Сарри вже змінює «Челсі»

плюси

1. «Я б не залишився в команді, якби Конте її не покинув», - заявив на старті сезону Вілліан, пояснивши таке ставлення незгодою з рішеннями колишнього тренера «синіх». Сарри вже провів моральну дезінфекцію команди, переконавши в прозорості тренерських рішень і в докучання від професійних принципів. Залишати клуб, отримавши повідомлення по месенджер, при Мауріціо точно не доведеться. І це як мінімум обнадіює, враховуючи токсичні настрою в клубі в останній рік.

2. Команда з перших турів перейнялася новою тактикою (4-3-3, високий пресинг, відкритий футбол і ні натяку на гру з низькою обороною) і вже виглядає відображенням особистості свого тренера. Поки що це демоверсія «Челсі» Сарри, але через пару місяців все, за словами італійця, буде на вищому рівні. Чекаємо.

3. Жоржина не просто ключовий гравець, а штурвал і штурман команди. У другому таймі при тиску на «Арсенал» і затяжних розіграшах бразилець в буквальному сенсі направляв перепасування команди в центрі поля, рукою вказуючи перспективні варіанти для передач. Класичні розмови про адаптацію до команди і місту вже не в моді. Жоржина сам вчить місто, стадіон і команду звикати до нових 4-3-3 і своєї ролі в них. Це вражає.

4. Після двох турів Н'Голо Канті запросто міг би закріпитися серед бомбардирів АПЛ. У матчі з «Арсеналом» у француза було два небезпечних моменти із заблокованими ударами і один стовідсотковий з ударом головою. До такого Канті суперники явно не готові (4 ключових передачі і 3 відбору), тому часто не беруть до його при підключеннях і погано розуміють, як діяти проти нього цілеспрямовано. Атакуючого Канті ще ніхто не розкусив. Навіть Сарри. Навіть сам Канті.

5. Азар з лави - вимушений і ефективний хід. Два виходу Едена на заміну привели до двох гольовим передачам (тепер у Едена 41 асист за клуб; більше тільки у Дзола, Дрогба і Лемпард). Поки що Сарри використовує бельгійця як джокера, але зовсім скоро Азар стане повноцінною частиною системи і буде працювати в пресингу зі старту. Варіант з можливим трансфером в кінці серпня Сарри спростував на старті сезону. Сам Азар днями цю думку підтвердив.

6. Незважаючи на два пропущені м'ячі і брак досвіду, Кепа Аррісабалага підкуповує незворушністю і готовністю вчитися. Момент з помилкою при простріл у другому таймі показовий. Кепа готовий швидко реагувати на свої помилки і особливо з цього приводу не рефлексує. У ситуації з голом Мхітаряна не вистачило класу, але все попереду.

7. Сарри переконаний, що Ковачич може стати видатним гравцем, а сам Ковачич пояснив, чому до Сарри варто прислухатися. З появою хорвата на поле «Челсі» взяв гру під контроль (за півгодини Матео зробив 3 відбору, більше всіх торкань м'яча за другий тайм і 42 точних передачі з 43-х) і звів до мінімуму можливості «Арсеналу» отримати результат. Це топ-гравець, з появою якого «сині» додадуть в домінуванні і контролі м'яча.

Це топ-гравець, з появою якого «сині» додадуть в домінуванні і контролі м'яча

8. Незважаючи на звичку зловживати дотиками і вимушеними обігравання до своїх воріт, наражаючись на пресинг, з гольовим чуттям і умінням завершувати атаки в штрафний у Педро все набагато цікавіше, ніж у Вілліана. Можливо, у бразильця скоро виникнуть претензії і до Сарри. Поки що вінгер «синіх» не допрацьовує в пресингу, точно поступиться місцем в основі Азару і напевно програє конкуренцію Педро, якщо іспанець продовжить забивати (2 м'ячі в предсезонке, 2 м'ячі в двох турах АПЛ).

9. «Раніше мені доводилося боротися за довгі верхові передачі, що не є моїм найкращим досвідом. Тепер я можу вриватися в простір, грати в один дотик і відкриватися в штрафну на подачі », - повідомив Мората після гри. Альваро нарешті забив. І навіть самому «Арсеналу», в матчах з яким упустив за останній рік моментів на три сезони. Іспанський нападаючий зазначив, що минулий рік вийшов дуже важким через травму і накопичених психологічних проблем. Після забитого гола все повинно стати набагато простіше. Мората Не проти набити більше 30 м'ячів за сезон, але готовий обмежитися і 15-20, аби «Челсі» виграв АПЛ. Сарри вірить в Морату. Мората вірить в схему Сарри. Прямо зараз все це виглядає куди перспективніше, ніж пару тижнів тому.

10. Маркос Алонсо, який став карателів «Арсеналу» (3-й гол за 2 роки, по всіх трьох зустрічах ці голи виводили «синіх» вперед), та й звик забивати у других турах в дербі (переможний дубль «Тоттенхему» на «Уемблі »), має виняткові показники при атакуючої гри (з вересня 2016 року Алонсо забив 13 м'ячів і зробив 6 гольових передач - це на шість результативних балів більше найближчих переслідувачів серед захисників). Також на рахунку Алонсо 5 виграних верхових дуелей (кращий показник матчу) і 7 виносів м'яча. Майже здорово.

11. Система Сарри робить цю команду краще. Скаржитися на надлишковий або необгрунтований прагматизм більше не потрібно. Це атакуючий футбол під наглядом тренера, який добре знає свою справу. Варіанти з втратою роздягальні і контролю над командою, як це було у випадку з Віллаш-Боаш і Сколарі, малоймовірні. Сарри позбавлений диктаторської зарозумілості і вибудовує відносини з гравцями максимально відкрито.

мінуси

12. Обидва матчі «Челсі» виграв не без явного везіння (штанга «Гаддерсфілда» і фланговий напалм «Арсеналу» в першому таймі). Не факт, що «сині» не зуміли б перемогти, але п'ять явних гольових моментів «Арсеналу» за 15 хвилин першого тайму - системний провал. Найгірше, що в цей відрізок «Челсі» виявився вразливий психологічно і був на межі провалу.

Найгірше, що в цей відрізок «Челсі» виявився вразливий психологічно і був на межі провалу

13. Незважаючи на очевидні атакуючі здатності, гру в обороні Алонсо провалив. Іспанець дозволив зробити кілька гострих прострілів, включаючи гольовий пас на Івобі. В цілому «Арсенал» показав флангову вразливість «синіх» і навіть вказав на причини, за якими Конте вирішив перейти на схему - після гри з тим же «Арсеналом» - в три захисника.

14. Нова роль Канте має і мінуси. Н'Голо інакше діє при обороні воріт, а в моменті з голом Івобі дозволив супернику вибігти на м'яч з-за спини. Причини не стільки в Канті, скільки в новій схемі, яку гравці освоїли частково. Перехід з гри в трьох захисників при Конте на 4-3-3 при Сарри виходить болючим. Так буде не завжди. Але періодично буде.

15. Поки що у команди не виходить контролювати гру, а втрата контролю над нею відразу ж призводить до неприємностей в обороні. З такими оборонними провалами «Челсі» цілком може нарватися на абсурдну втрату очок або міцний розгром. Розучувати нову ігрову систему без помилок не вийде, тому варто очікувати неприємностей. Сценарій з Качельної грою на три результату можливий в кожному турі.