Срібна порожнеча. Іспанія - Італія - ​​4: 0. Євро-2012. фінал

Всі, хто любить футбол і вболіває за збірну Італії, по ходу фінального матчу випробували саме це почуття. Ні сліз, ні слів, навіть нецензурних, нічого. Тільки порожнеча. Спустошення.

«Скуадра Адзурра» провела чудовий турнір, а на фініші ніяких емоцій - такий стан уготовано всім, хто програє фінал. Ти другий серед всіх - є чим пишатися, а почуття задоволення немає. Ні краплі. Це вже потім, після розумного аналізу, картина набуде привабливе зміст, але тільки не зараз ... Італія програла фінал, простягнула руку до сонця і обпеклася. Опік зійде не відразу, боляче нагадуючи про втрачений шанс.
Гаряче ранить не тільки результат, але і події фіналу. Така природа вболівальника, що від вирішального матчу завжди чекають чогось особливого, незабутнього і неповторного. Особливим матч в Києві вийшов тільки для іспанців. Для Італії це була люта трагедія з першої до останньої хвилини.

Іспанія дуже швидко приборкала емоції, пов'язані зі статусом вирішального матчу, і вже в районі сьомої хвилини взяла гру під свій контроль. У відповідь Італія допустила фатальну помилку, швидко сівши до власних воріт. Лінія оборони Скуадри розташувалася занадто низько, що дозволило іспанським чарівникам з ходу приступити до того, що вони вміють найкраще - пронизувати «геніально простими» передачами редути суперника.
Горе для Італії, довго напружуватися іспанцям не довелося. Якщо удар Хаві, який пробивав у поспіху, полетів над воротами, то наступна пронизлива комбінація стала гольовою. Все зробив Іньєста, видавши чудову передачу на Сеска в штрафну, а ситуацію довершив ... К'єлліні, майже без боротьби програв позицію Фабрегасу, а той уже виконав подачу на Сілву - ні Барцальї, ні Буффон не встигали перекрити дрібного іспанця, якого навіть зростання не завадив забити головою.

Ось так, буквально другий момент - і відразу гол. Та сама реалізація моментів, яка зумовлює хід і долю матчу. Дозволити Іспанії забити швидкий м'яч - все одно що відсікти собі одну ногу. Результати «Фурії Рохі» на Євро служать тому фактичним підтвердженням. Коли у Іспанії не виникало проблем з першим голом, тоді не було проблем і з опонентом. Втім, реалізація моментів і швидкий гол - це частина гри, своє щастя Іспанія заслужила, а обставини їй лише допомогли.
Усвідомивши власну помилку, «Скуадра Адзурра» кинулася до воріт суперника з гострим бажанням скоріше виправити просевшие положення. Загартована Іспанія передбачила ситуацію, залишивши на частку суперника лише стандарти. Протягом декількох хвилин Італія записала в свій актив один вигідний штрафний і три кутових - напруга у володіннях Касільяса було очевидним, але його піком став лише удар головою Барцальї, заблокований Рамосом.
Джорджо К'єлліні відіграв у фіналі лише двадцять хвилин, але зіграв у ньому важливу роль. Причому не ту, в якій ми звикли його бачити. Після голу трапився ще один неприємний епізод, що мав шанси стати фатальним - лідер італійської оборони обрізався неподалік від своїх воріт, але іспанці не скористалися ситуацією. По завершенню моменту К'єлліні тут же покинув поле через травму, що заважала йому протягом усього турніру. Цікаво, в самому фіналі, коли вона, травма, дала про себе знати ...

Італія продовжила атакувати, але було дуже складно. Іспанія оборонялася в своєму фірмовому стилі, створюючи проблеми супернику в зародку його атак. Андреа Пірло змушували діяти на межі фолу. Гаразд, Пірло - він здатний на багато що, а ось його партнери по середній лінії не настільки вправні в творенні. Тому Скуадра намагалася в поспіху доставити м'яч форвардам, або задіяти фланги.
У такій атмосфері багато не створиш, тому запам'яталися лише два епізоди за участю Кассано. Першу небезпечну атаку своїм перехопленням почав Де Россі, а Тоніно завершив несподіваним ударом з-під захисників в ближній кут - два гравці пропустили м'яч між ніг, але тільки не Касільяс. Досвідчений воротар був напоготові, тим більше що сфера летіла слабо. Набагато могутніше Кассано пробив через кілька хвилин з кута штрафний, але Касільяс зупинив і такий м'яч.

Немов Мохаммед Алі, Іспанія замилити супернику очі, а під кінець раунду, дочекавшись свого моменту, послала його в нокаут. Пас Хаві на Хорді Альбу був прекрасний; а то, що каталонський маестро безперешкодно працював з м'ячем - проблема Італії. Крайній захисник не злякався Буффона, з легкістю виконавши незвичне для себе справу. 2: 0 - шанувальники Скуадри задумалися про диво, яке теоретично могло їх врятувати. А Ікер Касільяс спокійно відбив удар Монтоліво, фактично позбавивши Італію можливості забити необхідний гол до перерви.
Думок між таймами було небагато - одні раділи, передчуваючи велику перемогу, а інші згадували історію, залишившись наодинці з надією. «Доля чемпіонського титулу визначена», - під цією думкою могли підписатися навіть найвідданіші і поддатость тіфозі. Але поки не побачиш кінець, з ним змиритися не можна. Довго чекати не довелося, для Італії залишилися 45 хвилин дуже швидко з промінчика надії перетворилися в нескінченну тортури.
Чезаре Пранделлі поспішав виправити ситуацію, внаслідок чого замінив у перерві Кассано на Ді Натале. Маневр алленаторе мав шанси опинитися успішним: на другій хвилині тайму Тото пробив головою вище воріт після подачі Абате, а трохи пізніше не використав кращий момент «Скуадри Адзурри». Монтоліво тонко знайшов у штрафному суперника Ді Натале, але той відправив м'яч не в сітку, а в Касільяса. Потрібно підкреслити торжество справедливості, бо форвард перебував у офсайді, який прогавив боковий суддя.

Причому це було не перше рішення арбітрів на користь Італії. Двома хвилинами раніше м'яч влучив в руку Бонуччі у володіннях Буффона. Захисник не грав рукою, але суддя мав усі підстави поставити пенальті, та не захотів вбивати гру так рано. Хоча чекати довелося все одно не довго.
Важко сказати, хто в цьому винен. Злий фатум, недбалість Тіаго Мотта, або поспішність Чезаре Пранделлі, але факт залишається фактом - вже на 61-й хвилині Італія залишилася в меншості без участі арбітра. Не встиг Мотта вийти на заміну, як покинув поле на ношах, потягнувши стегно. А замін більше не залишалося ...

Фініта ля комедія, далі вже було не цікаво. Іспанія з чемпіонської легкістю добила суперника, увінчавши свою феєрію двома голами Торреса і Мати. А головне - другим титулом поспіль, чого історія ще не знала. Підкорення незайманих вершин є прерогативою великих команд.
В якійсь мірі символічно, що команда Чезаре Пранделлі, що змусила всіх забути про канони Катеначо, поступилася саме з таким рахунком. І трагедія зовсім не в кількості пропущених м'ячів - Італія розчинилася на тлі суперника, залишивши по собі срібну порожнечу.