2. Токранов Василь Вікторович в першій парі захисників СКА, а в Казані знову «не вистачає захисників»
  4. Наіль Якупов в СКА. Це стидно
  5. «Привіт» менеджменту «Ак Барса» від Васі
  6. Що придумає Білл?

«Барси» менше ніж за місяць до старту «регулярки» до сезону не готові

«Ак Барс» завершив вчора турнір Sochi Hockey Open, мабуть, самим статусним матчем всього міжсезоння КХЛ. Зустрічалися діючий чемпіон, найтитулованіший клуб КХЛ (чи то пак «барси») і клуб найбагатший, амбітний і обласканий лігою - СКА із Санкт-Петербурга. Весь виступ казанців на сочинському турнірі в сукупності залишає чимало запитань про готовність команди до нового сезону. Шариченков і червоний колір від Білла, «привіти» Васі Токранова менеджменту «Ак Барса» і поразка (0: 4) в головному матчі міжсезоння КХЛ - в матеріалі «Реального часу».

Шариченкову шукають заміну

В репортажі з попередньої гри «Ак Барса», в якій казанці поступилися (3: 5) господарям турніру ХК «Сочі», ми прогнозували непросту воротарську дилему для Зінетулой Білялетдінова перед зустріччю зі СКА. Відомо, що наставник «барсів» традиційно чергує воротарів в контрольних матчах. І з усього, сьогодні в воротах повинен був з'явитися Олександр Шариченков.

Як ми і припускали, навіть в контрольних матчах досвідчений фахівець не настільки довіряє другого голкіперу «Ак Барса», щоб ставити його на гру. Більш того, навіть п'ят пропущених шайб Еміля Гаріпова в минулій грі, з яких як мінімум в одній винен воротар, не змусили Білла дати шанс Шариченкову.

Очевидно, що менеджмент «Ак Барса» поряд з пошуком досвідчених захисників замість пішли Охтамаа і Токранову тримає в умі і другого голкіпера.

Очевидно, що менеджмент «Ак Барса», поряд з пошуком досвідчених захисників замість пішли Охтамаа і Токранову, тримає в умі і другого голкіпера. фото ak-bars.ru

До слова про Токранове. Василь в кінцівці другого періоду зробив все, щоб СКА відкрив рахунок - він відзначився гольовою передачею на п'ятак. Такий, що Бивальцеву залишалося тільки підставити ключку.

Кращого захисника КХЛ минулого плей-офф з «Ак Барса» переманив влітку СКА. Хоча «переманив» - це голосно сказано. Сам захисник хотів залишитися в Казані, але менеджмент «Ак Барса» не пішов назустріч лідеру оборони з питання терміну - гравець просив 3 роки, хоча СКА пропонував 4-річний контракт. У Казані, по суті, проявили неповагу до хокеїстові, у якого всі роки в «Ак Барсі» був один з найнижчих контрактів в команді.

про цю історії «Реальний час» розповідало докладно, отримавши також коментарі агента Василя - Сергія Ісакова. Тепер Токранов Василь Вікторович в СКА і вже відзначився закинутою шайбою за свій новий клуб на сочинському турнірі. Вчора він вийшов на лід у першій п'ятірці в парі з Патріком Херслі. Токранов Василь Вікторович регулярно виходить в більшості і меншості своєї команди. Так що в Санкт-Петербурзі талант Василя оцінили по достоїнству. Дивно, що не в Казані, де Білялетдінов виліпив з нього топового гравця.

До слова, сам Білл наполягав на продовженні контракту із захисником, але почутий менеджментом не був. Ну а тепер експерти в один голос говорять, що обороні «барсів» не вистачає потужності і що це найслабша лінія команди. Втім, для «Ак Барса» це майже традиція, що йде корінням в минуле. Кудерметов, Прошкін, Чупіна, Заріпов (добре хоч повернули - краще пізно, ніж ніколи) - цей невеселий список можна продовжувати.

Кудерметов, Прошкін, Чупіна, Заріпов (добре хоч повернули - краще пізно, ніж ніколи) - цей невеселий список можна продовжувати

Ще на прес-конференції після поразки в грі з «Сочі» Зінетулой Білялетдінов заявив, що Антон Ландер на лід не вийде. фото ak-bars.ru

Слабке легіонерських ланка: Попов

Але повернемося до завершального матчу Sochi Hockey Open. Ще на прес-конференції після поразки в грі з «Сочі» Зінетулой Білялетдінов розкрив карти, заявивши, що Антон Ландер на лід не вийде. Залишається сподіватися, що пошкодження у скандинава не надто серйозне і він відновиться до регулярного сезону.

Без нього легіонерських ланка виглядало дуже слабо. І головна «заслуга» в цьому Андрія Попова, який замінив Ландера в першій трійці. Андрій, на жаль, вміє лише боротися і руйнувати, а не творити в атаці. Напевно, можна було спробувати на цій позиції Олександра Бурмістрова, проте Білл не любить тасувати трійки і краще поставить гравця слабший в першу ланку, але не зачепить інші поєднання.

- Без Ландера, звичайно, гра трошки інша. Але є і плюси в плані того, що ми можемо задіяти всіх, всі грають. Але все це тимчасово. Коли відновиться Ландер, поки не можу сказати, - сказав після гри Білялетдінов.

Показово, що ця гра стала найбільш відвідуваною на турнірі. Глядачі заповнили сочинську арену більше, ніж наполовину - і це незважаючи на те, що господарів турніру на льоду не було. Так чи інакше, СКА і «Ак Барс» - принципові суперники, і ми мали право чекати від команди Білла високої мотивації та самовіддачі - не такий, як в попередній грі з жителями півдня. І казанці нарешті показали бажання з перших же хвилин матчу, притиснувши СКА до воріт - і ось вже Каре не вдалося завдати кидка із забійної позиції. Пітерці прокинулися лише до середини періоду, коли довелося вступати в гру вже Гаріпова. Загалом, надовго «барсів» не вистачило.

Загалом, надовго «барсів» не вистачило

Ця гра стала найбільш відвідуваною на турнірі. Глядачі заповнили сочинську арену більше ніж наполовину. фото ak-bars.ru

Наіль Якупов в СКА. Це стидно

Видалення Наиля Якупова довелося дуже до речі і заспокоїло атаки СКА. Вихованець татарстанського хокею за кілька сезонів так і не зміг закріпитися в НХЛ і повернувся в Росію. Насправді, татарстанському хокею має бути соромно, що права на найяскравішого його «продукту» належали СКА. У третьому періоді Якупов остаточно «поховає» «барсів», закинувши третю шайбу в їх ворота. А на фініші періоду першого вже СКА притиснув «Ак Барс» до воріт, і голкіперу казанців зайду плечем виштовхувати точний кидок Гусєва в «дев'ятку».

Другий період казанці почали з дурного видалення Попова за грубість. Андрій абсолютно очевидно незатишно почувається в перших ланках, настільки, що навіть головні козирі цього хокеїста (наприклад, дисципліна) дають збої. Добре, що бригада меншості «Ак Барса» відпрацювала за «того хлопця».

В цілому у казанців нічого не виходило в другому періоді у чужих воріт, але до цієї проблеми додалися «привози» у своїх, і лише неточність пітерських гравців не дозволила їм закинути парочку шайб Гаріпова. Слабка командна гра в атаці і індивідуальні помилки в обороні взагалі стали візитною карткою «Ак Барса» на сочинському турнірі. Тим часом до старту чемпіонату менше місяця, а гра казанців не вражає. Добре, що в хокеї все вирішується в плей-офф. Часу багато, а в кубкову вісімку з таким складом «Ак Барс» потрапить і «мертвим».

У казанців нічого не виходило в другому періоді у чужих воріт. фото ak-bars.ru

«Привіт» менеджменту «Ак Барса» від Васі

В кінці періоду дурним видаленням відзначився вже Бурмістров, а за 24 секунди до кінця до нього приєднався Яруллин, і ось тут настав час Токранова, про що ми писали вище. Пітер реалізував «5 на 3» майже миттєво. Василь надіслав знатний «привіт» менеджменту «Ак Барса», нічого сказати.

- Вилучення зламали нам гру, в тому числі і моє невиправдане видалення. Десь не впоралися з емоціями, - нарікав після матчу Бурмістров.

- Які підсумки можна підвести і яку роботу провели? Чи задоволений ти своєю роботою?

- Провели дуже хорошу роботу на зборах. Тут, ясна річ, ми були не в свіжому вигляді. Є до чого прагнути і над чим працювати, - сказав Олександр «Реальному часу».

Тим часом, на льоду від казанців лише нерви. У третьому періоді, коли треба було зрівнювати рахунок, «барси» знову залишилися в меншості стараннями Марина і Клінкхаммер. Канадець був покараний ще і за неспортивну поведінку. Крім того, до нього тут же за суперечки з суддею приєднався досвідчений Андрій Марков. Досвідчений НХЛовец дозволив собі зі злості жбурнути ключкою якийсь предмет в сторону суддівського столика, вже перебуваючи в штрафному боксі. СКА ж спокійно скористався цими подарунками: Херслі від синьої лінії прошив Гаріпова найпотужнішим кидком - 0: 2.

«Вилучення зламали нам гру», - нарікав після матчу Бурмістров. фото ak-bars.ru

- Марков такий досвідчений гравець, а не впорався з емоціями.

- Це нікому не приємно, і ми в цьому плані розберемося, - пообіцяв після гри наставник «Ак Барса».

Що придумає Білл?

Судді ж дали можливість «Ак Барсу» повернутися в гру, закривши на лаві штрафників Євгена Кетова аж на 4 хвилини. Це були найпомітніші миті в атаці від казанського клубу в цій грі, але пітерський голкіпер Магнус Хеллберг в потрібний момент виручив свою команду. На цьому неприємності «Ак Барса» не закінчилися. Якупов замкнув з середнього п'ятака передачу Гусєва, реалізувавши чергове більшість. А в кінцівці казанці зовсім кинули грати і пропустили ще і від Іллі Каблукова, з кидком з середньої дистанції якого не впорався Гаріпова - 0: 4.

Поки незрозуміло, у що буде грати «Ак Барс» в новому сезоні. Оборона команди з відходом Токранова і Охтамаа помітно просіла, а тут ще й атака забула рецепти гри у чужих воріт. Чи встигне досвідчений Білялетдінов щось придумати, побачимо зовсім скоро - на турнірі Латвійських залізниць, а там і до сезону буде рукою подати.

Чи встигне досвідчений Білялетдінов щось придумати, побачимо зовсім скоро - на турнірі Латвійських залізниць, а там і до сезону буде рукою подати

Поки незрозуміло, у що буде грати «Ак Барс» в новому сезоні. фото ak-bars.ru

- Менше місяця до чемпіонату? Раніше встигали і тепер встигнемо, куди подітися. У нас є питання, які ми повинні поправити, і зараз якраз гарний час для того, щоб розібратися. Період у нас непростий. Дещо виходить, дещо немає, - пояснив Білялетдінов.