9. Рівні можливості
  10. Левандовскі залишає чемпіонат світу
  11. Що сказали тренери
  12. НС-2018. 25 червня. Анонс матчів і розклад

Другий тур ЧС-2018 вийшов надзвичайно цікавим. Тур знову ж вийшов не без сенсацій і приніс більшу кількість забитих голів, ніж 16 матчів першого раунду - 47 проти 38, тобто практично 3 голи за гру, що досить багато. Особливо досягли успіху з результативністю збірні в групі G, які забили в двох зустрічах 14 м'ячів. Також відзначимо нового лідера в гонці бомбардирів. Про останніх матчах 2-го туру в нашому огляді, який заснований на матеріалах порталу «Футбол на пасках».

9 день турніру

Важка перемога лідера

Група Е

БРАЗИЛІЯ - КОСТА-РІКА - 2: 0 (0: 0).

Голи: Коутіньйо, 90 + 1 (1: 0). Неймар, 90 + 7 (2: 0).

Бразильці вальяжно розпочали гру. Але потім згадали, що є фаворитами, і створили кілька потенційно гольових моментів, але Коста-Ріка трималася. Як зазначає в своєму огляді портал «Футбол на задвірках», в дебюті другого тайму м'яч дивом не побував у воротах Наваса - спершу врятувала перекладина, потім чергував на лінії воріт захисник. З кожною наступною хвилиною атаки бразильців ставали все зліше, а аутсайдер стояв на смерть. Кульмінації тиск досягло на 77-й хвилині, коли Неймар картинно впав у штрафному, після того як Джанкарло Гонсалес притримав його рукою, а суддя Бьорн Куйперс вказав на «точку». Однак потім рефері вирішив подивитися повтор і вперше в історії чемпіонатів світу скасував пенальті.

Здавалося, Коста-Ріка вистоїть, але в компенсований час бразильці все-таки розкрили цей міцний горішок. Роберто Фірміно виграв верхове єдиноборство після подачі в штрафну, Жезус виконав знижку на набігаючого Коутиньо, а той ударом між ніг воротарю забив свій другий м'яч на турнірі.

Гол бразильці святкували так, як ніби виграли Кубок світу. До місця події спробував рвонути навіть головний тренер Тита, але спіткнувся об газон і зробив незграбний перекид на траві.

А Бразилія на 97-й хвилині забила ще, і відзначився той, від кого цього гола так довго чекали. Протягом всього матчу Неймар бився не тільки з суперником, але і з невдачею, але в підсумку переміг. Не дивно, що після фінального свистка лідер пентакампеонів не зміг стримати сліз.

Бенефіс Муси і невезіння ісландців

Група D

НІГЕРІЯ - ИСЛАНДИЯ - 2: 0 (0: 0).

Голи: Муса, 49 (1: 0). Муса, 75 (2: 0).

Матч між збірними Нігерії та Ісландії мав величезне турнірне значення для колективів з квартету D. Після розгромної поразки від Хорватії, збірна Аргентини опинилася заручником ситуації і була зобов'язана пильно стежити за результатом даної зустрічі. Перемога підопічних Хеймір Хадльгрімссона практично позбавляла Ліонеля Мессі і компанію шансів на продовження виступу на мундіалі.

На 49-й хвилині Муса за сприяння Келечі Іхеаначо і Віктора Мозеса організував кинджальну контратаку своєї команди, яку сам же і завершив точним ударом в ближній кут воріт Ханнес Халлдорссона. А через 26 хвилин він став автором справжнього шедевра. 25-річний уродженець Джос поодинці обіграв декількох захисників і воротаря противника, після чого точним ударом послав м'яч у сітку.

Швейцарський характер і нестримний Шакірі

Група Е

СЕРБІЯ - ШВЕЙЦАРІЯ - 1: 2 (1: 0).

Голи: Мітровіч, 5 (1: 0). Джака, 52 (1: 1). Шакірі, 90 (1: 2).

Удача посміхнулася сербам вже в перші п'ять хвилин зустрічі. Підопічні Крстаїча провели масовану атаку, в ході якої Александар Мітровіч з проміжком в 30 секунд двічі небезпечно бив головою по воротах Янна Зомер. Спочатку голкіпер виручив свою команду, але в другому епізоді виявився безсилий. М'яч спланував під поперечину і опинився в сітці.

Однак Сербія не зробила ніяких висновків із сумного досвіду Бразилії. Замість того, щоб спробувати розвинути свою перевагу, «білі орли» відкотилися на свою половину поля і повністю віддали ініціативу супротивнику. У підсумку це вилилося в беззаперечну перевагу Швейцарії по відсотку володіння м'ячем (62 - 38), а також ряд небезпечних моментів біля воріт Володимира Стойковича.

Серби повністю втратили контроль над грою і пропустили два м'ячі.

Що сказали тренери

Тита, головний тренер збірної Бразилії:

"Звичайно, Неймар - особистість, але ця особистість проявляється, коли весь колектив добре грає. Він 3,5 місяці був травмований, і минула гра була у нього першою офіційною після перерви. Він дійде до свого рівня, ось побачите".

Оскар Рамірес, головний тренер збірної Коста-Ріки:

"По-моєму, ми дуже добре зіграли, але ми грали з командою, в якій зібрані геніальні гравці. Ми не змогли реалізувати моменти, які нам вдавалося створювати. У нас була пара-трійка моментів, але ми не забили".

Гернот Рор, головний тренер збірної Нігерії:

"Переможець вийде в наступний етап, і ми будемо грати на перемогу. Ми грали товариський матч в Краснодарі, обіграли аргентинців, але тоді не було Мессі. Але ми знаємо, що можемо їх обігравати, і думаю, що у нас хороші шанси перемогти збірну Аргентини ".

Хеймір Хадльгрімссон, головний тренер Ісландії:

"Не сказав би, що гравці були повільними. Це була не ідеальна гра, але все викладалися по повній. Може, температура на них вплинула, для нас було спекотно. Але тут важливо, що збірна Нігерії зіграла дуже добре. Ми вибрали невірну тактику і атакували беззубо. Нігерійці ж добре проводили швидкі атаки ".

Младен Крстаїч, головний тренер збірної Сербії:

"Ми можемо бути задоволені першим таймом, ми заслужено забили гол. Після відповідного м'яча ми грали на рівних, випустили атакуючого півзахисника замість оборонного, але, на жаль, пропустили на 90-й хвилині. З першого дня ми розуміли, що Бразилія - ​​фаворит нашої групи і всього турніру. Тепер нам потрібно обігравати цю команду: ми зробимо все, що в наших силах. Нічого неможливого немає. Постараємося знайти їх слабкості і використовувати їх ".

Володимир Петкович, головний тренер збірної Швейцарії:

"Нам було складно в першому таймі, тим більше суперник забив швидкий гол. Але коли ми зрівняли рахунок, то команда отримала додаткові емоції. Думаю, мало хто вірив в перерві матчу, що ми зможемо переломити хід зустрічі. Але в другому таймі саме ми контролювали ситуацію. Взагалі, ми розвиваємо психологію переможців. Навіть коли програємо, то намагаємося переламати хід матчу. І попередня гра з Бразилією це теж підтвердила.

10 день турніру

Бельгійський «каток» в дії

Група G

БЕЛЬГІЯ - ТУНІС - 5: 2 (3: 1).

Голи: Еден Азар, 6 - з пенальті (1: 0). Ромелу Лукаку, 16 (2: 0). Ділан броні, 18 (2: 1). Ромелу Лукаку, 45 + 3 (3: 1). Еден Азар, 51 (4: 1). Михайла Бачуаї, 90 (5: 1). Вахби Хазрі, 93 (5: 2).

Збірна Бельгії ще раз довела, що не дарма її зараховують до фаворитів турніру. У матчі проти Тунісу, з перших хвилин стало ясно, що бельгійцям не складе великих труднощів обіграти суперника. До 16-й хвилині підопічні Мартінеса вели з рахунком 2: 0. Але незабаром пропустили гол від броні, але все одно відчувалося колосальну перевагу в класі. На початку другого тайму бельгійці забили ще два м'ячі і зняли відвідай усі питання про переможця. Далі команди ще раз обмінялися голами і подарували вболівальникам гольову феєрію.

Підсумковий рахунок 5: 2 і Бельгія вийшла на стадію плей-офф.

Мексика майже в «Плей-офф»

Група F

ПІВДЕННА КОРЕЯ - МЕКСИКА - 1: 2 (0: 1).

Голи: Вела, 26 - з пенальті (0: 1). Х. Ернандес, 66 (0: 2). Сон Хин Мін, 90 + 3 (1: 2).

Сон Хин Мін, 90 + 3 (1: 2)

фото korrespondent.net

Очоа - воротар Мексики - оджін з кращих в ЧС

До середини першого тайму команди нічого толком не зуміли виразну гру, крім катання м'яча по всьому периметру поля. Потім азіати створили два моменти, але удар Хон Мін Сона заблокував Альварес, а з пострілом Кім Ен Гвон впорався Очоа. І відразу після цього мексиканці заробили пенальті, і Вела на 26-й хвилині реалізував його. Другий тайм став продовженням тайму першого: знову неспішна розгойдування, корейські атаки і гол від мексиканців.

На цей раз відзначився Хав'єр Ернандес, який після контратаки обіграв захисника і пробив з меж штрафного повз голкіпера збірної Південної Кореї. До честі азіатів, вони не стали осторонь, а продовжили гнути свою лінію і забили в компенсований час гол престижу, коли Хон Мін Сон з-за меж штрафного поклав м'яч точно під поперечину.

Чудесний порятунок чемпіона

Група F

НІМЕЧЧИНА - ШВЕЦІЯ - 2: 1 (0: 1).

Голи: Тойвонен, 32 (0: 1). Ройс, 48 (1: 1). Кроос, 90 + 5 (2: 1).

Збірна Німеччини, перебуваючи у Каря прірви, все ж зуміла уникнути грандіозного провалу. Діючі чемпіони світу спершу були в кроці від дострокового вильоту, потім опинилися в онлайн-ситуації, коли все в групі залежить від інших, але на останніх хвилинах, в меншості і завдяки генію Тоні Крооса все ж вирвали перемогу над Швецією.

Поєдинок зі шведами підопічні Льова почали за здравіє, обклали чужу штрафну, створили два гольові моменти і ... нарвалися на найнебезпечнішу контратаку, але Берга завалив у штрафному Боатенг, тому той не забив. Суддя, ніби забувши, що у нього є відеоповтор, дав знак продовжувати гру. А сторопілим шведським уболівальникам крутили момент, як Жером б'є по ногах Маркуса. Після цього гра заспокоїлася, але рівно до 32-ї хвилини, коли Кроос загрався в опорній зоні, подарував м'яч шведам, а ті швиденько оформили контратаку, в кінцівці якої Тойвонен перекинув м'яч по красивій дузі над Нойєром. Гол! І під Лівому захиталося крісло. Але на початку другого тайму запалив іскру надії у німців гол Ройса. До кінця матчу оборона шведів тріщала, але не здавалася. Сил тікати в контратаки у «росомах» особливо не було, але вони примудрилися «видалити» з поля Боатенга за зрив атаки і другу жовту. Здавалося, що все так і закінчиться нічиєю, але на 5-й доданій хвилині Кроос розіграв з партнером штрафний, призначений за фол проти Вернера, і з правої від лівого краю володіння Ульсен поклав м'яч точно в дальню «дев'ятку». 2: 1 - Німеччина врятована!

У третьому турі перемоги шведів і німців можуть принести їм путівки в плей-офф. Мексиці вистачить нічиєї, а Південна Корея вийде з групи тільки в разі перемоги в два м'ячі (якщо обіграти в один, то там вступлять в силу додаткові показники) над Німеччиною і поразки Швеції від Мексики.

Роберто Мартінес, головний тренер збірної Бельгії:

"Сьогодні можна трошки посвяткувати, вся Бельгія може відпочити, у нас не так вже й багато можливостей для цього. У цій перемозі дуже важлива роль уболівальників, сьогоднішня гра була дуже важливою, тунісці хотіли перемогти, і тут було два варіанти: розбивати тиск суперників або ж програвати. Але це не означає, що ми граємо ідеально, прямо завтра ми почнемо підготовку до наступних матчів ".

Набіль Маалула, головний тренер збірної Тунісу:

"Як і очікувалося, матч був складним. Передбачалося, що бельгійці будуть дуже складним суперником в цій групі, вони були сильні, ми хочемо вибачитися перед уболівальниками, яких було дуже багато на трибунах. Постараємося виправити ситуацію в майбутньому".

Син Тхе Ен, головний тренер збірної Південної Кореї:

"Наші футболісти провели гру, про яку шкодувати не варто, все виступили як єдина команда, до останньої хвилини. Я їм вдячний, що вони не здавалися до кінця".

Хуан Карлос Осоріо, головний тренер збірної Мексики:

"Я вважаю, що ми граємо дуже добре поки, дві гри були дуже хороші. Ми приділили більше уваги матчу проти збірної Кореї, ніж матчу проти збірної Німеччини. Дуже часто так буває: коли граєш проти команди з країни, де менше футбольної історії, здається , що можна спочивати на лаврах, грати розслаблено, команда не може зосередитися. Але ми говорили про те, що треба зосередитися на кожній команді, щоб не втратити фокус ".

Йоахим Лев, головний тренер збірної Німеччини:

"Звичайно, це був практично детектив, за останні десять хвилин ми йшли на максимальний ризик, тим більше у нас було чисельну меншість. Ми повинні були перемогти будь-якими засобами, навіть внічию можна було грати. До самого кінця це була чиста драма, таке регулярно буває в футболі. Мені було дуже приємно після переможного гола, тим більше Кроос рідко помиляється, для мене це був надзвичайно радісний момент ".

Янн Андерссон, головний тренер збірної Швеції Янн Андерссон:

"Зараз усередині мене переважають емоції, хоча ми реалізували хороші ходи і зіграли так, як ми і мали намір. Забили дивовижний гол, все це бачили, а якщо б ми отримали пенальті на нападника Маркус Берг, ми були б в змозі лідирувати ще впевненіше. Думаю , що німці не створювали багато шансів, ми добре оборонялися, я нікого не звинувачую. Напевно, це найважчий результат в моїй кар'єрі, адже ми не набрали навіть одного очка, але надія вмирає останньою, до наступного матчу ми повернемося.

11 день чемпіонату світу

Легка прогулянка для англійців

Група G

АНГЛІЯ - ПАНАМА - 6: 1 (5: 0)

Голи: Джон Стоунз, 8 (1: 0). Харрі Кейн, 22 - з пенальті (2: 0). Джессі Лингард, 36 (3: 0). Джон Стоунз, 40 (4: 0). Харрі Кейн, 45 + 1 - з пенальті (5: 0). Харрі Кейн, 62 (6: 0). Феліпе Балою, 78 (6: 1).

Шість голів забила Англія в ворота дебютанта мундіалю Панами. Підопічні Саутгейта показали, що в цей раз вилітати в 1/8 фіналу (або після групового етапу) не мають наміру. Група «Чайф» повинна була виконати свій безсмертний хіт після першого тайму, замінивши слова «Аргентина-Ямайка» на «Англія-Панама». За 45 хвилин практично кожен удар англійців, який йшов у ворота, перетворювався в гол. Почав розгром Стоунз, який забив головою після подачі корнера вже на 8-й хвилині. Потім пенальті за знесення Лінгард реалізував Кейн, а на 36-й хвилині Красивенная ударом здалеку відзначився вже і сам Джессі. Дубль і знову головою оформив Стоунз на 40-й, і він же на 44-й упав в чужій штрафній після стику з Мурільо. Кейн з «точки» був знову невблаганний.

Після перерви на 62-й хвилині в спірній ситуації оформив хет-трик Кейн, тому як був в офсайді Харрі, але рефері повтор дивитися не став. А на 78-й відбувся історичний перший гол збірної Панами на чемпіонатах світу. Балою відкрився під навіс Авіли зі стандарту і з меж штрафного розстріляв ворота Пікфорда. Більше публіку команди вирішили не радувати. Як підсумок, у Англії і Бельгії абсолютно однакова різниця м'ячів і при нічиєї в третьому турі в справу вступлять додаткові показники.

Рівні можливості

Група H

ЯПОНІЯ - СЕНЕГАЛ - 2: 2 (1: 1)

Гол: Садіо Мане, 11 (0: 1). Інуї Такасі, 34 (1: 1). Мусса Ваге, 71 (1: 2). Кейсуке Хонда, 78 (2: 2).

Сенегал провів переконливіше перший тайм, яскравіше атакував, відразу захопив ініціативу, відкрив швидко рахунок. Однак японцям вдалося відновити рівновагу, нехай до перерви вони і не виглядали впевненими. У другому таймі ролями суперники помінялися. Уже Японія грала активніше, напористо, жорсткіше. На деяких відрізках японці всерйоз притискали противника, створювали моменти, однак знову вперед вийшли сенегальці, зробивши це в результаті розіграшу красивої комбінації. Треба віддати належне азіатам, які відреагували стрімко, почали потужний наступ і через кілька хвилин знову зрівняли рахунок. Причому відзначився вийшов на заміну Хонда, старий знайомий наш по ЦСКА ще. Після такого подвійного обміну голами і небезпечними моментами команди стали більше один одного побоюватися, оскільки зросла ціна помилки, а нічия була такий-сякий синицею в руках перед заключним туром. Тому на останніх хвилинах Японія і Сенегал обмінялися акуратними набігами, коли хочеться і колеться. В цілому ж результат закономірний.

Левандовскі залишає чемпіонат світу

Група H

ПОЛЬЩА - КОЛУМБИЯ - 0: 3 (0: 1)

Гол: Еррі Міна, 40 (0: 1). Радамель Фалькао, 70 (0: 2). Хуан Куадрадо, 75 (0: 3).

Поєдинок вийшов сверхнапряжённим, особливо перший тайм. Суперники довго не створювали по-справжньому небезпечних моментів, але боротьба на полі йшла від ножа, і її підсумком стала вимушена заміна на кінець півгодини гри - замість травмованого Абеля Агілара вийшов Матеус Урібе. Втім, як виявилося, загін не помітив втрати бійця. Колумбійці до кінця першого тайму стали перегравати обережних поляків, і на 40-й хвилині номінальні гості вийшли вперед - своє прізвище на табло запалив Еррі Міна. Однак номінальні господарі не стрепенулися після пропущеного м'яча.

По-справжньому вони включилися тільки в середині другого тайму, і Роберт Левандовскі ледь не зрівняв рахунок. Але колумбійці тут же піймали суперника на контратаці, і Радамель Фалькао свій шанс не упустив. А дуже скоро Хуан Куадрадо довершив розгром "білих орлів". У кінцівці поєдинку у колумбійців, які вичерпали ліміт замін, отримав пошкодження Давид Оспіна, але навіть травмованого голкіпера поляки пробити не змогли.

Відрізняється раніше своєю чудовою фізичною готовністю команда Адама навалювання в Росії постала лише тінню самої себе. Поляки у справі поступилися колумбійцям, не знайшовши контраргументів проти зловив кураж суперника, і втратили навіть теоретичні шанси на вихід в 1/8 фіналу.

Акіра Нісина, головний тренер збірної Японії:

"Якби ми були точнішими, то ми б перемогли. У другому таймі грали на перемогу, заробили золоте очко, так як команда Сенегалу непроста, сподіваємося, що це зароблене очко дозволить вийти в плей-офф чемпіонату світу з футболу".

Аліу Сіссе, головний тренер збірної Сенегалу:

"Японці Граля так, як ми очікувалі. Це дуже технічна команда, яка здорово грає в пас. Ми намагались віштовхуваті їх Із зони комфорту, скорісталіся помилки суперник. Японці Граля більш технічно, зрівнювалі рахунок. Смороду зігралі краще нас, а ми зігралі гірше, чем в матчі з поляками ".

Адам навалювання, головний тренер збірної Польщі:

"Колумбійська збірна була набагато краще, я їх щиро вітаю. Сьогодні ми виклалися повністю, використовували всі ресурси в нападі. Після пропущеного м'яча ми атакували, використовуючи наших досвідчених гравців, але нам протистояли не менш сильні футболісти, такі, як Хуан Куадрадо, Хамес Родрігес та інші. Ми стали більше атакувати, але залишали вільний простір, оскільки треба було відіграватися, але у нас не йшла гра, колумбійці ж використовували контратаки і забили ще два м'ячі ".

Хосе Пекерман, головний тренер збірної Колумбії:

"Спочатку хотілося б сказати кілька слів про Карлоса Санчеса, оскільки останні дні він зіткнувся з непростою ситуацією. Ми всією командою намагалися підтримати його, цей результат хотіли б присвятити йому. Цей матч був дуже важливим, тому ми підготувалися до нього, продемонструвавши багато з того , що планували. Потихеньку ми знаходимо свою кращу форму, ми завжди хотіли грати саме так ".

Гарет Саутгейт, головний тренер збірної Англії:

"Мені дуже приємно перемогти з таким результатом, на півгодини збірна Англії буквально захопила поле, хоча я не дуже задоволений першими десятьма хвилинами гри, коли англійські гравці не відразу зрозуміли, як використовувати простір, що створюється панамської командою. Але збірна Англії продемонструвала чудову якість пасів і відмінну командну гру. В перерві сказав гравцям, що ми повинні продовжити контролювати гру, не дивлячись на рахунок. Звичайно, я незадоволений моментом з пропущеним голом, але мені складно критикувати футболістів після побе и з таким рахунком і з огляду на високу температуру на поле ".

Ернан Гомес, головний тренер збірної Панами:

"Відчув велике піднесення після того, як моя команда забила гол у другому таймі. Збірна Панами могла пропустити ще більше голів. Ми намагалися грати, але між командами Англії та Панами величезна різниця. Англійці грали дуже ефективно, якби в другому таймі ми не стали діяти більш впорядковано, то пропустили б більше.

НС-2018. 25 червня. Анонс матчів і розклад

У понеділок, 25-го червня, на 21-му чемпіонаті світу відбудуться 4 матчі.

Найбільший інтерес викликає поєдинок Уругвай - Росія, який визначить переможця групи А.

Обидві команди набрали по 6 очок, але господарі "Мундіалю" мають кращу різницю забитих і пропущених м'ячів. Тому підопічних Станіслава Черчесова в майбутній грі влаштує і нічия.

У 2005 р суперники зустрічалися в товариському матчі, який завершився внічию - 1: 1. Варто також нагадати, що на ЧС-1970 збірна СРСР в? фіналу поступилася латиноамериканців (0: 1) і вибула з подальшої боротьби.

Орієнтовні склади збірних

Уругвай: Муслера - Варела, Хіменес, Годін, Касерес - Нандес, Весіно, Бентанкур, Де Арраскаета - Кавані, Суарес.

Росія: Акінфєєв - Жирков, Кутепов, Ігнашевич, Фернандес - Зобнин, Головін, Черишев - Дзюба.

У паралельному поєдинку зійдуться національні дружини Саудівської Аравії і Єгипет.

З вечірніх матчів можна виділити поєдинок Португалія - ​​Іран.

Підопічні Фернанду Сантуша, які набрали 4 очки і ділять 1-2 місця, лише на один бал випереджають йде третьою азіатську команду, яка залишає на нинішньому "Мундіалю" дуже хороше враження.

На груповій стадії ЧС-2006 португальці взяли верх над іранської дружиною (2: 0), а другий м'яч забив Кріштіану Роналду.

Орієнтовні склади команд

Португалія: Руй Патрісіу - Рафаел Геррейро, Жозе Фонте, Пепе, Седрік Соареш - Жуан Маріу, Моутінью, Вільям Карвалью, Бернарду Сілва - Кріштіану Роналду, Гонсалу Гедеш

Іран: Алі Бейраванд - мілад Мохаммаді, Мортеза Пураліганджі, Рузбех Чешме, Педжман Монтазері - Масуд Шоджаей, Ехсан Ехсан Хаджсафі, Омід Ебрахімі - Вахід Амірі, Сердар Азмун, Аліреза Аліреза Джаханбахш

У паралельному поєдинку зійдуться збірні Іспанії та Марокко.