Росія - Македонія. хроніка подій

Збірна Росії залишається єдиною командою, яка не потерпіла на Євробаскеті жодної поразки. Навряд чи, правда, це є найкращою характеристикою для команди Девіда Блатта, скоріше, уособлює навіжену політику ФІБА-Європа, яка вирішила розширити рамки чемпіонату Європи до 24 команд. Але перемагати - в будь-якому випадку весело. Тому багатьом подобається. Сьогоднішній суперник росіян - македонці - відноситься до групи представників дивізіону Б чисто формально. За 7 матчів команда встигла довести, що її небезпечно недооцінювати. В їх пасиві лише однієї поразки, та й то вони примудрилися допустити в овертаймі, втративши через дурне недогляду свого лідера .

Гра збірної Македонії будується на трьох китах - розігрувати Владо Ілієвскі, який повернувся в збірну після недовгої перерви, безумовного лідера Бо Маккалебба, докладніше про який можна почитати тут , І форварда Перо Антіч. Визначальним фактором у грі стане захист російської команди проти Бо. Його агресивні проходи, націленість на обіграш і надзвукова стартова швидкість є тим мотором, який рухає напад македонців. Македонія у всіх матчах, які вигравала, крім одного, набирала по крайней мере 68 очок. Середня кількість очок, яке дозволяє суперникам набирати збірна Росії, становить 67.

Стартові п'ятірки:

Росія - Понкрашов - Биков - Хряпа - Кириленко - Мозгов;

Македонія - Ілієвскі - Маккалебб - Стояновський - Антич -Самарджіскі.

1-я чверть

1-я хвилина - Стояновський примудряється пройти під кільце і набрати два очки з фолом. Понеслося - 0: 3. Тут же Антич виявляється вільним на дузі - 0: 6. Вкотре російська команда погано починає. Третє володіння знову результативно - Маккалебб проходить в лицьову - 8: 0.

2-я хвилина - Сергій бико виводить збірну зі ступору - 2: 8.

3-тя хвилина - вдалося донести м'яч до Мозгова - 4: 8. Але в захисті Тіма не блищить - 4:10.

Биков тримає удар - 6:10, але проблеми в захисті і розіграші змушують Блатта йти на заміну - Фрідзон і Воронцевіч змінюють Понкрашова і Хряпу.

4-я хвилина - Російська команда добре рухає м'яч, але виключно по периметру. Черговий дальній кидок (на цей раз Воронцевіча) закінчується нічим. Зате заміни привнесли заспокоєння в оборону - македонці не змогли викинути за 24 секунди.

5-а хвилина - ТИМА зверху! У наступній же атаці Фрідзон точний із-за дуги - паритет відновлено (11:11).

6-а хвилина - На штрафні Маккалебба відповідає Кириленко кидком зверху. Семен Антонов, який з'явився замість Мозгова, отримав фол у нападі.

7-я хвилина - Швед змінює Бикова і тут же кросовером прибирає МакКалебба. Стартовий натиск обох команд було зійшов нанівець, але тут Антонов все ж замикає алей-уп Шведа. Антич відповідає «трьох» - 15:16.

8-а хвилина - Антонов, отримавши передачу від Кириленко під кільцем, б'є зверху. Але в захисті не встигає за Антіч - Перо встає на лінію штрафних, а Антонов з двома фолами відправляється на лаву.

9-я хвилина - МакКалебб тікає у відрив після перехоплення, а Антич добиває після того, як маленький американець отримав блок-шот від Кириленко.

10-я хвилина - Швед реалізує 2 штрафних з трьох, але чверть залишається за суперників - 19:20.

Поступившись на підборі (6-10), македонці перевершили росіян по триочковим (2 з 2). Поки підопічні Блатта доглядають за Бо, на авансцену вийшов Перо Антіч, з 20 очок на рахунку якого рівно половина.

2-я чверть

1-я хвилина - МакКалебб зазвичай погано б'є здалеку, але тут точний - 19:22.

П'ятірка Росії - Фрідзон - Швед - Моня - Воронцевіч - Хряпа

2-я хвилина - Фрідзон не дозволяє якомусь там Античу кидати краще - три очки - по 22.

3-тя хвилина - Після блискучої розпасовки Хряпа вискакує на кільце - 24:22. Бо відповідає одним штрафним - 24:23. Чомусь руйнується напад, яке збивається на дальні кидки.

П'ятірка Македонії - МакКалебб - Стоянівка - Соколов - Чековські - Антич

4-я хвилина - Швед в своєму вже знаменитому проході в праву сторону. Тут же Биков замість з Хряпа перехоплюють, Вітя виводить товариша на кільце - 26:23. Тайм-аут. Лавка росіян перекидала колег - 14: 0.

5-а хвилина - Російська команда включає захист і починає поддушівать суперника. Без Тимофія Мозгова слід легкий розмін, а за рахунок швидкості і жорсткості македонців позбавляють простору. Воронцевіч потрапляє, і максимальні «+7» - 30:23.

6-а хвилина - Антич після підбору намагається реанімувати свою команду. МакКалебб в тіні - 30:25. Зате є Чековські, який точний із-за дуги - 30:28.

7-я хвилина - Швед не соромиться кидати - 32:28.

8-а хвилина - Биков проходить по лицьовій і робить знижку на Воронцевіча в центр - 34:28. Тепер потрібно зупиняти Чековські. Ще одна треха - 34:31. Тайм-аут Блатта.

9-я хвилина - На триочковий Фрідзона відповідає Стоянівка - 37:34. Остання атака македонців була вражаючою - македонці забрали підбір на чужому щиті, і МакКалебб практично «завалив» треху, але м'яч вистрибнув з кільця в останній момент. Блатт йде в підтрибунне приміщення, тримаючись за голову. Кому-то зараз буде непереливки. Випередивши суперника практично за всіма основними статистичними показниками, російська команда так і не змогла відірватися в рахунку. У ключовий момент, вийшовши на сім очок вперед, росіяни стали захоплюватися індивідуальними діями і упустили на дузі Чековські. Третя чверть повинна стати визначальною, тому що такого суперника потрібно обігравати.

3-тя чверть

Македонія: Ілієвскі - МакКалебб - Стояновський - Самарджіскі - Антич

Росія: Биков - Фрідзон - Хряпа - Кириленко - Мозгов

1-я хвилина - Мозгов вийшов якимось розчавленим. Спочатку порушив правила на Самарджіскі, потім віддав м'яч македонцям після підбору.

2-я хвилина - Самарджіскі встає на лінію - 1 з 2 - 37:35. Мозгов ще і пробіжку зробив. Здається, я знаю, про що йшла мова в перерві. Добре хоч не дозволив поставити Бо через себе, а то це був би вже перебір.

3-тя хвилина - Самарджіскі просить, вірніше, вимагає руки Мозгова - 2 з 2 - 39:35. Протистояння центрових починає складатися не на користь Тимофія - Самарджіскі забиває з середньою, потім заважає Тіма на своїй половині. Антич підсумовує переваги товариша, виходячи своїх вперед - 39:40.

4-я хвилина - Фрідзон в силовому проході - 41:40. Блатт все ж прибирає Мозгова, який помиляється в кожному володінні. Воронцевіч.

5-а хвилина - Ілієвскі теж володіє цим нерідко прийомом - 42:41. мало не стався ключовий момент для російської команди на Євробаскеті - Віктор Хряпа спіткнувся об Бо МакКалебба. Обійшлося. Це важливіше, ніж перемогти сьогодні.

6-а хвилина - Андрій Кириленко отримує 3-й фол і поступається місцем Моне. П'ятірка виглядає так - Швед - Биков - Моня - Воронцевіч - Мозгов (який вийшов замість Хряпа). Самарджіскі знову на лінії - 1 з 2 - 41:43.

7-я хвилина - пік-н-рол по Шведу - на Мозгова - по 43. Швед в проході перевісел Ілієвскі. Все б добре, тільки МакКалебб забиває «треху» - 45:46.

8-а хвилина - Биков підвішує «бомбу» - 47:46.

10-я хвилина - Швед знову не соромиться. Йде в прохід, різко зупиняється і показує МакКалеббу, хто сьогодні найяскравіший на майданчику - 49:48. Ілієвскі змушує порушувати правила Мозгова. Той ображається на суддю і йде - по 49 за 31 секунду до кінця чверті. Швед проходить в праву сторону - 51:49. 4,9 секунди - у Ілієвскі подвійне ведення - Швед недбало відкидає Фрідзон, і слід перехоплення.

47 відсотків триочкових (7 з 15) продовжують тримати македонців на плаву. Чи довго ще? Поки не прокинеться Мозгов.

4-я чверть

1-я хвилина - ну або Моня, який кладе двухочковий з невеликим заступом (53:49). Тепер його треба боятися.

2-я хвилина - Швед кладе із середньою - 55:49. П'ятірка росіян - Швед, Фрідзон, Биков, Моня, Воронцевіч - бере за рахунок швидкості і мобільності в захисті. Подолати таке під силу лише МакКалеббу - 55:51. Але Моня зловив кидок - 58:51. Знову «+7». І знову своєрідний момент істини. Блатт кидає Мозгова і Кириленко замість Воронцевіча і Шведа.

3-тя хвилина - Кириленко робить свій класичний перехоплення, випереджаючи Антича. Мозгов виписує блок-шот. У нападі все не так здорово - та ще й Биков, який отримав коліном від Антича, йде, поступаючись місцем Шведу.

4-я хвилина - Биков повертається замість Фрідзона, але дистанція залишається колишньою.

6-а хвилина - До того моменту, як македонці розкидають захист Блатта і знаходять Вояна Стоянівка - 3 - 58:54. У наступному ж володінні стандартний дуплет, тепер від Ілієвскі - 58:57. Македонці не хочуть грати з литовцями. За три з половиною хвилини до сирени.

7-я хвилина - росіяни пригнічують суперника на щиті. Після чергового підбору Хряпа приймає м'яч від Кириленко під щитом - 60:57. Тайм-аут Македонії. 1,58 до сирени.

9-я хвилина - комбінація складається з одного виконавця. Його ім'я Бо МакКалебб, і македонці знову в грі - 60:59. за півтори мінути.После двох невиразних атак Блатт бере тайм-аут - ключове володіння - 1,09.

10-я хвилина - Кириленко вирішується на дальній кидок, але маже. Швед заважає МакКалеббу прийняти м'яч. Фрідзон замість Бикова. Швед спрямовується в прохід в останній атаці, але йому закривають небо. Втрата і фол на МакКалеббе, який постає на лінію - 2 з 2 - Македонія попереду - 60:61. за 41 секунду Блатт бере ще один тайм-аут. Биков здійснює втрату. за 11 секунд м'яч знову у росіян. Бо фолить на Шведе за 4,2 секунди. Блатт останній раз радить своїм гравцям - МОООООНЯЯЯЯ !!!!!! Росія перемагає трьох капітана і виходить до чвертьфіналу на Сербію .