Португалія - ​​Греція 1: 2. Перший матч - перша сенсація

Збірна Португалії

1: 2 Збірна Греції Роналду 90 Карагуніс 7, Басинас 51 (п.) Рікарду, Феррейра, Руй Жорж, Жорж Андраде, Фернанду Коуту, Коштінья (Нуну Гомеш 66), Фігу, Паулета, Руй Кошта (Деку 46), Сімау Саброса (Роналду 46), Маніше Нікополідіс, Сейтарідіс, Деллас, Басинас, Загоракіс, Яннакопулос (Николаїдіс 68), Харістеас (Лакіс 74), Фіссас, Врізас, Капсіс, Карагуніс (Кацураніс 46) Попередження: Коштінья 21, Паулета 57 Попередження: Карагуніс 39, Сейтарідіс 76

Церемонію відкриття економні португальці вмістили в 12 хвилин. Символом театралізованого дійства став мандрівник Васко да Гама, навколо якого розгорталися події з історії Португалії. Після цього поле вкрили 16-ю прапорами країн-учасниць. А в 19-00 за київським часом стартовий свисток італійського «Фантомаса» П'єр-Луїджі Колліни ознаменував старт ЄВРО-2004. Греки несподівано виставили одразу двох нападників - Харістеас і Врізас, захопили ініціативу і сміливість Рехагеля принесла успіх вже на 7-й хвилині. Удар Карагуніса з-за меж штрафного застав зненацька Рікарду, і багато недоброзичливці Луїша Феліпе Сколарі згадали головному тренеру відсутність у збірній Вітора Байї. Тут же греки провели ще кілька небезпечних атак на ворота збентежених господарів ЄВРО-2004. До 15-й хвилині португальці вирівняли ситуацію, непоганим дальнім ударом відзначився Жорже Андраде, але на більше «європейських бразильців» не вистачило. Сивочолий Нікополідіс впевнено відбивав безпечні удари збірної Португалії, а його партнери демонстрували яскравий зразок дисциплінованою гри в футбол. На перерву команди пішли з мінімальною перевагою гостей, а вже на 5-й хвилині другого тайму вийшов на заміну Кріштіану Роналду звалив в штрафній Сейтарідіса. Штатний виконавець стандартів збірної Греції Ангелос Басінас чітко відправив м'яч у ліву від голкіпера дев'ятку - 2: 0. Потім з точністю повторився сценарій першого тайму, з тією лише різницею, що шанси відчули «запах смаженого» португальців виглядали солідніше. Втім, ні небезпечні простріли намагався виправитися Роналлду, ні штрафні Фігу, ні слаломні проходи Деку ситуацію не виправили. Більше того, в завершальні хвилини вивалюються удвох-утрьох на декількох португальців греки взагалі могли «ховати» господарів чемпіонату. Останній шанс зберегти обличчя перед власними вболівальниками реалізував Кріштіану Роналду, чий удар після подачі кутового не зміг відбити навіть всюдисущий Нікополідіс. Підсумкові 1: 2 ознаменували першу сенсацію ЄВРО-2004 в першому ж матчі турніру.

Підсумкові 1: 2 ознаменували першу сенсацію ЄВРО-2004 в першому ж матчі турніру