4. Убивча реалізація моментів уральцями зберегла інтригу до кінця
  5. Покарання від «Магнітки»
  6. Довідка

Команда Білла спіткнулася на уральців

Напередодні команда Білялетдінова програла по буллітам (3: 4) конкуренту за корону Східної конференції - Магнітогорськ «Металургу», хоча по ходу матчу гості виглядали безпорадно. Нова очна дуель великих майстрів Заріпова і Мозякин, бомбардирські подвиги Артема Міхєєва, 300-й матч Іржі Сікача в КХЛ і несподівана розв'язка - в матеріалі «Реального часу».

На «барсів» у «Магнітки» виріс зуб

До кінця року «Ак Барс» набрав хід, близький до режиму плей-офф, і потужно накочувався на перше місце на Сході. Завдяки перемозі (3: 1) над «Автомобіліст» казанці наблизилися до нього на дистанцію однієї перемоги. У «Магнітки» ж не все було так райдужно. Магнітогорци впевнено входять в топ-4 Сходу, але наставник «лисів» Йозеф Яндач стабільністю результатів своєї команди похвалитися не міг - на рахунку уральців три поразки в п'яти останніх матчах.

Тим часом Мозякин і компанія напевно виростили зуб на «барсів». У минулому сезоні казанці відправили «Магнітки» у відпустку на стадії півфіналу Східної конференції, та й в поточній «регулярке» вони були сильніші в Магнітогорську завдяки шайб Міхєєва, Сікача і Лукоянова. П'ять останніх матчів проти «Металурга» «Ак Барс» виграв із загальним рахунком 18: 8.

П'ять останніх матчів проти «Металурга» «Ак Барс» виграв із загальним рахунком 18: 8

Велика рідкість - наставник казанців не зробив жодного зміни в складі в порівнянні з попередньою зустріччю

Даніса було що доводити в очній дуелі з Мозякин

Вчорашній матч проти «Магнітки» напевно був принциповим для Даніса Заріпова. Все-таки після «розлучення» його блискучої зв'язки в Магнітогорську Сергій Мозякин ніби і не помітив втрати партнера. На його рахунку в цьому сезоні 36 (14 + 22) очок в 40 матчах і місце в топ-5 кращих бомбардирів ліги. Крім того, капітан «Магнітки» - кращий в своїй команді по голам в більшості і по переможним шайб. Заріпов ж далеко не настільки хороший - його немає навіть в топ-30 ліги. Та й у своїй команді він лише шостий бомбардир; до цієї гри на його рахунку було лише 17 (3 + 14) очок. Як то кажуть, відчуйте різницю. Забігаючи наперед відзначимо, що казанський ветеран без закинутої шайби вчора не пішов.

Тим часом попередній матч з «Автомобіліст» виглядав практично ідеальним для «Ак Барса» зразка цього сезону. «Реальний час» докладно писало про цю гру . Мабуть, і Зінетулой Білялетдінов залишився задоволений своєю командою. Велика рідкість - наставник казанців не зробив жодного зміни в складі в порівнянні з минулим зустріччю. І це при тому, що багатий «ростер» казанського клубу буквально підштовхує до постійної ротації, і Білл зазвичай сповна користується цією можливістю.

Азеведо в гонитві за ювіляром КХЛ

Перший період до певного моменту йшов на низьких швидкостях і без явних гольових моментів. Для початку команди обмінялися нереалізованими спробами більшості. Але якщо для «Ак Барса» це практично норма, то для «Магнітки» реалізація зайвого - один з головних козирів. Уральці за цим показником другі в КХЛ в поточному сезоні.

Коли здавалося, що в першому періоді вже нічого не трапиться, «Ак Барс» невловимо, але різко додав і тут же забив. Причому двічі. Спочатку Потапов з Міхєєвим ударно попрацювали на чужому п'ятаку, і останній закинув вже свою третю шайбу в останніх двох матчах. Артем проводить ударний сезон - на його рахунку 11 (7 + 4) очки в 28 матчах. Цифри більш ніж серйозні, враховуючи, що молодий «барс» вище третьої ланки в заявці «Ак Барса» ніколи не піднімався.

До слова, ця ланка вже стримуючим називати якось некоректно. Вони останнім часом забивають набагато більше, ніж номінально другий поєднання з Поповим в центрі.
«Я тільки радий цьому. У нас кожна ланка здатне давати результат. Радий, що виходить у нас. Сьогодні ми - завтра інші. А що стосується того, що ми третє чи якесь там за рахунком ланка, то яку роль нам відведуть, ту і будемо виконувати. Зараз виходить і забити, і стримати. Чому б не поєднати ці два поняття? »- підтвердив наші спостереження після гри Олексій Потапов.

Для Сікача вчорашній матч став 300-м в КХЛ

«Барси» полетіли добивати «лисів» - і ось уже Рафаель Батиршін віддав шайбу на хід Джастіну Азеведо, канадець за рахунок швидкості об'їхав опонента і дуже легко обіграв великого воротаря гостей Кошечкіна - 2: 0. Збентежений «Металург» до першої перерви міг пропустити ще, але обійшлося.

У гонці кращих бомбардирів «Ак Барса» Азеведо стрімко наздоганяє свого партнера по ланці Іржі Сікача. Між ними вже всього 5 очок за системою «гол + пас», хоча зовсім недавно було більше десяти. До речі, для чеха вчорашній матч став 300-м в КХЛ.

У другому періоді характер гри особливо не змінився. При приблизно рівній кількості «заходів» атаки «барсів» були небезпечніші. Але, як це часто буває в хокеї, шайба влетіла в протилежні ворота. Сталося це на екваторі другого періоду, коли Івану Верещагіна вдався вдалий кидок від синьої лінії. Мало того, що Гарипов був закритий від шайби своїм і чужими хокеїстами, так ще трапився і рикошет. Так, абсолютно не по грі, гості повернули матчу інтригу - 2: 1.

Убивча реалізація моментів уральцями зберегла інтригу до кінця

«Ак Барс» недовго сумував. Азеведо і Сікач знайшли на п'ятачку біля воріт ключку Заріпова - легкий рух від Даніса і третя шайба у воротах. Цікаво, що для «легенди 25» вчорашній гол став всього четвертим у сезоні. Втім, вирішальне час для оцінок настане тільки навесні - в плей-офф. А Іржі Сікач тим часом набирає очки в восьми останніх матчах проти «Металурга». На його рахунку 7 шайб і 3 «асисти».

Так чи інакше, біди «Магнітки» на цьому могли не закінчитися. Казанці продовжували насідати і закинули «в роздягальню» - це Роб Клінкхаммер ідеально потрапив під поперечину. Настільки, що суддям довелося дивитися відеоповтор. Щастя було на боці гостей - шайба не перетнула лінію воріт. Хоча «барси» на цей гол цілком награли.

- Так, шкода, що ми взяли тільки одне очко. Моя думка - гра була наша. Може, за кидками ми і програвали, але, думаю, що ми втратили сьогодні одне очко, - заявив після гри захисник «Ак Барса» Рафаель Батиршін

- Шанс наздогнати «Автомобіліст» до Нового року ще є?

- Нічого страшного, якщо ми їх після Нового року переженемо. Головне, на фініші «регулярки» бути на першому місці, тому що це дає перевагу свого майданчика. Минулий плей-офф це підтверджує, коли ми вдало розпочали фінал проти ЦСКА, - вдарився в спогади він.

Роб Клінкхаммер ідеально потрапив під поперечину. Настільки, що суддям довелося дивитися відеоповтор

При перевазі «Ак Барса», гості вчора реалізували майже все, що створили біля воріт Еміля Гаріпова. Під кінець 5-ї хвилини заключного періоду старий знайомий «Ак Барса» Андрій Чібісов прокатав по флангу, змістився до лицьової і знайшов на п'ятаку Ііро Пакарінен, який в дотик переграв казанського воротаря - 3: 2.

Покарання від «Магнітки»

Ну а казанці до цього епізоду і відразу після нього продовжували щедро тринькати свої моменти. До того ж «Магнітки» в цій грі регулярно виручав нестаріючий Василь Кошечкин. Так чи інакше, слизький рахунок забезпечив командам нервову кінцівку.

За 5 хвилин до кінця третього періоду ланка Попова рішуче перевело шайбу в чужу зону і запрацювало більшість, відібравши у гостей ще 2 хвилини ігрового часу. Але казанці не закинув, і в останні хвилини матчу магнітогорци влаштували штурм їх воріт. І покарали «Ак Барс» за марнотратство. На останній хвилині періоду Мозякин кинув від синьої лінії, Гарипов втратив шайбу прямо перед собою, і Метт Еліссон по порожнім воротам не схибив - 3: 3.

- У перші два періоди «Ак Барс» виглядав краще? - запитали після гри у Даніса Заріпова журналісти.

- Так, але не знаю, що таке сталося. На втому валити немає сенсу, просто якось затремтіли деякі хлопці. І всі ми прекрасно знаємо Сергія Мозякин, як він б'є голи зі своїх улюблених точок. Це дурна помилка, дозволили йому кинути - хоч він і не сам закинув, але з добивання люди розібралися швидко. В цілому це наша гра була, ми зобов'язані були доводити до перемоги. Але це матч регулярного чемпіонату, і, я вважаю, це навіть, може бути, корисно, що програли лідеру. Зараз треба зробити правильні висновки і готуватися далі, половина чемпіонату попереду, і часу достатньо, щоб підготуватися до плей-офф, - заявив Данис.

В овертаймі окрилені гості були ближче до занедбаної шайбі, чому сприяло і видалення Микити Лямкін за 9 секунд до кінця основного часу. У меншості після пари кидків Мозякин Гарипов якимось дивом, на інстинктах відбивав кидки. Ну а в буллітах «Магнітка» була точніше - 3: 4.
Казанці програли в матчі, в якому по грі зобов'язані були перемагати. «Хороша гра, думаю, всім сподобалася. Мої хлопці грали з самовіддачею, забивали добротні голи. Але в деяких нюансах недопрацювали, і це позначилося на результаті матчу », - була лаконічна після гри наставник казанців Білялетдінов.