Результати Кубка Росії з волейболу серед ветеранів 2016

Пані Вдача…
Віктор Семенович Бєлугін - почесний житель нашого міста, ветеран ВВВ, полковник у відставці, суддя РК, найстаріший діючий волейболіст Росії (87 років), багато зробив для розвитку волейболу в Сертолово, недавно повернувся з Москви (Раменське), де проходили фінальні ігри Кубка Росії по волейболу серед ветеранів. На наше прохання, він розповів про цю подію.

Розіграш Кубка Росії з волейболу серед ветеранів є знаковим і важливим подією в житті волейболу Російської Федерації. Він включений в календар офіційних ігор Федерації. Його географічне представництво: від Криму до Камчатки і від Мурманська до Дербента. Вікові категорії для жінок: 35+ - 55+, далі «за замовчуванням». Чоловіки: від 40+ до 75+.

Головна мета турніру - здоровий і активний спосіб життя ветеранів, можливості літнього організму, приклад поколінням відданості улюбленому виду спорту та ін.
Путівки на Кубок завойовуються на щорічному Першості Росії з волейболу серед ветеранів. Команди, що завоювали місця з 1 - 4 - е розігрують Кубок Росії. У минулому році наша команда «СПб 75 + Північ», в складі якої я виступаю п'ятий рік поспіль (шкода, що в Сертолово гравців такого віку, поки немає), посіла друге місце і право брати участь в Кубку. Всього від Санкт-Петербурга, в минулому році, в першості Росії брали участь 11 чоловічих і 5 жіночих команд.

Честь і хвала нашим петербурженка. Вони виступили вище всяких похвал. У всіх вікових категоріях, вони завоювали призові місця і право участі в іграх за Кубок.
На жаль, Кубок завоювати їм не вдалося. Команди 45+ та 50+ зайняли другі місця, 55+ - третє місце, а ось 35+ явно здали свої позиції, зайнявши четверте місце (в минулому році - 2-е).
У підсумку ми спостерігаємо парадокс: петербурзька «молодь» (від 40+ до 60+) не конкурує з іншими містами на вищому рівні. І тільки старші покоління дають високі результати.
Команда 65 + СПб «Динамо-Алмазов» завоювала Кубок Росії, а команда моєї вікової категорії «СПб? 5+ Північ» стала фіналістом Кубка Росії, третій рік поспіль.

До фінальної зустрічі ми мали дві чистих перемоги, набравши 6 очок. Наші постійні суперники «Москва - Локо» напередодні дали осічку, програвши команді Самари, набравши всього 4 очки.
Таким чином, тільки чиста перемога над нами (2: 0) давала їм Кубок. Нам же, цей дорогоцінний трофей діставався при перемозі в одній партії. Ось воно щастя, так близько, так можливо .. Напередодні, на зборах команди наш тренер Володимир Анатолійович Ванін, вже завоював Кубок Росії за команду «Динамо-Алмазов і визнаний кращим нападаючим (доігровшіком) турніру в своїй віковій категорії 65+, дав установку на виграш. Команда «Москва-Локо» - високоросла, має сильних нападаючих. Одним словом - силова нападаюча команда. Ми в цій позиції поступаємося москвичам, але у нас хороша командна гра в захисті, а ліберо Валерій бляха визнаний кращим в турнірі. Тому, установка звучала так: «бийте нам, скільки хочете, але всі м'ячі будуть на вашому боці і, помилитеся ви». Настрій гравців був бойовий: «наш шанс настав!» Ранок вечора мудріший - така наша російське прислів'я.

Але ранок 2-е березня виявилося для нашої команди дуже похмурим. Одним словом - «Похмурий ранок». Наш кращий сполучний Кириченко Леонід повідомив тренеру, що за станом здоров'я він не зможе вийти на гру. Тактика гри нашої команди була награна за схемою в два сполучних. Тому Володимир Анатолійович терміново зібрав команду і повідомив нову розстановку і установку на гру. Ліберо був поставлений другим сполучною, а отже, захисний варіант відпадав. О 12.00 відбулася зустріч за третє місце: Самара - Єкатеринбург. Самара перемогла з рахунком 2: 1 і набрала 5 очок. Друге місце нам уже було гарантовано. 2 березня в 13.00 наша команда вийшла на майданчик з великою рішучістю - перемогти. Перша партія не «йшла». Порушувалися зв'язки і взаємодія. Ми програли 19:25. Друга партія до рахунку 13 йшла в режимі «гойдалок»: ви забили, ми зрівняли. Далі нам вдалося вийти вперед і довести рахунок до 23: 19. Однак, п'ятикратний Чемпіон Росії і володар Кубка змусив нас двічі помилитися і рахунок став 23: 21, поки в нашу користь. Далі пішла гра волі-нерво- психології, в якій переможцями вийшли москвичі з рахунком 25: 23.
Прикро ..., але - Доля !? Будемо сподіватися, боротися і працювати.

Команда виступала в наступному складі: Бєлугін В.С (1928 р) - Сертолово ,, Ареф'єв Ю. П. (1941 г.) - Ломоносов. , Бичков Б.В. (1938 г.), Кириченко Л.М. (1937), Константинов І.А.
(1937), Басалаев Ю. А. (1940 г.), бляха В.Я (1939р ,.), Куліш А. Т, (1941р,),, Мартюгін М.М. (1938 г.). - вазі СПб. Так що можна вважати склад команди СПб- Ленобласть.

Всі ветерани нашої команди тепло дякують за увагу до нашої команди з боку Спортивного комітету СПб, Федерації волейболу. Ак. ім. Платонова і особисто Самсонова В.В., за надання залу для контрольних ігор ,, Ми вдячні, особливо Ванину В.А. - члену Президії ФВ Росії і СПб і нашому тренеру за підвищення нашого рівня і якості гри. Впевнені - він приведе нашу команду до золота.

Команда 65 + СПб «Динамо-Алмазов» завоювала Кубок Росії, а команда моєї вікової категорії «СПб?