Триллер в Амстердамі, досягнення ЦСКА і виліт «Шахтаря»: підсумки ігрового дня Ліги чемпіонів

1. Бойова нічия в Амстердамі і шостої поразки АЕК
  2. Безпрограшна серія «Манчестер Сіті» і виліт «Шахтаря»
  3. Історичний успіх ЦСКА і сила волі «Вікторії»
  4. Невдачі фаворитів і п'ятий гол Дібали

ЦСКА завдав «Реалу» найбільше домашню поразку в історії єврокубків, але не зміг пробитися в плей-офф Ліги Європи. «Шахтар» зіграв внічию з «Ліоном» і втратив шанс вийти в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів, а «Манчестер Юнайтед» не скористався осічкою «Ювентуса» і посів друге місце в групі H. «Аякс» і «Баварія» забили шість м'ячів на двох і заробили два вилучення, а Роберт Левандовскі вийшов в лідери гонки бомбардирів.

Бойова нічия в Амстердамі і шостої поразки АЕК

Головне протистояння квартету E проходило в Амстердамі. Місцевий «Аякс» приймав «Баварію» і в разі перемоги виходив на перше місце в групі. Господарі продемонстрували неймовірну силу волі і дали справжній бій гранду світового футболу, але все одно залишилися на другій сходинці. Команди по три рази вразили ворота суперника і подарували вболівальникам неймовірну кінцівку: в період з 82-ї по 95-у хвилину в сітці побувало чотири м'ячі.

Також по темі

ЦСКА завдав «Реалу» найбільше домашню поразку в історії єврокубків, але не зміг пробитися в плей-офф Ліги Європи Сенсаційний виліт «Інтера», доленосний гол Салаха і поразка «Локомотива»: підсумки ігрового дня Ліги чемпіонів

«Локомотив» вилетів з єврокубків, поступившись «Шальке» з рахунком 0: 1. Італійський «Інтер» не зумів пробитися в плей-офф Ліги чемпіонів ....

На перший план вийшли головні голеадори своїх команд. У складі «Аякса» дублем відзначився Душан Тадич, який був нестримний на груповій стадії Ліги чемпіонів. У шести зустрічах він забив п'ять м'ячів і відзначився двома результативними передачами. Чи не відстав від нього і Роберт Левандовскі. Поляк також двічі засмутив Андре Онану і вийшов в лідери гонки бомбардирів турніру . На даний момент на рахунку форварда «Баварії» вісім взяття воріт.

При цьому особливо спекотним вийшла кінцівка зустрічі, яка крім м'яча Кінгслі Комана і автоголу Нікласа Зюле вмістила в себе видалення Томаса Мюллера. Німець небезпечно зіграв проти свого суперника і був заслужено видалений з поля. Таким чином, арбітр зрівняв склади команд. Трохи раніше поле покинув гравець «Аякса» Максиміліан Вебер.

Паралельно головний аутсайдер квартету - АЕК - зустрічався з «Бенфікою». До цієї зустрічі грецький клуб вже втратив всі шанси на продовження виступу в єврокубках, але все одно мав намір дати бій португальському колективу. Підопічні Марінос Узунідіса до останнього боролися з більш майстровиті суперником, але в кінці все ж здригнулися. На 87-й хвилині другий гірчичник отримав Константінос Галанопулос, а вже через хвилину захисник «орлів» Алехандро Грімальдо ударом зі штрафного відправив м'яч у сітку.

АЕК завершив свій виступ з нулем в графі «набрані очки» і різницею забитих і пропущених м'ячів 2:13. Причому обидва своїх м'ячі жовто-чорні забили в домашньому поєдинку з «Бенфікою». Підопічні Руя Віторії ж нарешті перервали невдалу серію в домашніх зустрічах на груповій стадії Ліги чемпіонів. Раніше вони не могли перемогти в шести матчах на «Ештадіу да Луш» поспіль.

Безпрограшна серія «Манчестер Сіті» і виліт «Шахтаря»

Напередодні заключного туру лише в квартеті F до сих пір не були визначені володарі обох путівок в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. Якщо «Манчестер Сіті» вже гарантував собі вихід з групи, то доля другого місця вирішувалася в протистоянні «Шахтаря» і «Ліона». При цьому здавалося, що у французів більше шансів. «Ткачі» мали в своєму активі на два бали більше і були згодні на нічию в очній зустрічі.

Так в результаті і сталося. В середині першого тайму «гірники» відкрили рахунок зусиллями Жуніора Мораеса, але не змогли втримати перемогу. Блискучий удар Набіл Фекір допоміг «Ліону» забити свій 199-й м'яч в рамках головного клубного турніру Старого Світу і в десятий раз в історії пробитися в плей-офф. В останній раз французький колектив виходив з групи сім років тому - в сезоні-2011/12.

А «Манчестер Сіті» довів свою безпрограшну серію в турнірі до п'яти матчів, на своєму полі взяв верх над «Хоффенхаймом». Причому рахунок відкрили гості - Андрій Крамаріч реалізував 11-метровий і відзначився в дев'ятій зустрічі поспіль, враховуючи гри за клуб і збірну Хорватії. Перемогу «городянам» приніс Лерой Сані. Німець не тільки оформив свій перший дубль в Лізі чемпіонів, але і перервав гольову засуху в поєдинках турніру. Останній раз він запалював своє ім'я на табло в березні 2017 року.

Історичний успіх ЦСКА і сила волі «Вікторії»

Для завоювання путівки в Лігу Європи московським ЦСКА було необхідно не тільки здобувати перемогу в заключному матчі групового етапу, а й сподіватися, що «Вікторія» поступиться «Ромі». При цьому армійцям належало битися з самим «Реалом» на «Сантьяго Бернабеу», який за останні п'ять років чотири рази піднімав над головою головний трофей Ліги чемпіонів.

Розгром в Мадриді: ЦСКА знову переміг «Реал», але не зміг пробитися в Лігу Європи

Московський ЦСКА в гостях завдав великої поразки мадридському «Реалу» в заключному матчі групового етапу футбольної Ліги ...

Як виявилося, новоспечений головний тренер «Реала» Сантьяго Соларі вкрай безвідповідально підійшов до зустрічі з ЦСКА і випустив на поле наполовину резервний склад. Багато лідерів залишилися на лавці, а Серхіо Рамос і зовсім не потрапив в заявку. Це гукнулося королівському клубу ще в першому таймі, коли Федір Чалов і Георгій Щенніков вразили ворота Тібо Куртуа.

У попередніх 12 матчах Ліги чемпіонів «Реал» незмінно здобував перемогу, якщо до перерви поступався з різницею в два м'ячі. Але на цей раз зробити камбек «вершковим» не вдалося. Не допомогло навіть поява на полі Тоні Крооса і Гарета Бейла, останній з яких мало не отримав чергову травму. На 73-й хвилині Арнор Сігурдссон встановив остаточний рахунок, а мадридці зазнали найбільше домашню поразку в історії єврокубків.

Крім того, ЦСКА перервав 27-матчеву безпрограшну серію «Реала» в домашніх матчах на груповому етапі Ліги чемпіонів і став першою командою з 2009 року, якій вдалося двічі обіграти королівський клуб в одному турнірі. Останній раз це робив «Ювентус». При цьому Ігор Акінфєєв став четвертим голкіпером в історії, ні разу не пропустили від «вершкових» в рамках розіграшу найпрестижнішого єврокубка.

Але навіть цей героїчний успіх не дозволив армійцям продовжити свій виступ в Лізі Європи. У паралельному матчі «Вікторія» також продемонструвала неабиякий характер і завдала поразки "Ромі". При цьому примітно, що всі м'ячі були забиті в період з 62-ї по 72-й хвилину. На гол Яна Коваржика точним ударом відповів Дженгиз Ундер, а підсумковий рахунок на табло встановив Томаш Хорі. Примітно, що «вовки» не йшли з поля без забитих м'ячів протягом останніх 30 гостьових зустрічей турніру. Раніше подібне вдавалося тільки шотландському «Селтіку».

У кінцівці сповнені бажання римляни так хотіли допомогти ЦСКА пробитися в Лігу Європи, що ні впоралися з емоціями і залишилися в меншості. З'явився на поле Лука Пеллегріні примудрився за три хвилини отримати дві жовті картки і був вигнаний з смарагдового газону. Вдесятьох підопічні Еусебіо Ді Франческо не змогли впоратися з «Вікторією» і дозволили їй обійти армійців в боротьбі за третю сходинку в квартеті G.

Невдачі фаворитів і п'ятий гол Дібали

У групі H заочну боротьбу за лідерство вели «Ювентус» і «Манчестер Юнайтед». Перед останнім туром туринці мали перевагу в два очки і були згодні на нічию у виїзному матчі з «Янг Бойз». Підопічні Массіміліано Аллегрі вийшли на поле «Стад де Свісс Ванкдорф» в повному бойовому складі, але несподівано поступилися. На два голи господарів вони змогли відповісти лише точним ударом свого головного бомбардира - Пауло Дібали. Аргентинець записав на свій рахунок вже п'ятий м'яч у нинішньому розіграші турніру.

Перемогу швейцарцям, які до цього моменту вже втратили шанси пробитися навіть у Лігу Європи, приніс дубль Гійома Оаро. Після переходу в «Янг Бойз» французький нападник демонструє прекрасну результативність. Так, після цього матчу в його активі значиться 101 гол в 150 зустрічах.

У світлі невдачі свого прямого конкурента «Манчестер Юнайтед» отримав відмінний шанс піднятися на першу сходинку в квартеті H, але також зазнав поразки. Жозе Моурінью дав відпочити кільком гравцям основного складу, за що і поплатився. Вже до 47-й хвилині «Валенсія» з Денисом Черишевим в складі вела з рахунком 2: 0 - автором першого м'яча став Карлос Солер, а після голом у свої ворота відзначився Філ Джонс. У час, що залишився «червоні дияволи» зуміли лише скоротити різницю в рахунку. Відзначився Маркус Рашфорд.

Іспанська колектив здобув лише другу перемогу в дев'яти останніх матчах в Лізі чемпіонів, але при цьому перервав невдалу серію в протистоянні з Жозе Моурінью. Коли португалець був тренером «Реала», він шість разів перемагав «кажанів», а ще чотири зустрічі завершилися внічию.