5. Галієв блискуча знахідка селекціонерів «Ак Барса»
  6. «Нас чекає важке протистояння»
  7. Довідка

У сутичці татарських тренерських умів Білялетдінов завдає першого удару

Казанські хокеїсти два з половиною періоду страждали від оборонної моделі Анвара Гатіятулліна і його «Трактора», але вирвали (2: 1) стартову перемогу у фінальній серії Сходу КХЛ. Чому Роб Клінкхаммер не є повноцінною заміною Іржі сікача, челябінський «комплекс» «Ак Барса», а також нові і старі рятівники казанського клубу - в матеріалі «Реального часу»

«Трактора» нічого втрачати

«У чому плюси« Трактора »в нинішньому розіграші Кубка Гагаріна? По-перше, в тому, що тут зібрано дуже багато молодих хлопців, які, в принципі, вирішили основне завдання - потрапили у фінал Східної конференції і не мають психологічної загрози. Вони будуть розкріпачені, гратимуть собі на втіху, азартно і весело. Тому що над ними не висить результат », - говорив в день матчу відомий тренер Ігор Захаркін «Реальному часу».

Мабуть, саме психологічний момент стане визначальним у фінальній серії плей-офф Східної конференції КХЛ. Чи зможе «Ак Барс» подолати скутість під вантажем високої відповідальності, адже для знаючих обстановку в клубі людей не є секретом, що вихід у фінал Кубка Гагаріна лише завдання-мінімум для «Ак Барса» в цьому сезоні. Тобто гіпотетичний виліт з Кубка Гагаріна на стадії розборок з «Трактором» з великою ймовірністю залишить головного тренера казанців Зінетулой Білялетдінова без роботи. А як наслідок, призведе до перетасування складу під нового головного тренера. Загалом, психологічний стрес навис над командою. З іншого боку, практично за всіма пунктами і лініях «Ак Барс» виглядає фаворитом .

«Ак Барс» ніколи не проходив челябінців в плей-офф

При будь-яких діях в зоні атаки хокеїсти «Ак Барса» дуже швидко згортаються і переходять до оборонних дій, не даючи супернику вільного льоду, звідки могли б проводитися потужні атакуючі дії. І так можуть грати всі чотири лінії. Плюс, ми бачимо, в атаці дуже добре грають Сікач, Азеведо, Антон Ландер. При грі 5 на 4 виходять Андрій Марков і Данис Заріпов - тобто люди, які знають, як вигравати. У цих хлопців чемпіонський характер, - говорив Ігор Захаркін в день матчу.

У казанців вистачає гравців, не з чуток знайомих не тільки з пізніми стадіями плей-офф Кубка Гагаріна, але навіть з НХЛ і міжнародними матчами в самих різних збірних. Але статистика побачень цих команд в плей-офф явно не благоволить «барсам», які двічі «потрапили під« Трактор »в попередніх зустрічах в серіях на Кубок Гагаріна. У 2012 році челябінці перемогли 4: 2, а через рік у півфіналі плей-офф - 4: 3. Після вчорашньої гри захисник «Ак Барса» Альберт Яруллин згадував 2013 рік.

Після вчорашньої гри захисник «Ак Барса» Альберт Яруллин згадував 2013 рік

«Додаткова мотивація - це фінал Кубка Гагаріна. Вона ж і головна », - каже Яруллин.

- Я тоді, звичайно, не приймав ще участі в матчах. Але так, неприємний момент, було 3: 1 в серії тоді в нашу користь, і упустили. В останній грі вели весь матч, але пропустили в самій кінцівці. Так вийшло.

- Додатковою мотивації зараз в зв'язку з цим немає?

- Природно додаткова мотивація - це фінал Кубка Гагаріна. Вона ж і головна, - твердо відповів Яруллин.

Клінкхаммер сікача не заміна

Однак без втрат «Магнітки» пройти все-таки не вдалося. Ще 26 березня журналісти з тривогою не виявлено на відкритій для ЗМІ тренуванні Іржі Сікача і Даніса Заріпова. Якщо другий на лід вчора все ж вийшов, то ось реактивного і результативного чеха команда Білялетдінова не дорахувалася, чому «чарівне» легіонерських ланка «Ак Барса» було значно поламано. Все-таки, «силовик» Клінкхаммер не виглядає рівноцінною заміною Іржі Сікач. Після гри Білялетдінов засмутив казанських журналістів і підтвердив вищевикладене. «У другій грі його точно не буде. Вдалося Клінкхаммер замінити Сікача? Його замінити взагалі складно », - сказав тренер.

- Сьогодні не грав Іржі Сікач. Як оцінюєте гру замінив його Клінкхаммер? - запитали журналісти після гри Джастіна Азеведо

- Роб - відмінний гравець з великим тілом, зіграв корисно сьогодні.

- Як вдалося швидко знайти взаєморозуміння між собою?

- Поставили разом в одну ланку десь 2-3 дні тому. Трохи потренувалися, отримали якусь практику гри разом, - сказав канадець.

Але, забігаючи вперед, без Сікача легіонерських ланка вчора виглядало досить блідо. А самого Роба в «чеккерскіх» ланках замінив відновився від травми Михайло Глухов, який зайняв місце в четвертому ланці разом з Олександром Світовит і Ярославом Косовим. В іншому - казанцям вдалося виставити на матч тих гравців, які забезпечили перемогу «Ак Барсу» над колись грізної «Магнітка».

Стартові 10 хвилин першого періоду пройшли з впевненим територіальною перевагою «Ак Барса», але атаки господарів буквально грузли в відбудованій обороні наставника гостей Анвара Гатіятулліна. Можливо, і перша ланка «барсів» важко переживало втрату Сікача. Так чи інакше, на екваторі періоду казанцям належало зіграти в меншості після видалення Ярулліна. Цікаво, що протистояння «Трактора» і «Ак Барса» - це битва однією з кращих бригад більшості (Челябінськ) і меншості (Казань). «Трактор» забив 11 голів в більшості в цьому плей-офф. Це кращий результат серед команд, які продовжують боротьбу за Кубок Гагаріна. У «барсів» лише 8 голів в більшості, зате в меншості команда Білла діє майже без вад лише 6 шайб пропущено. У першому раунді цього протистояння казанська «бригада» перемогла, залишивши нулі на табло.

Стартові 10 хвилин першого періоду пройшли з впевненим територіальною перевагою «Ак Барса», але атаки господарів буквально грузли в відбудованій обороні гостей

Гюнге переслідує Азеведо в гонці бомбардирів

В атаці «Ак Барс» перший момент створив лише за 7 хвилин до кінця стартового періоду. Ткачов втік по флангу і видав пас на самотнього Заріпова, який кидком сходу не потрапив в створ воріт. Цей момент став сигналом для штурму воріт гостей. У підсумку за 1:35 до кінця у гостей був вилучений Вишневський. Але Павло Францоуз відбив парочку прямолінійних кидків Ландера і Азеведо.

На першій хвилині другого періоду, за 3 секунди до виходу оштрафованого гравця гостей, казанці все ж заштовхали шайбу за спину Францоузу. Але арбітри після відеоперегляду постановили, що шайбу казанці закинули коником, і гол не зарахували. При цьому атака «Трактора» за весь перший період не створила жодного гострого моменту біля воріт Гаріпова, який відбив лише шість простих кидків здалеку. Зате на 5-й хвилині після перерви Клінкхаммер «обрізав» всіх своїх партнерів неточною передачею, Лінус Віделль втік до воріт Гаріпова, але Еміль свою команду врятував. Віддель майже тут же виправився. Відібрав шайбу за воротами господарів і відправив її на дальній п'ятак, звідки Ріхард Гюнге був точний - 0: 1. Цікаво, що казанець Джастін Азеведо з 15 очками займає друге місце в списку кращих бомбардирів плей-офф, слідом за ним розташувався якраз Ріхард Гюнге, який завдяки цій шайбі скоротив відставання від «барса» до одного очка за системою «гол + пас».

Всі спроби казанців пробити оборону гостей грузли в оборонних капканах гостей, а за 1:30 до кінця періоду після кидка Азеведо хрестовина підстрахувала ворота Павла Францоуза. Таким чином, на заключний період казанці вийшли з дефіцитом в одну шайбу. Але з перевагою в два гравці. Бородкін і Петров на останній хвилині другого періоду дружно пішли, і на старті заключної третини у «Ак Барса» було 1:38 на гру п'ять на три. У цей ключовий момент всієї зустрічі казанці при реалізації зайвого діяли надто нервово і не зуміли нанести по-справжньому забійної кидка. Францоузу в ці миті важко точно не було.

Галієв блискуча знахідка селекціонерів «Ак Барса»

Надалі «Трактор» старанно «вбивав» всякий креатив, але шанси у Казані були в вигляді чергового більшості під кінець восьмої хвилини періоду, бездарно загубленого підопічними Білялетдінова. І все-таки без закинутої шайби казанці в цей вечір не пішли. Косів видав розумну передачу Галієву на порожній кут, і Станіслав буквально встромив шайбу в самий кут - 1: 1. Ця шайба стала вже сьомою для Галієва в поточному плей-офф, що дозволило форварду закріпитися на першому місці голеадорів в нинішньому розіграші Кубка Гагаріна. Безумовно, саме Галієв - головна селекційна знахідка цього сезону в казанському «Ак Барсі». «Він людина, яка вміє закидати шайби. Завжди багато забивав і, дай бог, щоб далі продовжував », - так охарактеризував свого форварда Зінетулой Білялетдінов після гри. Сам герой епізоду після гри також охоче говорив з журналістами.

- Багато моментів було, десь нам не щастило: штанги, перекладини. І воротар у них добре грав. Так вийшло, що забили і це додало сил команді.

Так вийшло, що забили і це додало сил команді

Безумовно, саме Галієв - головна селекційна знахідка цього сезону в казанському «Ак Барсі»

- Помітили, що «Трактор» почав грати по-іншому в другій половині зустрічі?

- Ми сьогодні сиділи, розбирали, як вони вичікують момент на контратаках, і в принципі ми намагаємося не помилятися, не давати шайбу, це головне наше завдання, і грати в свій хокей.

- Що сказав Зінетулой Білялетдінов в останньому перерві?

- Що не треба нікуди бігти, рятувати гру спокійно, і все буде нормально, - розповів Станіслав Галієв.

«Нас чекає важке протистояння»

Гол дійсно раскрепостил «барсів», і своє слово взяв інший багаторічний лідер казанців. Ні, не Данис Заріпов, а Джастін Азеведо раптовим залпом «з кистей» з під захисника застав зненацька Францоуза. Здригнувся непробивний чех, пропустивши шайбу у ближній кут - 2: 1.

- Ми грали непогано, в принципі не давали супернику багато місця і часу для атаки. Не дуже добре провели перший період, але потім стали діяти краще, - говорив в мікс-зоні автор переможної шайби Джастін Азеведо.

- Сьогодні ви один з найактивніших на льоду. Чи задоволені?

- Так, сьогодні і в мене було достатньо шансів, але не забивав. Воротар у суперника зіграв впевнено. Потрібно було грати активніше, брати і заштовхувати шайбу - кидати і створювати трафік біля воріт. Добре, що в підсумку забив, і ми перемогли. «Трактор» - фіналіст конференції, пройшов двох сильних суперників. Це вже багато про що говорить. Сьогодні з ними було складно, нас чекає важке протистояння, - впевнений Азеведо.

Сьогодні з ними було складно, нас чекає важке протистояння, - впевнений Азеведо

«Не все виходило, але в третьому періоді змогли додати і довели цю непросту зустріч до позитивного результату», - резюмував Зінетулой Білялетдінов

В цілому ж то, що працювало у «Трактора» в серії з «Салават», дало збій в Казані. При такому наборі виконавців в нападі як у «Ак Барса», «окопна тактика» чревата сплесками індивідуальної майстерності у суперників, що ми і побачили напередодні. Челябинцам було неймовірно складно миттєво перебудуватися на атаку, поступаючись в рахунку. Не особливо допоміг і 30-секундний тайм-аут Гатіятулліна. Очевидно, що «Трактора» доведеться діставати з «заначки» нові козирі, якщо вони збираються нав'язати «барсам» конкурентну боротьбу.

- Було непросто, ми припускали, що буде така гра. Чи не все виходило, але в третьому періоді змогли додати і довели цю непросту зустріч до позитивного результату, рецензував першу гру серії Зінетулой Білялетдінов.