«Реал» - ЦСКА - 0: 3. 12 грудня 2018: перемоги російських клубів над грандами

1. «Барселона» - ЦСКА - 2: 3 4 листопада 1992 року. Ліга чемпіонів. 1/8 фіналу. матч-відповідь ...

4 листопада 1992 року. Ліга чемпіонів. 1/8 фіналу. матч-відповідь
Перша європейська кампанія в історії ЦСКА почалася Вдало. Після двох перемог над «Вікінгур» (в 1992-му ісландський футбол ще не був в моді) «армійці» сенсаційно вибили «Барселону», вперше в історії залишивши іспанського гранда за бортом Ліги чемпіонів. Перший матч в Москві завершився з рахунком 1: 1, а на «Камп Ноу» «Барса» кинулася в атаку і вийшла вперед завдяки голам Надаля і Бегірістайна. Здавалося, що у ЦСКА немає шансів, але в кінці першого тайму надію російським уболівальникам подарував Євген Бушманов, а ще два голи забили Машкарін і Карсаков протягом чотирьох хвилин другої половини матчу. Це був перший по-справжньому великий тріумф російської команди і найбільш пам'ятний «камбек» в матчі з грандом.

«Баварія» - «Локомотив» - 0: 1

12 вересня 1995 року. Кубок УЄФА. 1/32 фіналу. перший матч
У єврокубковому сезоні-1 995 «Локомотив» став єдиною командою, яка змогла обіграти зоряну «Баварію» з Клінсманн, Шолль, Баббель і Суттер. «Залізничники» терпляче оборонялися і чекали одного шансу, який в результаті виник у Євгена Харлачёва після помилки німецьких захисник при спробі створення штучного офсайду. Він його і реалізував - 1: 0. Правда, радість «Локо» була недовгою - в матчі-відповіді розлючений «Баварія» забила у ворота Сергія Овчинникова п'ять м'ячів.

«Спартак» - «Реал» - 2: 1

30 вересня 1998 року. Ліга чемпіонів. груповий етап
У 1998-му в «Лужниках» спартаківці, які громили всіх в чемпіонаті Росії, обіграли чинних володарів Кубка чемпіонів. П'ять хвилин знадобилося червоно-білим, щоб обіграти мадридський «Реал» - на гол Рауля в середині другого тайму влучними пострілами відповіли Ілля Цимбалар та Єгор Титов.

«Спартак» - «Арсенал» - 4: 1

22 листопада 2000 року. Ліга чемпіонів. Другий груповий етап
У 2000-му червоно-білі розгромили інший європейський гранд - лондонський «Арсенал» з Олегом Лужним в складі. Перший гол в Лужниках забив «канонір» Сільвіньо, однак команда Арсена Венгера не змогла нічого зробити з Маркао, які оформили дубль і став найкращим гравцем матчу. Він же допоміг забити Єгору Титову і Робсону.

Він же допоміг забити Єгору Титову і Робсону

22 листопада 2000 року. «Спартак» - «Арсенал» - 4: 1

«Локомотив» - «Інтер» - 3: 0

21 жовтня 2003 року. Ліга чемпіонів. груповий етап
Зоряний «Інтер», який з тими ж гравцями - Вієрі, Матерацці, Дзанетті - виходив у фінал Ліги чемпіонів, приїхав грати з сёмінскім «Локомотивом» в Черкізово. «Залізничники» несподівано для всіх зіграли в два нападаючих і розгромили міланських зірок - по голу забили Лоськов, Ашветія і Хохлов.

ЦСКА - «Арсенал» - 1: 0

17 жовтня 2006 року. Ліга чемпіонів. груповий етап
З фіналістом Ліги чемпіонів ЦСКА грав в фірмовому стилі Газзаєва - швидко і різко, від оборони з контратаками. В одній з них бразильський опорник Дуду заробив штрафний, а Даніель Карвальо виконав штрафний без шансів для Леманна. Ця перемога подарувала ЦСКА шанс на вихід в 1/8, яким «армійці» так і не скористалися.

Ця перемога подарувала ЦСКА шанс на вихід в 1/8, яким «армійці» так і не скористалися

17 жовтня 2006 року. ЦСКА - «Арсенал» - 1: 0

«Зеніт» - «Баварія» - 4: 0

1 травня 2008 року. Кубок УЄФА. 1/2 фіналу. матч-відповідь
На шляху до першого в історії завойованого єврокубкові «Зеніт» змів мюнхенську «Баварію». Перший матч в Німеччині був зіграний внічию - 1: 1, а на «Петровському» пітерці забили Оліверу Кану чотири м'ячі - двічі це зробив Погребняк, по разу - Зирянов і Файзулін.

«Манчестер Юнайтед» - «Зеніт» - 1: 2

29 серпня 2008 року. Суперкубок УЄФА
У тому ж 2008-му здавалося, що «Зеніт» - одна з найсильніших команд у всій Європі. Петербуржці без проблем обіграли в полувиставочном матчі за символічний трофей «Манчестер Юнайтед» без Кріштіану Роналду і стали першими в російській історії, хто зміг завоювати Суперкубок УЄФА.

29 серпня 2008 року. «Манчестер Юнайтед» - «Зеніт» - 1: 2

«Барселона» - «Рубін» - 1: 2

20 жовтня 2009 року. Ліга чемпіонів. груповий етап
До чудес в «Ростові» Курбан Бердиєв творив історію в Казані - «російська» перемога над «Барсою» на «Камп Ноу» в XXI столітті здавалася чимось неймовірним. Гольовий удар Олександра Рязанцева в ворота Віктора Вальдеса на другій хвилині став одним з кращих в історії Ліги чемпіонів. Зрівняти рахунок вдалося Златана Ібрагімовича, але перемогу команді Бердиєва приніс Гекденіз Караденіз.

Зрівняти рахунок вдалося Златана Ібрагімовича, але перемогу команді Бердиєва приніс Гекденіз Караденіз

20 жовтня 2009 року. «Барселона» - «Рубін» - 1: 2

«Атлетіко» - «Рубін» - 0: 2

15 лютого 2013 року. Ліга Європи. 1/16 фіналу. перший матч
Кращі фахівці з іспанським грандам до переїзду Бердиєва в «Ростов» грали в «Рубіні». У 2013-му казанці вибили з Ліги Європи «Атлетіко» з Фалькао і Тураном. До 45-й хвилині «Рубін» залишився удев'ятьох, але втримав перевагу, створене завдяки голу Караденіз, а на п'ятій доданій хвилині покарав суперника за ривок воротаря суперника в штрафну Рижикова. Поразка з мінімальним рахунком в матчі-відповіді дозволило казанцям пройти грізний «Атлетіко», який потім двічі поспіль грав у фіналі вже Ліги чемпіонів.

«Манчестер Сіті» - ЦСКА - 1: 2

5 листопада 2014 року. Ліга чемпіонів. груповий етап
У 2014-му ЦСКА вперше потрапив в космічну групу до «Баварії», «Ромі» і «Ман Сіті». Останніх «армійці» змогли обіграти в гостях - двічі відзначився Сейду Думбія, а більше всіх на поле запам'ятався Понтус Вернблум, який хокейним прийомом в центрі поля відправив у нокаут автора єдиного гола в складі «Сіті» Яя Туре.

5 листопада 2014 року. «Манчестер Сіті» - ЦСКА - 1: 2

«Ростов» - «Баварія» - 3: 2

23 листопада 2016 року. Ліга чемпіонів. груповий етап
«Баварія» приїхала до «Ростову» без кількох основних гравців - Нойєра, Відаля, Комана і Роббена, однак язик не повернеться назвати склад з Левандовським, Ламом, Рібері, Боатенгом і іншими зірками другим. У підсумку завдяки двом «Привоз» Боатенга і шикарному штрафному від Нобоа «Ростов» зміг забити резервному воротареві «Баварії» Ульрайха три м'ячі, а німці Сослану Джанаева - всього два. Так «Ростов» зміцнив свої шанси в боротьбі за Лігу Європи і тепер в останньому матчі групового етапу побореться за продовження гри в єврокубках з ПСВ.

Так «Ростов» зміцнив свої шанси в боротьбі за Лігу Європи і тепер в останньому матчі групового етапу побореться за продовження гри в єврокубках з ПСВ

23 листопада 2016 року. «Ростов» - «Баварія» - 3: 2

ЦСКА - «Реал» - 1: 0

2 жовтня 2018 року. Ліга чемпіонів. груповий етап
Іспанський гранд НЕ привіз до російської столиці цілий ряд футболістів стартового складу. Однак це анітрохи не применшує успіху підопічних Віктора Гончаренка, оскільки через травми «армійці» теж були не в оптимальному поєднанні.
Автором єдиного гола став півзахисник московської команди Нікола Влашич, який забив м'яч вже на другій хвилині зустрічі. І як не намагалися іспанці, відігратися вони не змогли. М'яч тричі потрапляв в каркас воріт голкіпера ЦСКА Ігоря Акінфєєва, який на останніх секундах отримав червону картку за неспортивну поведінку. Однак сталий в дебюті матчу рахунок залишився незмінним.

Однак сталий в дебюті матчу рахунок залишився незмінним

2 жовтня 2018 року. ЦСКА - «Реал» - 1: 0

«Реал» - ЦСКА - 0: 3

12 грудня 2018 року. Ліга чемпіонів. груповий етап

Минуло всього два місяці з невеликим. ЦСКА втратив всі шанси на вихід в плей-офф Ліги чемпіонів, «Реалу» було нічого не потрібно і Сантьяго Соларі (так, у мадридців змінився за цей час тренер) випустив змішаний склад. Останнє ви бачили.