Топ-10 хокейних подій року

У вересні в авіакатастрофі загинула вся команда ярославського "Локомотива"

Топ-10 хокейних подій року https://cdn.segodnya.ua/img/article/385/7_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/385/7_tn.jpg 2011-12-25T16: 48: 19 + 02: 00 Хокей Від трагедії в Ярославлі до повернення Ягра в НХЛ. Важливі події року за версією міжнародної федерації

Міжнародна федерація хокею представила рейтинг найбільш значущих подій року, що минає. 2011-й вийшов суперечливим, і великі спортивні події відбувалися поряд з по-справжньому трагічними і непростими історіями.

1. Ярославська трагедія

Навіть час ніколи не дозволить вгамувати біль втрати від події 7 вересня, коли зазнав аварії літак з ярославським "Локомотивом" на борту. Катастрофа забрала життя 43 осіб при одному вижив співробітника екіпажу. Це найбільша трагедія в історії світового хокею. За "Локомотив", як будь-яку топ-команду, виступали кращі гравці з різних країн, і загибель команди торкнулася всього хокейного світу.

2. Супергол Гранлунда

13 травня 2011 року надовго залишиться в пам'яті вболівальників, але вже виключно зі спортивних причин. В цей день в Братиславі відбувся півфінальний матч чемпіонату світу Фінляндія - Росія, в ході якого гол-шедевр фінському форварду Мікаель Гранлунд. Хокеїст, перебуваючи за воротами суперника, підчепив шайбу крюком ключки і заніс її в верхній кут повз оторопів голкіпера Костянтина Баруліна. Цей гол, безумовно, заслуговує права називатися одним з найкрасивіших в історії чемпіонатів світу.

ВІДЕО Супергол

3. Крах Канади і відродження Росії в фіналі молодіжного чемпіонату світу

У фіналі ЧС (U20) канадці після двох періодів вели з перевагою в три шайби. А в третьому періоді з ними не стався колапс, який назавжди увійде в історію. Збірній Росії вдався неймовірний камбек, і п'ять шайб дозволили команді виграти золоті медалі.

4. Проблеми Кросбі через наслідки струсу мозку

Ні для кого з гравців 2011 рік не почався настільки жахливо, як для Сідні Кросбі. Один з кращих хокеїстів світу заробив струс мозку під час "Зимової класики", традиційно матчу на відкритому повітрі. Після поєдинку з "Вашингтоном" канадець зміг взяти участь всього в одній грі - з "Тампа-Бей". А потім потрапив в лазарет майже на 11 місяців. Більш того, після повернення в лад він взяв участь лише в 8 зустрічах, після чого отримав рецидив.

5. Теему Селянне продовжує блищати на льоду після 40 років

"Фінська спалах", який встановив рекорд результативності для новачків - 132 (76 + 56) очок - в своєму першому сезоні в НХЛ в далекому 1993 році був готовий завершити кар'єру ще минулого літа. Але в регулярному чемпіонаті-2010/11 він записав на свій рахунок 80 (31 + 49) очок в 73 матчах і вирішив продовжити. Підписавши контракт з "Анахаймом" ще на один сезон, зараз Селянне входить в десятку кращих снайперів ліги в 41-річному віці.

6. Фінляндія виграє "золото" чемпіонату світу

Склад фінської збірної на чемпіонат світу навряд чи міг налякати провідні збірні планети, але наставнику юці Ялонену вдалося домогтися, щоб команда в ході турніру додавала від матчу до матчу. Була поразка від чехів в попередньому раунді, але потім послідували три перемоги, які вивели команду до чвертьфіналу. Плей-офф почався з легкої перемоги над Норвегією, слідом за "сухим" рахунком в півфіналі була повалена Росія (3: 0), після чого мав бути фінал зі шведами. "Тре Крунур" вийшли вперед у середині другого періоду, і, здавалося, контролювали хід зустрічі, але за сім секунд до кінця 20-хвилинки Яркко Іммонен реалізував "зайвого". Цей гол додав фінам впевненості і в заключному періоді вони зловили кураж, відправивши у ворота суперника п'ять шайб і завоювавши своє друге "золото" в історії.

7. Проблеми Овечкіна

Олександр Великий поступово перетворився в Олександра Доброго, і весь світ з подивом дивиться за значним спадом гравця, який ще недавно боровся з Кросбі за негласне звання кращого хокеїста планети. Овечкін фактично провалив черговий плей-офф, а відправившись після вильоту "Вашингтона" з розіграшу Кубка Стенлі на чемпіонат миру не блиснув і в Словаччині - нуль очок в п'яти іграх. Звучить неймовірно, але він завдав 25 кидків в цих матчах - і жоден з них не став гольовим. Перша половина регулярного чемпіонату НХЛ-2011/12 також в основному розчаровує шанувальників таланту гравця. Алекс, де ти?

8. Здено Хара наводить "Бостон" до перемоги в Кубку Стенлі

Словацька велетень, за плечима якого є підйом на Еверест, був капітаном "Бостона", який виграв навесні 2011 року свій перший Кубок Стенлі за останні 39 років. А 34-річний захисник був справжньою опорою "Брюїнз" в ході всього сезону і став другим в історії капітаном-європейцем, кому доводилося піднімати над головою найбільш значимий трофей заокеанського хокею.

9. Збірна США виходить на провідну роль в жіночому хокеї

Схоже, американки здатні на Олімпіаді в Сочі перервати гегемонію збірної Канади. Зазвичай в матчах між цими командами все вирішує одна шайба, і останнім часом перемогу все частіше святкують зоряно-смугасті. На дорослому рівні в 2011 році американки перемогли заклятих суперниць в овертаймі фінального матчу чемпіонату світу, завоювавши вже третє "золото" поспіль, а на молодіжному канадки були биті з більшою різницею - 2: 5 - і віддали збірній США третій титул чемпіона світу за останні 4 року.

10. Ягр грає в НХЛ, немов не було дворічної перерви

Коли в 2008 році Ягр змінив НХЛ на КХЛ, багато хто вважав, що знаменитий чех вирішив в 36 років перебратися в більш спокійну лігу, щоб заробити перед пенсією і спокійно завершити кар'єру. Але, граючи в Європі, він продовжував демонструвати хокей найвищого рівня, і увійшов в число головних зірок двох поспіль чемпіонатів світу, взявши "золото" в 2010-му і не менш класно виступивши рік по тому. В результаті Ягр вирішив, що як і раніше відчуває в собі сили грати на рівні НХЛ, і влітку підписав 2-річний контракт з "Філадельфією".