Перший матч в історії групових етапів Ліги Чемпіонів

27-11-1991; Kiev; 19.00; Respublikansky Stadion; Att: 47.500FC DINAMO KIEV (USSR) -SL BENFICA LISBOA (POR) 1-0 (1-0)

Referee: Keith Sturat Hackett (ENG)

Assistans: MichaelG.Peck, Brian Hawes (ENG)

Goal: 1-0 Oleg Salenko 30.

FC DINAMO (coach: Anatoly Puzach): Igor Kutepov, Oleg Luzhny, Ahrik Tsveyba, Andrey Aleksanenkov, Sergey Shmatovalenko, Sergey Kovalets, Viktor Moroz, Oleg Salenko, Yuri Moroz, Vladimir Sharan (Stepan Betsa 77), Sergey Zaets.

SL BENFICA (coach: Sven-Göran Eriksson): Adelino Augusto da Graça Barbosa Barros "NENO", Vasily Kulkov, PAULO Sérgio Braga MADEIRA, RUI Fernando da Silva Calapez Pereira BENTO, Jonas Thern, Stefan Schwarz, António Augusto da Silva VELOSO (RUI Manuel César COSTA 66), Vítor Manuel Costa Araújo "PANEIRA", José RUI Lopes ÁGUAS, ISAÍAS Marques Soares (António Manuel PACHECO Domingos 75), Sergey Juran.

Y-CARDS: 25 - Andrey Aleksanenkov (FC DINAMO); 03 - PAULO Sérgio Braga MADEIRA, 22 - Stefan Schwarz (SL BENFICA).

Решта матчів цей день пройшли пізніше))))

Як і передбачали найбільш компетентні футбольні оглядачі, «Бенфіка» свою гру проти «Динамо» побудувала в Києві все ж від оборони. Цілком природна реакція на недавню перемогу киян у матчі з данським «Брондбю» та впевнену гру в кубковому матчі з мінчанами, яку з великим старанням законспектировал спеціально приїхав для цього до Києва один з тренерів гостей.

Та й головний тренер «Бенфіки» швед Свен-Горан Ерікссон, мабуть, не лукавив, заявивши ще в аеропорту Бориспіль, що оптимальним результатом майбутньої зустрічі вважатиме нічию і що, на його думку, шанси команд приблизно равни.Ігра почалася без якої б то не було попередньої розвідки. Причому перші п'ять хвилин вона йшла переважно на португальській стороні поля. Але поступово вирівнялася, гості освоїлися - і пішли перші небезпечні удари по воротах.

Однак обидва голкіпери виявилися на висоті, витягнувши з важкого м'яча з нижніх кутів ворот.Упавшій на поле густий туман ускладнив життя футболістам, але не остудив їх запалу. В середині тайму гра остаточно вирівнялася: гості стали частіше переходити центральну лінію поля, господарі вважали за краще не ризикувати і були гранично точні в обороне.Время текло якось неспішно, і здавалося, доля матчу вирішиться лише в другому таймі. Але настала 31-я хвилина. Все сталося в якісь долі миті, ми в ложі преси не встигли навіть зафіксувати всіх учасників цього, може бути, центрального епізоду матчу. В ході чергової атаки киян виявився в лінії своєї оборони центрфорвард Агуаш дав маху.

Він ніяково відкинув м'яч воротареві, і Саленко. вірний своєму принципу - бути завжди «тут як тут», - м'яч викрав, вийшов один на один з голкіпером Нену, обдурив його рухом корпусу, і рахунок став 1: 0.Поведя в рахунку, динамівці ніби відчули твердий грунт під ногами, і спроби «Бенфіки» переломити хід зустрічі цілком холоднокровно відбили. Я б навіть сказав, що переважно атакуючої стороною до відходу на перерву залишилися господарі поля. Що ж до гостей, то їх витончена техніка поводження з м'ячем, точність передач імпонували глядачам, але в футболі-то головне - голи.Мне невідомо, що і в якому тоні говорив своїм підопічним в перерві головний тренер «Бенфіки».

Але здогадатися про це неважко. З перших же хвилин португальці, включаючи захисників, навалилися на ворота «Динамо». Здавалося, гол у відповідь ось-ось вдасться гостям. Але Бог милував, хоча в обороні господарі поля допускали більше помилок, ніж в нападі в першому таймі. А може бути, ці помилки були просто видніше. Забігаючи вперед, відзначу, що в другому таймі «Бенфіка» подавала біля воріт «Динамо» вісім кутових, а кияни у її воріт жодного.

Словом, гра надовго перемістилася до штрафного майданчика господарів, і залишився без роботи бразильський воротар Нену вимушено займався енергійної фіззарядкою - температура мінус один теплолюбних гостям здавалася тріскучих морозом.В середині тайму киянам врешті-решт все ж вдалося дещо вирівняти гру, вони не тільки згадали, що найкращий захист - атака, але і на ділі показали це.

Відмінну можливість забити другий гол мав Юрій Мороз, але його гарматного удару трохи не вистачило точності - м'яч потрапив у бокову сітку, але, на жаль, із зовнішнього боку. «Бенфіка» ніяк не хотіла змиритися з поразкою, її гравцям напевно було відомо, що в гостях кияни грають не гірше. а іноді і краще, ніж удома. Але час минав, його до фінального свистка залишалося все менше, і «Бенфіка» явно занервувала.

Її наступальні комбінації, такі стрункі в першому таймі, цю стрункість значною мірою втратили, що було, звичайно ж, на користь «Динамо» .Концовку гри гості провели вдесятьох (в простій ситуації отримав травму і був винесений з поля Агуаш), але продовжували завзято атакувати. Сильний удар «португальця» Юрана насилу витягнув відмінно провів цю зустріч динамівський воротар Кутепов.Матч так і закінчився перемогою київської команди з рахунком 1: 0. Перші два очка в майбутньому скрутному турнірі чотирьох в рамках чвертьфіналу Кубка європейських чемпіонів завойовані!