Швеція - Англія - ​​0: 2. Чемпіонат світу, 7 липня 2018, огляд матчу. Футбол - Чемпіонат світу - Чемпіонат світу-2018. СПОРТ-ЕКСПРЕС. ЧС-2018

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ-2018. 1/4 фіналу

ШВЕЦІЯ - АНГЛІЯ - 0: 2 (0: 1)
Голи: Магуайр, 30 (0: 1). Аллі, 59 (0: 2).
Швеція : Ольсен, Крафт (Янссон, 85), Гранквіст, Лінделеф, Аугустінссон, Классон, Ларссон, Екдаль, Форсберг (Ольссон, 65), Берг, Тойвонен (Гвідетті, 65).
Англія : Пікфорд, Стоунс, Уокер, Магуайр, Тріпп'єр, Хендерсон (Дайер, 85), Аллі (Делфі, 77), Лингард, Янг, Стерлінг (Решфорд, 90 + 1), Кейн.
Попередження: Магуайр, 87. Гвідетті, 88. Ларссон, 90 + 4.
Судді: Кайперс. ван Рукел, Зайнстра (всі Голландія).
ВАР: Маккелі (Голландія). Данкерт (Німеччина), Астрос (Чилі), Цвайер (Німеччина).
7 липня. Самара. Стадіон "Самара Арена". 39 991 глядач.

Михайло ГОНЧАРОВ
з Самари

НА ТРИБУНАХ СТАЄ ТИХІШЕ ...

Антураж навколо цього матчу виявився дуже дивним. Самара жила своїм звичним життям, не стояла на вухах, не слухала гучні англійські пісні і масово не розпивала з добродушними шведами місцеве пиво. Центральні вулиці, набережна і пляжі з ранку заповнилися виключно російськими громадянами, а щоб знайти тут кого-небудь з іноземців, була потрібна частка везіння.

Всупереч деяким прогнозам, нові англійці в Росію поки так і не приїхали. Наприклад, в моєму літак, що вилітав з Москви напередодні, їх виявилося лише сім чоловік. Уже в Самарі стало здаватися, що навіть колумбійців, чия збірна вилетіла від британців в 1/8 фіналу, до міста на Волзі дісталося не менше. Вони, пониклі і розгублені, ходили туди-сюди вздовж пляжів і напевно не до кінця розуміли, що не перепродати їм заздалегідь куплені квитки і не повернутися додому.

Шаттл, який віз мене до стадіону, був заповнений теж росіянами. В ході довгої дороги не раз звучала фраза: "От би матч закінчився в основний час. А то не встигнемо в фан-зону до гри з Росією ...". Чи варто було дивуватися, що на трибунах вистачало вільних місць. Так, не так багато - дві-три тисячі, але все-таки в чвертьфіналі чемпіонату світу будь-які порожнечі виглядають трохи дивно.

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ-2018

Субота. Самара. Швеція - Англія - ​​0: 2. Ешлі Янг. фото AFP

"СПАСИБІ, РОСІЯ!", - кричав ШВЕДИ

Хоч якийсь ажіотаж вдалося відчути тільки біля стадіону. Спасибі за це яскравим шведам, які зібралися біля входу на арену всім складом і влаштували пишний організований прохід. Причому контролювала їх не російська поліція, а казна-звідки узялася в Самарі власна, шведська. Ватажком став маленький пацан в футболці Форсберг, який, сидячи на плечах у батька, тримав в руках новорічну ялинку і заряджав всю тисячний натовп.

Шведи співали пісні на славу своєї країни, сміялися над Німеччиною (Deutschland, auf Wiedersehen!), А один заряд став особливо цінним для численних російських уболівальників. "Спасибі, Росія!", - кричали скандинави чистою російською і аплодували всім зустрічається. Було приємно. Ця акція напевно додала команді Янне Андерссон шанувальників на трибунах.

В кінці проходу до шведів, до речі, підбігло кілька англійців. Лайка? Бійка? Куди там! Британці і скандинави тут же обнялися і почали скакати вже разом.

ЩЕ ОДИН гольових "СТАНДАРТ" ВІД "ТРЬОХ ЛЬВІВ"

"Бійки" можна було чекати на поле, адже шведська збірна, непоступлива і по ходу турніру прогресуюча, в Росії показала, що зазвичай їй ніхто не страшний. Однак проти Англії вона, на подив, в першому таймі виглядала дуже скромно. Зовсім відмовилася від м'яча (хоча це якраз логічно), з труднощами виходила з оборони і майже не підбиралася до чужого штрафного (а ось це - несподівано).

Британці повністю володіли територією - і відчували себе дуже комфортно. Так, проти замикається у своїх воріт суперника команді Гарета Саутгейта теж не вдавалося створювати дуже багато моментів, але вистачило і тих, що з'являлися. На виручку знову, в восьмий вже раз на турнірі, прийшов "стандарт". Янг навісив з кутового, а Магуайр злетів вище всіх і перевів м'яч в сітку.

Потім у Англії були моменти і для того, щоб забити ще один гол до перерви, тільки Стерлінг свій чудовий шанс упустив, вискочивши один на один, але дуже забарившись. Шведи ж в першому таймі в футбол так і не пограли. І в перерві напевно багато переосмислили.

І в перерві напевно багато переосмислили

Субота. Самара. Швеція - Англія - ​​0: 2. У грі Джордан Пікфорд. фото AFP

Пікфорд - ЗНОВУ ГЕРОЙ!

Друга половина стартувала з відмінного моменту Швеції - Берг переграв вгорі Янга, сильно пробив головою в кут, але Пікфорд встиг зреагувати і витягнув м'яч в стрибку. Голкіпер Англії після перерви взагалі попрацював на славу - ще він врятував свою команду при ударі в упор Классона, далі якимось чином встиг виставити руку під постріл все того ж Берга. Як і в матчі з колумбійцями, воротар "Евертона" виявився на висоті і сильно допоміг партнерам.

Правда, два останніх порятунку відбулися вже за рахунку 2: 0 на користь англійців - на 58-й хвилині Аллі, знову ж таки - головою, але на цей раз після навісу з гри, забив другий м'яч своєї команди. Після цього футболісти "Трьох левів" і дозволили собі трохи розслабитися. В наступну стадію вони вийшли якось буденно і легко, витративши для цього рівно стільки сил, скільки потрібно.

А це означає, що на чемпіонаті світу Англія вже точно дійде до самого кінця - в гіршому випадку зіграє за третє місце. Приголомшливий успіх молодої і не найзірковішою команди. Цікаво, під'їдуть чи англійські вболівальники в Москву хоча б до півфіналу.