Поезія руху. 10 гравців, які влаштували свавілля в Майамі

«Сан-Антоніо» встановив рекорд результативності в першій половині 3-го матчу і домігся розгромної перемоги. Блог «Ліхтар» ідентифікує порушників громадського порядку.

Борис Дьо

За підсумками перших двох матчів Грегг Попович зробив найважливіший висновок: тандем Данкан-Сплиттер повинен припинити своє існування до кінця сезону. Два «великих» займають занадто багато місця в «фарбі», і проти гіперагресивна насиченою захисту «Хіт» проблема вільного простору постає гостро навіть для настільки альтруїстичною і холоднокровною атаки, який мають «Сперс». Так що на цей раз в старті вийшов Борис Дьо (кращий за показником «+ / -»), який робив на відмінно практично всі - і допомагав рухати м'яч, і бігав на периметр за верткими «великими» «Хіт», і орудував в пості проти Льюїса так, немов захищав кольори збірної Франції (9 очок, 3 з 6). Про кілька слаломних проходів через весь майданчик і говорити не доводиться: його все ще називають «Борис-бритва».

Про кілька слаломних проходів через весь майданчик і говорити не доводиться: його все ще називають «Борис-бритва»

Тім Данкан

Насправді, за підсумками перших двох матчів Попович зробив ще один висновок, досить невтішний для тих, хто вважає, що «Сперс» побудували команду принципово нового плану. У 3-му матчі він навантажив гравців стартової п'ятірки по повній, і якби не втома Паркера і не перебір фолів Гріна, то все виглядало б ще суворіше. Данкан, Дьо, Ленард і Паркер провели більше 30 хвилин, Джинобілі - 27.

Складно сказати, чи можна цим пояснити проблеми центрового у третій чверті. Данкан виглядав відмінно в першій половині, коли найефективніша атака ліги знаходила його всередині (14 очок, 6 з 8 штрафних). Крім того, можливо, він зробив найважливіше в цьому матчі - відразу ж посадив на фоли Кріса Боша, нейтралізувавши і атаку «Хіт», і агресію «великих».

Але запам'яталася чомусь його якась безпорадність у третій чверті, коли «Хіт» спромоглися на «камбек»: чи то дійсно тут варто звинувачувати арбітрів, які дозволили підвищити рівень жорсткості під кільцем ( що і робив Тім ), То чи так просто історично склалося. У підсумку в пасиві у Данкана 4 втрати і роль спостерігача, коли «малюки» «Сан-Антоніо» оформляли підсумкову перемогу.

Кавай Ленард

Як Попович завадив Данкану стати легендарним розігруючим, так він і душить Ленарда, не дозволяючи йому відриватися від колективу. Винятками з цього правила є лише ті випадки, коли у Кавая настільки шалено все летить, що йому марно вставляти палиці в колеса. На цей раз при захисті проти ЛеБрона Ленард домігся Головне - не перебрав фолів (хоча вимушені 7 втрат ЛеБрона це теж не Гілберта Аренаса зображати), так що міг розрядити напругу на іншій половині. Атака «Сперс» така, що створює можливості для всіх, а користуються ними ті, у кого краще виходить в той чи інший день. (Коли не виходить ні в кого, доводиться напружуватися Паркеру). У Ленарда періодично трапляються такі одкровення, і на цей раз один з них бачив особисто ЛеБрон Джеймс: Кавай почав з пари триочкових, пари м'ячів в відриву, а продовжив уже в більш звичному стилі ривків і проходів під щит ( 29 очок, 10 з 13, 4 підбирання, 2 передачі, 2 перехоплення, 2 блок-шота ).

Власне, ніякого одкровення не відбулося. Відомо, що, якщо у Гріна або Ленарда йде кидок, то напад «Сперс» стає на порядок потужніша. Тут пішло у обох. Ой.

Денні Грін

Хто підніс сюрприз, так це якраз Грін, якого завжди сприймають як рольового снайпера, абсолютно не вміє водити м'яч. І якраз тут виявилося, що проблеми минулорічного 7-го матчу подолані: дика агресивність на своїй половині майданчика (5 перехоплень, 1 блок-шот, 4 фоли) плавно перейшла на іншу сторону, де Денні не тільки розганяв швидкі атаки, увірвався в вільні зони і кидав, але і переміщався з м'ячем, розкриваючи захист і знаходячи передачами партнерів (3). Саме від Гріна і Ленарда йде «контратакуючий» баскетбол «Сперс», що позбавляє суперників останньої надії - 20 втрат у «Хіт».

Саме від Гріна і Ленарда йде «контратакуючий» баскетбол «Сперс», що позбавляє суперників останньої надії - 20 втрат у «Хіт»

Ману Джинобілі і Тоні Паркер

Обидва розігрують в 3-му матчі - уособлення баскетболу «Сперс». Оці практично нема за що зачепитися: 5 передач на двох, 2 втрати на двох, 15 (4 з 10) і 11 очок (4 з 8), один хайлайт на двох ( момент з триочковим Джинобілі під сирену ) - обидва не дали ніяких передумов, щоб їх виділити, але зрозуміло, що саме від них виходив імпульс самого гостроатакуючого баскетболу в історії перших половин фінальних серій. Ні Маріо Чалмерс (знову підсів на фоли), ні Норріс Коул з першими номерами «Сперс» були не в змозі впоратися, так що на кращих відрізках для своєї команди Споельстра грав без розігрують з Уейдом і Алленом на задній лінії.

Тьяго Спліттер

Гарна новина для тих, хто вважає, що «Сперс» створили систему нового типу: в кінцівці третьої чверті-початку четвертої, коли вболівальники «Хіт» ще не потягнулися до виходу, Попович грав без Данкана і Паркера, цілком довірившись запасним і номінальним запасним. Вони не робили чогось сверхунікального, але вимотали «Хіт», позбавивши їх можливості хильнути в кінцівці.

Попович, можливо, і віддав перевагу більш вузьку ротацію, але з ротацією «Хіт», що грали в 7 чоловік, це порівняти все одно не можна. Плюс чітка впевненість, що, коли і від кого можна отримати. Спліттер втратив місце в старті зі стратегічних міркувань, але не втратив себе - йому було легше захищатися проти Андерсена і робити те ж, що зазвичай в атаці, але не з основними хлопцями, а з їх двійниками з лави.

Петті Міллс

Звичайно, основне завдання Міллса - це давати перепочинок Тоні Паркеру і при цьому робити все, щоб при цьому не страждала атака «Сперс». Все менш дивно, що у австралійця це з успіхом виходить, і в цей раз його функції виявилися особливо важливі: в середині третьої чверті Паркер втомився і зменшив оберти, і але роботу по стабілізації нападу не можна було припиняти. Знову вийшов Міллс (4 передачі), який в цьому матчі запам'ятався двома визначальними моментами: триочковим в швидкій атаці, які оформили перевагу в 20 очок, і перехопленням в стрибку, після якого Джинобілі втік на кільце. Як завжди, максимально сконцентровані 15 хвилин.

Марко Белінеллі

Провів лише 6 хвилин, але поклав ключову «треху» матчу. Під кінець третьої чверті «Хіт» практично скоротили дистанцію (81:74), але італієць зупинив навалу варварів одним кидком.