільного стилю, чемпіон Олімпіади-2004 Артур Таймазов, який виступає у ваговій категорії до 120 кілограмів, виграв фінал олімпійського турніру, підтвердивши свій чемпіонський титул, повідомляє Оlympic2008.lenta.ru . У фінальній сутичці він зустрічався з росіянином Бахтіяров Ахмедовим.

Таким чином, на рахунку збірної Узбекистану - шість медалей: одна золота, дві срібні та три бронзові. За загальною кількістю нагород узбекістанцев займають 18-е місце, ділячи його з Грузією, Данією, Північною Кореєю, Норвегією та Азербайджаном.

21 серпня таджицький борець у вільному стилі (вагова категорія до 84 кг) Юсуф Абдусаломов завоював першу в історії незалежної Таджикистану срібну медаль.

як повідомляє Азія-плюс , Всі п'ятнадцять спортсменів Таджикистану, отримали право на участь у нинішніх олімпійських іграх, завершили свої виступи, завоювавши дві медалі. Нагадаємо, першу олімпійську нагороду в скарбничку збірної Таджикистану приніс дзюдоїст Расул Бокієв (вагова категорія до 73 кг), який завоював бронзову медаль. Крім цього, таджицькі боксери Джахон Курбонов і Анвар Юнусов в своїх вагових категоріях увійшли в п'ятірку кращих боксерів цьогорічної олімпіади. Такого успіху спортсмени незалежного Таджикистану досягли вперше, відзначає видання.

На дві медалі поповнилася сьогодні олімпійська скарбничка Казахстану, і теж - завдяки борцям вільного стилю. Марід Муталімов завоював «бронзу» у ваговій категорії до 120 кілограмів, а Таймураз Тигієв (категорія до 96 кілограмів) зійшов на другу сходинку п'єдесталу пошани. Тепер у казахстанської збірної - десять медалей: одна золота, чотири срібні та п'ять бронзових.

Тринадцятий день Олімпіади в Пекіні став знаковим для збірної Афганістану: Рохулла Нікпай завоював першу в історії своєї країни олімпійську медаль на змаганнях по тхеквондо у ваговій категорії до 58 кілограмів.

За кількістю золотих медалей, як і раніше лідирує Китай - на даний момент на його рахунку 45 нагород. У загальному заліку перед веде збірна США з 83 медалями. Росія посідає третє місце за загальною кількістю олімпійських нагород (49) і четверте - за кількістю «золота» (15).