Платинова льодова аномалія

У травні 2015 року легенда російського хокею, член «потрійного клубу», куди входять чемпіони світу та олімпійських ігор і володарі Кубка Стенлі, людина, який став другим після Сергія Федорова, хто набрав більше 1000 очок в матчах НХЛ, отримав пропозицію, від якої неможливо було відмовитися. Незважаючи на те, що Олександр Могильний вже встиг реалізуватися в суспільному житті на батьківщині, в свій час зі скандалом покинутою і стати президентом нового і довів свою спроможність проекту під назвою «Адмірал», який він запускав разом зі своїм старшим соратником по хокейної слави В'ячеславом Фетисовим , поклик малої батьківщини переважив все інше.

Незважаючи на те, що Олександр Могильний вже встиг реалізуватися в суспільному житті на батьківщині, в свій час зі скандалом покинутою і стати президентом нового і довів свою спроможність проекту під назвою «Адмірал», який він запускав разом зі своїм старшим соратником по хокейної слави В'ячеславом Фетисовим , поклик малої батьківщини переважив все інше

В результаті уродженець Хабаровська прийняв запрошення наглядової ради ХК «Амур» і став президентом багатостраждального клубу, який через регулярних невдач останніх років став втрачати навіть найдорожче, що у нього було - любов і відданість одних з найбільш гарячих і щирих в країні уболівальників, чого не було навіть коли «Амур» виступав не в еліті. За харизматичним топ-менеджером з берегів Тихого океану до амурским сопках потягнувся великий десант гравців «Адмірала» на чолі з наставником - теж прославленим в минулому віртуозом хокейної гри та досвідченим тренером Сергієм Шепелєвим.

Вони - брати Ушеніна, результативний захисник Ян Колар, нападники Том ВанДеллен і Костянтин Соколов і склали кістяк нового «Амура», який також поповнили фінський воротар Метсола, досвідчені захисники Віталій Атюшов, Михайло Тюляпкін Михайло Сергійович і Віталій Шулаков, форварди Данило Файзуллин, ще не так давно приміряє кольору «Ак Барса», бомбардир «Пардубіце» Томаш Зогорна і прийшов уже по ходу сезону Володимир Первушин. Покинули Хабаровськ фігури не менш серйозні - фінські захисники таймі і Туукка Мянтюля, нападники Шафігулін і забив в ворота Рюнняса в Новокузнецьку Орлов, що перебралися зворотним маршрутом з Далекого Сходу в Примор'ї форварди Лугин і Фісенко.

Поки цей склад тільки притирається один до одного, має 4 триочкові перемоги на 8 повновагих поразок, трохи пропускає і вкрай мало забиває (півтори шайби за гру). Іноді хабаровчане грюкають дверима, як сталося в дебютних матчах сезону в Братиславі та Загребі, звідки підопічні Шепелєва відвезли 5 очок з 6, або недавно в Уфі, де начисто (4: 1) був обіграний почав було одужувати «Салават Юлаєв». Чергову домашню серію «тигри» почали з поразки від «Локомотива» і перемоги над ХК "Сочі» (в обох випадках рахунок був по-футбольному мінімальним - 0: 1 і 1: 0) і горіли бажанням, в першу чергу, реабілітуватися за минулорічне поразку на рідній «Платинум Арені» від «барсів» з принизливим рахунком 1: 8. Інтризі протистояння вага надавала і тренерська дуель - Білялетдінов і Шепелєв разом піднімалися на найвищу сходинку п'єдесталу пошани ще в олімпійському Сараєві 1 984!

Розвідка в матчі вельми затягнулася в часі - було присутнє велика кількість силової боротьби, гри в відкат, уважного контролю з обох сторін за середньої зоною. Перше подобу небезпеки біля чужих воріт створило ланка Ткачова довгої позиційної атакою на 3-й хвилині, але далі почало вимальовуватися територіальна перевага господарів, які, до того ж, виглядали швидше. Запам'яталися, зокрема, кидки ВанДеллен з незручною рук і Грачова, які парирував Рюнняс. Здавалося, що свою перевагу хабаровчане втілять в щось істотне коли на 13-й хвилині за затримку був видалений Мирнов, але казанці відбилися без особливих зусиль. Кінець першого періоду пройшов в рівній боротьбі і нулі на табло до перерви об'єктивно відображали хід поєдинку, хоча за 20 секунд до нього ланка Шегрена розвернуло красивий віяло атаки в чужій зоні, сам центрфорвард кидав по воротах, опинившись прямо проти них, але Метсола загрозу відвів.

З початку другої третини матчу господарі знову спробували задавити гостей. «Ак Барс», який накопичив втома в ході дальнього турне, був не проти пограти на контратаках, але реальних загроз супернику вони не таїли. Свіже інших у гостей виглядало четверта ланка на чолі з Міхєєвим і поступово набирає форму Глуховим, у господарів - трійка ВанДеллен з «нашим» Файзулліна, куди вдало вписався провідний всього другий матч в КХЛ слушні. Тривогу викликали періодично повторювані виходи нападників «Амура» удвох на одного казанського захисника, під час одного з яких В'ячеслав Ушенин ледь не виманив Рюнняса з воріт, щоб зробити передачу на неприкритого брата. Про те, щоб підопічні Білялетдінова в цьому періоді змусили нервувати Метсолу говорити не доводилося - все їх наступальні дії, якщо і розгорталися, то грузли на підступах до воріт візаві і співвітчизника казанського голкіпера.

Кінцівка другого періоду, як і першого, залишилася за гостями, завдяки спочатку видалення Коларжа, а на 40-й хвилині виходу на ворота Метсоли Обухова, була на останніх секундах і рятівна для господарів штанга, але нулі на табло продовжували знущально дивитися на марні потуги форвардів обох таборів.

І третій період показав, що «платинова аномалія» на льоду хабаровської арени дійсно існує. Шайба вперто не хотіла йти в ворота, що захищаються представниками Країни тисячі озер. Ближче до середини який не став заключним відрізку гри «дублем» вибухнув Малихін, але це були, на жаль, не закинуті шайби, а два, з коротким інтервалом, перебування Федора на лаві штрафників. Вистоявши, гості перевели гру до воріт Метсоли, а й під час артобстрілу ланки Шегрена і в той момент, коли Мирнов переправляв чорний кругляш в порожній кут воріт після гострого прострілу Рилова, на трибуні немов сидів «Антіхоттабич», який робив все, щоб похмурі футбольні рахунки продовжували залишатися фірмовою фішкою цієї чудової арени.

«Ак Барс» ще жодного разу в сезоні не вигравав овертайму. І коли Шулаков на початку його біля борту зніс Варнакова удача, здавалося, посміхнулася приїжджої команди. Але в підсумку всього лише захихотіла - в падінні Михайла арбітри розглянули елемент театральності і відправили його в «загін» за компанію з порушником. Малихін спокутував провину знову, як і в Новокузнецьку, чудово реалізувавши штрафний кидок, але, на його, і всієї команди біду, господарі відповіли сверхадекватно. Владислав Ушенин і Литовченко свої спроби використовували і забезпечили чудовий настрій хабаровським уболівальникам. Рюнняс, як і в Сочі, залишився «сухим» в основний і додатковий час, але це не принесло велику радість його партнерам.

Сибирско-далекосхідні турне в останні сезони складаються для «барсів» непросто, як, втім, і для будь-якого іншого учасника чемпіонату. Цей виїзд не вибивається із традиції - багато боротьби, замало очок. Але, як говорилося в знаменитому серіалі, «запам'ятовується останнє». Чекаємо перемоги у Владивостоці. Будемо сподіватися, що, на відміну від «платинової», «золотий» аномалії на березі бухти Золотий ріг не існує.