4. "Реал Мадрид" [ правити | правити код ]
  5. "Баварія Мюнхен [ правити | правити код ]
  6. Голи за збірну [ правити | правити код ]

Запит «Роббен» перенаправляється сюди; про острів в Атлантичному океані см. Роббенайланд .

Арьєн Роббен ( нід. Arjen Robben, вимова [Ɑrjən rɔbən] ; рід. 23 січня 1984 року , Бедюм ) - нідерландський футболіст , вінгер мюнхенської « Баварії ». Вигравав чемпіонати чотирьох країн: Нідерландів , Англії , Іспанії і Німеччині .

переможець Ліги чемпіонів 2012/13 в складі «Баварії» , Забив вирішальний м'яч на 89-й хвилині і був визнаний кращим гравцем фінального матчу [3] . Срібний ( 2010 ) І бронзовий ( 2014 ) Призер чемпіонатів світу. Всього за кар'єру брав участь в трьох чемпіонатах світу (2006, 2010, 2014 року) і трьох чемпіонатах Європи (2004, 2008, 2012). Входить в 10-ку лідерів в історії збірної Нідерландів за кількістю зіграних матчів і забитих м'ячів.

Головними ігровими якостями Роббена є висока швидкість і працездатність, дриблінг, сильний і точний удар лівою ногою.

Роббен народився в місті Бедюм. Він почав свої виступи в місцевій команді « Бедюм ». У «Бедюме» Роббен тренувався за методом, створеному голландським тренером Вілом Курвером і названим на його честь [4] . Гра Роббена і його футбольні навички привернули до нього увагу місцевого клубу « Гронінген », З яким Арьєн підписав свій перший професійний контракт.

«Гронінген» [ правити | правити код ]

Починаючи з сезону 1999-2000, Роббен став залучатися до тренувань з молодіжним складом команди. У листопаді 2000 року Роббен вперше був в заявці основної команди на матчі чемпіонату Нідерландів з « Твенте », Однак на поле не вийшов. 3 грудня 2000 року, в матчі чемпіонату з « Валвейка », Роббен вперше вийшов на поле в складі «Гронінгена» , Замінивши на 79-й хвилині травмованого Леонардо. У наступних матчах сезону Роббен завоював місце в основному складі команди, провівши 18 матчів, в яких забив 2 голи [5] . Після закінчення свого першого сезону в клубі Роббен був названий гравцем року в «Гронінгені». У наступному сезоні Роббен провів в команді 28 матчів і забив 6 голів [5] . Влітку 2002 року Роббен був куплений клубом ПСВ ( Ейндховен ), Який заплатив за трансфер вінгера 3,9 млн євро [6] .

ПСВ [ правити | правити код ]

У першому сезоні за ПСВ Роббен провів 33 матчі і забив 12 голів [5] . Після закінчення сезону його назвали гравцем року в ПСВ разом з нападником Матея Кежманом , З яким Роббен створив тандем в атаці команди, названий вболівальниками ПСВ «Бетмен і Роббен». Ці два форварда допомогли ПСВ виграти чемпіонат Голландії, після закінчення якого Арьєн отримав звання « Футбольний талант року в Нідерландах »І« Приз Йохана Кройфа » [7] . На наступний рік Роббен став з ПСВ срібним призером чемпіонату Нідерландів. По ходу сезону, Роббен з'їздив в Англію , Де зустрівся з головним тренером клубу « Манчестер Юнайтед » Алексом Фергюсоном . «Манчестер» запропонував за трансфер голландця 7 млн ​​євро, однак ця сума не влаштувала президента ПСВ , Харрі ван Рая, який сказав, що за цю суму « Манчестер »Може купити тільки футболку з автографом Роббена. Через кілька днів, інший англійський клуб, « Челсі », Запропонував за Роббена 18 млн євро; ця сума влаштувала керівників ПСВ [8] . Закінчення сезону пройшло для Роббена невдало: він травмував коліно, через що пропустив кілька ігор [9] [10] . Всього в чемпіонаті він провів 23 матчі і забив 5 голів [5] .

«Челсі» [ правити | правити код ]

Роббен був змушений пропустити початок свого першого сезону в Англії через травму, отриману в товариській грі з італійським клубом « Рома », Де Арьєн в зіткненні з Олів'є Дакур отримав перелом плеснової кістки [11] . В результаті він зміг дебютувати в складі «Синіх» лише в листопаді, в грі чемпіонату Англії з « Евертоном », Де був визнаний гравцем матчу. Свої перші матчі Роббен провів добре, за що отримав титул гравця місяця в АПЛ [11] [12] . У чемпіонаті Англії 2004-2005 Роббен провів 18 матчів і забив 7 голів. Невелика кількість ігор пов'язано з періодичними травмами, якими страждав Арьєн. Також, в цей період у нього виявилася пухлина яєчка , Яка виявилася доброякісною і була без наслідків успішно видалена [13] [14] . За свою гру Роббен номінувався на звання кращого молодого гравця АПЛ , Але поступився нападнику "Манчестер Юнайтед" Уейну Руні [15] [16] . У тому ж сезоні Роббен отримав травму в матчі з « Блекберн Роверс », Через яку був змушений пропустити кілька важливих матчів Ліги чемпіонів [17] .

У чемпіонаті 2005-2006 Роббен провів 28 матчів і забив 6 голів, чим допоміг своєму клубу виграти чемпіонат Англії. У тому ж сезоні, в матчі з « Ліверпулем ", Котрий «Челсі» виграв 2: 0, Роббен став учасником неспортивної епізоду гри. В одному з моментів він сказав кілька неприємних слів голкіперу «червоних» Пепе Рейні , За що воротар схопив його за обличчя. Після цього Роббен картинно впав на газон, а Рейна за свої дії отримав червону картку. Після гри Ліверпуля голкіпер сказав: «Роббен досить досяг успіху в сценічному мистецтві, щоб отримати" Оскар "». Головний тренер «Ліверпуля» Рафаель Бенітес на післяматчевій прес-конференції пожартував, що він скоро збирається в лікарню, щоб перевірити умови утримання Роббена [18] . Також Роббен отримав дві червоні картки, в матчі з « Сандерлендом »І« Вест Бромвіч Альбіоном ».

У 2006 році в «Челсі» перейшов Міхаель Баллак . З його приходом головний тренер лондонського клубу Жозе Моуріньйо змінив схему, ставши використовувати трьох центральних півзахисників і відмовившись від послуг вінгера. У листопаді Моуріньо все ж дав можливість Роббену грати, що стало можливим після травми Джо Коула [19] . 23 грудня 2006 року Роббен був визнаний кращим гравцем матчу з « Віган Атлетик », Де голландець забив два м'ячі і зробив гольову передачу, принісши перемогу своїй команді [20] . Через місяць, 20 січня 2007 року, в матчі з «Ліверпулем» Роббен отримав травму верхньої частини ноги [21] . Він повернувся на поле в лютому в матчі з « Мідлсбро », Де був співавтором голу, забитим в свої ворота захисником« Боро », Абель Шав'єр ; «Челсі» матч виграв з рахунком 3: 0 [22] . 25 лютого, в матчі Кубка футбольної ліги проти « Арсенала », Роббен вийшов на заміну в другому таймі і на 84-й хвилині гри зробив гольовий пас на Дідьє Дрогба , Який приніс «Челсі» перемогу. У наприкінці березня 2007 року Роббен піддався операції на коліні, яку був змушений зробити після матчу в складі збірної Нідерландів , Де Арьєн отримав травму [23] . Останнім матчем Роббена за «Челсі» стала гра 19 травня з "Манчестер Юнайтед" в фіналі Кубка Англії .

Влітку 2007 року іспанський клуб « Реал Мадрид »Зацікавився двома гравцями« Челсі », Роббеном і Баллаком, яких хотів бачити головний тренер« Королівського клубу », Бернд Шустер . Особливо сильно Шустер хотів бачити у своїй команді Баллака, однак президент «Реала», Рамон Кальдерон погодився тільки на покупку Роббена [24] . Після переходу, Роббен на офіційному сайті «Челсі» залишив послання фанатам команди: «Мені важко їхати, тому що я прекрасно провів свої три роки в Челсі , І я знайшов безліч друзів. У мене зовсім не було часу, щоб сказати до побачення, тому що угода була укладена в середу о 10 годині вечора, а наступного ранку я мав відлітати. Якби я мав хоч би один вільний день, то я хотів би повернутися назад і сказати до побачення і велике спасибі фанатам, тому що вони завжди добре ставилися до мене. За мої три роки я виграв всі призи, які можна виграти в Англії » [25] .

"Реал Мадрид" [ правити | правити код ]

22 серпня 2007 року Роббен став гравцем «Реала» , Підписавши контракт на 5 років. За перехід півзахисника «Реал» виплатив «Челсі» суму в 36,55 млн євро [26] [27] . Ця покупка стала 5-й за сумою трансферу в історії «Реала» , після Зінедіна Зідана , Луїша Фігу , Девіда Бекхема і Роналдо [26] . Купивши Роббена, Рамон Кальдерон, президент «Реала» , Виконав одну з обіцянок своєї виборчої кампанії [28] [29] . 24 серпня Роббен був представлений як гравець « Реала » , разом з аргентинським захисником Габріелем Хайнце . На презентації футболістів було присутнє 5000 зрителей, перед ними Роббен сказав: «Зараз я живу уві сні, я - гравець Мадрида, білий» [30] . Роббен дебютував у складі «Реала» 18 вересня в матчі Ліги чемпіонів з « Вердером », Замінивши на 84-й хвилині Рауля [31] . 17 жовтня Роббен отримав травму в матчі збірної, через що не виступав протягом півтора місяців. 2 січня Роббен забив свій перший гол за «Реал» , Відкривши рахунок в матчі Кубка Іспанії з « Аліканте »; перемога Реала 2: 1 [32] . 10 лютого Роббен забив перший гол в чемпіонаті Іспанії , Вразивши ворота « Вальядоліда » [33] . 4 травня в матчі з « Осасуною », Роббен зрівняв рахунок на 87 хвилині зустрічі, а потім гол забив Гонсало Ігуаїн , Принісши перемогу «Реалу» в матчі і чемпіонаті Іспанії. Цей титул дозволив Роббену стати чемпіоном в 3-х різних країнах. Незважаючи на те, що Роббен був гравцем основного складу, він отримав 5 травм за сезон, провівши лише 21 зустріч.

На початку сезону 2008/09 Роббен допоміг «Реалу» завоювати Суперкубок Іспанії в протистоянні з « Валенсією »; в домашньому для « Реала »Матчі, виграному з рахунком 4: 2, Роббен був визнаний кращим гравцем зустрічі [34] . Після відходу з «Реала» бразильця Робіньо, Роббен став набувати все більшу роль в грі « Реала » , Проте сам голландець сказав, що головне - це хороша команда [35] . У грудні 2008 року Бернд Шустер був замінений на посту тренера «Реала» Хуанде Рамосом . Новий наставник не бачив Роббена в складі, сказавши, що без нього у «Реала» виходить більш колективна гра, що кращі матчі команда провела без нього, і що у «Королівського клубу» немає Роббі-залежності [36] . Незважаючи на недовіру тренера, Роббен провів в чемпіонаті 29 матчів і забив 7 голів, ставши одним з кращих бомбардирів клубу [37] . Незважаючи на гарні ігрові показники, Роббен за два сезони провів лише 40% матчів [38] , Травмуючись, в середньому, кожні 5 днів [39] .

"Баварія Мюнхен [ правити | правити код ]

Влітку 2009 року Роббен був виставлений на трансфер. Причиною цього стала покупка «Реалом» двох футболістів, Кріштіану Роналду і Кака [40] . Незабаром Роббен був куплений німецьким клубом « Баварія » Мюнхен , Який заплатив за трансфер голландця 25 млн євро [42] . Сам Роббен сказав, що не хотів йти з «Реала» , Але клуб вирішив самостійно продати його [43] . 28 серпня 2009 року Роббен став гравцем «Баварії» , Підписавши контракт на 4 роки [44] . Він отримав в клубі номер 10, який останній раз носив в команді його співвітчизник Рой Макаай [45] . Прибувши в Мюнхен, Роббен сказав: «Тут я відчуваю себе бажаним. Це великий клуб з великою історією, і я задоволений тим, що я тут ». 29 серпня Роббен дебютував в клубі в матчі з « Вольфсбургом », Торішнім чемпіоном Німеччини , В якому Арьєн, вийшовши після перерви, забив два голи [46] [47] .

30 вересня о матчі Ліги чемпіонів з « Ювентусом »Роббен отримав травму, вибувши на місячний термін. Роббен відновився повністю до другого кола. У матчі з « Хоффенхаймом »Відіграв добре і був визнаний кращим гравцем матчу. У наступних двох іграх, з « Вердером »І« Майнцем », Роббен також визнавався кращим гравцем зустрічі, забивши по голу зі штрафних ударів. У наступній грі, проти «Вольфсбурга» , Роббен забив гол на другій хвилині зустрічі, а його клуб переміг 3: 1 [48] . В 1/8 фіналу Ліги чемпіонів Роббен забив гол, який приніс його команді перемогу і вивів в 1/4 фіналу турніру [49] ; на думку Себастьяна Фрея і Бастіана Швайнштайгера , Гол вийшов дуже красивим [50] [51] .

Через 4 дні Роббен, забивши 2 голи, приніс перемогу своєму клубу в чемпіонаті Німеччини над « Фрайбургом » [52] . 25 березня 2010 року Роббен забив гол у ворота « Шальке-04 », Який вивів «Баварію »У фінал Кубка Німеччини [53] ; за виступи в цьому матчі головний тренер мюнхенців, Луї ван Гаал назвав гру Ар'єна «незрівнянною» [54] . В 1/4 фіналу Ліги чемпіонів проти фіналіста минулорічного турніру, "Манчестер Юнайтед" , Роббен забив гол, який вивів мюнхенський клуб в півфінал; м'яч вийшов дуже красивим [55] .

За підсумками німецького сезону «Баварія» виграла чемпіонат і Кубок Німеччини, а також дійшла до фіналу Ліги чемпіонів, де програла міланському « Інтеру ». Також Роббен був визнаний найкращим футболістом Німеччини , Набравши 71,2% голосів [56] . Сам Роббен сказав наступне:

Влітку 2010 року Роббен посилив травму, отриману напередодні чемпіонату світу , Через що не виступав півроку [58] [59] . Сам гравець сказав: «Думаю, що це був найгірший етап у моїй кар'єрі. Твоє тіло вимагає роботи і тренування, проте у тебе немає можливості для цього. І ти прекрасно усвідомлюєш, що необхідний досить-таки тривалий відрізок часу, перш ніж ти зможеш приступити до тренувань » [60] . У січні 2011 року Арьєн повернувся на поле [61] . У матчі з «Вердером» Арьєн схопив свого одноклубника Томаса Мюллера за горло, будучи незадоволений тим як той відреагував на те, що голландець не віддав йому передачу [62] .

Восени 2011 року Арьєн переносить хірургічну операцію, в ході якої йому була видалена грижа [63] .

19 травня 2012 року в фіналі Ліги чемпіонів Арьєн, за рахунку 1: 1 не реалізував пенальті в додатковий час; цей пенальті міг поставити крапку в матчі, але удар Ар'єна був парирував голкіпером «Челсі» Петром Чехом . «Баварія» програла матч в серії пенальті [64] . Незважаючи на суспільний тиск, вінівшее Ар'єна в провалі фінальної гри ЛЧ і сезону в Бундеслізі , Клуб продовжив контракт з гравцем на термін до 30 червня 2015 року. Рік по тому в фіналі Ліги чемпіонів, 25 травня 2013 року Роббен спочатку віддав гольову передачу, а на 89-й хвилині за рахунку 1: 1 забив переможний гол у ворота дортмундської « Боруссії ».

В складі збірної Нідерландів Роббен дебютував 30 квітня 2003 року в товариському матчі зі збірною Португалії , Замінивши на 77-й хвилині Марка Овермарса . Гра завершилася з рахунком 1: 1. Також в цьому матчі дебютував інший молодий футболіст - Уеслі Снейдер [65] . У своїй третій грі за Нідерланди 11 жовтня 2003 проти Молдавії в кваліфікації до чемпіонату Європи 2004 року Роббен на 64-й хвилині замінив Марка Овермарса , А на 88-й хвилині забив свій перший гол за збірну. У підсумку матч закінчився з рахунком 5: 0 на користь голландців.

На ЄВРО 2004 Арьєн провів 4 гри. У першому матчі турніру зі збірної Чехії він був замінений на 66-й хвилині. На той момент рахунок був 2: 1 на користь Нідерландів, проте в підсумку голландці програли з рахунком 2: 3. Тоді рішення головного тренера команди Діка Адвоката про заміну Роббена зазнало критики [66] . У чвертьфінальному матчі зі шведами Арьєн забив вирішальний пенальті в післяматчевій серії і вивів збірну Нідерландів в півфінал. Ця серія пенальті стала для голландців першої виграної серією пенальті в історії [67] .

17 серпня 2005 року в товариському матчі з Німеччиною Роббен зробив свій перший «дубль» у грі за національну команду, матч завершився внічию (2: 2). У 2006 році в складі збірної Ар'єн поїхав на чемпіонат світу . У першій для голландців грі мундіалю з Сербією Роббен на 18-й хвилині забив єдиний у зустрічі гол, за що був визнаний гравцем матчу. У грі з Кот-д'Івуаром Арьєн вдруге був визнаний кращим гравцем зустрічі, ставши 8-м футболістом на турнірі, який отримав це звання більше одного разу [68] .

на чемпіонат Європи 2008 року Роббен відправився, будучи не стовідсотковим гравцем основного складу. Тоді головний тренер національної команди Марко Ван Бастен змінив традиційну схему гри Голландії з 4-3-3 на 4-2-3-1, де тріо півзахисту складалося з Дірка Кейта , Уеслі Снейдера і Рафаеля ван дер Варта . А Роббен був змушений боротися за місце в складі з Робіном ван Персі на лівому фланзі нападу. До того ж перед турніром Арьєн отримав травму, про що Ван Бастен дуже шкодував [69] . У матчі з Францією Роббен, вийшовши на заміну, забив гол. У підсумку його команда перемогла з рахунком 4: 1. Футболіст також виходив на заміну в матчі з Румунією .

Потім Арьєн отримав травму паху і не зміг взяти участь в матчі 1/4 фіналу зі збірної Росії , Де Голландія в додатковий час програла з рахунком 1: 3.

напередодні чемпіонату світу 2010 Роббен отримав травму лівого коліна [70] . Через це йому довелося пропустити перші два матчі зі збірними Данії і Японії , Вийшовши на поле на 73-й хвилині лише в третьому матчі проти Камеруну . Перший гол на чемпіонаті Роббен забив на 18-й хвилині у грі зі збірної Словаччини і, тим самим, допоміг своїй збірній вийти в 1/4 фіналу. Свій другий гол Арьєн забив головою у ворота збірної Уругваю на 73-й хвилині матчу. Завдяки цьому голу збірна Нідерландів уперше за 32 роки вийшла у фінал чемпіонату світу. Однак в фіналі голландці програли збірної Іспанії в додатковий час з рахунком 0: 1 (за рахунку 0: 0 Арьєн не реалізував вихід один на один з іспанським голкіпером Ікер Касільяс ) [71] .

на чемпіонаті Європи 2012 року голландці зайняли останнє місце в групі, не набравши жодного очка в матчах проти збірних Данії, Німеччини та Португалії. Арьєн виходив в стартовому складі в усіх трьох матчах групового етапу і відзначився гольовою передачею в грі з португальцями.

Чемпіонат світу 2014 року в цілому вийшов вдалим як для всієї збірної Нідерландів, так і для Роббена. Уже в першому матчі турніру голландці викликали сенсацію розгромивши діючих чемпіонів світу та Європи іспанців з рахунком 5: 1. У тій грі Роббен записав на свій рахунок два м'ячі, причому перед тим як вразити ворота суперника вдруге, він встановив швидкісний рекорд, розігнавшись до 37 км / год [72] . У матчі зі збірної Австралії Арьєн так само зумів відзначитися забитим м'ячем і був визнаний кращим гравцем матчу. У заключній грі групового етапу проти Чилі Роббен віддав результативну передачу на Мемфіса Депая і знову був визнаний кращим гравцем матчу.

У матчі 1/8 фіналу проти збірної Мексики за кілька хвилин до кінця основного часу матчу Роббен зумів заробити пенальті, який успішно реалізував Клас-Ян Хюнтелар . Цей гол виявився переможним, і голландці зуміли вийти в 1/4 фіналу, де на них чекала зустріч з головною сенсацією чемпіонату - збірної Коста-Ріки . У напруженому матчі рахунок відкрити не вдалося ні в основний, ні в додатковий час, і лише в серії післяматчевих пенали «помаранчеві» змогли здобути перемогу (Роббен реалізував свій удар). Однак в півфіналі збірна Нідерландів зазнала поразки від Аргентини , На цей раз поступившись в серії одинадцятиметрових (хоча сам Роббен в цій серії забив).

Однак в матчі за 3-е місце голландці перемогли господарів чемпіонату бразильців з рахунком 3: 0 і стали бронзовими призерами мундіалю. Вже на самому початку матчу Роббен зумів заробити пенальті, успішно реалізований Робіном Ван Персі , І після закінчення зустрічі знову був визнаний кращим гравцем матчу. За підсумками чемпіонату Арьєн був удостоєний Бронзового м'яча турніру (Срібний і Золотий м'ячі отримали Томас Мюллер і Ліонель Мессі відповідно).

28 серпня 2015 року Арьєн став капітаном збірної замість Робіна ван Персі [73] .

В відбірковому турнірі до чемпіонату Європи 2016 року голландці зайняли 4 місце в групі і не змогли пробитися на чемпіонат.

10 жовтня 2017 року Роббен оголосив про рішення завершити кар'єру в збірній Нідерландів [74] . Про це 33-річний футболіст повідомив після домашнього матчу відбіркового турніру чемпіонату світу з футболу 2018 року проти Швеции (2: 0). Незважаючи на перемогу і дубль Роббена, помаранчеві посіли третє місце в групі і на чемпіонат не потрапили. За 14 років виступів за збірну Арьєн провів 96 матчів, в яких відзначився 37 голами, став володарем бронзової і срібної медалі чемпіонату світу і бронзової медалі чемпіонату Європи.

Особисті

Арьєн Роббен одружився на своїй дівчині Бернада Ейлер 9 червня 2007 року в Гронінгені. Пара познайомилася ще в школі. У них троє дітей: сини Лука 2008 року народження і Кай (2012), а також дочка Лінн (2010). Вільно володіє англійською та німецькою мовами.

1. Transfermarkt.com - 2000.
  2. Afrofootball - 2014 WORLD CUP - NETHERLANDS - KEY PLAYER - ARJEN ROBBEN - PROFILE
  3. «Баварія» з третьої спроби виграла Лігу Чемпіонів
  4. De Wiel Coerver Methode Читальний зал 6 квітня 2008 року.
  5. 1 2 3 4 Профіль на eurosport.yahoo.com
  6. Профіль на uefa.com
  7. Arjen Robben most talented player Читальний зал 18 червня 2008 року.
  8. Chelsea sign Robben
  9. Robben out for 4 to 6 weeks Читальний зал 14 жовтня 2007 року.
  10. Robben injury blow Читальний зал 11 листопада 2007 року.
  11. 1 2 Профіль на chelseafc.com Читальний зал 16 червня 2008 року.
  34. Arjen Robben, año I
  35. Robben: «Haría falta algún jugador más de banda»
  36. Juande: «Robben tiene un juego más individual, y sin él hemos estado mejor»