2. Склад команди для волейболу
  3. м'ячі
  4. підрахунок очок
  5. Де можна пограти у волейбол

Багато хто любить грати в пляжний або класичний волейбол, вважаючи, що це одне і те ж. Насправді все, що об'єднує їх - наявність сітки, м'ячі, двох команд і поля. Отже, розглянемо принципові відмінності двох різновидів волейболу.

Розмір поля для гри в волейбол

У класичному варіанті розмір майданчика складає 18 * 9 м, де в трьох метрах від сітки розташовуються лінії атаки, які гравці, що знаходяться на своїх позиціях, ні за яких обставин не повинні перетинати У класичному варіанті розмір майданчика складає 18 * 9 м, де в трьох метрах від сітки розташовуються лінії атаки, які гравці, що знаходяться на своїх позиціях, ні за яких обставин не повинні перетинати.

Що стосується пляжного поля, то воно дещо менше за розмірами - усього 16 * 8 м, а до піску є свої вимоги - піщинки повинні бути розміром в 0,5-1 мм. Гравці можуть виконувати кидки з будь-якої точки через відсутність ліній атак, а переміщення в основному відбувається за прямою, оскільки зробити це по піску набагато складніше, ніж по нормальному підлозі, та й різкі стрибки на ньому не зробиш.

Всі вищевказані розміри майданчика дотримуються в будь-якому місці, де грають в волейбол .

Склад команди для волейболу

Класична варіація волейболу передбачає гру двох команд по 6 гравців у кожній. При цьому за кожними учасником закріплюється своя позиція, в той час як в пляжному варіанті беруть участь всього по дві людини з кожного боку.

м'ячі

Снаряд для гри також має відмінності. У порівнянні з м'ячем для традиційного волейболу, пляжний більше за розміром, трохи легше і має більший низький тиск. Це зроблено для того, щоб він легше летів і довше «зависав» в повітрі.

підрахунок очок

Матч традиційного волейболу включає в себе 5 сетів, в кожному з яких рахунок ведеться до 25 очок. Щоб команді зарахували перемогу, вона повинна виграти в 3 сетах. Причому зміна майданчика проводиться після кожної партії. Якщо рахунок гри 2: 2, гравці проводять 5-ий тайм-брейк, у якому рахунок ведеться до 15 очок.

У пляжному варіанті партій всього три, по 21 очки і для виграшу потрібно перемога в двох сетах. Якщо ж необхідно провести третій тайм-брейк, то в цьому випадку рахунок також ведеться до 15 очок.

Як видно, пляжний волейбол набагато складніше свого традиційного побратима.