Proizd

  Все мы очень и очень редко сидим на месте. И передвигаемся мы каждый раз на различных видах транспорта. Всем нам хочется, что бы это было как можно быстрее, качественнее, надежнее и так далее. Именно

  Видео тренировок по рукопашному бою
  В жизни каждой женщины бывает один незабываемый день, когда она ощущает себя принцессой и весь мир склоняется у её ног. Это день Свадьбы. В этот день наряд невесты затмевает все мыслимые и немыслимые

  Рукопашный бой русский видео
  Как то приезжал в Москву посмотреть достопримечательности все таки столица и весь день пробегал был и на красной площади и в музеях и в Третьяковской галерее а время уже к ночи близится ну и поехал на

  Видео самоучитель по айкидо
  Муж потерял свои перчатки, решила подарить ему новые. Ведь это всегда приятно, когда о тебе заботится близкий человек, да к тому же еще и без подсказок : ) Пересмотрела кучу вариантов, но подобрала ему

  Видео для школьников по пожарной безопасности
  Директор поручил мне закупить в офис систему корпоративной безопасности, чтобы знать чем сотрудники занимаются, и чтобы никакой материал не пропал. Решил обратиться в эту на странице сайта www.smartnet.ua

  Русский рукопашный бой
  Спортивно-досуговый центр Ирины фон Раушен - иппотерапия, верховая езда, конные шоу Спортивно-досуговый центр Ирины фон Раушен расположен в 10 минутах езды от Калининграда, в поселке Холмогоровка. Его

  Обучение рукопашному бою
  В зависимости от боевого применения и способов выполнения все приемы рукопашного боя делятся на три вида: – атакующие действия; – защитные действия; – контратакующие действия (атакующие действия как во

  Уроки айкидо на видео
  Наверняка, практически каждый хозяин собственного дома, либо же собственник предприятия, делая ремонт в принадлежащем ему помещении рассчитывает на то, что его не придется переделывать спустя несколько

*/ ?>

Si të bëheni një njeri i vërtetë / Portali i Trajnimit dhe Vetë-Zhvillimit

 1. Si të bëheni më të guximshëm?
 2. Si të rritet niveli i testosteronit?
 3. Mbipesha është armiku i mashkullivitetit dhe fuqisë
 4. Agjërimi dhe stërvitja kanë një efekt pozitiv në testosteronin.
 5. Zink për të mbajtur nivelet e testosteronit
 6. Trajnimi i forcës ngre nivelin e testosteronit
 7. D Vitamina e dobishme për meshkujt
 8. Qetë - një shenjë e maskulinitetit
 9. Sheqeri - armiku i maskulinitetit dhe i hollësisë
 10. Birra - një burim i hormoneve femërore
 11. Si të bëheni njeri?
 12. Yndyrna të shëndetshme për meshkujt
 13. BCAA aminoacidet për burrat
 14. Cilat produkte përmbajnë VSAA të dobishme për meshkujt?

Sot do të flasim rreth asaj se si të bëhemi një njeri i vërtetë, të cilin çdo grua e vërtetë ëndërron

Sot do të flasim rreth asaj se si të bëhemi një njeri i vërtetë, të cilin çdo grua e vërtetë ëndërron. Dhe në përgjithësi për atë që e bën një burrë një njeri, që e bën atë më të guximshëm, të sigurt dhe të aftë për fitore të mëdha. Kjo do të jetë një jetë e caktuar e thatë për vetë-zhvillim të cilësive personale për burrat, sepse në vend të një trajnimi të shtrenjtë për vetëbesimin dhe stilin e shkëlqyer, sot do të thyejmë ligjet e natyrës dhe suksesin e njerëzve më të guximshëm të kohës sonë. .

Kryesisht për "mashkulloritetin" në trupin e njeriut është përgjegjës për hormonin kryesor mashkullor "testosterone". Çfarë është testosteroni, ju, unë mendoj se ju e dini shumë mirë, dhe sot ju do të mësoni se si ta përmirësoni siç duhet nivelin e tij në trupin tuaj.

Si të bëheni më të guximshëm?

Dhe nëse vendosni të bëheni më të guximshëm si jashtë ashtu edhe brenda vendit, atëherë mënyra më e natyrshme është rritja e nivelit të testosteronit, pasi një nivel i lartë i këtij hormoni lejon të tjerët të përcaktojnë nëse mund të "fshijni mashkullin" ose vetëm një fytyrë mashkullore, por pa shenja të theksuara mashkullore

Është testosteroni që krijon pamjen e guximshme , sjelljen dhe madje ndihmon në formimin e cilësive vullnetare të karakterit, muskujt e çelikut të zhvilluar, siguron besim në vetvete dhe në veprimet e dikujt, jep vendosmëri në veprime.

Ai jep shpejtësinë dhe mprehtësinë e të menduarit në situata të ndryshme, si dhe atë që quhet brutalitet mashkullor dhe në të cilën gjinisë femërore i përgjigjet pa dyshim: nga vajzat me piskatore deri tek gratë e pjekura dhe të suksesshme. Pse është aq efektive dhe aq hipnotike prek gratë, ne do të flasim veçmas, por ky është një fakt shkencor dhe psikologjik.

Në këtë rast, jo të gjithë njerëzit janë të vetëdijshëm për sekretin e maskulinitetit të vërtetë, edhe pse djemtë mendojnë se si të bëhet një njeri i vërtetë shumë herët. Pranoje, sepse ka shumë të ngjarë që ti vetë në shkollë të ëndërrosh të bëhesh macho, njësoj si personazhet e filmit tuaj të preferuar.

Por problemet me testosteronin, si dhe mashkulloritetin, nuk janë vetëm tek adoleshentët, pasi pas 30 vitesh sasia e testosteronit në meshkuj fillon të ulet . Të dy burrat dhe gratë e dinë mirë se çka çon kjo. Për fat të keq, kjo është një e dhënë, dhe për miliona vjet që raca njerëzore ekziston, nuk ishte e mundur ta ndryshonim atë.

Si të rritet niveli i testosteronit?

Kur një njeri vjen me pyetjen se si të kundërshtohet rënia e niveleve të testosteronit, të gjitha llojet e metodave të ilaçeve vijnë në mendje së pari. Ne nuk rekomandojmë që të trajtohen në internet dhe të kërkoni informacione, "çfarë duhet të pini nga ilaçet për testosteronin" në rrezikun tuaj.

Mbani mend, çdo eksperiment jo profesional me shëndetin, sidomos me hormonet, veçanërisht me testosteronin, janë shumë të rrezikshme dhe mund të çojnë në rezultate të mjerueshme pa kontroll të specializuar . Në të mirë, performanca juaj amatore do të çojë në faktin se testosteroni nuk do të ketë sukses dhe ëndrra për t'u bërë një macho brutale do të mbetet një ëndërr.

Dhe në rastin më të keq, mund të shkosh në spital dhe të marrësh një patologji kronike për pjesën tjetër të jetës tënde, siç do të diskutohet më poshtë. Pra, nëse problemi është shqetësues - vendosni mënjanë kohën dhe, pa vonuar më vonë, shkoni tek një specialist me një hap solid mashkullor.

Dihet mirë se problemet e shëndetit të meshkujve, të cilat kanë pasoja në formën e dështimit të seksit të kundërt për shkak të niveleve të ulëta të testosteronit, janë më të lehta për t'u parandaluar sesa për të kuruar, prandaj, përpara shpërthimit të bubullimës, i kushtoj vëmendje masave parandaluese.

Këto masa që unë propozoj janë të natyrshme, të thjeshta, veprojnë në mënyrë të butë dhe të sigurt, por në mënyrë mjaft efektive dhe janë në gjendje të bëjnë një "mashkull" të vërtetë nga pothuajse çdo "hlyupika ". Nuk ka shumë prej tyre, vetëm dhjetë, por në të ardhmen ato mund të bëhen tableta dhe urdhërimet e hekurt për "guximin", "seksualitetin" dhe shëndetin e njerëzve.

Mbipesha është armiku i mashkullivitetit dhe fuqisë

Unë shpresoj se nuk është një sekret për ju që njerëzit e plotë janë kontigjenti kryesor i doktorit-androlog. Për shkak se mbipeshë është një faktor kryesor në rritjen e estrogjenit . A keni nevojë për një tepricë të këtij hormoni femëror? Sipas mendimit tim, në qoftë se ju vetë keni vënë re se ju mungon mashkullorësia, përgjigja është e qartë.

Jo vetëm që është një estrogjen antagonist (ul) testosteronin, por gjithashtu provokon zhvillimin e kancerit dhe sëmundjeve metabolike . Gratë e shëndoshë, nga rruga, vuajnë nga një tepricë e estrogjenit jo më pak, por nuk bëhet fjalë për këtë.

Pra, hapi juaj i parë është të armatoseni me një kalkulator dhe të filloni të llogarisni përmbajtjen kalorike të asaj që hani. Kufizoni ëmbëlsinë dhe miellin, merrni kontrollin e dashurisë suaj për birrë, bëni zakon të përplasjes së përditshme të dritës dhe pas një ose dy muajsh ju do të thoni lamtumirë për barkun tuaj jo-sexy, do të ndjeni lehtësinë dhe përmirësimin e gjendjes së përgjithshme.

Po, nuk është e lehtë, por ju jeni një njeri, kjo do të thotë se vullneti dhe mendja juaj punojnë mrekulli, apo jo?

Agjërimi dhe stërvitja kanë një efekt pozitiv në testosteronin.

Shumë njerëz e dinë se edhe një shpejtë të shpejtë të përditshme - nga mëngjesi në mëngjes është jashtëzakonisht e dobishme për rritjen e testosteronit. Sistemi hormonal gjatë agjërimit aktivizohet kur traktati gastrointestinal është duke qëndruar, dhe ju shpesh e shihni atë vetë në mëngjes.

Vetëm mbani masën! Ngordhje ditore (përfitimet e të cilave janë të detajuara ata kanë shkruar tashmë veçmas) në ujë një herë në javë ose të paktën një herë në dhjetë ditë do të jetë e mjaftueshme. Refuzimi i gjatë i ushqimit - kjo është një temë krejtësisht e ndryshme, e ndarë dhe shumë më komplekse, sot ne nuk do ta zbulojmë atë.

Pasi të shpëtoheni nga yndyra e tepërt mbytëse dhe të rrisni qëndrueshmërinë e përgjithshme të trupit, shkoni në sportet më serioze. Për starters, ju mund të përdorni këtë skemë:

 • Përmirësim i plotë i tre minutash (artikulli i detyrueshëm).
 • Ritmi jashtëzakonisht i vështirë dhe intensiv në afrimin e 30 sekondave në dështim.
 • Pusheni për 90 sekonda.
 • Përsëritni 2 dhe 3 pikë shtatë herë.

Trajnimi i tillë përshtatet në 20 minuta, ku vetëm katër minuta janë dhënë për ngarkesat intensive. Po, vetëm katër nga njëzet minuta.

Por nëse mund t'i përmbahemi një modeli të tillë trajnimi rregullisht dhe herë pas here i jap trupit një pushim nga tretja e ushqimit, efekti i një kombinimi të ngarkesave dhe shkarkimi në dietë do të shfaqet brenda një jave. Është e garantuar për të gjitha aktivitetet, pavarësisht nëse ajo është një barbell, pajisje stërvitore, shtangë me rrota, not ose ndër-vend.

Nuk ka rëndësi nëse jepni përparësi ndaj ushtrimit anaerobik ose të matur, efekti i tyre do të jetë po aq i dobishëm për nivelet e testosteronit. Bisedoni me trajnerin tuaj dhe mjekun nëse duhet të shtoni një tronditje proteinike në dietën tuaj pas çdo stërvitje për të ngritur nivelin tuaj të testosteronit dhe për të parandaluar ato nga rënia.

Zink për të mbajtur nivelet e testosteronit

Zinku është një element i rëndësishëm gjurmë që ndikon në rritjen e testosteronit dhe e mban atë në një nivel optimal . Kontrolloni nëse zinku po mjafton në trupin tuaj. Zinku gjendet në proteina (mish, peshk, qumësht dhe qumësht) ushqime dhe disa perime ( fasule, kungull i njomë , shalqi dhe farat e kungujve, dhe më të dobishme germinated embrion gruri ).

Shkalla e përdorimit të zinkut - nga 11 në 25 mg në ditë. Mbani në mend se një shumë e zinkut është lëshuar me djersë dhe pasi që tashmë jeni përfshirë aktivisht në sport, sigurohuni që të kontrolloni me një specialist se sa zink ju nevojitet. Mund të jetë e vlefshme që të përfshini më shumë ushqime që përmbajnë zink ose vitamina të veçanta në dietën tuaj.

Trajnimi i forcës ngre nivelin e testosteronit

Rritja e nivelit të testosteronit nuk mund të jetë vetëm stërvitje intensive, por edhe forcë.

Parimi themelor i aktiviteteve sportive të forcës për të rritur testosteronin: më pak përsëritje, më shumë peshë, më shumë stërvitjet bazë të krijimit të trupit (duke i renditur ato këtu ). Për këto klasa kërkohet përgatitja e plotë dhe praktika, prandaj mos u ngutni për të rrotulluar pancakes në bar.

Opsioni i dytë, i cili jep efektin e dëshiruar me peshë më të vogël, është ose ngadalësimi i fazës negative të ushtrimit (kjo është kur bar shkon prapa pas heqjes) ose ngadalëson tërë stërvitjen.

D Vitamina e dobishme për meshkujt

Ka mendime se vitamina D është një vitaminë e maskulinitetit dhe gjithashtu ka një efekt pozitiv në nivelet e testosteronit. Ajo prodhohet në lëkurë nën ndikimin e dritës së diellit, dhe shkalla e saj për një njeri të rritur është rreth 600 IU (Microdeterms). Nuk është në ushqim, por, megjithatë, efekti i sunbathing zakonshëm mund të jetë e dukshme.

Mundohuni të paktën dy herë në javë që të jeni në diell me gjymtyrë të hapura . Nëse jeni të butë, do t'ju duhet 5 minuta në të njëjtën kohë për këtë. Disa probleme me prodhimin e vitaminës D mund të ndodhin tek meshkujt e moshuar dhe të zi, në të cilin rast ata do të vijnë në ndihmë të shtesave dhe ushqyerjes së duhur.

Qetë - një shenjë e maskulinitetit

Armiku i dytë më i keq i testosteronit është stresi. Ju e dini plotësisht mirë se kur gjërat nuk janë ngjitur, atëherë mendimet rreth seksit zbehet në sfond. Fakti është se stresi provokon prodhimin e kortizolit, i cili gjithashtu nuk është miqësor me testosteronin, si dhe estrogjenin tashmë të njohur për ju.

Po, rezulton se qetësia e hekurt dhe vetëbesimi vërtet janë një shenjë e maskulinitetit, por për fat të keq, jeta jonë është e mbushur me stres, nuk mund t'i fshehni me gjithë dëshirën. Por stresi është drejtësia.

E shkëlqyeshme lehtëson stresin dhe vetë dyshimin (dhe gratë ndjehen për kilometër) yoga dhe meditim, dhe përveç efektit qetësues, yoga ndikon në mënyrë të përkryer figurën, djegien e yndyrës dhe duke i bërë muskujt të gjatë dhe të bukur.

Pjesa më e madhe është shkruar për përfitimet e kësaj praktike të lashtë për mendjen dhe trupin, dhe efekti i përgjithshëm i forcimit për biznesmenët dhe machoes të ardhshëm është pa dyshim, por këshillimi me një instruktor nuk do të dëmtojë: ndoshta disa asanas nuk ju rekomandohen.

Sheqeri - armiku i maskulinitetit dhe i hollësisë

Fakti që abuzimi i ëmbël të çon në trashje, të gjithë e dinë. Fakti që obeziteti shkakton një rënie të testosteronit nuk është gjithashtu një sekret. Shaka me insulinë, një hormon që thyen karbohidratet, janë shumë të këqija - shumë është thënë tashmë për rreziqet e hormoneve fretting.

Ju nuk keni nevojë të "ndizni" pa lejen e mjekut. Mendoni më mirë se sa lugë sheqeri ju vendosni në kafe ose çaj tuaj? Sa gota në ditë pini? Përveç sodeit të preferuar, makarona, pica dhe biskota të lehta.

Mendoni për faktin se vetëm së bashku me çaj dhe kafe në trupin tuaj për vitin merr rreth 45 paund sheqer. Një figurë mbresëlënëse, apo jo?

Dhe kjo është vetëm një pjesë e ushqimit "për amviset", të cilat ndoshta i përdorni.

Birra - një burim i hormoneve femërore

Përveç kësaj, ju duhet ta dini se një nga burimet kryesore të hormoneve femërore në meshkuj është birra . Abuzimi me këtë pije të mrekullueshme do t'ju bëjë sa më afër një amvise me një bark të madh, ambicie të vogla dhe një dëshirë për të qëndruar në shtëpi dhe për të parë televizor gjithë ditën. Por ju nuk doni të jeni si një gjysmë perime?

Për ta bërë këtë, merrni kontrollin e ushqimit tuaj dhe kufizoni veten në ushqim "për vajzat", mos hani çdo ditë tortë, sidomos para gjumit, si një grua e pakontrolluar e yndyrë, përpiquni të hani më pak ushqim për të varfrit dhe të pafat nga McDonalds dhe birrë.

Si të bëheni njeri?

Për t'u bërë një burrë me një letër të madhe, mos i nxitoni 6 lugë sheqer në çaj, si një oriz në rritje në Japoni, më mirë se perandori, pini çajin më të mirë të gjelbër, duke shijuar aromën e saj delikate dhe aromën e hollë.

Kthejeni vëmendjen tuaj në çajin e gjelbër në vend të birrës, mendoni për faktin se në vendet e Lindjes, ku vazhdimisht pijnë çaj jeshil dhe nuk kanë dëgjuar kurrë për birrë, shumica e njerëzve janë të pakët, të aftë, seksualisht aktivë, nuk kanë probleme me testosteronin, dhe ata shpiku Sutra Kama.

Mos abuzoni me verën dhe pije të tjera alkoolike, ndonjëherë ju mund të përballoni një verë të mirë ose pije të tjera, duke ruajtur natyrshëm fytyrën, kontrollin e situatës dhe vetëdijen e plotë. Me fjalë të tjera, përpiquni të mos leni të gjitha punët tuaja të mëparshme për rritjen e nivelit të testosteronit, mashkullësisë dhe statusit social.

Yndyrna të shëndetshme për meshkujt

Yndyra është e yndyrshme dhe nëse një tejkalim i kolesterolit në trup i sëmurë për një njeri ushqen sëmundje dhe çrregullime, atëherë yndyrna të dobishme të ngopura dhe polyunsaturated janë të nevojshme për metabolizmin normal dhe për rritjen e testosteronit.

Për të ruajtur një nivel optimal të testosteronit në dietë, duhet të respektohet ekuilibri i omega-3 dhe omega-6 dhe përmbajtja totale e yndyrës duhet të jetë së paku 40%. Kushtojini vëmendje vajrave të peshkut, arra, avocados, farërave, si dhe vajra të shëndetshëm (misër, sojë, kokosit, farë rrushi, pambuk, ulliri, luledielli).

BCAA aminoacidet për burrat

Nëse ende vendosni të shkoni në palestër për të lëkundur, atëherë me tendosje fizike aktive, përveç koktejeve proteinike, do të jetë e dobishme për ju që të shtoni një sasi të caktuar të aminoacideve për meshkujt "BCAA" në dietë, duke furnizuar direkt energjinë tek muskujt.

Në terma shkencorë, këto janë aminoacidet me zinxhirë anësorë (leucine, isoleucine dhe valine). Trupi nuk prodhon BCAAs, dhe për këtë arsye ata duhet të merren nga ushqimi - produkte natyrore ose të ushqyerit sportive.

Mënyra se si ata punojnë në praktikë kohët e fundit janë sqaruar në eksperimentet që përfshijnë disa grupe të atletëve të fuqisë. Secili grup përdorte një dietë të veçantë. Grupi i parë mori me pak ushqime kalori dhe pak proteina, e dyta - pak kalori dhe shumë proteina, e treta - disa kalori dhe BCAA. Humbja e peshës ishte më e madhe në grupin e fundit, dhe ishte kryesisht yndyra nënlëkurore në hips dhe në shtyp. Çfarë kërkohej për të provuar.

Cilat produkte përmbajnë VSAA të dobishme për meshkujt?

Cilat ushqime përmbajnë BCAAs? Pule, vezë, mish derri, mëlçi, qumësht, gjizë, peshk dhe ushqim deti, kërpudha, oriz i papërpunuar, amaranth, bajame, cashews, chickpeas, bishtajore, kokrra, arra, kikirikë, banane, , fasule, thjerrëzat.

Prandaj, atletët, në mesin e të cilëve ka kryesisht burrat më të guximshëm, nuk duhet të neglizhohen dhe të ushqehen me cilësi të lartë sportive, në të cilat BCAAs janë të përmbajtura në një formë të pastër, pa papastërti. Vetëm me respektimin e dozës dhe mundësisht pas konsultimit me një specialist.

Shpresoj që pasi ta keni lexuar këtë artikull deri në fund, keni kuptuar se si të rritni testosteronin, çfarë kontribuon në rritjen e saj dhe si të arrihet niveli i një njeriu të vërtetë të sigurt, gjë që i bën gratë më të çmendura me fotografinë e tij.

Në të njëjtën kohë, përdorimi i thjeshtë mund të thotë "folk", për të parandaluar rënien e niveleve të testosteronit, për të kuptuar se nuk është gjithmonë e nevojshme të nënshtrohen një ton të trajnimit mashkullor për zhvillimin e karakterit dhe karizmin, dhe nganjëherë vetëm një nivel banali i lartë i këtij hormoni do t'ju ndihmojë të bëheni macho vërtetë brutale, dhe me përfitim për biznesin tuaj, besimin dhe shëndetin që ju këshilloj fort dhe ju uroj. Por sigurisht, pa dije, është gjithashtu e pamundur të bëhesh një person me të vërtetë i suksesshëm, prandaj unë ju këshilloj që të njiheni me të. si të bëhet i urtë . i lumtur . i shëndetshëm . të pasurve . si të arrish . si të bëhet një lider ose madje të shenjtë .

Si të bëheni më të guximshëm?
Si të rritet niveli i testosteronit?
Si të bëheni më të guximshëm?
Si të rritet niveli i testosteronit?
A keni nevojë për një tepricë të këtij hormoni femëror?
Po, nuk është e lehtë, por ju jeni një njeri, kjo do të thotë se vullneti dhe mendja juaj punojnë mrekulli, apo jo?
Mendoni më mirë se sa lugë sheqeri ju vendosni në kafe ose çaj tuaj?
Sa gota në ditë pini?
Një figurë mbresëlënëse, apo jo?
Por ju nuk doni të jeni si një gjysmë perime?