"Евертон" - "Манчестер Юнайтед" - 1: 0. Прем'єр Ліга. 1 тур / Новини / Чемпіонат Англії з футболу (Прем'єр-ліга) / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

"Евертон". Фото: zimbio.com

Вболівальники "Манчестер Юнайтед" з усього світу з трепетом стежили за останніми годинами підготовки "червоних дияволів" до гри першого туру в Ліверпулі.

Головною причиною подвійного інтересу був, зрозуміло, хедлайнер і фронтмен газетних заголовків останніх днів Робін Ван Персі.

Фахівці ламали голову, кого з останніх новачків Фергюсон випустить в стартовому складі. У підсумку, "тітуларом" виявився Шінджі Кагава, а Робін Ван Персі (це навіть спеціально вказувалося на офіційному сайті команди) був відправлений у резерв.

Проти цього не виступали фанати "Евертона", згадували, до того ж, матч минулого сезону на "Олд Траффорд", що завершився нічиєю 4: 4.

Кращий бомбардир попереднього англійського чемпіонату з'явився на полі майже за двадцять хвилин до кінця. З'явився під свист трибун "Гудісон Парк". У цей момент сама доля допомогла Робіну скоріше увійти в гру.

Манкуніанці заробили право на кутовий удар, і Ван Персі побіг подавати корнер. Білява блондинка, маленький хлопчик, сивий чоловік - абсолютно кожен сидів за його спиною фанат "Евертона" вважав за потрібне показати Робіну, чому він покинув "Арсенал". У цей момент особа у Робіна було стурбоване. Тиск публіки йому було побоку, скоріше, Ван Персі не бажав програвати в дебютному матчі в формі нового клубу.

Його "Манчестер Юнайтед", надівши на себе нову форму, в якій проглядалися різнокольорові клітини (привіт, Хорватія-98!), Ніби зрадив собі і своєму кредо. "Іриски" користувалися нервозністю манкуніанців, і до тринадцятій хвилині підсадили Нані і Скоулза на жовті картки. Причому, обидві картки не викликали ніяких питань. Португалець розв'язав довгий язик, а Пол підкотився під суперника так, нібито він побачив перед собою Гітлера.

"Евертон" не відповів на провокації, а зайнявся створенням небезпечних моментів. Маруан Феллайні задовго до того, як стати автором гола в ворота Давіда Де Хеа, потривожив штангу з гострого кута.

Те, що бельгієць не потрапив в створ, ні про що не говорило. Важливіше інше - він був заряджений на боротьбу від першої і до останньої хвилини. Іспанський воротар "Манчестер Юнайтед" страхував своїх партнерів невтомно. Шикарний був сейв за хвилину до кінця першого тайму, коли Лейтон Бейнс зі штрафного цілив у "дев'ятку". Блискуча і розрекламована атака "Манчестер Юнайтед" лише пару раз дала привід Говарду, як слід, "напхати" захисникам за пасивність.

Від манкуніанців слід було очікувати пожвавлення після розмови з Фергюсоном, а й метр тренерської школи Туманного Альбіону не зміг підібрати потрібні слова до слуху підопічних. До знижку Феллайні на Османа манкуніанці поставилися настільки легковажно, що навіть дзвін перекладини (друге попередження господарів) не збудив їх від літньої сплячки.

Третього оповіщення вже не було. Маруан Феллайні після подачі з кута поля головою ввігнав м'яч у нижній кут. Відзначимо, що і до, і після цього епізоду, півзахисник "Евертона" регулярно перегравав на "другому поверсі" зоряних суперників. Ніяких коригувань від Фергюсона по грі в обороні не було.

На противагу захисту "Манчестер Юнайтед" діяв Філ Ягілка. Футболіст "ірисок" двічі блискуче рятував свої ворота. Для початку був покараний за повільність Уелбек, а пізніше Клеверлі схопився за голову після того, як Ховарда підстрахував всюдисущий захисник.

Але "Манчестер Юнайтед" не був би собою при достроковому ураженні. Гості намагалися не допустити першої з 2004-го року невдачі в стартовому турі, але їх спроби не увінчалися успіхом. Дебют Ван Персі був затьмарений поразкою на "Гудісон Парк".