Росія vs Бразилія: грають всі!

20.08.2016

Виграти півфінальний матч у збірної Росії бразильцям допомагали і вболівальники, і навіть судді.

- Чого нам не вистачило для перемоги? Так все, напевно, не вистачило ..., - після матчу центральний блокуючий російської команди Олександр Волков, відповідаючи на питання журналіста, вибачився перед уболівальниками за поразку. Хоча в чому можна дорікнути збірну Росії в матчі проти господарів Олімпіади? По обличчях наших волейболістів, важко дихали і блищали від трудового поту, було видно, як непросто дістається їм кожне очко, яких зусиль їм варто протистояти натиску бразильців, за яких грали не тільки шаленіють трибуни, але навіть і судді ... Всього нам не вистачило потроху: прийому, подачі, нападу, блоку. І, здається, трохи удачі теж не вистачило. Загалом, бразильці в трьох партіях взяли у нас реванш за Лондон, а збірна Росії тепер буде боротися за бронзові медалі Ігор.

Як і слід було очікувати, на матчі з такою гучною афішею «Росія vs Бразилія» в залі творилося щось неймовірне: переповнені трибуни рясніли жовто-зеленими прапорами, гул і пісні у виконанні бразильських уболівальників заглушали часом навіть суддівські свистки. Але до такого російські волейболісти були готові. А ось до бразильської подачі - не дуже. Помилки в прийомі наша команда намагалася компенсувати атаками Максима Михайлова і Єгора Клюки, першим темпом від Олександра Волкова і Артема Вольвіча, але захист бразильців була на висоті, а з блоком на цей раз у росіян виявилося все не так райдужно. І якщо почали першу партію команди в рівній боротьбі, то при рахунку 14:16 на користь Бразилії Володимир Алекно вже змушений брати тайм-аут - аж надто розігралися у наших суперників Уоллас і Лукареллі. «Сьогодні треба ризикнути!» - каже своїм підопічним Алекно. Так, в такій принциповій битві потрібно йти ва-банк. Але ризикуючи, ми багато помилялися. Для порівняння, показник помилок на подачі у росіян в два рази перевищував бразильський. І хоча в кінцівці першого сету нашим хлопцям вдалося відіграти два сет-боли і навіть змусити Бернардо Резенде взяти тайм-аут, врятувати партію не вийшло - 21:25.

І хоча в кінцівці першого сету нашим хлопцям вдалося відіграти два сет-боли і навіть змусити Бернардо Резенде взяти тайм-аут, врятувати партію не вийшло - 21:25

Капітан збірної Росії, людина-легенда і володар безлічі інших самих хвалебних епітетів Сергій Тетюхін в цей день вершив новий рекорд - грав свій 6-й олімпійський півфінал. І грав так, що дух захоплювало, причому не тільки у вболівальників і наших суперників, але, як з'ясувалося, і у суддів. Після того, як метр волейболу двічі поспіль приніс очко своїй команді в атаці і росіяни повели в рахунку, словацький рефері Юрай Мокрий зафіксував у Тетюхін помилку другої передачі. Одному Юраю відомо, навіщо. І боротьба загострилася - рахунок став 5: 4, і не було сумнівів, що таке незначне відставання бразильці легко відіграють. До середини сету явний лідер так і не позначився - команди тримали з'їм по черзі. А потім наші хлопці стали допомагати бразильцям своїми помилками: спочатку у Михайлова не полетів подача, потім він же потрапляє під блок. І ось вже наше відставання в рахунку почало приймати загрозливі масштаби - 18:21. Потрібно терміново щось міняти. Володимир Алекно бере тайм-аут, проводить подвійну заміну, випускаючи на майданчик Бакуна і Кобзаря замість Гранкіна і Михайлова, а Сергій Тетюхін робить ейс. Але тут в гру знову вступає Юрай Мокрий - після чергової забійної подачі нашого капітана м'яч зачіпає бразильського гравця і летить далеко за межі майданчика. Це бачать усі, крім рефері - він фіксує аут. У росіян просто здали нерви, вони почали волати до совісті (або до зрячість) головного суддю, який тут же дістає з кишені «гірчичник» для Олександра Волкова. А рахунок вже - 20:23, і наступний розіграш приносить бразильцям сет-бол. Крапку в цій партії ставить Уоллас, вміло використав у атаці руки наших блокуючих - 20:25.

Бразилія по партіях попереду - 2: 0. У пам'яті знову встають картинки з тієї, тепер уже далекої гри 4-річної давності. Так хочеться вірити, що не все ще втрачено. Але початок третьої партії ясно дає зрозуміти, що диву не дозволять статися. На подачі - Сергій Тетюхін. Бразильці невдало приймають, м'яч ударятся в камеру, але арбітр ... призначає спірний м'яч. Хоча всім, хто хоч трохи знайомий з волейболом, відомо - якщо м'яч стосується будь-якого стороннього предмета, фіксується аут. Але, мабуть, тільки якщо на вишці судить НЕ Юрай Мокрий. В результаті подача йде до збірної Бразилії, а наш і без того нестабільний прийом уже тріщить по швах - такий тиск з боку суддів кого завгодно виб'є з колії. У підсумку поступаємося - 2: 5. Але зібравши волю в кулак, збірна Росії зуміла зрівняти рахунок: Гранкін двічі засмутив Лукареллі блоком, Олександру Волкову вдався ейс, а потім Вольвіч атакував першим темпом - 7: 7. Але на цьому рівна боротьба почала повільно, але вірно перетворюватися в бразильську гегемонію: на подачі Бруно наші суперники зробили божевільний відрив - 20:13. Зняти нашу команду з його подачі зумів тільки Максим Михайлов, який пробив бразильський блок - 14.20. У кінцівці партії (і, як виявилося. Всього матчу) у росіян вдавалося приносити очки в основному тільки Максиму, але цього явно не вистачало для того, щоб витягнути сет. Мауріціо і Лукареллі розгулялися не на жарт, забиваючи то першим темпом, то відіграючись від блоку, ніби й не помічаючи ніяких перешкод. Третя партія завершилася з рахунком 17:25. Збірна Росії поступилася команді Бразилії і 21 серпня буде боротися з американцями за бронзові медалі Олімпійських ігор.

19.08.2016, Ріо-де-Жанейро

0: 3

(21:25 20:25 17:25)

Окуляри - 58:75; Атака - 40 (38%): 41 (41%); Блок - 5: 7; Ейси - 3: 2; Помилки суперника - 10:25

РОСІЯ БРАЗИЛІЯ Окуляри Атака Блок Ейси Окуляри Атака Блок Ейси Тетюхін (№8) 8 7 0 Попереднє 1 Маурісіо (№13) 5 4 1 0 Волков А (18)
7 5 1 1 Уоллес (4) 18 13 4 1 Гранкін (5) 2 1 1 0 Фонтелес (12)