НАФТОВИК

Напередодні в Альметьевске клуби-партнери «Нафтовик» і «Ак Барс» почали серію тренувальних спарингів в рамках підготовки до нового сезону Напередодні в Альметьевске клуби-партнери «Нафтовик» і «Ак Барс» почали серію тренувальних спарингів в рамках підготовки до нового сезону. Про напруженому матчі, в якому важку перемогу старшим за рангом принесли шайби Михайла Варнакова і Шона хешка (3: 2), розповідає кореспондент спортивної редакції «БІЗНЕС Online» .

«Ак Барс» прибув в Альмет'євськ на перший товариський матч міжсезоння практично в повному складі. Був відсутній Костянтин Барулін, можливо, допомагає дружині обживатися на новій посаді керівника групи підтримки клубу. Не було травмованого Олексія Терещенко, терміни повернення якого до ладу поки не ясні, що особливо турбує, пам'ятаючи про прийдешній Олімпіаді в Сочі. Не приїхав до гостинної нафтову столицю республіки і Кріс Бурк.

При цьому тренерський штаб Валерія Бєлова не став лукавити і загадувати ребуси уболівальникам і журналістам, відрядивши на лід «Ювілейного» трійки нападу і пари захисників, наближені до бойових. Оборона: Ілля Нікулін - Костянтин Корнєєв, Шон хешка - Євген Медведєв, Олександр Осипов - Григорій Панін, Степан Захарчук - Василь Токранов Василь Вікторович. У такій компанії дев'ятим зайвим виявився Альберт Яруллин, на час поєдинку, опинившись гравцем господарів з «Нафтовика». Атака: Янне Песонен - Володимир Ткачов - Кирило Петров, Тім Степлтон - Олександр Бурмістров - Михайло Варнаков, Томаш Вінцоур - Олександр Світов - Дмитро Обухів, Артем Лукоянов - Євген Бодров - Денис Абдуллін.

Капітаном «Ак Барса» був Нікулін, його асистентами Світов і Медведєв. Дублером Еміля Гаріпова виступив 19-річний Євген Ярославль.

Гості з ходу позначили своє ігрову перевагу, і вже в першій атаці Ткачов здорово виклав шайбу під кидок Петрову, але постріл останнього з району правого кола вкидання парирував однофамілець Юрій Петров- основний голкіпер Альметьевска. «Барси» кружляли перед воротами «нафтовиків» всіма своїми трійками, але позбутися від стартового мандражу господарям допомогла закинута шайба. Добивання в ворота Гаріпова здійснив Ігор Зінін, причому при деякому потуранні хешка - 1: 0. Але казанці досить швидко відігралися: відзначилося найактивнішу на старті матчу ланка Бурмістрова, коли Степлтон передачею через воріт чітко знайшов Варнакова і нижегородец відкрив рахунок забитим голам за «Ак Барс». До цього моменту команди не зіграли і 10-ти хвилин. Після чого гра перейшла в більш спокійне русло, а у іменитих гостей вже не було такої переваги.

Більш того, спочатку ударна трійка «Нафтовика» Рустем Шангараев - Руслан Хасаншин - Даніель Насибуллін вдосталь покружляв біля володінь Гаріпова при реалізації зайвого, а потім підопічні Рішата Гімаева вдруге повели в рахунку. Це вийшов на лід як в останній раз Данило Файзуллин переправив шайбу Яруллін, який кидком з середньої дистанції вразив ворота «Ак Барса», який став для нього клубом-опонентом на ці пару годин - 2: 1. Причому кашу у власній зоні в цьому епізоді заварив ще один новобранець - Осипов. До перерви Вінцоур проривався по лівому краю, але його кидок в ближній кут відбив голкіпер, і, в цілому, надійний альметьєвський Петров став одним з головних дійових осіб в першому відрізку зустрічі.

На другий період у «Ак Барса» вийшов молодий Ярославль. Здається, що мова не йшла про якісь претензії до роботи Гаріпова. Можливо, це звучало певним закликом до уважності власних гравців при грі в обороні. Казанці явно захопили інніціатіва і раз по раз хвилі атак гостей накочувалися на ворота Петрова, але альметьєвський кіпер був в повному порядку. Один Вінцоур завдав величезна кількість кидків у ворота, а в одному з епізодів «воротчік» господарів відбив кидок з близької відстані від Світовит.

Поєдинок починав по-справжньому тримати в напрузі, все менше нагадуючи тренувальний спаринг. І ось уже захисник Олексій Єрмолаєв за підтримки першої трійки «нафтовиків» ледь не вражає ворота Ярославлева. «Ак Барс» гостро діє в чисельній більшості, особливо в момент, коли Бєлов випускає спецбригаду в складі кращої пари захисників, а також Світовит і Петрова з Песоненом, поміняти на час своїми флангами. Але альметьєвський Петров як і раніше не збирався помилятися. Розважив публіку і шикарний силовий прийом Паніна на Айдарі Шігапове, скрушно в центрі майданчика. Судячи з усього, недавні слова Григорія про те, що старожил «барсів» збирається повернутися на колишній рівень, були не просто словами. У перерві Варнаков і Бурмістров жваво обговорювали те, що відбувається на лавці запасних, а суперники, Панін і Голубєв, прямо на льоду.

У третьому періоді виникало відчуття, що господарі готові краще на даному етапі підготовки. Петров тримався в рамці Альметьевска скільки міг, але на 49-й хвилині спецбригада більшості гостей на чолі з Світовит все-таки забила! Довга облога воріт, дальній заряд капітана Нікуліна і перший на відскоку казанський Петров - 2: 2. Команда Бєлова продовжує атакувати. Відкладений штраф і пас Бурмістрова зустрічає на п'ятаку самотній хешка - 3: 2! Ось і перший в сезоні канадський гол «барсів»! Господарі і не думають здаватися - капітан Євген Крутов смачно пуляет від синьої лінії в поперечину! Але сил майже не залишилося ні в тих, ні в інших, але ланка Хасаншин встигає покружляти у воріт Ярославлева. Фінальна сирена застала «Нафтовик» в атаці, але рахунок так і залишився незмінним.

А далі була порадувала публіку, що заповнила вщерть палац спорту «Ювілейний» серія післяматчевих штрафних кидків, в якій повноправним переможцем став клуб ... «Вінніпег Джетс». Саме колишні хокеїсти канадської команди пробили Петрова, а саме Степлтон і Бурмістров. З п'яти спроб альметьевцев вдалою виявилася лише одна, у виконанні Дмитра Кирилова, запам'ятався ще по ходу зустрічі відмінним хітом на Світовит. По буллітам «Ак Барс» знову виявився сильнішим з мінімальним рахунком (2: 1), а хокейний свято доповнила загальна фотографія учасників. Хокейний сезон стартував!