Старт 103-ї багатоденки "Тур де Франс": мілітарі-стиль у гори Святого Михайла

Військовий парад. Щасливі гонщики перед випробуванням в 3535 км. фото AFP

Старт 103-ї багатоденки "Тур де Франс": мілітарі-стиль у гори Святого Михайла Павлова Олена https://cdn.segodnya.ua/img/article/7301/27_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img /article/7301/27_tn.jpg 2016-07-04T12: 34: 20 + 03: 00 Інші 103-тя "Петля" прокладена по Франції, Іспанії, Андоррі і Швейцарії

Правоохоронці Франції тепер повинні бути пильними подвійно - євро ще не фінішувало, а в Нормандії вже стартувала найпрестижніша велобагатоденка Тур де Франс. І організатори гранд-туру звернулися до всіх, хто залучений в пелотон, в тому числі журналістам, прибувати заздалегідь на місця старту і фінішу і бути готовим до посиленого контролю на вході на всі об'єкти. Також оргкомітет попросив повідомляти про підозрілих осіб і об'єктах службі безпеки і жандармам, що стоять на фінішному і стартовому відрізку збройні мало не до зубів ...

103-тя Петля в цьому році прокладена по Франції, Іспанії, Андоррі і Швейцарії. За 21 етап гонщики осилять 3 535 км, а найсильнішого оголосять 24 липня в Парижі. Захищати титул приїхав Кріс Фрум з Sky. Але власник Tinkoff Олег Тиньков пообіцяв: "Ми надеремо зад команді Sky".

Вперше учасники стартували в Мон-Сен-Мішеля - гора Св. Михайла. А напередодні в Сент-Мер-Егліз вони взяли участь у військовому параді армії США в честь її висадки в Нормандії під час Другої світової війни. Задоволених велогонщиків катали на військовій техніці того часу.

Перший етап виграв Марк Кевендіш з Dimension Data. На Великій петлі у 31-річного британця 27 перемог, але перша жовта майка лідера, увійшовши в топ-19 велогонщиків, які очолювали загальний залік на трьох гранд-турах. Коли ж на Марка одягали ще й зелену майку кращого спринтера, він не втримався і показав суперникам мову. А ось Альберто Контадор з Tinkoff впав за 80 км до фінішу, обдурив праве плече, але таки фінішував. "Починаючи від голеностопа, вся права сторона тіла в синцях, але я хоч не вирушаю додому. Сподіваюся, зможу відновитися до гір", - сказав Альберто. Поки Контадор набирається сил, жовту майку у Марка відібрав його партнер словак Петер Саган, вигравши другий етап.