«У мене дуже велика дупа, відвалите від мене». Головний гравець Колумбії - НЕ Хамес

А Хуан Кинтеро.

А Хуан Кинтеро

Для Колумбії ЧС почався жахливо - Хамес виявився не готовий до матчу з Японією через пошкодження, а Карлос Санчес пішов вже на 3-й хвилині. Кагава реалізував пенальті, а тренер колумбійців Хосе Пекерман метушливо став міняти позиції гравців.

Найсильніше видалення Санчеса вдарило по Хуану Кинтеро. Атакуючий півзахисник, який зовсім не бере участі в обороні, був змушений опуститися в опорну зону.

Проти Японії Кинтеро провів 59 хвилин - і саме він був головною причиною якісної гри Колумбії навіть в меншості. Півзахисник розганяв атаки з глибини і робив це в своєму стилі - величезна кількість передач між кількома суперниками. Тому всього 76% точності.

За 59 хвилин Колумбія заробила всього 2 штрафних на чужій половині і 1 кутовий - все виконував Кинтеро. На 12-й хвилині Хуан подав зі штрафного на Фалькао - удар нападника вийшов сильним, але припав прямо в Кавасіми.

Це був не єдиний епізод, в якому Кинтеро міг зробити гольову передачу на Фалькао - після витонченого закидання хавбека Радамель у вигідній позицій не cмог нормально дотягнутися до м'яча.

На 40-й хвилині Кинтеро все зробив сам. Удар зі штрафного прийшовся під стінкою - Кавасима до такого хитрого виконання виявився не готовий, і рахунок зрівнявся.

У другому таймі Кинтеро замінив Хамес. «Ми розраховували атакувати за рахунок дій Карлоса Баккі і Хамеса , Тому що Кинтеро втомився після роботи в першому таймі », - розповів Пекерман після матчу. Перестановки Колумбії не допомогли - Японія забила другий гол і виграла.

***

Перед матчем з Польщею у Пекермана був складний вибір - Кинтеро або повністю одужав Хамес. У Колумбії вважали, що два атакуючих хавбека, вільних від роботи в захисті, не можуть грати разом. «Не знаю, звідки йдуть такі розмови. Хамес мене старше на півтора року, але дитинство ми провели разом - після тренувань я ходив до нього додому грати в PlayStation. Він фантастичний гравець і головний приклад для мене », - говорив Кинтеро.

Пекерман ризикнув: під Фалькао вийшли Хамес - Кинтеро - Куадрадо. Колумбія розчавила Польщу (3: 0), а кожен з атакуючої четвірки зробив мінімум одне результативне дію.

За статистикою Кинтеро був трохи гірше більш іменитих партнерів - в першу чергу, по точності передач. Це дурниця - найнебезпечніші атаки Колумбії все одно йшли через Хуана, який постійно звалюється в правий полуфланг. У Хамеса точність передач вище на 4%, але все стає зрозуміло при порівнянні пасів колумбійських півзахисників.

Кинтеро майже завжди пасує вперед - від цього кайфують все, крім суперників Колумбії. Проти Польщі Хуан видавав загострюють передачі навіть коли дивився взагалі в іншу сторону.

Перед першим голом Колумбії Кинтеро теж зіграв дуже хитро - захисники очікували від нього подачі в штрафну, а хавбек віддав прихований пас на вільного Хамеса. Передача вразила навіть Пекермана - після того, як колумбійці повернулися до центру поля, тренер підкликав до себе Кинтеро: «Хуан, сьогодні ти просто нереальний».

Після перерви Кинтеро віддав гольову передачу сам - нарешті вийшов асист на Фалькао. Пас вийшов ідеальним - Радамель без проблем вивалився один на один з Шченсни.

У Південній Америці Кинтеро часто критикують за зайву вагу, але багато бігати йому не потрібно - для гострого пасу Хуану досить одного-двох дотиків. «У мене просто дуже велика дупа, відвалите від мене», - відповідає критикам Кинтеро.

Кілька років тому мати Хамеса Пілар зробила несподіване зізнання: «Кинтеро - кращий з тих, кого я бачила на поле. Він талановитіший мого сина ».

Поки Кинтеро дійсно кращий в збірній Колумбії.

Сьогодні він повинен зробити ще один крок для повернення в Європу.