У Харкові закінчився чемпіонат Європи з боксу. Підсумки.

фото Insidernews

Харків вам не Ліверпуль

Харків гідно впорався з відповідальною місією проведення чемпіонату Європи з боксу. Переможці названі. Організація - впевнено-нормальна. Та й Палац спорту «Локомотив» в черговий раз підтвердив свій високий статус «арени чемпіонів».

Але ніякої подібний форум не обходиться без скандалів, курйозів, підведення підсумків і порівняльної статистики - мовляв, у нас краще, ніж було. Що стосується статистики, то нинішній виступ нашої збірної дійсно одне з кращих. Подібне було лише в 2008 році в Ліверпулі, де наші боксери здобули чотири золота. Але Харків вам не Ліверпуль. На рідній землі медалей завойовано більше. Втім, по черзі озвучимо всі перераховані вище пункти.

скандал

Скандал вибухнув напередодні старту і, в принципі, був десь очікуємо. Так на кордоні нашої держави з північним сусідом «завернули» представників команди Росії. Зокрема Георгія Кушіташвілі (через участь в турнірі на території Криму), прес-аташе ФБР (така абревіатура у Федерації боксу Росії) Владу Романову, кілька вболівальників, які їхали в складі делегації, і двох журналістів. В принципі кілька днів цю новину обсмоктували, але потім почався чемпіонат, і скандал затих сам собою. Відзначимо, що, в принципі, Кушіташвілі міг би вклинитися в боротьбу за медалі у ваговій категорії 81 кг. Але умовний спосіб в спорті не популярні.

курйоз

«Повеселили» глядачів боксери з Шотландії та Іспанії у ваговій категорії до 81 кілограма. Вони примудрилися одночасно відправити один одного в нокдаун. Шотландець Шон Лаззеріні і іспанець Алехандро Камачо Фернандес в одному з епізодів провели свої атаки успішно і удвох не змогли втриматися на ногах. Але змогли піднятися і продовжити бій, а перемогу за очками і ліцензію на чемпіонат світу здобув шотландець.

Підведення підсумків

Тут, звичайно ж, говоримо про нашу збірну України, яка завоювала три золоті одну срібну і дві бронзові нагороди європейського чемпіонату.

Похід за медалями почали десять представників України. Дев'ять з них стали чемпіонами України, який пройшов у листопаді 2016 року в Харкові. Єдиним боксером, хто посів друге місце, став досвідчений супертяж Віктор Вихрист, який поступився у фіналі Ігорю Шевадзуцкому. Але таке рішення тренерів нашої команди після себе з лишком виправдало. Відзначимо також, що склад команди тільки Микола Буценко виступав на Олімпійських іграх в Ріо.

Але до першої сходинки п'єдесталу пошани дійшли не всі наші земляки. Спершу, згадаємо фіаско в стартовому раунді представника категорії до 64 кг Мгер Оганісяна, який поступився англійцю Люку Маккормек з рахунком 2-3. У вазі до 49 кг триразовий чемпіон України Назар Куротчин в? фіналу не зміг здолати росіянина Василя Єгорова, який згодом став чемпіоном Європи. Але у Назара є ліцензія на чемпіонат світу.

У категорії до 52 кг Україну представляв наймолодший збірник Дмитро Замотаєв із Запоріжжя. Він зумів успішно подолати стадії 1/8 і? фіналу, пройшов до півфіналу, де поступився болгарину Даніелю Асеновой, який потім також став чемпіоном Європи. В активі Замтоаева «бронза» Чемпіонату Європи і путівка на чемпіонат світу.

У вазі до 56 кг виступав 25-річний одесит Микола Буценко, який, нагадаємо, був у складі нашої олімпійської збірної в Ріо. Миколі успішно вдалося пройти у фінал, але ось у вирішальному бою за золоту медаль поступився англійцеві Пітеру МакГрейлу.

У вазі до 60 кг золотий медальний шлях продемонстрував представник харківської школи боксу Юрій Шестак. У фіналі Юрій впевнено розібрався з росіянином Габілом Мамедовим і став чемпіоном Європи.

В напівсередній вазі (до 69 кг) на домашньому форумі виступав киянин Євген Барабанов. Він, як і Замотаєв, дійшов до півфіналу і став володарем ліцензії на чемпіонат світу і бронзової нагороди.

У середній вазі (до 75 кг) представником збірної України з боксу на чемпіонаті Європи 2017 став молодий полтавець Олександр Хижняк. Про нього варто сказати окремо. Українець став унікальним бійцем в складі європейців. Він - єдиний з боксерів на континенті, хто в цьому році завоював два «золота» континентальної першості. У березні Олександр взяв золоту медаль чемпіонату Європи, серед боксерів до 22 років, а ось зараз - золоту нагороду дорослого чемпіонату. Цьому боксеру фахівці пророкують зоряну кар'єру.

Для напівважковаговика (до 81 кг) Володимира Скрипки турнір завершився на стадії 1/8 фіналу, а ось боксер важкої ваги (до 91 кг) Рамазан Муслимов зумів дістатися до чвертьфіналу і забезпечив собі участь на чемпіонаті світу.

У суперважкій вазі (понад 91 кг) відзначимо успіх українців, який став класним фінальним акордом чемпіонату Європи. Віктор Вихрист не знав перепон на шляху до чемпіонства в своїй ваговій категорії. У фіналі він зустрівся з непоступливим англійцем Фрейзером Кларком. У цього бою був і ще один прихований підтекст: Віктор був спаринг-партнером Володимира Кличка, а ось Артур - спаринг-партнером Ентоні Джошуа. Це додало інтриги поєдинку в очах уболівальників. За фактом одноголосним рішенням суддів спаринг-партнер Кличка виявився сильнішим, ніж його колега по цеху з табору Джошуа.

У медальному заліку чемпіонату Європи збірна України посіла перше місце. Шляхом нескладних математичних обчислень маємо 6 медалей - три «золота»: Юрія Шестака (до 60 кг), Олександра Хижняка (до 75 кг), Віктора Вихрист (понад 91 кг), срібло Миколи Буценко (до 56 кг) і дві бронзи: Дмитра Замотаєва (до 52 кг) і Євгена Барабанова (до 69 кг).

На другому місці в медальному заліку росіяни з п'ятьма медалями (2 золота, 2 срібла і 1 бронза), а на третьому - британці з 8-ма медалями (1 золото, 6 срібних нагород і 1 бронза).

Статистика

У чемпіонаті Старого Світу-2017 взяли участь 234 боксера з 39 країн. У нинішнього чемпіонату Європи було відразу дві місії - визначити найсильніших на континенті і «розписати» пропуски на чемпіонат світу в Гамбурзі. Кваліфікувалися на світовий боксерський форум, який відбудеться вже в серпні, кращі 8 боксерів в кожній ваговій категорії.

Ну і звичайно не уникнути українським уболівальникам порівняльної статистики з найуспішнішим досі виступом наших боксерів на чемпіонаті Європи в англійському Ліверпулі. Тоді збірна України викликала справжній фурор. В активі українців були чотири золоті нагороди, здобуті Георгієм Чигаєва (до 51 кг), Василем Ломаченко (до 57 кг), Іваном сіна (до 75 кг) і Олександром Усиком (до 81 кг), бронза Романа Капітоненко (понад 91 кг) і перше загальнокомандне місце в медальному заліку. Сьогодні на домашньому чемпіонаті медалей більше, а ось золота - менше. Але, тим не менше, для нашої збірної, середній вік якої 22 року, це безсумнівний успіх. З чим і вітаємо!