Руйнівники міфів: молодіжна збірна Росії з хокею виграла у Канади і вийшла вперед в Суперсеріі

Молодіжна збірна Росії обіграла команду ліги Онтаріо і вийшла вперед в Суперсеріі з канадськими хокейними лігами. Героями зустрічі стали воротар Олексій Мельничук, який відбив 35 кидків, а також форварди Артем Манукян та Олексій Полодян, закинули по дві шайби. За всю історію Суперсеріі ця перемога стала всього лише шостий для росіян в 29 проведених зустрічах.

Північноамериканська турне молодіжної збірної Росії з хокею після двох матчів з Західної хокейної лігою Канади (WHL) продовжилося зустріччю з Хокейної лігою Онтаріо (OHL). Саме з цим підрозділом у росіян за багату історію взаємин баланс перемог і поразок гнітючий: всього п'ять виграних матчів з 28 проведених.

Також по темі

Молодіжна збірна Росії обіграла команду ліги Онтаріо і вийшла вперед в Суперсеріі з канадськими хокейними лігами Молодь з характером: збірна Росії з хокею перемогла канадців в Суперсеріі, поступаючись 0: 3 по ходу матчу

Молодіжна збірна Росії з хокею в матчі Суперсеріі з канадськими однолітками здобула вольову перемогу над командою Західної ...

Однак жити минулим і згадувати старі образи підопічним Валерія Брагіна не було резону. По-перше, команда прибула в канадське містечко Оуен Саунд хоч і втомленою (маршрут зайняв більше 12 годин), але натхненно, адже після програного першого матчу Суперсеріі з рахунком 0: 7 і невдалої першої половини наступного матчу, де по ходу гри росіяни поступалися з різницею в три шайби, вдалося проявити вольові якості і добитися перемоги - 4: 3. По-друге, тренерський штаб отримав підкріплення в особі захисника Дмитра Саморукова і нападників Олексія Ліпанова і Дмитра Соколова, які виступають в лізі Онтаріо.

Третій матч Суперсеріі збірна Росії починала з новим воротарем. На цей раз з перших хвилин на лід вийшов Олексій Мельничук, який, правда, вже мав ігровий час в нинішньому турне. Він провів один період стартового матчу з WHL і пропустив дві шайби, а перший повноцінний матч для 19-річного голкіпера почався гірше не придумаєш: вже на 36-й секунді зустрічі капітан канадців Тейлор Реддіш реалізував буліт. Він не став обігрувати Мельничука, а вразив ворота хльостким кидком.

Найчастіше такі невдачі боляче б'ють по психології молодих хокеїстів, і їх гра розвалюється, а супернику нічого не варто довести справу до перемоги. Але звітна зустріч стала винятком. Команда Брагіна зуміла швидко прийти в себе, і вже через шість хвилин точний кидок від синьої лінії Дмитра Саморукова застав зненацька воротаря канадців Ділана Уеллса.

На цьому росіяни не зупинилися і реалізували більшість. Втім, розіграш зайвого хокеїста виявився нетиповим: не було стандартного контролю шайби в зоні суперника. Вражаючий фланговий прохід вдався Олексію Ліпанову, який завершив його точним пасом на неприкритого Артема Манукяна, якому залишалося тільки уразити порожній кут воріт. В результаті збірна Росії не тільки вперше закинула в стартовому періоді нинішньої Суперсеріі, але і залишила за собою першу 20-хвилинку.

Другий період господарі льоду почали з чистого аркуша, і якби не впевнена гра Мельничука, неодноразово рятував партнерів після помилок в обороні, то гості б швидко позбулися видобутого в стартовому відрізку матчу переваги.

І все-таки ходіння по тонкому льоду обернулося для росіян невдачею: канадцям вистачило півхвилини, щоб реалізувати видалення Микити Макєєва ближче до середини другого періоду.

Ця пропущена шайба, як і перша, не вдарила по настрою і психології підопічних Брагіна. Навпаки, вони згадали події першого періоду і з успіхом повторили їх у другому. Спочатку Манукян повернув лідерство своїй команді, на мить випередивши суперника, а потім чудо на льоду виконав Олексій Полодян, який ефектно обіграв двох гравців і в падінні відправив шайбу у сітку воріт суперника.

У третьому періоді градус емоцій вийшов на новий рівень. На льоду спалахували сутички за участю росіян і канадців.

Результатом стало видалення до кінця гри за п'ять хвилин до фінальної сирени Даміра Рахімулліна. Але росіяни вистояли і під цим натиском, а героєм ситуації знову став Мельничук, в результаті який відбив 35 кидків по своїх воротах.

Канадці тиснули не тільки в більшості, але і на останніх хвилинах, а рятувати гру почали популярним в хокеї методом - за допомогою заміни воротаря на шостого польового гравця. Відчайдушні заходи бажаного результату північноамериканцям не принесли. Більш того, Полодян після чергового сольного проходу відправив шайбу в порожні ворота. Підопічні Валерія Брагіна здобули перемогу з рахунком 5: 2 і повели в Суперсеріі.

«Спочатку у нас в Суперсеріі не все виходило, в першому матчі у суперника заходило все, а ми не тільки самі не забили свої моменти, а й де-то просто не щастило. У другій зустрічі грали один за одного, забили і змогли зробити камбек, а сьогодні вже довгий час були попереду і виграли », - прокоментував підсумки першої половини Суперсеріі автор дубля Артем Манукян.

«У нас добра взаємодія з Дмитром Соколовим, все-таки знайомі з чотирьох-п'яти років, довго грали разом, тому добре розуміємо один одного, - продовжив російський хокеїст. - Намагаємося виконувати все, що від нас вимагається. Головна вимога - грати на своїх позиціях: п'ять попереду, п'ять ззаду, щоб в обороні теж все вміли зіграти. Особистих вимог немає, мені треба забивати, не пропускати в обороні. Суперсерія - це головна перевірка перед молодіжним чемпіонатом світу, тому кожен намагається показати себе. Треба демонструвати бійцівські якості, грати впевнено і намагатися допускати менше помилок ».

Тепер у збірної Росії є кілька днів на відпочинок. Наступний матч відбудеться в ніч на 14 листопада за московським часом, а суперником знову стануть хокеїсти з ліги Онтаріо.