"Інтер" - "Баварія": фінал футбольної Ліги чемпіонів 2010 року

1. Шлях до фіналу
  2. передстартові розклади
  3. склади команд
  4. матч

Фінал ювілейного, 55-го, розіграшу Кубка чемпіонів, відбувся на знаменитому «Сантьяго Бернабеу». Мадридський «Реал» мріяв дійти до вирішального матчу і взяти ювілейний, 10-й, трофей. Але в підсумку на фінальний матч вийшли зовсім інші команди.

«Інтер» - «Баварія» 2: 0 (1: 0)

• Дата: 22 мая 2010 року.
  • Стадіон: «Сантьяго Бернабеу», Мадрид.
  • Кількість глядачів: 73000.
  • Суддя: Говард Уебб (Англія).

Шлях до фіналу

Зараз ми вже звикли до того, що фаворити Ліги чемпіонів вирішують задачу виходу з групи за тур, а то і за два до кінця групового етапу. У тому ж розіграші майбутні фіналісти мало того, що зайняли другі місця в своїх квартетах, так ще і змогли це зробити тільки в останньому матчі.

І якщо «Інтеру» потрібно було обіграти вдома казанський «Рубін», що він успішно і зробив, то перед «Баварією» стояла куди як більш складне завдання - перемогти в Турині «Ювентус». З нею баварці впоралися, крупно виграв 4: 1. Причому по ходу матчу вони поступалися 0: 1, а рахунок з пенальті зрівняв їх воротар-бомбардир Ханс-Йорг Бутт.

У перших раундах плей-офф «Інтер» так само виглядав впевненіше, по два рази, нехай і з мінімальним рахунком, перегравши лондонський «Челсі» і наш ЦСКА. «Баварія» в цей час балансувала на межі, проходячи своїх суперників ( «Фіорентину» і «Манчестер Юнайтед») тільки за рахунок гостьових голів.

Особливо наочно це проявилося в матчі з манкуніанцям. Пропустивши будинку вже на першій хвилині, мюнхенці вирвали перемогу лише в доданий час завдяки голу Івіци Оліча . А через тиждень на табло «Олд Траффорд» до кінця першого тайму горіли цифри 3: 0, але «Баварія» знову «відскочила» за рахунок голів все того ж Оліча і Роббена.

Але в півфіналі команди ніби помінялися ролями - «Баварія» двічі обіграла «Ліон» з загальним рахунком 4: 0, в «Інтер» після домашньої перемоги над «Барселоною» 3: 1 висів на волоску в матчі-відповіді. Після голу Жерара Піке на 84-й хвилині каталонці повели 1: 0, і футболістам «Інтера» довелося пережити десять дуже неприємних хвилин.

передстартові розклади

На «Сантьяго Бернабеу» очікувався матч рівних суперників - і «Інтер» і «Баварія» в тому сезоні зробили «дублі», вигравши свої національні чемпіонати та кубки країни.

Для «Інтера» перемога в Лізі чемпіонів потрібна була для закріплення статусу суперклубу, оскільки його панування в Італії після «кальчіполі» і подальшими санкціями до «Ювентусу», багатьма сприймалося скептично.

«Баварія» ж вперше з 1999 року отримала можливість все ж зробити «потроєнь», якій тоді її позбавив «Манчестер Юнайтед» в тому самому знаменитому фіналі .

склади команд

Перед матчі серйозних втрат в стані суперників не було і обидва тренери отримали можливість виставити свої оптимальні склади.

• «Інтер»: Жуліо Сезар - Майкон, Самуель, Лусіо, Ківу - Дзанетті, Камбьяссо, Снайдер, - Міліто, Ето'О, Пандєв.
  • «Баварія»: Бутт - Лам , Ван Бюйтен, Демічеліс, Бадшубер - ван Боммель, Швайнштайгер, Хаміт Алтинтоп, Роббен, Мюллер - Оліч.

матч

Перший тайм пройшов у рівній боротьбі, команди не відсиджувалися біля своїх воріт, а намагалися атакувати. Моменти були і у тих, і у інших, але стовідсотковими їх назвати було складно.

«Інтер» відкрив рахунок на 34 хвилині в результаті нехитрої комбінації: Жуліо Сезар сильно вибив м'яч на чужу половину поля, Дієго Міліто скинув його Уеслі Снайдеру, і, отримавши у відповідь пас, проскочив між двома захисниками, відправивши м'яч у ворота повз Бутт.

В кінці першого тайму Міліто і Снайдер помінялися ролями - тепер в ролі асистента виступив аргентинець, а голландець зобов'язаний був забивати, але пробив прямо в голкіпера.

На самому початку другого тайму супершанс отримав Томас Мюллер, але Жуліо Сезар парирував його удар з меж штрафного, а в атаці Горан Пандєв із забійної позиції б'є вище воріт.

«Баварія» почала тиснути, рахунок зобов'язував її йти вперед. Луї ван Гал кинув в бій Мирослава Клозе , Були моменти у Томаса Мюллера, Ар'єна Роббена і Івіци Оліча. Але «Інтер» вистояв, а на 70-й хвилині Дієго Міліто в контратаці забив другий гол. Після нього стало ясно, що «Інтер» переможе - команди Жозе Моуріньйо в такій ситуації матчі не віддають.

Так і вийшло. «Інтер» спокійно довів матч до перемоги, принісши Італії останній на сьогоднішній день Кубок чемпіонів