"Зеніт" злітав в Казань, "Зеніт" вилетів з Казані

Петербурзький волейбольний клуб «Зеніт» невдало розпочав похід за першим в історії титулом чемпіонів Росії. Казанські одноклубники на ділі показали вискочка з берегів Неви, хто у вітчизняному волейболі як і раніше господар. Петербурзький волейбольний клуб «Зеніт» невдало розпочав похід за першим в історії титулом чемпіонів Росії

сайт волейбольного клубу "Зеніт"

Спочатку перед петербуржцями як перед дебютантами волейбольної Суперліги стояло завдання-максимум потрапити в четвірку. Коли стало зрозуміло, що команда вже точно буде боротися за медалі, завдання скорегували до отримання нагород будь-якої гідності. На цьому розсудливо і зупинилися: вимагати золото при живому і здрастуй казанському «Зеніті» було б дивно. Незадовго до фінальної серії ми запитали у головного тренера петербуржців Олександра Клімкіна, що не розслабить його команду той факт, що завдання по суті вже виконана. Клімкін тоді запевнив, що таких настроїв в його команді немає і в помині.

«Так, гра може піти або чи не піти, але у нас немає такого, що ми свою задачу вже виконали і можемо відпочивати. Ми продовжуємо працювати і будемо працювати до фінального свистка », - сказав тоді Клімкін .

Однак вже перший матч фіналу показав, що гравцям петербурзького «Зеніту» зовсім викинути з голови думки про виконання завдання на сезон не вдалося. Як це не дивно, але волейболісти з Неви самі цього особливо й не приховували.

«Ми спокійно приїхали, будемо отримувати задоволення від волейболу», - говорив перед першим матчем догравальника петербуржців Євген Сівожелез. На ділі ж петербуржці взагалі не змогли нічого протиставити 9-кратним чемпіонам Росії. Лідери провалилися: Євген Сівожелез реалізував всього 6 з 21 атаки (29%), Ореол Камехо - 8 з 24 (33%). Особливо неприступним виявився казанський блок - в цьому компоненті петербуржці з тріском поступилися 14: 3.

«Мені здалося, що хлопці грали надто спокійно», - підвів підсумок першого матчу Клімкін, підтверджуючи очевидне: петербуржці в цій грі дійсно не виглядали командою, яка хоче перемогти.

Гравці ж вважали, що проблема в іншому, а саме - в подачі, яка справді не йшла того вечора. «Коли подача летить, ти заряджаєшся енергією, у тебе з'являється більше контролю над грою. У цьому компоненті казанський «Зеніт» нас перевершив », - зазначив діагональний« Зеніту »СПб Дражен Лубуріч.

На коригування у Клімкіна було не так вже й багато часу. Увечері того ж дня команда провела розбір польотів. Загальнокомандне збори пішло на користь.

У перших двох партіях на наступний день, 21 квітня, відбувалося приблизно те ж саме, що і напередодні, але немов у дзеркальному відображенні: в цей раз вже петербуржці знищували суперника. Досить легко було взято перші дві партії. Особливо серйозного переваг вдалося домогтися в другій з них, де гості перемогли 25:15. Для історичної перемоги залишалося зробити зовсім небагато. Але в цій ситуації позначився досвід казанців. Їх головний тренер Володимир Алекно, за плечима у якого майже два десятка перемог на найвищому рівні, включаючи золоті медалі на Олімпіаді-2012, холоднокровно продовжував роздавати установки під час тайм-аутів без зайвого крику і шуму. І в третій партії казанців прорвало. Підопічні Клімкіна продовжували опір недовго, до рахунку 12:11. Після цього чинні чемпіони Росії взяли шість своїх подач поспіль і переваги вже не упустили. Четверта партія пройшла при більш впертій боротьбі. Протягом майже всього періоду суперники йшли очко в очко. Переломним, напевно, можна назвати момент за рахунку 8: 7, коли казанці вирвали свою подачу після чотирьох поспіль блоків петербуржців. Здається, цей момент остаточно морально підкосив підопічних Олександра Клімкіна. Вони віддали четверту партію, а за нею і тай-брейк, у якому одну з визначальних ролей зіграв Вільфредо Леон, якого багато хто називає найкращим гравцем світу. Три його подачі поспіль принесли казанцям окуляри. Серед петербуржців такого героя не знайшлося.

«Перші дві партії ми показали свій рівень. Потім пішли вниз. З командою такого класу тримати рівень складно. Гравці там досвідчені. Можливо, вони дещо не налаштувалися. Що потрібно, щоб виграти два матчі вдома? Не можу зараз відповісти. Подумаю », - говорив після другої поразки поспіль Клімкін.

Нагадаємо, що серія триває до трьох перемог і більше права на помилку у петербуржців немає. Третя гра відбудеться в Петербурзі 28 квітня.