Росія: Уроки польського. Євро-2012

П'ятниця. Варшава. Польща - Греція - 1: 1. Нападаючий збірної Польщі Роберт Левандовський (зліва) відкриває рахунок в матчі. фото AFP

EURO-2012

Завтра збірної Росії має бути другий матч на Euro-2012. На цей раз у Варшаві - проти поляків. І можна не сумніватися, що зустріч ця буде надзвичайно складною.

Дмитро зелений

У першому таймі матчу Польща - Греція здавалося, що на поле вийшла збірна Німеччини, переодягнена в червоно-білу форму. І справа не тільки в тому, що кольори господарів чемпіонату захищають кілька футболістів бундесліги.

Просто поляки діяли швидко, атлетично і широко. Виглядали вони настільки потужно, що, зізнаюся, мимоволі закралася думка: як мінімум до півфіналу турніру дійдуть обов'язково.

За кількістю моментів, створених біля воріт греків, рахунок до перерви мав бути щонайменше 3: 0, але підопічні Францішека Смуди зуміли витягти зі своєї активності лише один гол, забитий Левандовскі на 17-й хвилині.

Трибуни ревли - вони вимагали ще і були впевнені, що в другому таймі побиття продовжиться, тим більше що суперник залишився в меншості. Чим, однак, все в підсумку закінчилося, ви знаєте - Греція взяла себе в руки, зрівняла рахунок і мало не довела справу до перемоги. Поляки ж якось різко знітилися - ніби після 45 хвилин скінчилася "оренда" зірок з бундестім і настав час грати своїми силами.

Ось якраз сил-то Польщі і не вистачило. Як говорили після матчу самі гравці, вони раптом відчули втому - і того темпу, що запропонували на початку, підтримати вже не змогли. Дехто кивав у бік даху стадіону: через дощ її висунули - і було, відверто кажучи, душновато. Саме тому, до речі, поляки настійно попросили співробітників стадіону провести матч з Росією під відкритим небом - незалежно від погоди.

Але якщо причина не в даху і якщо польській команді дійсно вистачає сил тільки на тайм, то це, погодьтеся, не може нас не радувати. Росія змогла витримати свій ритм протягом всієї гри з чехами.

Польща ж, особливо її захист, у другому таймі буквально встала. Показово, що небезпека біля воріт Щенсни, а потім і Титоня, виникала після банальних закидів на немолодого Салпігідіс (цього нападнику цього літа виповниться 31 рік). А ті люди, на яких тримається вся польська гра - Левандовскі, Блащиковскі і Піщек, - не змогли повести партнерів за собою. Теж важливий момент.

Чи планують поляки бити росіян тією ж зброєю, що використовували проти греків, - питання. З одного боку, в деяких випадках досить і 45 хвилин щільної облоги. Якщо Польща втратила купу моментів в матчі з Грецією, це зовсім не означає, що так само марнотратні вони будуть і завтра. Але з іншого - ставка на Супершвидка початок одного разу вже не спрацювала, і піти на те ж саме ще раз Смуда може і не захотіти.

Перший варіант мені, особисто, подобається більше. У цьому випадку нас чекає відкритий цікавий футбол, в який наша команда, ми це знаємо, любить і вміє грати. Але другий, боюся, реальніше.

Лобова атака на Росію в другому матчі групового етапу може обернутися для господарів дуже неприємними турнірними наслідками, так що обережність, готовий припустити, візьме верх. Але що б в результаті не вибрав Смуда, у Діка Адвоката на все повинен бути готовий свою відповідь. Вирішити питання про перший чвертьфіналіст вже зараз - приваблива перспектива.