Підсумки п'ятого тижня КХЛ для «Ак Барса»

"Ак Барсу" стояла напружений тиждень - 4 матчі за 6 днів. Втім, суперники були найскладнішими, і казанці треба було набрати максимум очок, щоб продовжити переслідування лідерів конференції - "Автомобіліста" і "Авангарду":

Втім, суперники були найскладнішими, і казанці треба було набрати максимум очок, щоб продовжити переслідування лідерів конференції - Автомобіліста і Авангарду:

Але завдання 100% -ного набору очок вирішити не вдалося, і винні в цьому виключно самі «барси».

Починалося все добре. Першим суперником був головний аутсайдер КХЛ на даний момент - Новосибірська "Сибір":

Сибіряки приїхали в Казань з нулем в стовпці "окуляри" і інші варіанти, крім гри на перемогу, ними навіть не розглядалися. Хоча вже на початку матчу Іржі Сікач відкрив рахунок, сибіряки двічі зрівнювали. Здається, що Владислав Под'япольскій, що блиснув в перших матчах за "Ак Барс", почав трохи втомлюватися від підвищеної відповідальності. Владиславу поки зарано ставати першим номером, оптимальний для нього режим зараз - "2 матчі гри і 4 матчі відпочинку". Мимохідь він встигає допомагати "Барсу", наприклад, 1 жовтня він оформив "сухар" в матчі проти Воскресенського "Хіміка", серйозно підтаскавши команду в третьому періоді. Незважаючи на запеклий опір, сибірську команду підвела груба помилка Павла Горобця, який в своїй зоні віддав шайбу прямо на ключку Азеведо і для нього було вже справою техніки вивести Клінкхаммер на забійний кидок.

«Ак Барс» - «Сибір» - 3: 2 (1: 1, 1: 1, 1: 0)

Судді: Сергій Кулаков, Олексій Раводін, Микита Вілюгін, Сергій Шелянін

Кидки: 66-46; Кидки в площину воріт: 34-17; Голи: 3-2; Вкидання: 39-24; Блоковані кидки: 19-17; Силові прийоми: 30-14; Штраф: 4-2.

Наступним суперником став "Куньлунь" - китайська команда сильно змінилася в порівнянні з минулим сезоном. У Пекіні зробили ставку на фінських тренерів і гравців, чому посприяло стратегічну угоду про співпрацю з "Йокерітом".

Оновлений "Куньлунь" постав агресивною і мобільного командою. Вже до 22-й хвилині китайці вели 2-0 після дубля Тейлора Бека, а в середині матчу відбулося чудове перетворення "Ак Барса". Цікаво, що практично в кожній грі казанці найкраще проводять другу половину другого періоду. На цей раз "Ак Барс" всього за хвилину і 41 секунду перетворив рахунок 0: 2 в 3: 2.

Незважаючи на пропущену третю шайбу, казанці повинні були отримати в цій грі як мінімум одне очко. При рівному рахунку вони отримали більшість і могли принаймні спокійно дограти до сирени. Але стався нещасний випадок - шайба вилетіла із зони "Ак Барса", а Андрій Марков, здається, понадіявся що шайба долетить до Олександра Шариченкова, який змінив Под'япольскій в третьому періоді. Але швидкість шайби виявилася нижче і першим її наздогнав Вели-Матті Савінайнен, який, за його словами, знав, як розібратися з Шариченковим. Часу на відіграш вже не залишалося, підсумок матчу - перемога Куньлуня.

«Ак Барс» - «Куньлунь Ред Стар» - 3: 4 (0: 1, 3: 2, 0: 1)

Казань. «Татнефть Арена». 6047 глядачів

0: 1 Бек (Латта, 15:05)

0: 2 Бек (Савінайнен, Марк-Андре Граньяні, 21:09)

1: 2 Батиршін (Ландер, 30:59)

2: 2 Клінкхаммер (Постма, 31:25)

3: 2 Лукоянов (Батиршін, Потапов, 31:40)

3: 3 Бартлі (Лаюнен, палоло, 35:59)

3: 4 Савінайнен (Вітасек, 58:45, мен.)

Воротарі: Под'япольскій (Шариченков, 40:00) - Налімов

Cудьі: Сергій Гусєв, Юрій Оскирко, Яків Палей, Олександр Сисуєв

Кидки: 66-36; Кидки в площину воріт: 40-20; Вкидання: 26-23; Блоковані кидки: 6-13; Силові прийоми: 14-5; Штраф: 8-12.

Після такого провалу пішли кадрові перестановки. У матчі з "Амуром" до відпочивав на трибунах Даніса Заріпова приєднався інший ветеран - Андрій Марков. Тренерський штаб попросив не пов'язувати це з помилкою Маркова в попередньому матчі, але ми-то все розуміємо.

І "барси" реабілітувалися за поразку. Шариченков, який змінив втомленого Под'япольскій, виглядав досить пристойно, хоча і пропустив нескладну шайбу. Хабаровчане довго утримували нульовий рахунок, а в кінці другого періоду навіть відкрили рахунок у швидкій контратаці - Горшков завдав відмінний кидок незручною стороною ключки, незважаючи на висів на ньому Постмен. Кидати він міг тільки в ближній кут, і шайба пройшла точно над щитком Шариченкова.

У третьому періоді казанці все-таки дотиснули "Амур" завдяки діям першої ланки.

«Ак Барс» - «Амур» - 3: 1 (0: 0, 0: 1, 3: 0)

Казань. «Татнефть Арена». 6646 глядачів

0: 1 Горшков (Атюшов, Турбін, 36:35)

1: 1 Cекач (40:38)

2: 1 Ландер (Сікач, Азеведо, 46:32, бол.)

3: 1 Бурмістров (Глухів, 58:33)

Воротарі: Шариченков - Аликин

Судді: Павло Овчинников, Андріс Ансонс, Олександр Смирнов, Дмитро Шадрін.

Завершувати серію належало матчем проти "Адмірала". Команда з Владивостока перед початком сезону вважалася головним аутсайдером ліги, говорилося що складу "Адмірала" не відповідає рівню ліги. Однак далекосхідники змогли зібрати дружний колектив, який скріплює молодий воротар Микита Серебряков. Головною подією для вболівальників "Ак Барса" стала поява Еміля Гаріпова. Зрозуміло, поки складно говорити про повну функціональну готовність воротаря, який пропустив останній місяць. Але команді його поява було необхідно.

Казанці вже на старті матчу пропустили першими (вже вкотре!). Гарипов занадто низько сіл і пропустив дальній кидок над плечем. Тут же міг пропустити ще пару шайб у першому періоді, але відбувся переляком.

У першій перерві Артем Лукоянов обіцяв виграти другий період, і це вдалося зробити - Ландер легко розібрався на п'ятачку. В кінці періоду могли вийти вперед в матчі, але відеоперегляд показав, що шайба після кидка Ярулліна не перетнули стрічку.

У третьому періоді "Адмірал" знову вийшов вперед, після того як шайба вдало відскочив Войтех Полак. Але "Ак Барс" все-таки дотиснув суперника. Спочатку відзначився Роб Клінкхаммер, потім дуже важливу для себе шайбу закинув Артем Міхеєв.

«Ак Барс» - «Адмірал» - 4: 2 (0: 1, 1: 0, 2: 1)

Казань. «Татнефть Арена». 7271 глядач

0: 1 Угольников (Воронін, Дьяков, 6:38, бол.)

1: 1 Ландер (Сікач, Азеведо, 33:17)

1: 2 Полак (Дьяков, Говорка, 42:38)

2: 2 Клінкхаммер (Постма, Сікач, 45:58, бол.)

3: 2 Міхєєв (Юдін, Яруллин, 49:49)

4: 2 Клінкхаммер (Азеведо, Ландер, 59:41, п.в.)

Воротарі: Гарипов - Серебряков

Судді: Артур Кулёв, Юрій Циплаков, Максим Купріянов, Ярослав Перук

Героями тижні у "Ак Барса" стали Роб Клінкхаммер (4 шайби - один дубль і одна переможна шайба), Антон Ландер (5 очок) і Джастін Азеведо (5 передач).

Здається, починає вирішуватися воротарська проблема. Завдяки Владиславу Под'япольскій вдалося заткнути дірку в воротах, яка утворилася після травми Гаріпова. Тепер велика ймовірність, що команда продовжить сезон з Гаріпова в якості основного воротаря і Под'япольскій в якості запасного. Шариченкова в принципі можна обмінювати в рідне "Торпедо", де схоже Станіслав Галімов перестав справлятися з навантаженням, а гідного наступника у нього немає.

Добре виглядало третю ланку команди - Лукоянов, Міхєєв і Потапов стабільно набирали очки, закидали важливі шайби.

"У вогні" зараз Роб Клінкхаммер, який йде по відмінному графіком "0.5 шайб за гру". Більшість шайб закидається в іншій ланці - з передач Азеведо або Ландера, але тим не менше.

Відновилися після ушкоджень Микита Лямкін і Михайло Глухов - два гравці, які повинні надати команді стабільності. Лямкін більш корисний і продуктивний ніж Дмитро Юдін, а Глухів завдяки чеккерскім навичкам і чималого досвіду повинен допомогти команді впоратися з епідемією програних стартових відрізків.

У Вищій хокейній лізі "Барс" зустрічався вдома з командами з Казахстану, і ці матчі обіцяли стати справжнім випробуванням для команди. "Барси" пройшли його блискуче, хоча в першій грі не обійшлося без нервів. До середини третього періоду "Сариарка" вела в рахунку 3-1, але зусиллями Андрія Попова, набирає в фарм-клубі ігрову форму після травми, Максима Лазарева і Артема Валєєва всього за шість хвилин відігралися і вийшли вперед, а потім втримали переможний рахунок.

До середини третього періоду Сариарка вела в рахунку 3-1, але зусиллями Андрія Попова, набирає в фарм-клубі ігрову форму після травми, Максима Лазарева і Артема Валєєва всього за шість хвилин відігралися і вийшли вперед, а потім втримали переможний рахунок

А наступна гра проти Усть-Каменогорськ видався і зовсім феєричним. Вже до 12-й хвилині матчу казанці вели в рахунку 3-0 і весь матч йшла відкрита гра на хороших швидкостях, що завершилася відмінною перемогою "Барса".

Користуючись нагодою, вітаємо капітана "барсів" Максима Лазарева з народженням сина! Максим відзначив радісна подія закинутою шайбою.

Такі матчі не гріх буде подивитися, якщо буде вільний час:

Головною атакуючої силою "Барса" були дві ланки - Марушев (1 + 1) - Галімов (1 + 0) - Валєєв (2 + 1) і Лазарєв (2 + 2) - Попов (1 + 2) - Обухів (0 + 2 ). У грі проти "Торпедо" Обухова непогано замінив молодий Денис Шинкаренко (1 + 1).

Було б дуже цікаво подивитися зв'язку Марушев-Галімов в КХЛ - обидва нападаючих 1999 року народження і користуються привілеями "лимитчиков". Зараз вони "в вогні" і показують цікаву швидкісну гру.

Наступний матч "Барс" проведе 3 жовтня вдома в старому Палаці спорту проти фарм-клубу ЦСКА. Початок матчу - 18:30. Приходьте або дивіться матч на каналі ВХЛ: https://www.youtube.com/channel/UCF6IdUPjbqqQC4QtVruQMJg !

У Молодіжної хокейної лізі у "Ірбіс" була складна виїзна серія, яка склалася дуже невдало:

У Молодіжної хокейної лізі у Ірбіс була складна виїзна серія, яка склалася дуже невдало:

"Ірбіс" як і раніше відчуває серйозні проблеми з реалізацією моментів. І проблема не лише в сильній грі воротарів суперника, хоча Владислав Нурек у "Алтаю" був хороший.

У складі "Ірбіс" в цій серії відрізнялися Павло Купчіхін (2 + 0), Данило Пьянов (0 + 2), Айрат Вільданов (2 + 0) і Михайло Шестопалов (1 + 1). Варто відзначити Михайла Шестопалова, який здається адаптувався до вітчизняного хокею після не дуже вдалої минулорічної поїздки в Північну Америку і поступово знаходить свою гру.

На цьому тижні "Ірбіс" чекають домашні матчі проти "Снігових барсів" з Астани (3 і 4 вересня), де можливий дебют новачків - Разата Тімірова і Ісламу Хасанова, які перейшли з "Реактор". Посилення безумовно необхідно команді, тому що поки гра "Ірбіс" виглядає дуже сирий.

У Юнацької хокейній лізі "Ак Барс" зустрічався з "Іжсталь" і несподівано втратив очки в першій грі. Здорово себе проявив воротар іжевцев Ілля Волков, який дуже гідно проводить цей чемпіонат - у нього всього 12 пропущених шайб в 5 матчах, в не найсильнішій команді юніорської першості, де традиційно забивається по 7-10 і більше шайб за гру! Візьміть на замітку це ім'я, можливо воно вам ще зустрінеться.

Кращими бомбардирами виїзної серії стали Семен Терехов (3 + 0), Адель Булатов (1 + 1), Гліб Лачинов (0 + 2), і захисник Максуд Валєєв (0 + 2).

Семен Терехов - 16-річний вихованець челябінського хокею. Після переходу з Трактори в магнітогорський "Металург" Семен встановив свій рекорд результативності в першостях Уралу - 82 (39 + 43) очки в 36 матчах - і був кращим бомбардиром уральської команди. Після цього пішов переїзд в Подольск, де виявився дещо в тіні головної зірки "витязів" Марата Хуснутдинова. Далі Терехов виявився в Казані, де зараз непогано проявляє себе в першості ЮХЛ.

На цьому тижні (6 і 7 жовтня) команда ЮХЛ зустрічається будинку на тренувальному майданчику "Татнефть-Арени" з четвертою командою Казані - "Стрілою".

У Першості серед гравців 2003 року народження казанці не зазнали проблем з самарцями:

Кращими бомбардирами у "Ак Барса-03" стали Дмитро Кателевського (3 + 1), Олег Седанцов (2 + 1), Микита Виноградов (0 + 3), Іван хутряні (2 + 1), Іван Васильєв (1 + 1), Володимир Андрєєв (0 + 2).

Кращими бомбардирами у Ак Барса-03 стали Дмитро Кателевського (3 + 1), Олег Седанцов (2 + 1), Микита Виноградов (0 + 3), Іван хутряні (2 + 1), Іван Васильєв (1 + 1), Володимир Андрєєв (0 + 2)

Дмитро Кателевського в 2014 році визнавався кращим нападаючим Кубка Газпромнафти - самого представницького дитячо-юнацького турніру в країні. На одному з матчів того турніру Дмитро закинув сім шайб!

На цьому тижні "барсам" чекають виїзна серія проти іжевською "Іжсталі" 6 і 7 жовтня.

У Першості серед гравців 2004 року народження казанці без особливих проблем здобули дві перемоги над самарцями:

На цьому тижні хлопці будуть вдома на другому майданчику "Татнефть-Арени" прийматиме земляків з "Зілантов".

У Першості серед гравців 2005 року народження "Ак Барс-05" зустрічався з ХК Челни. У першому матчі челнінцев досить несподівано дали бій:

Бомбардири "Ак Барса-05" в цій серії - нападники Радель Замалтдінов (3 + 3), Микола Попов (2 + 3), Єгор Кузьмін (1 + 4), Данило Шерстнев (2 + 1) і Айнур Ахмадуллин (2+ 0).

Радель Замалтдінов - вихованець казанського хокею, один з тих хто пережив провальний період в історії "Ак Барса-2005". Виділяється своєю технікою і снайперськими даними.

У найближчі вихідні очікується два супер-матчу Першості серед гравців 2005 року - в Альметьевске 6 і 7 жовтня зустрічаються два лідери, "Нафтовик" і "Ак Барс". Обидві команди до сих пір йшли без втрат, і переможець очних зустрічей стане головним фаворитом турніру.

У Першості серед гравців 2006 року народження "барси" відпочивали. Наступні матчі відбудуться 6 і 7 жовтня в Іжевську.

Серед околохоккейних подій слід відзначити відбувся обмін Павла Падакіна на талановитих 19-річних нападників нижнекамского "Нафтохіміка" Разата Тімірова (на фото зліва) та Ісламу Хасанова.

Серед околохоккейних подій слід відзначити відбувся обмін Павла Падакіна на талановитих 19-річних нападників нижнекамского Нафтохіміка Разата Тімірова (на фото зліва) та Ісламу Хасанова

Падакін провів першу гру за "Нафтохімік" і не відзначився результативними діями. Тимир і Хасанов поки не виходили в складі "Ірбіс" або "Барса". Разат Тимир вже готовий до гри на рівні ВХЛ - він був кращим бомбардиром ЦСК ВВС (фарм-клубу ніжнекамцев). А Хасанов може серйозно посилити "Ірбіс".